zadluzenia.com
zamknij

Pod lupą Zadluzenia.com - kredyt gotówkowy w Deustche Banku

W dzisiejszym wpisie pod lupę weźmiemy kredyt gotówkowy oferowany przez Deustche Bank PBC. 

 

1. Informacje ogólne
 

Deutsche Bank to jedna z największych instytucji finansowych na świecie pod względem osiąganych zysków. W Polsce Bank rozpoczął swoją działalność w roku 1995. Co ciekawe obecnie w naszym kraju działają dwa banki z grupy Deustche Bank:
 

- Deutsche Bank Polska S.A. – skierowany głównie do Klientów korporacyjnych

- Deutsche Bank PBC S.A. – skierowany do osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.


W najbliższej przyszłości planowana jest fuzja obu Banków w Polsce, jej celem jest stworzenia silnego banku uniwersalnego.

W dzisiejszym wpisie omówimy kredyt gotówkowy („db kredyt gotówkowy”), który jest w ofercie Deustche Bank PBC S.A. Produkt ten został nagrodzony Złotym Laurem Konsumenta w roku 2012. 


2. Oferta kredytu gotówkowego w Deustche Banku


Deustche Bank posiada dwa zbliżone do siebie produkty: „db kredyt gotówkowy” oraz „db kredyt konsolidacyjny”. Różnica tkwi właściwie tylko w nazwie oraz oprocentowaniu (kredyt gotówkowy do 31.08.2013 objęty był promocyjną ofertą). W obu przypadkach istnieje możliwość zamiany kilku rat w jedną.

Jednym słowem kredyt gotówkowy w Deustche Banku PBC  może być także nazwany kredytem konsolidacyjnym.

 

  • Maksymalna kwota kredytu – 150 000 zł
  • Przeznaczenie kredytu – na dowolny cel
  • Okres kredytowania – do 84 miesięcy

 

 

 

 

 

Deustche Bank przygotował także specjalną ofertę dla wybranych grup zawodowych. Wybranym profesjonalistom: lekarzom, prawnikom, księgowym, architektom, lekarzom weterynarii i nauczycielom, Bank umożliwia otrzymanie kredytu bo maksymalnie uproszczonej procedurze. Do złożenia wniosku wystarczy bowiem jedynie dowód osobisty, dyplom ukończenia studiów lub dokument potwierdzający wykonywanie zawodu.
  

Opłaty


Od 05.06.2013 do 31.08.2013 kredyt gotówkowy objęty był promocją „Taniej być nie może”. W czasie trwania promocji Bank oferował Klientom promocyjne oprocentowanie: 7,99% w skali roku (było to oprocentowanie zmienne). Informacja o ofercie nadal znajduje się na stronie internetowej Banku, być może promocja została przedłużona.


Deustche Bank chwali się także „szybką decyzją kredytową” – niestety nie wskazuje konkretnych informacji.


Istnieje możliwość ubezpieczenia kredytu – na życie i od utraty pracy.


Weryfikacja zdolności kredytowej

Deustche Bank PBC podejmuje decyzję o zdolności kredytowej Klienta między innymi w oparciu o korzystanie z następujących baz:


- Biuro Informacji Kredytowej S.A.
- Centralna Baza Danych Systemu - Dokumenty Zastrzeżone
- Centralna Baza Danych Systemu - Bankowy Rejestr
- Systemy Deutsche Bank PBC S.A.
- Biura Informacji Gospodarczej.
 

Przykładowe warunki kredytu (stan na 20.06.2013, kredyt zaciągnięty w czasie trwania promocji): całkowita kwota kredytu 60 000 zł, okres kredytowania 60 miesięcy, miesięczna stała rata 1361.16 zł, roczne oprocentowanie nominalne 12%, prowizja w wysokości 2% wartości kredytu, RRSO wynosi 13,06%.


3. Procedura otrzymania kredytu gotówkowego w Deustche Banku
 

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza kontaktowego. Pracownik Banku kontaktuje się z Klientem, ustala szczegóły oferty oraz ustala dalsze postępowanie. Wniosek można złożyć w tym miejscu:

 

Złóż wniosek

 

W chwili obecnej nie ma możliwości otrzymania kredytu bez wychodzenia z domu. 

 


Podsumowanie

 

Kredyt gotówkowy to solidna propozycja dla osób poszukujących wsparcia finansowego w Banku. W zestawieniach najlepszych ofert kredytowych często zajmuje miejsca na podium. Co istotne, kredyt przeznaczony może być także na spłatę innych zobowiązań, pełni tym samym rolę kredytu konsolidacyjnego. Produkt jest dobrze oceniany zarówno przez Klientów jak i ekspertów rynku kredytowego.

Szkoda, że Bank nie daje możliwości skorzystania z kredytu bez wychodzenia z domu. Każdorazowo trzeba czekać na kontakt Doradcy, a następnie umówić się na wizytę w oddziale. Kolejny minus to ograniczone informacje o kredycie (dostępne na stronie internetowej Banku) oraz wskazywanie promocji, która już nie obowiązuje.

 


Mocne strony:


- jedna z najlepszych ofert kredytu gotówkowego na rynku
- wysoka kwota maksymalnego kredytu
- brak obowiązkowego ubezpieczenia kredytu
- oferta specjalna dla wybranych grup zawodowych
- korzystne oprocentowanie, prowizja w okresie trwania promocji
- profesjonalne podejście do Klienta


Wady:


- brak możliwości zaciągnięcia kredytu bez wychodzenia z domu
- polityka informacyjna na stronie internetowej Banku – brak szczegółowych informacji o ofercie


Nasza ocena: 9/10 

Złóż wniosek

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY