Kredyt gotówkowy Białystok

Kredyt gotówkowy Białystok

author
Patryk Byczek
20 grudnia 2021

Rozglądasz się za kredytem gotówkowym? Poniżej zamieściliśmy ranking, w którym ujęliśmy najlepsze oferty z Białegostoku. Maksymalna kwota kredytu to nawet 200 000 zł, a spłatę można rozłożyć nawet na 10 lat. Dodatkową zaletą kredytu gotówkowego jest to, że można go otrzymać w całości przez Internet. Procedura kredytowa jest niezwykle prosta oraz zajmuje kilka chwil. Kredyty udzielane są na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy Białystok – ranking

Oferta przygotowana dla miasta Białegostoku na rok 2022.

Parametry kredytu gotówkowego w Białymstoku:

Kwota kredytu:od 100 do 200 000 zł
Spłata kredytu:od 3 miesięcy do 10 lat
Rodzaj produktu:kredyt gotówkowy
Przeznaczenie:na dowolny cel
Wniosek:przez Internet lub w oddziale
Prowizja:od 0 zł
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy Białystok – ranking
  2. Dla kogo kredyt gotówkowy w Białymstoku?
  3. Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego
  4. Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Białymstoku?
  5. Kredyty gotówkowe w Białymstoku
  6. Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Białymstoku?
  7. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt gotówkowy w Białymstoku?

Białymstoku znajdziemy wiele banków komercyjnych specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Część produktów dostępna jest w całości online, bez wychodzenia z domu. Finansowania, które są dostępne przez Internet, są nazywane inaczej kredytem online. W pozostałych przypadkach konieczna będzie wizyta w oddziale banku lub placówce Białymstoku. Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Warto pamiętać, że wszystkie zapisy w umowie kredytowej powinny być zgodne z przepisami ustawy prawo bankowe, która reguluje najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego

Warunkiem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest:

– ukończenie 18 lat
– posiadania zdolności do czynności prawnych
– zameldowanie i zamieszkiwanie w Polsce (np. Białymstoku)
– posiadania stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK (w przeciwnym wypadku możemy skorzystać z alternatywnej opcji kredytu dla zadłużonych)

– wypełnienie wniosku o kredyt
– dostarczenie wymaganych dokumentów

Wnioskując o kredyt gotówkowy Białymstoku powinniśmy dodatkowo posiadać:

a) ważny dowód osobisty
b) konto w banku
c) telefon komórkowy
d) adres e-mail.

Jeżeli Klienci posiadają inne zobowiązania finansowe, mogą one dyskwalifikować do otrzymania kredytu. Jest to spowodowane tym, że bank negatywnie ocenia nasz budżet, jeśli mamy na swoim koncie zadłużenia.

Obecnie na rynku finansowym łatwo dostępne są pożyczki chwilowe, przez co wiele osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia. W takiej sytuacji pomocna może być konsolidacja chwilówek, która pozwala na zmianę kilku zobowiązań w jedno, z niższą ratą.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Białymstoku?

Procedura kredytowa różni się w zależności od banku i sposobu zawarcia umowy o kredyt. Można jednak przyjąć w uproszczeniu, że proces wygląda następująco:

1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
3. Wypełniamy wniosek o kredyt.
4. Bank weryfikuje nasze dane.
5. Otrzymujemy decyzję kredytową.
6. Zawieramy umowę o kredyt.
7. Wypłata pieniędzy na konto.

Umowę zawieramy przez Internet, przez telefon, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku Białymstoku.

Podobnie jak w sytuacji wzięcia  pożyczki na dowód, najważniejszą rzeczą jest to, aby posiadać aktualny dowód osobisty. Banki stawiają również warunek, aby Klienci uzyskiwali stałe dochody, dlatego może pojawić się również konieczność dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem swoich przychodów pozostają natomiast pożyczki bez zaświadczeń.

Mieszkasz Białymstoku? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Białystok – darmowe pożyczki

Pożyczki Białystok – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Białystok – niska rata

Kredyt hipoteczny Białystok – ranking

Kredyty gotówkowe w Białymstoku

Osoby, które zdecydują się na kredyt gotówkowy mogą przeznaczyć go na dowolny cel. Aby instytucja mogła wypłacić pieniądze, Klienci muszą mieć przy sobie: dowód osobisty oraz potwierdzenie własnego dochodu. Potwierdzeniem może być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, lub zwykły wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Z kredytu skorzystają również renciści i emeryci. Osoby, które z różnych przyczyn mają trudności z uzyskaniem takiego kredytu, mogą skorzystać z innych opcji ofert dostępnych w instytucjach pozabankowych, jakimi są pożyczki na raty.

Kredyt Białystok – o czym należy pamiętać?

Zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa to wymogi konieczne do otrzymania kredytu w Białymstoku. Co to oznacza? A oznacza to tyle, że miesięczne dochody Klienta powinny wynosić około 1500-2000 zł (znaczenie ma również ich źródło), a wszystkie inne zobowiązania finansowe muszą być spłacane w wyznaczonych terminach.

Inaczej możemy liczyć się z odmową przy wnioskowaniu o kredyt. Istnieje jednak ciekawa alternatywa w postaci pożyczki bez baz – w procesie pożyczkowym nie następuje weryfikacja Klienta w BIK, KRD, ERIF czy innych bazach. Wniosek o tę pożyczkę w Białymstoku złożyć można w każdym oddziale stacjonarnym wybranej firmy pożyczkowej lub przez Internet.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Białymstoku?

Pieniądze z kredytu można zainwestować w dowolny cel: remont mieszkania, zakup sprzętu AGD czy RTV lub inne bieżące wydatki. Klienci w ten sposób finansują również zakup lub remont samochodu. To sprawdzone rozwiązanie dla osób z Białegostoku i okolic szukających dodatkowego finansowania. Szukając najtańszego kredytu gotówkowego, sprawdzajmy przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Bankowe kredyty oferują najniższe oprocentowania, dzięki czemu co miesiąc płacimy niską ratę. Jest to zatem dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w serwisach internetowych.

Jak szybko kredyt trafi na konto?

Czas wypłaty kredytu zależy od kilku czynników:
– sposobu złożenia wniosku (przez Internet lub w oddziale banku)
– wnioskowanej kwoty kredytu
– naszej zdolności oraz historii kredytowej
– wymaganej liczby dokumentów.

Wnioskując o kredyt online, pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu 24 godzin. W przypadku wizyty w tradycyjnej bankowej placówce, ten czas może się wydłużyć do 1-2 dni roboczych. Bez względu na metodę wnioskowania, pieniądze są przelewane na nasz rachunek bankowy. Warto mieć na uwadze fakt, aby nie przeznaczać otrzymanych środków na spłatę innych zadłużeń. Może być to niebezpieczne dla naszego budżetu. Sposobem na uniknięcie długów może być kredyt oddłużeniowy albo kredyt konsolidacyjny online – dostępny w pełni bez wychodzenia z domu.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Białymstoku?

Trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt gotówkowy. Znaczenie ma bowiem to, ile chcemy pożyczyć i na jaki okres. Bez wątpienia dla banków ważne będzie, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Wysokość dochodów oceniania jest indywidualnie w każdym wypadku, znaczenie będzie mieć także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Warunki udzielanego finansowania będą zatem od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat i czas spłaty. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Białymstoku?

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych w Białymstoku:

Kasa Stefczyka Białystok

– Lipowa 17, 15-424 Białystok

– Bohaterów Monte Cassino 5, 15-873 Białystok

– aleja Józefa Piłsudskiego 38, 15-446 Białystok


Alior Bank Białystok

– ul. Jana Klemensa Branickiego 19, 15-085 Białystok

– ul. Wiejska 47, 15-351 Białystok

– ul. Legionowa 28 lok. 1, 15-281 Białystok

– ul. Lipowa 34, 15-427 Białystok


BNP Paribas Białystok

Henryka Sienkiewicza 3, 15-432 Białystok

– Lipowa 37, 15-424 Białystok

– Jana Klemensa Branickiego 17A, 15-085 Białystok


PKO BP Białystok

15-440 Białystok, ul. Malmeda 19

15-426 Białystok, Rynek Kościuszki 160

15-424 Białystok, ul. Lipowa 31/33

15-863 Białystok, ul. Radzymińska 7

15-117 Białystok, ul. Wasilkowska 1

15-232 Białystok, ul. Mickiewicza 32

15-057 Białystok, ul. Bolesława Chrobrego 2

15-305 Białystok, ul. Waszyngtona 34

15-078 Białystok, ul. Warszawska 72/5

15-111 Białystok, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 10

15-748 Białystok, ul. Broniewskiego 4

15-703 Białystok, ul. Zwycięstwa 25/1/3

15-814 Białystok, ul. Generała Józefa Hallera 14 A

15-756 Białystok, ul. Swobodna 25

15-337 Białystok, ul. Pułaskiego 69

15-660 Białystok, ul. Witosa 15B

15-687 Białystok, ul. Komisji Edukacji Narodowej 48


Getin Bank Białystok

ul. Henryka Sienkiewicza 49, 15-092 Białystok

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 802,06 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 7 641,25 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 4 871,39 zł), 65 miesięcznych równych rat po 330,34 zł, ostatnia rata wyrównująca 329,96 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 34,04%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 999,88 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 5 077,83 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 994,42 zł), 38 miesięcznych równych rat po 359,00 zł, ostatnia rata wyrównująca 357,88 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.


3) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 13.10.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 8%, całkowity koszt kredytu: 1 773,38zł obejmuje: prowizję: 1 023,37zł, odsetki: 750,01zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 23,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł; czas obowiązywania umowy: 35 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 6 773,38 zł; wysokość 34 miesięcznych równych rat 193,52zł, ostatnia rata w wysokości 193,70zł.


4) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


5) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,45%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 645,32 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 545,32 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 545,32 zł), 23 miesięczne raty równe po 318,55 zł i ostatnia rata: 318,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


7) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 15.11.2021 r. wynosi 12,73 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 100,47 zł oprocentowanie stałe 9,49 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 15 100,47 zł (prowizja 2560,00 zł; odsetki 12 540,47 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 574,39 zł i jedna 574,88 zł).


8) SKOK Chmielewskiego

Przykład reprezentatywny dla Członka posiadającego trzy dodatkowe udziały: Całkowita kwota pożyczki 38 000 zł, umowa zawarta w dniu 1.09.2021 r. na okres 90 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,2%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 3 800 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 100 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,94%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 53 192,93zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 15 192,93 zł (w tym kwota odsetek 11 292,93zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 547,70 zł.


9) Getin Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Przemyśl
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Przemyśl

Deutsche Bank w Piotrkowie Trybunalskim
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
23 listopada 2017

Deutsche Bank w Piotrkowie Trybunalskim

Aplikacja wykradła dane Polaków
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
18 lutego 2019

Aplikacja wykradła dane Polaków

Kasa Stefczyka Myślenice
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 października 2020

Kasa Stefczyka Myślenice

Jak otrzymać bon zasiedleniowy?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
27 stycznia 2023

Jak otrzymać bon zasiedleniowy?

Polacy coraz częściej rezygnują z Wielkiej Brytanii
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 maja 2019

Polacy coraz częściej rezygnują z Wielkiej Brytanii

Porównaj