Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw

author
Dominika Sobieraj
18 sierpnia 2023

Osoby, które zawarły związek małżeński, mają dostęp do większej liczby usług finansowych. Jednym w nich jest zobowiązanie przeznaczone dla młodych małżeństw. Sprawdź, na czym polega kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw, ile można otrzymać i jaki jest czas spłaty.

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw - ranking

Spis treści:

 1. Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw - ranking
 2. Kto może uzyskać kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw?
 3. Jak uzyskać kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw?
 4. Małżeństwo to lepszy Klient dla banku
 5. Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw – wymagane dokumenty
 6. Zatrudnienie a kredyt dla młodych małżeństw
 7. Kredyt dla młodych małżeństw – razem czy osobno?
 8. Co z rozdzielnością majątkową?
Zwiń spis treści

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw – szczegóły oferty:

Rodzaj kredytu: gotówkowy dla młodych małżeństw
Kwota kredytu: od 100 do 150 000 zł
Spłata kredytu: od 1 miesiąca do 10 lat
Wniosek online: tak
Wypłata: przelewem na konto
Jakie banki: Alior Bank, PKO BP
Wymagany wiek: 18 lat
RRSO: od 6,23%

Czy młode małżeństwa mogą uzyskać kredyt?

Zawarcie związku małżeńskiego to dla wielu par początek wspólnych sporych wydatków, np.: na urządzenie mieszkania, kupienie wyprawki dla dziecka, czy choćby na kupno samochodu. Na wiele z tych rzeczy młode pary nie mają odłożonej gotówki, dlatego pomocy szukają najczęściej w pożyczkach i kredytach, często kredytach hipotecznych. Nie bez powodu mówi się, że kredyt hipoteczny łączy wiele par szybciej niż sam ślub.

Czy banki i firmy pożyczkowe w ogóle biorą pod uwagę młode małżeństwa? Tak, małżeństwa są grupą, której zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe bardzo chętnie pożyczają pieniądze. Sprawdź oferty dostępne dla młodych małżeństw w naszym rankingu.

Kto może uzyskać kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw?

Kredyt dla młodych małżeństw mogą uzyskać jedynie takie małżeństwa, w których obie osoby spełniają poniższe warunki:

 • mają 18 lat,
 • posiadają obywatelstwo polskie,
 • mieszkają w Polsce,
 • uzyskują stałe miesięczne dochody,
 • mają dobrą historię kredytową.

Ostatnie dwa aspekty są kluczowe do tego, byśmy uzyskali pozytywną ocenę naszej zdolności kredytowej. Bez stałych comiesięcznych zarobków i bez pozytywnej historii kredytowej niestety raczej kredytu nie dostaniemy. Alternatywną ofertą wówczas może być kredyt dla zadłużonych.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw?

Uzyskanie kredytu online przez młode małżeństwa jest bardzo proste, o wiele prostsze niż w przypadku kredytu hipotecznego. Całą procedurę możemy przejść bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że:

 1. przejrzymy różne oferty kredytowe,
 2. wybierzemy tę ofertę, która jest dla nas najkorzystniejsza,
 3. klikniemy “złóż wniosek”,
 4. wypełnimy wniosek naszymi danymi osobowymi,
 5. zadeklarujemy oczekiwaną kwotę kredytu oraz okres spłaty,
 6. potwierdzimy naszą tożsamość,
 7. wyślemy wniosek.

Ostatnim krokiem jest samo oczekiwanie na decyzję kredytową. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze trafią na nasze konto nawet w ciągu 15 minut. Przy negatywnej decyzji kredytowej niestety kredytu nie uzyskamy.

Małżeństwo to lepszy Klient dla banku

Powszechnie panuje opinia, że osoby, które zawarły związek małżeński, mają większe szanse na uzyskanie kredytu w banku. Najczęściej jednak dla banków nie ma większego znaczenia to, czy wnioskujemy o finansowanie jako małżeństwo, narzeczeństwo czy po prostu para. Czasami nasz stan cywilny ma jednak znaczenie. Chodzi tu o ocenę Klienta, podczas której brane są pod uwagę takie informację, jak wiek, stan cywilny czy wykształcenie.

Ocena Klienta ma natomiast wpływ na parametry finansowania, czyli wysokość i koszty kredytu (koszt pokazuje rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Małżeństwo z punku widzenia banku bywa więc oceniane jako informacja korzystniejsza, świadczy bowiem o stabilniejszej sytuacji Klientów. Nie oznacza to jednak, że fakt zawarcia związku małżeńskiego ma ogromne znaczenie przy takiej ocenie, ale w niektórych przypadkach może być to dla nas nieco bardziej korzystne.

Często zdolność kredytowa małżeństw jest oceniana lepiej niż zdolność pojedynczej osoby, szczególnie w przypadku kredytu hipotecznego. Zdolność kredytowa obliczana dla dwojga uwzględnia dochody jednej i drugiej osoby, dlatego też o kredyt mieszkaniowy często wnioskujemy dopiero w momencie, w którym zwiążemy się z drugą osobą. Nie jest jednak powiedziane, że małżeństwo to uniwersalna przepustka do uzyskania kredytu – jego przyznanie zależy zawsze od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw – wymagane dokumenty

Do uzyskania kredytu gotówkowego dla młodych małżeństw, tak jak przy pożyczkach na dowód, przede wszystkim potrzebne będą dowody osobiste. Jeżeli któryś z małżonków po ślubie zdecydował się na zmianę nazwiska, warto poczekać do wyrobienia nowego dokumentu, ponieważ jeżeli oficjalne wydanie dokumentu nastąpi już po podpisaniu umowy kredytowej, będziemy musieli poświęcić czas na to, by zaktualizować swój numer dowodu i dane z niego u naszego kredytodawcy.

Jeżeli natomiast małżonkowie mają już jasną sytuację w kwestii nazwisk i ich dowody osobiste odpowiadają ich faktycznym nazwiskom, z uzyskaniem kredytu pod tym względem nie będzie żadnego problemu. Dowód osobisty wydany dla osoby pełnoletniej uprawnia nas do zawnioskowania o dowolny produkt finansowy – zarówno kredyt każdego typu, jak i pożyczkę. Ponadto potrzebne będą nam także:

 • adres e-mail,
 • prywatny numer telefonu,
 • numer konta bankowego.

Dane kontaktowe do nas są konieczne ze względu na to, że bank lub firma pożyczkowa muszą w jakiś sposób przesłać nam dokumenty pożyczkowe lub uzyskać kontakt z nami w sytuacji np.: stwierdzonych braków we wniosku kredytowym. Numer konta bankowego jest natomiast potrzebny do tego, żeby kwota kredytu mogła zostać na nie przelana.

Przy części ofert wymagane może być także zaświadczenie lub oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Zaświadczenie trzeba pozyskać zawsze od swojego pracodawcy, a oświadczenie można wypełnić samodzielnie (jest to wtedy jedynie deklaracja w kwestii miejsca zatrudnienia oraz wysokości zarobków).

Zatrudnienie a kredyt dla młodych małżeństw

Banki i firmy pożyczkowe weryfikują to, czy osoby, które ubiegają się o kredyt, będą w stanie go spłacić. Jedynym gwarantem regularnej spłaty jest dla nich to, że kredytobiorcy posiadają zatrudnienie i to w oparciu o konkretną umowę uzyskują regularne dochody.

Najlepiej oczywiście traktowane są przez banki i firmy umowy o pracę. Nieco trudniej uzyskać kredyt z umową zlecenie lub umową o dzieło, ale również jest to możliwe. Natomiast bez żadnego zatrudnienia uzyskanie kredytu z naszego rankingu jest niemalże niemożliwe.

Co ważne – w przypadku kredytów małżeńskich zatrudnieniem nie muszą chwalić się obie osoby. Do kredytu na niewielką kwotę powinno wystarczyć zatrudnienie chociaż jednego z partnerów. Wtedy lepiej jednak, by przystąpił on do kredytu samodzielnie, bez współmażonka jako współkredytobiorcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem dochodów lepsze będą pożyczki bez zaświadczeń.

Kredyt dla młodych małżeństw – razem czy osobno?

Osoby, które wstąpiły w związek małżeński, nie muszą przystępować do kredytów we dwoje. Każda z nich może również przystąpić do kredytu w pojedynkę, czyli samodzielnie podpisać umowę kredytową.

Nie we wszystkich sytuacjach jest to korzystne, ale w niektórych może wręcz zwiększyć naszą szansę na kredyt. Jak to działa? Jeżeli do kredytu przystępuje więcej niż jedna osoba, to każda z nich staje się współkredytobiorcą, a więc bank lub firma pożyczkowa sprawdzają możliwości spłaty i zarobki każdej z tych osób.

Jeżeli suma zarobków wszystkich dwóch współmałżonków przystępujących do kredytu jest proporcjonalnie większa niż jednej osoby, to oczywiście opłaca się przystąpić do kredytu wspólnie. Jeżeli jednak suma zarobków sprawia, że ogólnie dochody te wydają się mniejsze (ponieważ np.: drugi z partnerów zarabia mniej lub nie zarabia wcale), wtedy mamy większe szanse na kredyt, jeżeli przystąpimy do niego samodzielnie. Podobnie w przypadku, gdy jedna z osób ma nieciekawą historię kredytową. Pamiętajmy, że dobrym wyjściem na uniknięcie zadłużeń jest kredyt oddłużeniowy.

Przeanalizujmy hipotetyczne sytuacje:

Maria i Paweł są małżeństwem od roku. Paweł już przed zawarciem związku małżeńskiego rozpoczął pracę w dużej firmie i uzyskuje z tytułu tej pracy dochody w wysokości 3000 zł miesięcznie. Maria natomiast zajęła się dbaniem o dom i nie rozpoczęła jeszcze pracy.

Gdyby Maria i Paweł przystąpili do kredytu wspólnie, to ich dochody na jedną osobę wyniosłyby 1500 zł, czyli ich szanse na uzyskanie kredytu byłyby niewielkie.

Gdyby Paweł przystąpił do kredytu samodzielnie, jego szanse na kredyt byłyby duże, ponieważ jego dochody wynosiłyby dokładnie tyle, ile zarabia (3000 zł).

Gdyby Maria samodzielnie przystąpiła do kredytu, nie miałaby żadnych szans go uzyskać, ponieważ jej ocena zdolności kredytowej byłaby negatywna ze względu na brak zatrudnienia.

Anna i Maciej są małżeństwem od 6 miesięcy. Oboje pracują – Anna ma podpisaną umowę o pracę i zarabia 2500 zł miesięcznie, a Maciej ma podpisaną umowę zlecenie i jego zarobki są zależne od tego, ile godzin w miesiącu uda mu się wypracować. Średnio w ciągu ostatnich 6 miesięcy zarabiał około 3000 zł miesięcznie.

Gdyby Anna i Maciej przystąpili do kredytu wspólnie, ich średnie dochody na jedną osobę wyniosłyby 2750 zł, a ponadto co najmniej jedna z osób przystępujących do kredytu miałaby podpisaną umowę o pracę, więc ich szanse na wspólny kredyt byłyby bardzo duże.

Gdyby Anna samodzielnie przystąpiła do kredytu, miałaby równie duże szanse na uzyskanie kredytu, ale kwota maksymalna takiego kredytu byłaby na pewno niższa niż przy kredycie wspólnym, ponieważ jej zarobki to 2500 zł, a nie 2750 zł.

Gdyby Maciej samodzielnie przystąpił do kredytu, miałby nieco mniejsze szanse na uzyskanie kredytu niż wtedy, kiedy przystępowałby do niego wspólnie z Anną, bo – choć ma zarobki wyższe niż 2750 zł – zatrudniony jest w oparciu o umowę zlecenie, która uznawana jest przez wszystkie banki i firmy pożyczkowe za mniej stabilną niż umowa o pracę.

Co z rozdzielnością majątkową?

Rozdzielność majątkowa daje partnerom przede wszystkim większą swobodę w samodzielnym zaciąganiu kredytów. Oczywiście osoby, które takiej rozdzielności nie mają, także mogą wnioskować sami o finansowanie, nawet bez zgody swojego współmałżonka. Brak wspólności majątkowej to dużo większa swoboda szczególnie, gdy zamierzamy samodzielnie pobrać większą kwotę, np. w celach mieszkaniowych, a nasz partner posiada słabą historię kredytową. W takim przypadku większe szanse może mieć jeden wnioskodawca.

Warto jednak pamiętać także o tym, że rozdzielność majątkowa nie przekreśla możliwości do wspólnego zaciągania kredytów. Szansa na wspólne finansowanie jest w zasadzie taka sama, jak przy braku rozdzielności. Brak wspólnoty majątkowej nie pogarsza także naszej wspólnej zdolności kredytowej, a może tylko pomóc zwiększyć zdolność kredytową jednego z partnerów. Dzieje się tak najczęściej, gdy mąż lub żona posiadają długi. Warto pamiętać, aby unikać zadłużeń w porę. Dobrą opcją na ucieczkę przed długami jest np. kredyt konsolidacyjny online – dostępny nawet bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak płacimy rachunki ? Przez Internet
Blog
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
05 września 2016

Jak płacimy rachunki ? Przez Internet

Promocja: „Zgarnij nagrody w programie poleceń” w Citi Handlowym
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
25 października 2021

Promocja: „Zgarnij nagrody w programie poleceń” w Citi Handlowym

Credit Agricole w Nakle nad Notecią
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Credit Agricole w Nakle nad Notecią

Kredyt online w Banku Millennium
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
10 czerwca 2016

Kredyt online w Banku Millennium

Netflix droższy o nawet 8 zł miesięcznie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 października 2020

Netflix droższy o nawet 8 zł miesięcznie

Kuki
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
11 stycznia 2020

Kuki

Porównaj