Kredyt gotówkowy Kętrzyn

Kredyt gotówkowy Kętrzyn

autor wpisu
Marta Janusz
01 marca 2022

Planujesz wziąć kredyt gotówkowy w Kętrzynie? Sprawdź nasz ranking z najlepszymi ofertami tego finansowania. Maksymalnie można pożyczyć aż 200 000 zł, a czas spłaty rozłożyć na 10 lat. Ponadto całe finansowanie jest dostępne w całości przez Internet – nie musimy nawet wychodzić z domu. Cała procedura jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu. Kredyty udzielane są na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy Kętrzyn – ranking

Oferta przygotowana dla miasta Kętrzyn na rok 2022.

Parametry kredytu gotówkowego w Kętrzynie:

Kwota kredytu:od 100 do 200 000 zł
Spłata kredytu:od 3 miesięcy do 10 lat
Rodzaj produktu:kredyt gotówkowy
Przeznaczenie:na dowolny cel
Wniosek:przez Internet lub w oddziale
Prowizja:od 0 zł
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy Kętrzyn – ranking
  2. Dla kogo kredyt gotówkowy w Kętrzynie?
  3. Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego
  4. Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Kętrzynie?
  5. Kredyty gotówkowe w Kętrzynie
  6. Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Kętrzynie?
  7. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt gotówkowy w Kętrzynie?

Osoby mieszkające w Kętrzynie mają dostęp do wielu banków komercyjnych, które udzielają kredytów gotówkowych. Niektóre oferty dostępne są przez Internet, a to oznacza, że aby je uzyskać, nie musimy nawet wychodzić z domu. Jest to zatem przykład kredytu online. W pozostałych przypadkach konieczna będzie wizyta w oddziale banku lub placówce w Kętrzynie.
Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Musimy mieć na uwadze fakt, że wszelkie zapisy w umowie kredytowej, powinny być zgodnie z przepisami ustawy prawo bankowe, która ustala najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego

Aby otrzymać pozytywną decyzję w sprawie udzielenia kredytu, należy:

– ukończyć 18 lat
– posiadać zdolności do czynności prawnych
– być osobą zameldowaną oraz mieszkającą w Polsce (np. w Kętrzynie)
– posiadać stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK (w przeciwnym wypadku pozostają pożyczki bez BIK)
– wypełnić wniosek kredytowy
– dostarczyć odpowiednie dokumenty

Wnioskując o kredyt gotówkowy w Kętrzynie powinniśmy dodatkowo posiadać:

a) ważny dowód osobisty
b) konto w banku
c) telefon komórkowy
d) adres e-mail.

Trudności w otrzymaniu kredytu w banku mogą mieć Klienci, którzy posiadają równolegle kilka innych zadłużeń. Powodują one bowiem, że nasz budżet nie jest oceniany najlepiej.

Obecnie na rynku finansowym łatwo dostępne są pożyczki chwilowe, przez co wiele osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia. W takiej sytuacji pomocna może być konsolidacja chwilówek, która pozwala na zmianę kilku zobowiązań w jedno, z niższą ratą.

 

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Kętrzynie?

Procedura kredytowa może być różna, ponieważ każdy bank ustala własne warunki zawarcia umowy kredytowej. W uogólnieniu proces wygląda następująco:

1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
3. Wypełniamy wniosek o kredyt.
4. Bank weryfikuje nasze dane.
5. Otrzymujemy decyzję kredytową.
6. Zawieramy umowę o kredyt.
7. Wypłata pieniędzy na konto.

Umowę zawieramy przez Internet, przez telefon, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku w Kętrzynie.

Podobnie jak w sytuacji wzięcia pożyczek na dowód, najważniejszym warunkiem stawianym przez bank, jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Banki oczekują również, że potencjalny Klient posiada stałe źródło dochodu. To sprawia, że kredytodawca może wymagać dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem swoich przychodów pozostają natomiast pożyczki bez zaświadczeń.

 

Mieszkasz w Kętrzynie? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Kętrzyn – darmowe pożyczki

Pożyczki Kętrzyn – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Kętrzyn – niska rata

Kredyt hipoteczny Kętrzyn – ranking

Kredyty gotówkowe w Kętrzynie

Niewątpliwą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że udziela się go bez względu na cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze. Aby otrzymać takie finansowanie będziemy potrzebowali dowodu osobistego oraz potwierdzenia naszego dochodu. W zależności od oferty, może to być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach lub zwykły wyciąg z rachunku bankowego z 3 ostatnich miesięcy, na który wpływa nasz dochód. Kredyt dostępny jest również dla emerytów i rencistów. Dla Klientów, którzy mają kłopot w uzyskaniu kredytu w banku, dobrą opcją są finansowania udzielane w instytucjach pozabankowych. Przykładem takich finansowań są pożyczki na raty.

Kredyt Kętrzyn – o czym należy pamiętać?

Osoby, które planują wziąć kredyt gotówkowy w Kętrzynie, muszą wcześniej zadbać o odpowiednią zdolność oraz historię kredytową. W praktyce oznacza to, że wysokość miesięcznych dochodów powinna wynosić średnio około 1500-2000 zł, a wszystkie zobowiązania finansowe muszą być spłacane w wyznaczonych terminach.

Jeżeli nie spełnimy tych warunków, możemy otrzymać odmowną decyzję, czyli nie otrzymamy kredytu. W takiej sytuacji, jest jeszcze możliwość skorzystania z pożyczki bez baz, czyli oferty od pożyczkodawców, którzy nie sprawdzają Klientów w bazach np. KRD, BIK, ERIF. W Kętrzynie wniosek można złożyć przez Internet oraz w stacjonarnych placówkach firm pożyczkowych.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Kętrzynie?

Kredyt możemy przeznaczyć na jakikolwiek cel. Klienci zazwyczaj remontują mieszkania bądź kupują sprzęty AGD czy RTV. Często inwestują również otrzymane pieniądze w zakup lub remont samochodu. To sprawdzone rozwiązanie dla osób z Kętrzyna i okolic, które szukają dodatkowego źródła gotówki. Warto pamiętać, że bankowe kredyty oferują najniższe oprocentowania, dzięki czemu co miesiąc płacimy niską ratę. Jeżeli zależy nam na najbardziej atrakcyjnej ofercie kredytu, musimy sprawdzać wysokość RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Jest to zatem dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w serwisach internetowych.

Jak szybko kredyt trafi na konto?

Czas wypłaty kredytu zależy od kilku czynników:
– rodzaju złożenia wniosku (przez Internet lub w oddziale banku)
– wysokości kwoty kredytu
– naszej zdolności oraz historii kredytowej
– wymaganej liczby dokumentów.

Jeżeli wnioskujemy o kredyt przez Internet, pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu 1 dnia. W przypadku wizyty w stacjonarnej placówce, ten czas może się wydłużyć do 1-2 dni roboczych. Otrzymane środki pieniężne zostaną wysłane prosto na nasze konto bankowe. Musimy jednak uważać na to, aby nie przeznaczać otrzymanych pieniędzy na spłacanie innych zadłużeń. Takie postępowanie prowadzi do niebezpiecznej spirali zadłużeń. Sposobem na uniknięcie długów może być kredyt oddłużeniowy albo kredyt konsolidacyjny online – dostępny w pełni bez wychodzenia z domu.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Kętrzynie?

Nie ma określonej kwoty zarobków, jakie należy uzyskiwać, aby otrzymać kredyt gotówkowy. Taką kwestię warunkuje kilka innych czynników, m.in. to, ile chcemy pożyczyć oraz jaki czas na spłatę zadłużenia wybierzemy. Z pewnością dla banków ważne będzie, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Wysokość dochodów oceniania jest indywidualnie w każdym wypadku, znaczenie będzie mieć także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Warunki udzielanego finansowania będą zatem od naszego miesięcznego budżetu. To według niego ustala się następnie wysokość rat i czas spłaty. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Kętrzynie?

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych w Kętrzynie:

Kasa Stefczyka Kętrzyn

Generała Władysława Sikorskiego 16, 11-400 Kętrzyn


Alior Bank Kętrzyn

Powstańców Warszawy 1, 11-400 Kętrzyn

16, Generała Władysława Sikorskiego, 11-401 Kętrzyn


BNP Paribas Kętrzyn

Romualda Traugutta 3, 11-400 Kętrzyn

Generała Władysława Sikorskiego 34, 11-400 Kętrzyn


PKO BP Kętrzyn

Adama Mickiewicza 2, 11-400 Kętrzyn


Provident Kętrzyn

Romualda Traugutta 7/209, 11-400 Kętrzyn

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 802,06 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 7 641,25 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 4 871,39 zł), 65 miesięcznych równych rat po 330,34 zł, ostatnia rata wyrównująca 329,96 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 34,04%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 999,88 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 5 077,83 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 994,42 zł), 38 miesięcznych równych rat po 359,00 zł, ostatnia rata wyrównująca 357,88 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.


3) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 13.10.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 8%, całkowity koszt kredytu: 1 773,38zł obejmuje: prowizję: 1 023,37zł, odsetki: 750,01zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 23,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł; czas obowiązywania umowy: 35 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 6 773,38 zł; wysokość 34 miesięcznych równych rat 193,52zł, ostatnia rata w wysokości 193,70zł.


4) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


5) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,45%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 645,32 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 545,32 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 545,32 zł), 23 miesięczne raty równe po 318,55 zł i ostatnia rata: 318,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


7) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 15.11.2021 r. wynosi 12,73 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 100,47 zł oprocentowanie stałe 9,49 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 15 100,47 zł (prowizja 2560,00 zł; odsetki 12 540,47 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 574,39 zł i jedna 574,88 zł).


8) SKOK Chmielewskiego

Przykład reprezentatywny dla Członka posiadającego trzy dodatkowe udziały: Całkowita kwota pożyczki 38 000 zł, umowa zawarta w dniu 1.09.2021 r. na okres 90 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,2%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 3 800 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 100 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,94%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 53 192,93zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 15 192,93 zł (w tym kwota odsetek 11 292,93zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 547,70 zł.


9) Getin Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polsat najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym
Blog
author
Aneta Jankowska
02 kwietnia 2019

Polsat najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym

Alior Bank w Krakowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 czerwca 2019

Alior Bank w Krakowie

Poczta Polska zaprezentowała znaczek upamiętniający Zygmunta II Augusta
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2020

Poczta Polska zaprezentowała znaczek upamiętniający Zygmunta II Augusta

Profi Credit w Jarocinie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 czerwca 2019

Profi Credit w Jarocinie

Postęp prac nad kasami fiskalnymi w smartfonach
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 sierpnia 2019

Postęp prac nad kasami fiskalnymi w smartfonach

Loteria: „Pieniądze na start w biznesie” w ING & Mastercard
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 września 2021

Loteria: „Pieniądze na start w biznesie” w ING & Mastercard

Porównaj