Zdolność kredytowa
getSCORE – wyliczanie zdolności kredytowej
Zdolność kredytowa

getSCORE – wyliczanie zdolności kredytowej

author
05 lipca 2022

Kategorie:

25 sposobów, jak zwiększyć zdolność kredytową

Zdolność kredytowa, czyli zdolność kredytobiorcy do spłaty swoich zobowiązań w wyznaczonym terminie, jest najistotniejszym czynnikiem ocenianym przez bank w trakcie rozpatrywania wniosku kredytowego. Na podstawie zdolności kredytowej instytucje finansowe określają również maksymalną wysokość kwoty, na jaką Klient może zaciągnąć kredyt.

Co obniża szanse na otrzymanie kredytu?

Wzięcie kredytu nie jest często prostą procedurą. Banki stawiają przed Klientami szereg wymagań, które należy spełnić, aby uzyskać finansowanie. Zdarza się, że Kredytobiorcy spotykają się z negatywną decyzją kredytową, lub otrzymują propozycję kredytu na innych warunkach, niż oczekiwali. Na co zwrócić uwagę podczas brania kredytu oraz co może obniżać nasze szanse na zdobycie tego finansowania?

Jak budować pozytywną historię kredytową?

Wiele osób marzy o własnym kredycie na sfinansowanie upragnionych celów. Jednak by bank zgodził się wypłacić nam pieniądze, nie wystarczą nasze chęci - potrzebna jest dobra historia kredytowa. Jak ją zbudować?

Wiarygodność kredytowa – na czym polega?

Niewystarczająco wysoka wiarygodność kredytowa jest jedną z najczęściej obserwowanych przyczyn odrzucania wniosków przez analityków kredytowych. Sprawdziliśmy więc, czym tak naprawdę jest wiarygodność kredytowa i jak można ją podwyższyć.