Zdolność kredytowa
Wiarygodność kredytowa – na czym polega?
Zdolność kredytowa

Wiarygodność kredytowa – na czym polega?

author
Dominika Sobieraj
09 maja 2023

Niewystarczająco wysoka wiarygodność kredytowa jest jedną z najczęściej obserwowanych przyczyn odrzucania wniosków przy analityków kredytowych. Sprawdziliśmy więc, czym tak naprawdę jest wiarygodność kredytowa i jak można ją podwyższyć.

Kategorie:

28 sposobów, jak zwiększyć zdolność kredytową

Zdolność kredytowa, czyli zdolność kredytobiorcy do spłaty swoich zobowiązań w wyznaczonym terminie, jest najistotniejszym czynnikiem ocenianym przez bank w trakcie rozpatrywania wniosku kredytowego. Na podstawie zdolności kredytowej instytucje finansowe określają również maksymalną wysokość kwoty, na jaką Klient może zaciągnąć kredyt.

Historia kredytowa

Wiele osób marzy o własnym kredycie na sfinansowanie upragnionych celów. Jednak by bank zgodził się wypłacić nam pieniądze, nie wystarczą nasze chęci – potrzebna jest dobra historia kredytowa. Jak zbudować historię kredytową?

getSCORE – wyliczanie zdolności kredytowej

Instytucje finansowe przed udzieleniem finansowania, dokładnie weryfikują zdolność kredytową swoich Klientów. Popularnym sposobem na ocenę zdolności kredytowej jest system getSCORE, związany z Krajowym Rejestrem Długów. W niniejszym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania związane z getSCORE.

Co obniża szanse na otrzymanie kredytu?

Wzięcie kredytu nie jest często prostą procedurą. Banki stawiają przed Klientami szereg wymagań, które należy spełnić, aby uzyskać finansowanie. Zdarza się, że Kredytobiorcy spotykają się z negatywną decyzją kredytową, lub otrzymują propozycję kredytu na innych warunkach, niż oczekiwali. Na co zwrócić uwagę podczas brania kredytu oraz co może obniżać nasze szanse na zdobycie tego finansowania?

Porównaj