Kredyt gotówkowy Bydgoszcz

Kredyt gotówkowy Bydgoszcz

author
Dominika Sobieraj
20 grudnia 2021

Jeśli szukasz najlepszego kredytu gotówkowego w Bydgoszczy, sprawdź nasz ranking. Maksymalna kwota kredytu to nawet 200 000 zł, a spłatę możesz rozłożyć na 10 lat. Dodatkowo większość finansowań możesz uzyskać w całości drogą online. Procedura kredytowa zajmuje tylko parę chwil i jest niezwykle prosta. W większości banki przyznają finansowanie bez względu na cel, na który chcemy przeznaczyć dodatkowe pieniądze.

Kredyt gotówkowy Bydgoszcz – ranking

Oferta przygotowana dla miasta Bydgoszcz na rok 2022.

Parametry kredytu gotówkowego w Bydgoszczy:

Kwota kredytu:od 100 do 200 000 zł
Spłata kredytu:od 3 miesięcy do 10 lat
Rodzaj produktu:kredyt gotówkowy
Przeznaczenie:na dowolny cel
Wniosek:przez Internet lub w oddziale
Prowizja:od 0 zł
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy Bydgoszcz – ranking
  2. Dla kogo kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?
  3. Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego
  4. Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?
  5. Kredyty gotówkowe w Bydgoszczy
  6. Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?
  7. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?

Bydgoszczy znajdziemy wiele banków komercyjnych specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Część produktów dostępna jest w całości online, bez wychodzenia z domu. To sprawia, że takie finansowania są nazywane kredytami online. W pozostałych przypadkach konieczna będzie wizyta w oddziale banku lub placówce Bydgoszczy. Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Warto pamiętać, że wszystkie zapisy w umowie kredytowej powinny być zgodne z przepisami ustawy prawo bankowe, która reguluje najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego

Warunkiem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest:

– ukończenie 18 lat
– posiadania zdolności do czynności prawnych
– zameldowanie i zamieszkiwanie w Polsce (np. Bydgoszczy)
– posiadania stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK (w przeciwnym wypadku pozostają pożyczki bez BIK)
– wypełnienie wniosku o kredyt
– dostarczenie wymaganych dokumentów

Wnioskując o kredyt gotówkowy Bydgoszczy powinniśmy dodatkowo posiadać:

a) ważny dowód osobisty
b) konto w banku
c) telefon komórkowy
d) adres e-mail.

Osoby, które mają w swojej historii kredytowej inne zobowiązania finansowe lub zadłużenia, mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Dodatkowe zadłużenia powodują, że nasz budżet nie jest oceniany najlepiej.

Obecnie na rynku finansowym łatwo dostępne są pożyczki chwilowe, przez co wiele osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia. W takiej sytuacji pomocna może być konsolidacja chwilówek, która pozwala na zmianę kilku zobowiązań w jedno, z niższą ratą.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?

Procedura kredytowa różni się w zależności od banku i sposobu zawarcia umowy o kredyt. Można jednak przyjąć w uproszczeniu, że proces wygląda następująco:

1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
3. Wypełniamy wniosek o kredyt.
4. Bank weryfikuje nasze dane.
5. Otrzymujemy decyzję kredytową.
6. Zawieramy umowę o kredyt.
7. Wypłata pieniędzy na konto.

Umowę zawieramy przez Internet, przez telefon, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku Bydgoszczy.

Podobnie jak w przypadku pożyczek na dowód, podstawowym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty Klienta. Banki wymagają również, aby Klienci uzyskiwali stałe dochody, dlatego może pojawić się również konieczność dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem swoich przychodów pozostają natomiast pożyczki bez zaświadczeń.

Mieszkasz Bydgoszczy? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Bydgoszcz – darmowe pożyczki

Pożyczki Bydgoszcz – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Bydgoszcz – niska rata

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz – ranking

Kredyty gotówkowe w Bydgoszczy

Osoby, które zdecydują się na kredyt gotówkowy mogą przeznaczyć go na dowolny cel. Aby instytucja mogła wypłacić pieniądze, Klienci muszą mieć przy sobie: dowód osobisty oraz potwierdzenie własnego dochodu. Potwierdzeniem może być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, lub zwykły wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Z kredytu skorzystają również renciści i emeryci. Osoby, które nie mają szansy na uzyskanie kredytu bankowego, mogą skorzystać z alternatywnych ofert z instytucji pozabankowych, jakimi są pożyczki na raty.

Kredyt Bydgoszcz – o czym należy pamiętać?

Przed ubieganiem się o kredyt w Bydgoszczy powinniśmy zadbać o kilka rzeczy – o odpowiednią zdolność kredytową oraz historię kredytową. Oznacza to, że wysokość naszych miesięcznych przychodów powinna wynosić mniej więcej 1500-2000 zł, a wszystkie dotychczas podjęte zobowiązania finansowe muszą być spłacane terminowo.

W innym wypadku możemy kredytu nie otrzymać. Powstała jednak alternatywa – pożyczka bez baz, w której firmy pożyczkowe nie weryfikują swoich klientów w BIK, KRD czy ERIF. Aby złożyć wniosek, wystarczy udać się do placówki pożyczkodawcy w Bydgoszczy lub można skorzystać z wnioskowania online.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?

Kredyt można przeznaczyć na dowolny cel: remont mieszkania, zakup sprzętu AGD czy RTV lub inne bieżące potrzeby. Klienci często finansują również zakup lub remont samochodu. To bezpieczne rozwiązanie dla osób z Bydgoszczy i okolic szukających dodatkowych pieniędzy. Poszukując najtańszego kredytu gotówkowego sprawdzajmy przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Pamiętajmy, że bankowe kredyty oferują najniższe oprocentowania, dzięki czemu co miesiąc płacimy niską ratę. Jest to zatem dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w serwisach internetowych.

Jak szybko kredyt trafi na konto?

Czas wypłaty kredytu zależy od kilku czynników:
– rodzaju wnioskowania (przez Internet lub w oddziale banku)
– wnioskowanej kwoty kredytu
– naszej zdolności oraz historii kredytowej
– wymaganej liczby dokumentów.

Najszybciej otrzymamy kredyt wnioskując online, przelew dostaniemy nawet w ciągu 1 dnia. W przypadku wizyty w tradycyjnej bankowej placówce, ten czas może się wydłużyć do 1-2 dni roboczych. Niezależnie od metody wnioskowania, pieniądze są przelewane na nasz rachunek bankowy. Pamiętajmy o tym, aby finansowaniem nie spłacać poprzednich zadłużeń, gdyż w ten sposób łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Sposobem na uniknięcie długów może być kredyt oddłużeniowy albo kredyt konsolidacyjny online – dostępny w pełni bez wychodzenia z domu.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?

Trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt gotówkowy. Znaczenie ma bowiem to, ile chcemy pożyczyć i na jaki okres. Bez wątpienia dla banków ważne będzie, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Wysokość dochodów oceniania jest indywidualnie w każdym wypadku, znaczenie będzie mieć także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Warunki udzielanego finansowania będą zatem od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat i czas spłaty. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Bydgoszczy?

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych Bydgoszczy:


Kasa Stefczyka Bydgoszcz

ul. Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 35, 85-806 Bydgoszcz

ul. Dworcowa 83, 85-009 Bydgoszcz

ul. Gajowa 42, 85-087 Bydgoszcz

ul. Gdańska 22, 85-006 Bydgoszcz

ul. Twardzickiego 29, 85-791 Bydgoszcz


Alior Bank Bydgoszcz

ul. Jana Pawła II 13, 25-025 Bydgoszcz

ul. Sienkiewicza 63, 25-002 Bydgoszcz

ul. Warszawska 146, 25-414 Bydgoszcz

ul. Mojżesza Pelca 4, 25-302 Bydgoszcz

ul. Zagórska 12, 25-355 Bydgoszcz

ul. Warszawska 146, 25-414 Bydgoszcz

ul. Nałkowskiej 2A/44, 25-546 Bydgoszcz


BNP Paribas Bydgoszcz

ul. Wesoła 33, 25-353 Bydgoszcz

ul. H. Sienkiewicza 47, 25-005 Bydgoszcz

ul. Warszawska 4, 25-306 Bydgoszcz

ul. Warszawska 143D, 25-547 Bydgoszcz

ul. Massalskiego 8, 25-636 Bydgoszcz

PKO BP Bydgoszcz

25-005 Bydgoszcz, ul. Sienkiewicza 33/35

25-363 Bydgoszcz, ul. Wesoła 47/49

25-372 Bydgoszcz, ul. Seminaryjska 28 A

25-547 Bydgoszcz, ul. Warszawska 139/141

25-734 Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 62 C

25-323 Bydgoszcz, ul. Radomska 20 C

25-112 Bydgoszcz, ul. Wapiennikowa 14

25-705 Bydgoszcz, ul. Podklasztorna 117 A


Provident Bydgoszcz

ul. Warszawska 146, 25-411 Bydgoszcz


Getin Bank Bydgoszcz

ul. Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz

ul. Marszałka Focha 12, 85-070 Bydgoszcz

al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 35, 85-806 Bydgoszcz

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 802,06 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 7 641,25 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 4 871,39 zł), 65 miesięcznych równych rat po 330,34 zł, ostatnia rata wyrównująca 329,96 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 34,04%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 999,88 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 5 077,83 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 994,42 zł), 38 miesięcznych równych rat po 359,00 zł, ostatnia rata wyrównująca 357,88 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.


3) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 13.10.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 8%, całkowity koszt kredytu: 1 773,38zł obejmuje: prowizję: 1 023,37zł, odsetki: 750,01zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 23,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł; czas obowiązywania umowy: 35 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 6 773,38 zł; wysokość 34 miesięcznych równych rat 193,52zł, ostatnia rata w wysokości 193,70zł.


4) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


5) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,45%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 645,32 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 545,32 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 545,32 zł), 23 miesięczne raty równe po 318,55 zł i ostatnia rata: 318,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


7) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 15.11.2021 r. wynosi 12,73 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 100,47 zł oprocentowanie stałe 9,49 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 15 100,47 zł (prowizja 2560,00 zł; odsetki 12 540,47 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 574,39 zł i jedna 574,88 zł).


8) SKOK Chmielewskiego

Przykład reprezentatywny dla Członka posiadającego trzy dodatkowe udziały: Całkowita kwota pożyczki 38 000 zł, umowa zawarta w dniu 1.09.2021 r. na okres 90 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,2%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 3 800 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 100 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,94%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 53 192,93zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 15 192,93 zł (w tym kwota odsetek 11 292,93zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 547,70 zł.


9) Getin Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP chce przejmować zagraniczne banki?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 marca 2019

PKO BP chce przejmować zagraniczne banki?

Santander Consumer Bank Jarosław
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 lipca 2021

Santander Consumer Bank Jarosław

Lokata GO: 2,75% na 3 miesiące
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
23 lipca 2016

Lokata GO: 2,75% na 3 miesiące

Klienci firmowi Pekao zdalnie podpiszą dokumenty
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 kwietnia 2020

Klienci firmowi Pekao zdalnie podpiszą dokumenty

Policjanci z kamerą na mundurach
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
28 grudnia 2017

Policjanci z kamerą na mundurach

Pożyczki w weekend
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2023

Pożyczki w weekend

Porównaj