Kredyt gotówkowy Kołobrzeg

Kredyt gotówkowy Kołobrzeg

author
Patryk Byczek
22 grudnia 2021

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą kredytów gotówkowych dostępnych dla osób mieszkających w Kołobrzegu, skorzystaj z naszego rankingu. Maksymalna kwota kredytu wynosi 200 000 zł, a jego spłata może zostać rozłożona na 10 lat. Finansowanie otrzymasz nie wychodząc nawet z domu – całość kredytu możemy uzyskać przez Internet. Dodatkowo otrzymanie kredytu gotówkowego zajmuje kilka chwil i jest naprawdę proste. Kredyty udzielane są na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy Kołobrzeg – ranking

Oferta przygotowana dla miasta Kołobrzeg na rok 2022.

Parametry kredytu gotówkowego w Kołobrzegu:

Kwota kredytu:od 100 do 200 000 zł
Spłata kredytu:od 3 miesięcy do 10 lat
Rodzaj produktu:kredyt gotówkowy
Przeznaczenie:na dowolny cel
Wniosek:przez Internet lub w oddziale
Prowizja:od 0 zł
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy Kołobrzeg – ranking
  2. Dla kogo kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?
  3. Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego
  4. Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?
  5. Kredyty gotówkowe w Kołobrzegu
  6. Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?
  7. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?

W Kołobrzegu znajdziemy wiele banków komercyjnych specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Część produktów dostępna jest w całości online, bez wychodzenia z domu. Taka możliwość uzyskania kredytu przez Internet sprawia, że jest to kredyt online. W pozostałych przypadkach konieczna będzie wizyta w oddziale banku lub placówce w Kołobrzegu.
Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Warto pamiętać, że wszystkie zapisy w umowie kredytowej, powinny być zgodnie z przepisami ustawy prawo bankowe, która reguluje najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego

Warunkiem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest:

– ukończenie 18 lat
– posiadania zdolności do czynności prawnych
– zameldowania i zamieszkiwanie w Polsce (np. w Kołobrzegu)
– posiadania stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK (w przeciwnej sytuacji możemy skorzystać z innej opcji, jaką jest np. pożyczka bez BIK)
– wypełnienie wniosku o kredyt
– dostarczenie wymaganych dokumentów

Wnioskując o kredyt gotówkowy w Kołobrzegu powinniśmy dodatkowo posiadać:

a) ważny dowód osobisty
b) konto w banku
c) telefon komórkowy
d) adres e-mail.

Problem z uzyskaniem finansowania w banku mogą mieć osoby, które mają wiele innych aktywnych zobowiązań finansowych. Powodują one bowiem, że nasz budżet nie jest oceniany najlepiej.

Obecnie na rynku finansowym łatwo dostępne są pożyczki chwilowe, przez co wiele osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia. W takiej sytuacji pomocna może być konsolidacja chwilówek, która pozwala na zmianę kilku zobowiązań w jedno, z niższą ratą.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?

Procedura kredytowa różni się w zależności od banku i sposobu zawarcia umowy o kredyt. Można jednak przyjąć w uproszczeniu, że proces wygląda następująco:

1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
3. Wypełniamy wniosek o kredyt.
4. Bank weryfikuje nasze dane.
5. Otrzymujemy decyzję kredytową.
6. Zawieramy umowę o kredyt.
7. Wypłata pieniędzy na konto.

Umowę zawieramy przez Internet, przez telefon, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku w Kołobrzegu.

Podobnie, jak w sytuacji sięgnięcia po pożyczkę na dowód, najważniejszym wymaganiem, które kredytodawca stawia przez Klientem jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Banki wymagają również, aby Klienci uzyskiwali stałe dochody, dlatego może pojawić się również konieczność dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem swoich przychodów pozostają natomiast pożyczki bez zaświadczeń.

Mieszkasz w Kołobrzegu? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Kołobrzeg – darmowe pożyczki

Pożyczki pozabankowe Kołobrzeg – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Kołobrzeg – niska rata

Kredyt hipoteczny Kołobrzeg – ranking

Kredyty gotówkowe w Kołobrzegu

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy może zostać przeznaczony na dowolny cel. Do otrzymania pieniędzy będziemy potrzebowali dowodu osobistego oraz potwierdzenia naszego dochodu. W zależności od oferty, może to być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach lub zwykły wyciąg z rachunku bankowego z 3 ostatnich miesięcy, na który wpływa nasz dochód. Kredyt dostępny jest również dla emerytów i rencistów. Klienci, którzy mają problem w otrzymaniu kredytu w placówce bankowej, mogą skorzystać z innej opcji, jaką jest finansowanie udzielane w instytucji pozabankowej. Takim przykładem jest np. pożyczka na raty.

Kredyt Kołobrzeg – o czym należy pamiętać?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w Kołobrzegu, należy wykazać się dobrą zdolnością i historią kredytową. Chodzi o to, aby miesięczne dochody Klienta wynosiły przynajmniej 1500-2000 zł, a wszystkie pozostałe zobowiązania finansowe były spłacane terminowo.

Jeśli nie mamy odpowiednich warunków do otrzymania tego kredytu, możemy wziąć pożyczki bez baz. Są to oferty pożyczkodawców, którzy nie weryfikują swoich Klientów w bazach takich. Wniosek złożyć można przez Internet lub w dowolnym oddziale w Kołobrzegu.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?

Kredyt możemy przeznaczyć na dowolny cel: m.in. na remont mieszkania, zakup sprzętu AGD czy RTV lub inne bieżące potrzeby. Klienci często inwestują w zakup lub remont samochodu. Są to sprawdzone rozwiązania dla osób z Kołobrzegu i okolic, szukających dodatkowych pieniędzy. Kredyty bankowe oferują najniższe oprocentowania, a więc comiesięczne raty są niskie. Szukając najtańszego kredytu, warto patrzeć na RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Jest to zatem dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w serwisach internetowych.

Jak szybko kredyt trafi na konto?

Czas wypłaty kredytu zależy od kilku czynników:
– sposobu złożenia wniosku (przez Internet lub w oddziale banku)
– wnioskowanej kwoty kredytu
– naszej zdolności oraz historii kredytowej
– wymaganej liczby dokumentów.

Nie musimy długo czekać na pieniądze. Wnioskując przez Internet, pieniądze możemy otrzymać nawet  w ciągu 1 dnia. W przypadku wizyty w tradycyjnej bankowej placówce, ten czas może się wydłużyć do 1-2 dni roboczych. Niezależnie od metody wnioskowania, pieniądze są przelewane na nasz rachunek bankowy. Pamiętajmy o tym, aby finansowaniem nie spłacać poprzednich zadłużeń, gdyż w ten sposób łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Sposobem na uniknięcie długów może być kredyt oddłużeniowy albo kredyt konsolidacyjny online – dostępny w pełni bez wychodzenia z domu.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?

Trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt gotówkowy. Znaczenie ma bowiem to, ile chcemy pożyczyć i na jaki okres. Bez wątpienia dla banków ważne będzie, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Wysokość dochodów oceniania jest indywidualnie w każdym wypadku, znaczenie będzie mieć także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Warunki udzielanego finansowania będą zatem od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat i czas spłaty. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Kołobrzegu?

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych w Kołobrzegu:

Kasa Stefczyka Kołobrzeg

– ul. Zapleczna 1, 78-100 Kołobrzeg


Alior Bank Kołobrzeg

– Al. Jana Pawła II 34 A, 78-100 Kołobrzeg


BNP Paribas Kołobrzeg

– Plac Ratuszowy 5a/1, 78-100 Kołobrzeg


PKO BP Kołobrzeg

– 78-100 Kołobrzeg, ul. Ratuszowa 12

– 78-100 Kołobrzeg, ul. Katedralna 33 A

– 78-100 Kołobrzeg, ul. ppor. Edmunda Łopuskiego 1/1


Getin Bank Kołobrzeg

– ul. Aleja Świętego Jana Pawła II 26/1, 78-100 Kołobrzeg

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 802,06 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 7 641,25 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 4 871,39 zł), 65 miesięcznych równych rat po 330,34 zł, ostatnia rata wyrównująca 329,96 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 34,04%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 999,88 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 5 077,83 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 994,42 zł), 38 miesięcznych równych rat po 359,00 zł, ostatnia rata wyrównująca 357,88 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.


3) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 13.10.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 8%, całkowity koszt kredytu: 1 773,38zł obejmuje: prowizję: 1 023,37zł, odsetki: 750,01zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 23,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł; czas obowiązywania umowy: 35 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 6 773,38 zł; wysokość 34 miesięcznych równych rat 193,52zł, ostatnia rata w wysokości 193,70zł.


4) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


5) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,45%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 645,32 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 545,32 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 545,32 zł), 23 miesięczne raty równe po 318,55 zł i ostatnia rata: 318,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


7) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 15.11.2021 r. wynosi 12,73 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 100,47 zł oprocentowanie stałe 9,49 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 15 100,47 zł (prowizja 2560,00 zł; odsetki 12 540,47 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 574,39 zł i jedna 574,88 zł).


8) SKOK Chmielewskiego

Przykład reprezentatywny dla Członka posiadającego trzy dodatkowe udziały: Całkowita kwota pożyczki 38 000 zł, umowa zawarta w dniu 1.09.2021 r. na okres 90 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,2%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 3 800 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 100 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,94%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 53 192,93zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 15 192,93 zł (w tym kwota odsetek 11 292,93zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 547,70 zł.


9) Getin Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczka na już w Eurobanku
Banki
autor wpisu
Pawel-Zdunski
31 stycznia 2018

Pożyczka na już w Eurobanku

Masowe zwolnienia górników?
Aktualności
author
Aneta Jankowska
06 listopada 2018

Masowe zwolnienia górników?

Autopłatności w serwisie Moje Usługi od ING Banku Śląskiego
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 czerwca 2020

Autopłatności w serwisie Moje Usługi od ING Banku Śląskiego

Kredyt hipoteczny w PKO
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
22 stycznia 2015

Kredyt hipoteczny w PKO

Polacy a telefony komórkowe – raport UKE
Blog
author
Aneta Jankowska
22 lutego 2018

Polacy a telefony komórkowe – raport UKE

Porównaj