Kredyt gotówkowy Ruda Śląska

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska

author
Patryk Byczek
24 grudnia 2021

Szukasz najlepszego kredytu gotówkowego dostępnego dla mieszkańców Rudy Śląskiej? Sprawdzając nasz ranking dowiesz się o najkorzystniejszych ofertach, które banki mogą zaproponować Ci w Twoim mieście. Najwyższa kwota, którą może przyznać Ci bank to 200 000 zł, a spłatę możesz rozłożyć aż na 10 lat. Finansowanie otrzymasz bez wychodzenia z domu – całość kredytu możemy uzyskać przez Internet. Dodatkowo otrzymanie pieniędzy zajmuje kilka chwil, a cała procedura jest bardzo prosta. Kredyty udzielane są na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy Ruda Śląski – ranking

Oferta przygotowana dla miasta Ruda Śląska na rok 2022.

Parametry kredytu gotówkowego w Rudzie Śląskiej:

Kwota kredytu:od 100 do 200 000 zł
Spłata kredytu:od 3 miesięcy do 10 lat
Rodzaj produktu:kredyt gotówkowy
Przeznaczenie:na dowolny cel
Wniosek:przez Internet lub w oddziale
Prowizja:od 0 zł
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy Ruda Śląski – ranking
  2. Dla kogo kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?
  3. Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego
  4. Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?
  5. Kredyty gotówkowe w Rudzie Śląskiej
  6. Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?
  7. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?

W Rudzie Śląskiej możesz z łatwością otrzymać kredyt gotówkowy w jednym z banków komercyjnych. Część ofert dostępna jest w całości online, bez wychodzenia z domu. Po resztę wystarczy udać się do dowolnego oddziału banku w Rudzie Śląskiej. Jest to przykład kredytów online.
Z finansowania mogą korzystać osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.

Istotna sprawa  – wszystkie zapisy umowy powinny być zgodne z przepisami ustawy prawo bankowe, gdyż reguluje ona najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego

Warunkiem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest:

– ukończenie 18 lat
– posiadania zdolności do czynności prawnych
– zameldowania i zamieszkiwanie w Polsce (np. w Rudzie Śląskiej)
– posiadania stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK (w przeciwnej sytuacji możemy skorzystać z innej opcji, jaką jest np. pożyczka bez BIK)
– wypełnienie wniosku o kredyt
– dostarczenie wymaganych dokumentów

Wnioskując o kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej powinniśmy dodatkowo posiadać:

a) ważny dowód osobisty
b) konto w banku
c) telefon komórkowy
d) adres e-mail.

Problem z uzyskaniem finansowania w banku mogą mieć osoby, które mają wiele innych aktywnych zobowiązań finansowych. Powodują one bowiem, że nasz budżet nie jest oceniany najlepiej.

Obecnie na rynku finansowym łatwo dostępne są pożyczki chwilowe, przez co wiele osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia. W takiej sytuacji pomocna może być konsolidacja chwilówek, która pozwala na zmianę kilku zobowiązań w jedno, z niższą ratą.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?

Procedura kredytowa różni się w zależności od banku i sposobu zawarcia umowy o kredyt. Można jednak przyjąć w uproszczeniu, że proces wygląda następująco:

1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
3. Wypełniamy wniosek o kredyt.
4. Bank weryfikuje nasze dane.
5. Otrzymujemy decyzję kredytową.
6. Zawieramy umowę o kredyt.
7. Wypłata pieniędzy na konto.

Umowę zawieramy przez Internet, przez telefon, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku w Rudzie Śląskiej.

Podobnie, jak w sytuacji sięgnięcia po pożyczkę na dowód, najważniejszym wymaganiem, które kredytodawca stawia przez Klientem jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Banki wymagają również, aby Klienci uzyskiwali stałe dochody, dlatego może pojawić się również konieczność dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem swoich przychodów pozostają natomiast pożyczki bez zaświadczeń.

Mieszkasz w Rudzie Śląskiej? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Ruda Śląska – darmowe pożyczki

Pożyczki Ruda Śląska – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Ruda Śląska – niska rata

Kredyt hipoteczny Ruda Śląska – ranking

Kredyty gotówkowe w Rudzie Śląskiej

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy możesz potraktować jak środki na każdy cel. Aby uzyskać pieniądze, musisz posiadać dowód osobisty oraz potwierdzenie dochodu. Każda oferta może mieć inne wymagania, czasem wystarczy zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach czy wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Na finansowanie mogą liczyć również emeryci i renciści. Klienci, którzy mają problem w otrzymaniu kredytu w placówce bankowej, mogą skorzystać z innej opcji, jaką jest finansowanie udzielane w instytucji pozabankowej. Takim przykładem jest np. pożyczka na raty.

Kredyt Ruda Śląska – o czym należy pamiętać?

Osoby, które chcą otrzymać kredyt w Rudzie Śląskiej, powinny pamiętać o zadbaniu o dobrą historii kredytowej oraz odpowiednią zdolność kredytowej. W praktyce oznacza to, że miesięczne dochody powinny być w wysokości 1500-2000 (oczywiście jest jeszcze brane pod uwagę ich źródło), a inne zobowiązania muszą być spłacane w terminie.

W przeciwnym razie może nastąpić odmowa udzielenia kredytu. Całe szczęście powstała alternatywa w postaci pożyczki bez baz – takie, przy której w procesie pożyczkowym nie ma sprawdzania Klientów w BIK, ERIF, KRD i innych bazach. Wnioskować w Rudzie Śląskiej można przez Internet i stacjonarnych placówkach bankowych.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?

Kredyt można przeznaczyć na dowolny cel. Popularne inwestycje to: remont mieszkania lub sprzęt AGD czy RTV. Klienci często  w ten sposób finansują również zakup lub remont samochodu. To sprawdzone rozwiązanie dla osób z Rudy Śląskiej i okolic, szukających dodatkowego finansowania. Jeśli zależy nam na najtańszym kredycie, sprawdzajmy przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Bankowe kredyty oferują najniższe oprocentowania, dzięki czemu co miesiąc płacimy niską ratę. Jest to zatem dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w serwisach internetowych. Sprawdź także pożyczki bez odmowy.

Jak szybko kredyt trafi na konto?

Czas wypłaty kredytu zależy od kilku czynników:
– rodzaju wnioskowania (przez Internet lub w oddziale banku)
– wnioskowanej kwoty kredytu
– naszej zdolności oraz historii kredytowej
– wymaganej liczby dokumentów.

Składając wniosek o kredyt przez Internet, pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu 1 dnia. W przypadku wizyty w tradycyjnej bankowej placówce, ten czas może się wydłużyć do 1-2 dni roboczych. Niezależnie od metody wnioskowania, pieniądze są przelewane na nasz rachunek bankowy. Pamiętajmy o tym, aby finansowaniem nie spłacać poprzednich zadłużeń, gdyż w ten sposób łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Sposobem na uniknięcie długów może być kredyt oddłużeniowy albo kredyt konsolidacyjny online – dostępny w pełni bez wychodzenia z domu.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?

Trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt gotówkowy. Znaczenie ma bowiem to, ile chcemy pożyczyć i na jaki okres. Bez wątpienia dla banków ważne będzie, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Wysokość dochodów oceniania jest indywidualnie w każdym wypadku, znaczenie będzie mieć także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Warunki udzielanego finansowania będą zatem od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat i czas spłaty. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Rudzie Śląskiej?

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych w Rudzie Śląskiej:

Kasa Stefczyka Ruda Śląska

– ul. Niedurnego 45, 41-709 Ruda Śląska


Alior Bank Ruda Śląska

– ul. 1 Maja 35, 41-700 Ruda Śląska

– ul. Niedurnego 34, 41-709 Ruda Śląska


BNP Paribas Ruda Śląska

– ul. Niedurnego 38, 41-709 Ruda Śląska


PKO BP Ruda Śląska

– 41-710 Ruda Śląska, ul. 1 Maja 310

– 41-709 Ruda Śląska, ul. Niedurnego 32

– 41-706 Ruda Śląska, ul. Solidarności 9

– 41-700 Ruda Śląska, ul. Wolności 23

– 41-703 Ruda Śląska, pl. Niepodległości 8


Provident Ruda Śląska

– ul. Hallera 18, 41-709 Ruda Śląska


Getin Bank Ruda Śląska

– ul. Piotra Niedurnego 35, 41-709 Ruda Śląska

– ul. Zabrzańska 52, 41-700 Ruda Śląska

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 802,06 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 7 641,25 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 4 871,39 zł), 65 miesięcznych równych rat po 330,34 zł, ostatnia rata wyrównująca 329,96 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 34,04%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 999,88 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 5 077,83 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 994,42 zł), 38 miesięcznych równych rat po 359,00 zł, ostatnia rata wyrównująca 357,88 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.


3) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 13.10.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 8%, całkowity koszt kredytu: 1 773,38zł obejmuje: prowizję: 1 023,37zł, odsetki: 750,01zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 23,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł; czas obowiązywania umowy: 35 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 6 773,38 zł; wysokość 34 miesięcznych równych rat 193,52zł, ostatnia rata w wysokości 193,70zł.


4) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


5) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,45%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 645,32 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 545,32 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 545,32 zł), 23 miesięczne raty równe po 318,55 zł i ostatnia rata: 318,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


7) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 15.11.2021 r. wynosi 12,73 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 100,47 zł oprocentowanie stałe 9,49 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 15 100,47 zł (prowizja 2560,00 zł; odsetki 12 540,47 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 574,39 zł i jedna 574,88 zł).


8) SKOK Chmielewskiego

Przykład reprezentatywny dla Członka posiadającego trzy dodatkowe udziały: Całkowita kwota pożyczki 38 000 zł, umowa zawarta w dniu 1.09.2021 r. na okres 90 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,2%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 3 800 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 100 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,94%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 53 192,93zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 15 192,93 zł (w tym kwota odsetek 11 292,93zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 547,70 zł.


9) Getin Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Idea Bank na sprzedaż ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 listopada 2017

Idea Bank na sprzedaż ?

Samochody elektryczne bez akcyzy ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
28 października 2017

Samochody elektryczne bez akcyzy ?

Czy należy się bać BIK i innych rejestrów?
Dla zadłużonych
author
Halszka Gronek
17 lipca 2023

Czy należy się bać BIK i innych rejestrów?

Ile zarabia ortodonta?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
04 grudnia 2019

Ile zarabia ortodonta?

Promocja BLIK na Allegro
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 czerwca 2018

Promocja BLIK na Allegro

Chwilówki Szczytno
Chwilówki miasta
author
Patryk Byczek
04 kwietnia 2022

Chwilówki Szczytno

Porównaj