Pożyczki na BLIK

Pożyczki na BLIK

author
Dominika Sobieraj
29 marca 2023

Pożyczki na BLIK wydają się być idealnym rozwiązaniem. Bez podawania konta bankowego, z natychmiastową wypłatą i od ręki. Czy jednak banki lub instytucje pozabankowe przewidują pożyczki z wypłatą przez BLIK? Sprawdź nasz artykuł, by dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Ranking najlepszych ofert pożyczkowych

Spis treści:

  1. Ranking najlepszych ofert pożyczkowych
  2. Czym są pożyczki na BLIK?
  3. Pożyczki z wypłatą na BLIK w Polsce
  4. Wymagania do pożyczki z wypłatą BLIK
  5. Ile kosztują pożyczki wypłacane przez BLIK?
  6. Co zamiast pożyczki przez BLIK?
  7. Czy pożyczki na BLIK będą dostępne?
Zwiń spis treści

Czym są pożyczki na BLIK?

Pożyczki na BLIK to innowacyjne pożyczki, w których wypłatę pożyczki realizuje się nie poprzez przelew w bankowości elektronicznej, a poprzez BLIK, czyli usługę umożliwiającą szybkie międzybankowe darmowe przelewy. Dzięki wypłacie przez BLIK wzięcie pożyczki byłoby przyspieszone do granic – przelew z pieniędzmi z pożyczki docierałby do pożyczkobiorcy natychmiastowo, bez czekania na sesje przelewów. Byłaby to też dobra opcja dla osób, które z różnych powodów nie chcą wypłaty pożyczki na konto.

Pożyczki z wypłatą na BLIK w Polsce

Niestety obecnie na polskim rynku, na którym powszechnie korzystamy z płatności BLIK zbliżeniowo lub przez kod BLIK, nie znajdziemy żadnej instytucji bankowej, która udzielałaby pożyczek z wypłatą przez BLIK. Również firmy pożyczkowe nie świadczą takiej usługi, choć przyznać trzeba, że na pewien czas taka oferta była dostępna dla Klientów firmy Provident Polska. Zobaczmy chociażby na komunikat wystosowany w tej sprawie przez instytucję bankową związane z tą usługą:

BLIK, będący polskim produktem, stał się symbolem innowacyjności naszej branży finansowej. To dla nas niezwykle istotne, że jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku mogliśmy dołączyć do tego projektu – mówiła w wystosowanym przez Santander Bank Polska oficjalnym komunikacie Katarzyna Szerling, Członek Zarządu Provident Polska, Dyrektor Marketingu. – Wdrożenie nowego rozwiązania wpisuje się w naszą strategię multikanałowości i multiproduktowości. Już wcześniej równolegle rozwijaliśmy nasze kanały offline i online, aby spełnić potrzeby zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych klientów.

Pożyczki na BLIK w firmie Provident

Możliwość wypłaty środków czekiem BLIK to oferta dla tych, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem i chętnie wykorzystują go do zarządzania swoimi finansami – dodawała wtedy Katarzyna Szerling. Wtedy, bowiem było to w 2020 roku. Dziś nie ma niestety śladu po tej usłudze w firmie Provident. Skontaktowaliśmy się z firmą Provident i ustaliliśmy jednoznacznie, że obecnie pożyczki z wypłatą BLIK nie są dostępne w tej firmie. Do wypłat pożyczki online jest wymagane konto bankowe albo pożyczka wypłacana jest w w formie gotówki (wypłatę realizuje doradca firmy w domu Klienta). Przez BLIK w Providencie można realizować jedynie spłatę pożyczki. Spłata pożyczki przez BLIK możliwa jest też na przykład w firmie pożyczkowej Wonga.

Gdzie obecnie można dostać pożyczkę na BLIK?

Obecnie pożyczki z wypłatą BLIK nie dostaniemy:

  • w żadnej firmie pożyczkowej,
  • w żadnym banku.

Takie pożyczki nie są obecnie w Polsce dostępne.

Wymagania do pożyczki z wypłatą BLIK

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet, gdyby nawet pożyczki z wypłatą BLIK były powszechnie dostępne, to formalności z nimi związanymi zapewne wcale nie byłoby mniej niż w przypadku popularnych pożyczek pozabankowych, np.: pożyczek bez zaświadczeń. Obowiązkowo potrzebny nam będzie dowód osobisty i zazwyczaj nasz numer PESEL. W przypadku pożyczek na BLIK firmy pożyczkowe czy banki nadal musiałyby badać zdolność kredytową oraz przeprowadzać proces weryfikacji tożsamości.

Wypłata pożyczki przez BLIK, ale wnioskowanie z przelewem weryfikacyjnym? To możliwe

Jeżeli zależałoby nam na tym, by uzyskać pożyczkę z całkowitym pominięciem konta bankowego, w przypadku pożyczek z wypłatą przez BLIK przeszkodą byłby przelew weryfikacyjny, wykorzystywany właśnie zazwyczaj do potwierdzania tożsamości. Każdy wniosek online wymaga przecież tego, byśmy potwierdzili, że w istocie jesteśmy tymi, za kogo podajemy się w sieci.

Warto zdawać sobie sprawę również z tego, że pożyczki na BLIK nie byłyby automatycznie pożyczkami dla zadłużonych. Kwestia posiadania niespłaconych na czas zobowiązań finansowych oraz bycia w trakcie egzekucji komorniczej mogłaby być weryfikowana, szczególnie w przypadku pożyczek udzielanych przez instytucje bankowe. Instytucje pozabankowe z reguły podchodzą do kwestii posiadanych zadłużeń nieco luźniej, ale i tak zazwyczaj zwracają na nie uwagę.

Ile kosztują pożyczki wypłacane przez BLIK?

Choć obecnie żadne oferty pożyczek na BLIK nie są dostępne, można łatwo wskazać, co wpływa na całkowity koszt pożyczki. Przede wszystkim koszt zależny jest od tego, jaka jest całkowita kwota pożyczki. Oprocentowanie oferowane przez firmę czy bank jest zazwyczaj jednakowe dla wszystkich oferowanych kwot, dlatego im więcej pożyczamy, tym więcej do tej naszej pożyczki jest automatycznie doliczane.

Warto jednak zwrócić uwagę, że firmy bardzo często proponują korzystne oprocentowanie dla nowych Klientów. Zdarza się nawet, że pierwsza pożyczka jest zupełnie darmowa – oddajemy tyle, ile pożyczamy. Takie darmowe pożyczki są często najlepszym wyjściem dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki, a nie chcą wchodzić w duże koszty pożyczkowe. Musimy jednak mieć świadomość, że jeżeli nie spłacimy darmowej pożyczki na czas, pożyczkodawca może naliczyć nam dodatkowe koszty.

Co zamiast pożyczki przez BLIK?

BLIK to alternatywny sposób wypłaty pożyczki, głównie dla tych, którzy wolą uniknąć wypłaty kwoty pożyczki bezpośrednio na konto bankowe. Nadal istnieje jednak kilka alternatyw dla takiej wypłaty, na przykład pożyczki z obsługą domową (gdzie wypłata następuje w domu Klienta) albo pożyczki na czek GIRO (żeby zrealizować czek GIRO trzeba udać się do dowolnej placówki pocztowej – pieniądze wypłacane są w gotówce).

Zamiast pożyczek na BLIK można także skorzystać z płatności odroczonych. Na czym w praktyce polegają płatności odroczone? To opcja dostępna przy zakupach online, kiedy nie chcemy płacić za zakupy od razu, a po pewnym czasie (np.: za 30 dni). Płatności odroczone to wygodny sposób na dokonanie zakupów, na które jeszcze nie mamy gotówki, ale czekamy na jej pilny przypływ (np.: chcemy skorzystać z promocji, a wypłata dopiero za kilka dni). Liczne instytucje bankowe oferują obecnie takie płatności, ponieważ wiedzą, że jest to doskonała opcja, podobna do szybkich pożyczek.

Czy pożyczki na BLIK będą dostępne?

Musimy przyznać, że pożyczki na BLIK wydają się być dobrym sposobem pożyczania. Takie pożyczki mogłyby być optymalnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które nie chcą mieć wypłaty pożyczki na swoim koncie bankowym, ale także dla osób, które lubią nowinki techniczne i po prostu na co dzień korzystają z BLIKA. Pożyczki na BLIK byłyby doskonałą alternatywą dla szybkich pożyczek i sposobem na dodatkowe środki bez zbędnego logowania się do swojego konta bankowego.

Pożyczki na BLIK mają sporo zalet

Jeżeli mielibyśmy wydać swoją opinię na temat pożyczek na BLIK, to zdecydowanie zachęcalibyśmy firmy pożyczkowe czy banki do wdrożenia takiego sposobu wypłaty środków z pożyczki. Widzimy mnóstwo plusów takiego rozwiązania. Przede wszystkim warto wskazać na darmowość i szybkość przesyłu środków. Pożyczki z wypłatą poprzez BLIK umożliwiałyby przesył pieniędzy bez oczekiwania na sesje przelewów Elixir, co ma miejsce w przypadku wysyłki pieniędzy z pożyczki tradycyjnym przelewem. Poza tym wypłaty pożyczek poprzez BLIK mogłyby zachęcić osoby lubiące nowe technologie do wyboru danej firmy pożyczkowej czy banku. Skoro obecnie żadna firma nie oferuje takiej metody wypłaty środków, to wprowadzenie pożyczek na BLIK mogłoby być doskonałym chwytem marketingowym. Czy to się jednak stanie? Jeżeli tak, na pewno znajdą Państwo u nas informację na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Stopy procentowe do 2020 bez zmian?
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 września 2018

Stopy procentowe do 2020 bez zmian?

Ostatnia szansa na 800 zł z DNB Banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
13 sierpnia 2019

Ostatnia szansa na 800 zł z DNB Banku

ING startuje z kampanią „Pensja na już”
Wpisy
author
Patryk Byczek
24 lipca 2018

ING startuje z kampanią „Pensja na już”

PKO BP w Lisowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 września 2019

PKO BP w Lisowie

Świąteczne zakupy chętniej robimy na smartfonach
Blog
author
Aneta Jankowska
15 grudnia 2018

Świąteczne zakupy chętniej robimy na smartfonach

Nowa kampania edukacyjna dla klientów Wonga
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 października 2018

Nowa kampania edukacyjna dla klientów Wonga

Porównaj