Pożyczki na Black Friday

Pożyczki na Black Friday

Tegoroczny 24 listopada 2023 to nie tylko kolejny piątek, ale Black Friday – dzień wyjątkowych obniżek w większości sklepów. To czas, kiedy możesz złapać fantastyczne okazje i kupić produkty po cenach znacznie niższych niż zazwyczaj, często obniżonych nawet o 50%. Aby pomóc Ci w pełni wykorzystać te atrakcyjne zniżki, oferujemy różnorodne opcje pożyczek i kredytów. Odkryj nasz starannie przygotowany ranking najlepszych ofert, stworzony przez ekspertów.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Pożyczki na Black Friday - ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki na Black Friday - ranking
 2. Kto korzysta z pożyczek i kredytów na Black Friday?
 3. Promocje na Black Friday 2023
 4. Dla kogo kredyt na Black Friday?
 5. Jak otrzymać kredyt na Black Friday?
 6. Korzyści z kredytów i pożyczek na Black Friday
 7. Kredyt na Black Friday – kalkulator
Zwiń spis treści

Kto korzysta z pożyczek i kredytów na Black Friday?

W dniu Black Friday, pożyczki gotówkowe, w tym chwilówki i pożyczki ratalne, są cennym narzędziem dla osób, które potrafią mądrze inwestować i planują odsprzedać zakupione produkty z zyskiem. Dla wielu, kredyt gotówkowy czy pożyczki stanowią jedyną możliwość skorzystania z wyjątkowych promocji tego dnia. Okazje oferowane w ramach Black Friday uchodzą za jedne z najbardziej atrakcyjnych w całym roku, przy czym największe obniżki cen można znaleźć właśnie w ostatni piątek listopada. Niestety nie każdy, kto umie wyszukiwać dobre okazje cenowe, ma od razu gotówkę na to, by rzeczywiście kupić wszystko to, co się opłaca. W takiej chwili z pomocą przychodzą szybkie oferty kredytów gotówkowych i pożyczek. Są to produkty całkowicie bezpieczne, a stopa oprocentowania pożyczki czy oferty kredytowej jest z reguły bardzo niska. Równie pomocne, aczkolwiek z reguły obarczone wyższymi kosztami, będą produkty firm pozabankowych dostępne w większości dla osób zadłużonych i z negatywną historią kredytową. Ofert pożyczkowych jest na tyle dużo, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Z pożyczek i kredytów warto skorzystać szczególnie wtedy, kiedy pożyczka gotówkowa pozwoli nam na sfinansowanie zakupów, w których zniżka na dany produkt sięga 50%, ponieważ w zwykłe dni produktów w aż tak atrakcyjnych cenach raczej się nie spotyka (najczęstsze są obniżki o zaledwie 10-30%). Często niższe ceny produktów można uzyskać także podając hasło “black friday” lub po prostu “black” – zależy to od oferty promocyjnej danej firmy.

Pytania i odpowiedzi

Nie, najważniejsze jest uzyskiwanie regularnych dochodów, a nie umowa o pracę. Na rodzaj umowy uwagę mogą zwracać jedynie banki. Większość ofert pożyczek to jednak pożyczki bez zaświadczeń.

Oferty kredytów gotówkowych i pożyczek z naszego rankingu są w większości pożyczkami z przelewem natychmiastowym, więc pieniądze wpłyną na konto bankowe nawet w ciągu 15 minut od podpisania umowy pożyczki. Cały proces pożyczkowy przyspiesza głównie przelew weryfikacyjny, który skraca proces potwierdzania tożsamości.

To, czy kredyt lub pożyczka będą darmowe, zależy tak naprawdę od oferty danego banku lub firmy pożyczkowej. Banki rzadko oferują kredyty zeroprocentowe (jeżeli już, to oferują je w sklepach, a nie w formie gotówkowej). Znacznie częściej darmowe pożyczki oferowane są przez firmy pożyczkowe i tylko dla nowych Klientów.

Tak, pieniądze z kredytu lub pożyczki mogą być przeznaczone na dowolny cel. Zapisy do umowy pożyczki nie precyzują celu, na jaki trzeba przeznaczyć pożyczone środki. Żaden bank ani firma pożyczkowa nie będą weryfikowały tego, na co konkretnie wydaliśmy uzyskane pieniądze, nie musimy korzystać też z okazji Black Friday.

Tak, większość ofert banków i firm pożyczkowych wskazanych w naszym rankingu umożliwia skorzystanie z ofert całkowicie online.

Pożyczki gotówkowe na Black Week również dostępne są w naszym rankingu. Wszystkie treści prezentuje w skrócie widoczny na górze strony spis treści. Czarny Piątek to z zasady jeden dzień wyprzedaży, ale w praktyce promocje trwają często już cały tydzień.

Promocje na Black Friday 2023

Sklepy w Polsce bardzo często rozszerzają Black Friday na cały weekend, zapewniając klientom większą elastyczność w zakupach. Oznacza to, że promocje będą dostępne przez trzy dni:

 • w piątek promocje będą dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych,
 • w sobotę klienci będą mogli korzystać z obniżek cen w sklepach stacjonarnych i internetowych,
 • niedziela pozwoli na promocyjne zakupy głównie w wariancie online (większość sklepów jest zamknięta).

Warto jednak pamiętać, że zobowiązania finansowe, takie jak spłata pożyczek, wykraczają poza krótki okres promocji. Spłata zadłużenia może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od warunków umowy pożyczkowej. Dlatego, decydując się na skorzystanie z pożyczek na zakupy Black Friday, należy dokładnie przemyśleć swoje możliwości finansowe i warunki spłaty zobowiązań.

Dla kogo kredyt na Black Friday?

Z kredytu na Czarny Piątek mogą skorzystać przede wszystkim osoby pełnoletnie. Niestety nie we wszystkich bankach i firmach pożyczkowych jest to wystarczający pułap wiekowy – w niektórych z nich trzeba mieć 19 lub nawet 21 lat. Osoby powyżej 21 roku życia raczej nie muszą się przejmować – takim osobom pożyczek udzielają wszystkie firmy i banki. Aby uzyskać kredyt bankowy, musimy mieć:

 1. ukończone 18 lat,
 2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
 3. dowód osobisty,
 4. pełną zdolność do czynności prawnych,
 5. stałe i udokumentowane dochody,
 6. pozytywną historię kredytową,
 7. zdolność kredytową,
 8. konto w banku,
 9. telefon komórkowy,
 10. adres e-mail,
 11. brak komornika sądowego.

W przypadku posiadania jakichkolwiek zaległości w spłacie innych zobowiązań zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą pożyczki bez BIKWszystkie banki muszą obowiązkowo sprawdzać swoich Klientów we wszystkich bazach dłużników. Osoby zadłużone i te, które mają zaległości w spłacaniu swoich zobowiązań na czas, powinny raczej wnioskować o pożyczki w firmach pozabankowych. Największą popularnością cieszą się właśnie te oferty, które dostępne są także dla zadłużonych. Bardzo ważny jest, w każdym przypadku, termin spłaty pożyczki. Należy o nim szczególnie pamiętać. Czytajmy, bardzo uważnie, zapisy do umowy pożyczki, którą chcemy wziąć, jeszcze zanim ją podpiszemy!

Jak otrzymać kredyt na Black Friday?

Proces uzyskania kredytu lub pożyczki w Black Friday wymaga przejścia przez standardowe procedury kredytowe. Pierwszym etapem jest wybór i złożenie wniosku w wybranej instytucji finansowej, co często można zrobić online. Następnie następuje ocena historii i zdolności kredytowej klienta, w tym weryfikacja dochodów, która może być potwierdzona przez pracodawcę. Kredytodawcy zazwyczaj wymagają deklaracji zarobków, podczas gdy pożyczkodawcy rzadziej bada historię kredytową. Po pozytywnej decyzji kredytowej pozostaje podpisanie umowy z wybraną firmą lub bankiem.

Korzyści z kredytów i pożyczek na Black Friday

Główną korzyścią z wzięcia kredytu na Black Friday jest to, że dzięki dodatkowemu finansowaniu możemy kupić wszystko, co będzie w okazyjnej cenie. Nie musimy czekać na odłożenie konkretnej kwoty, tylko możemy wpaść w zakupowy szał i potem na spokojnie w ratach spłacić należność. Pożyczka lub kredyt na Czarny Piątek mogą także dać nam możliwość zarobku. Jeżeli uda nam się znaleźć szczególnie dobrą ofertę i kupimy dużo sztuk promocyjnego produktu, będziemy mogli potem sprzedać go z korzyścią. Pożyczka lub kredyt na Czarny Piątek mogą być także dobrą opcją dla osób, które nie potrafią oszczędzać i taki bodziec jak konieczność spłaty raty kredytu może być dla nich jedyną motywacją do odkładania stałej kwoty miesięcznie. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę, że łatwiej nam się oszczędza, jeżeli już posiadamy daną rzecz i możemy cieszyć się jej użytkowaniem.

Kredyt na Black Friday – kalkulator

Dokładny koszt kredytu na Czarny Piątek najłatwiej sprawdzić poprzez wpisanie interesującej nas kwoty i czasu spłaty w popularne kalkulatory kredytowe. Takie kalkulatory są dostępne na stronach wielu banków i platform, które zajmują się pośrednictwem w udzielaniu kredytów bankowych, np.: Bancovo. W kalkulatorze na stronie internetowej pośrednika możemy porównać oferty kredytowe kilku banków. Wystarczy, że podamy swoje oczekiwania, czyli to, jaką kwotę i na jak długi okres czasu chcemy pożyczyć pieniądze, a kalkulator sam wyliczy, z której oferty najbardziej opłaca się nam skorzystać. Interesującą nas kwotę pożyczki i okres spłaty wskazujemy poprzez przesunięcie suwaka. Spłatę kredytu należy dokładnie przemyśleć – zastanowić się nad budżetem i możliwościami finansowymi na najbliższe dni czy miesiące. Na takiej samej zasadzie działają kalkulatory udostępniane przez firmy pożyczkowe. Taki kalkulator ma wiele firm, które udzielają kredytów online. Termin spłaty pożyczki poznamy czytając załącznik umowy pożyczki dołączany do produktu, który zaciągnęliśmy.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej

Jednym z największych banków detalicznych w Polsce jest Alior Bank. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Suchej Beskidzkiej – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Całkowity koszt pożyczki – co zawiera?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Każde zobowiązanie finansowe generuje koszty, które powinniśmy znać. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat całkowitego kosztu pożyczki. Wyjaśnimy krok po kroku, co składa się na ostateczny koszt pożyczki.

author
Aneta Jankowska
23 sierpnia 2023
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Stypendium dla pracownika – najważniejsze informacje

Stypendium wypłacane na rzecz pracownika w celu sfinansowania jego szkoleń zawodowych może być dobrym sposobem na podniesienie kwalifikacji zatrudnionej kadry. Gros przedsiębiorców zastanawia się jednak, czy koszty związane z wypłatą stypendium można uznać za koszty uzyskania przychodu. Na na to i na wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
09 września 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Holakracja w biznesie – co to jest?

Z pewnością wielu z nas marzy o tym, by choć przez jeden dzień móc być szefem dla samego siebie i nie musieć zmagać się z uciążliwym przełożonym. Jest na to sposób! I nie, wcale nie jest nim złożenie wypowiedzenia czy przejście na samozatrudnienie. Wystarczy znaleźć pracę w miejscu, w którym wdrożona została holakracja. Co to znaczy?

author
Halszka Gronek
16 września 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

T-Mobile Usługi Bankowe w Płocku

T-Mobile Usługi Bankowe to nowoczesny bank internetowy, który posiada nieco ponad 25 placówek stacjonarnych. Bank oferuje między innymi konto osobiste, kredyt gotówkowy i konsolidacyjny dostępny przez Internet.

author
Patryk Byczek
07 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Przemyśl

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Przemyślu – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
02 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj