Pożyczki na Black Friday

Pożyczki na Black Friday

author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2022

Black Friday to wyjątkowy dzień przecen w niemalże wszystkich sklepach. W ostatni piątek listopada można kupić wiele rzeczy ze zniżką nawet 50% ceny regularnej. Osoby, które nie mają gotówki na duże zakupy, mogą skorzystać z kredytów i pożyczek na ten cel. W Polsce Black Friday przypada na 25 listopada 2022 roku. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać nawet 200 000 zł do wydania na specjalne oferty na Black Friday.

Pożyczki na Black Friday - ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki na Black Friday - ranking
 2. Kto korzysta z pożyczek i kredytów na Black Friday?
 3. Promocje na Black Friday 2022
 4. Dla kogo kredyt na Black Friday?
 5. Jak otrzymać kredyt na Black Friday?
 6. Korzyści z kredytów i pożyczek na Black Friday
 7. Kredyt na Black Friday – kalkulator
Zwiń spis treści

Kto korzysta z pożyczek i kredytów na Black Friday?

Pożyczki gotówkowe (zarówno w wariancie chwilówki, jak i pożyczki ratalnej) na Black Friday przydadzą się szczególnie tym osobom, które wiedzą, jak dobrze inwestować i co kupować, by zyskać na tym samemu lub by potem z zyskiem to komuś odsprzedać. Dla wielu osób kredyt gotówkowy czy pożyczki gotówkowe to jedyny sposób na skorzystanie z niesamowitych okazji Black Friday. Promocje z okazji Black Friday uznawane są za jedne z najkorzystniejszych ofert sprzedażowych w roku. Największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach mają miejsce właśnie w ostatni piątek listopada.

Niestety nie każdy, kto umie wyszukiwać dobre okazje cenowe, ma od razu gotówkę na to, by rzeczywiście kupić wszystko to, co się opłaca. W takiej chwili z pomocą przychodzą szybkie oferty kredytów gotówkowych i pożyczek. Są to produkty całkowicie bezpieczne, a stopa oprocentowania pożyczki czy oferty kredytowej jest z reguły bardzo niska. Równie pomocne, aczkolwiek z reguły obarczone wyższymi kosztami, będą produkty firm pozabankowych dostępne w większości dla osób zadłużonych i z negatywną historią kredytową.

Ofert pożyczkowych jest na tyle dużo, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Z pożyczek i kredytów warto skorzystać szczególnie wtedy, kiedy pożyczka gotówkowa pozwoli nam na sfinansowanie zakupów, w których zniżka na dany produkt sięga 50%, ponieważ w zwykłe dni produktów w aż tak atrakcyjnych cenach raczej się nie spotyka (najczęstsze są obniżki o zaledwie 10-30%). Często niższe ceny produktów można uzyskać także podając hasło “black friday”.

Promocje na Black Friday 2022

Black Friday zbliża kupujących – takie hasło często można usłyszeć w galeriach handlowych. Mimo tego, że w tym roku mamy dość niestandardową sytuację jak na Black Friday, ponieważ większość sklepów stacjonarnych jest zamknięta, to sklepy nie zrezygnowały z organizowania promocji dla Klientów z okazji tego dnia. Po prostu w piątek wszystkie oferty promocyjne dostępne będą nie w sklepach stacjonarnych, a online – to także dla nas większa szansa na spokojne przemyślenie swoich zakupów, na porównanie cen w różnych miejscach (o co trudno przy standardowej konieczności przejścia całej galerii handlowej).

Sklepy w Polsce ogłosiły w tym roku nie tylko Czarny Piątek, ale także Black Weekend, ponieważ w soboty sklepy stacjonarne są otwarte, a w niedzielę można dokonywać zakupów online. Tak naprawdę tegoroczny Black Friday (Czarny Piątek) potrwa w Polsce przez dwa trzy dni:

 • piątek – zakupy promocyjne zrobimy w sklepach internetowych,
 • sobota – zakupy promocyjne zrobimy w sklepach stacjonarnych,
 • niedziela – zakupy promocyjne zrobimy w sklepach online.

Pamiętajmy jednak, że okres obowiązywania umowy jest dużo dłuższy niż jeden dzień czy weekend. Spłata pożyczki zajmuje kilka a czasem nawet kilkadziesiąt miesięcznych rat.

Dla kogo kredyt na Black Friday?

Z kredytu na Czarny Piątek mogą skorzystać przede wszystkim osoby pełnoletnie. Niestety nie we wszystkich bankach i firmach pożyczkowych jest to wystarczający pułap wiekowy – w niektórych z nich trzeba mieć 19 lub nawet 21 lat. Osoby powyżej 21 roku życia raczej nie muszą się przejmować – takim osobom pożyczek udzielają wszystkie firmy i banki. Aby uzyskać kredyt bankowy, musimy mieć:

 1. ukończone 18 lat,
 2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
 3. dowód osobisty,
 4. pełną zdolność do czynności prawnych,
 5. stałe i udokumentowane dochody,
 6. pozytywną historię kredytową,
 7. zdolność kredytową,
 8. konto w banku,
 9. telefon komórkowy,
 10. adres e-mail,
 11. brak komornika sądowego.

W przypadku posiadania jakichkolwiek zaległości w spłacie innych zobowiązań zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą pożyczki bez BIKWszystkie banki muszą obowiązkowo sprawdzać swoich Klientów we wszystkich bazach dłużników. Osoby zadłużone i te, które mają zaległości w spłacaniu swoich zobowiązań na czas, powinny raczej wnioskować o pożyczki w firmach pozabankowych. Największą popularnością cieszą się właśnie te oferty, które dostępne są także dla zadłużonych. Bardzo ważny jest, w każdym przypadku, termin spłaty pożyczki. Należy o nim szczególnie pamiętać. Czytajmy, bardzo uważnie, zapisy do umowy pożyczki, którą chcemy wziąć, jeszcze zanim ją podpiszemy!

Jak otrzymać kredyt na Black Friday?

Otrzymanie kredytu lub pożyczki w ten dzień jest oczywiście związane z koniecznością przejścia wszystkich standardowych procedur kredytowych. Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu lub pożyczki jest wybranie oferty konkretnego banku lub firmy pożyczkowej i złożenie odpowiedniego wniosku. W większości firm i banków krok ten możemy przejść nawet nie wychodząc z domu (całkowicie online).

Kolejnym krokiem we wzięciu kredytu na Czarny Piątek jest sprawdzenie naszej historii kredytowej oraz zdolności kredytowej. Większość kredytodawców będzie nas prosiła o zadeklarowanie wysokości zarobków (czasem jest ona potwierdzana u pracodawcy). Pożyczkodawcy natomiast rzadko badają historię kredytową swoich potencjalnych Klientów.

Jeżeli złożymy wniosek, a decyzja pożyczkowa będzie pozytywna, pozostanie podpisanie umowy pożyczki z wybraną firmą lub bankiem.

Korzyści z kredytów i pożyczek na Black Friday

Główną korzyścią z wzięcia kredytu na Black Friday jest to, że dzięki dodatkowemu finansowaniu możemy kupić wszystko, co będzie w okazyjnej cenie. Nie musimy czekać na odłożenie konkretnej kwoty, tylko możemy wpaść w zakupowy szał i potem na spokojnie w ratach spłacić należność. Pożyczka lub kredyt na Czarny Piątek mogą także dać nam możliwość zarobku. Jeżeli uda nam się znaleźć szczególnie dobrą ofertę i kupimy dużo sztuk promocyjnego produktu, będziemy mogli potem sprzedać go z korzyścią.

Pożyczka lub kredyt na Czarny Piątek mogą być także dobrą opcją dla osób, które nie potrafią oszczędzać i taki bodziec jak konieczność spłaty raty kredytu może być dla nich jedyną motywacją do odkładania stałej kwoty miesięcznie. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę, że łatwiej nam się oszczędza, jeżeli już posiadamy daną rzecz i możemy cieszyć się jej użytkowaniem.

Kredyt na Black Friday – kalkulator

Dokładny koszt kredytu na Czarny Piątek najłatwiej sprawdzić poprzez wpisanie interesującej nas kwoty i czasu spłaty w popularne kalkulatory kredytowe. Takie kalkulatory są dostępne na stronach wielu banków i platform, które zajmują się pośrednictwem w udzielaniu kredytów bankowych, np.: Bancovo. W kalkulatorze na stronie internetowej pośrednika możemy porównać oferty kredytowe kilku banków.

Wystarczy, że podamy swoje oczekiwania, czyli to, jaką kwotę i na jak długi okres czasu chcemy pożyczyć pieniądze, a kalkulator sam wyliczy, z której oferty najbardziej opłaca się nam skorzystać. Interesującą nas kwotę pożyczki i okres spłaty wskazujemy poprzez przesunięcie suwaka. Spłatę kredytu należy dokładnie przemyśleć – zastanowić się nad budżetem i możliwościami finansowymi na najbliższe dni czy miesiące. Na takiej samej zasadzie działają kalkulatory udostępniane przez firmy pożyczkowe. Taki kalkulator ma wiele firm, które udzielają kredytów online. Termin spłaty pożyczki poznamy czytając załącznik umowy pożyczki dołączany do produktu, który zaciągnęliśmy.

Pytania i odpowiedzi

Nie, najważniejsze jest uzyskiwanie regularnych dochodów, a nie umowa o pracę. Na rodzaj umowy uwagę mogą zwracać jedynie banki. Większość ofert pożyczek to jednak pożyczki bez zaświadczeń.

Oferty kredytów gotówkowych i pożyczek z naszego rankingu są w większości pożyczkami z przelewem natychmiastowym, więc pieniądze wpłyną na konto bankowe nawet w ciągu 15 minut od podpisania umowy pożyczki. Cały proces pożyczkowy przyspiesza głównie przelew weryfikacyjny, który skraca proces potwierdzania tożsamości.

To, czy kredyt lub pożyczka będą darmowe, zależy tak naprawdę od oferty danego banku lub firmy pożyczkowej. Banki rzadko oferują kredyty zeroprocentowe (jeżeli już, to oferują je w sklepach, a nie w formie gotówkowej). Znacznie częściej darmowe pożyczki oferowane są przez firmy pożyczkowe i tylko dla nowych Klientów.

Tak, pieniądze z kredytu lub pożyczki mogą być przeznaczone na dowolny cel. Zapisy do umowy pożyczki nie precyzują celu, na jaki trzeba przeznaczyć pożyczone środki. Żaden bank ani firma pożyczkowa nie będą weryfikowały tego, na co konkretnie wydaliśmy uzyskane pieniądze, nie musimy korzystać też z okazji Black Friday.

Tak, większość ofert banków i firm pożyczkowych wskazanych w naszym rankingu umożliwia skorzystanie z ofert całkowicie online.

Pożyczki gotówkowe na Black Week również dostępne są w naszym rankingu. Wszystkie treści prezentuje w skrócie widoczny na górze strony spis treści. Czarny Piątek to z zasady jeden dzień wyprzedaży, ale w praktyce promocje trwają często już cały tydzień.

Wybrane przykłady reprezentatywne:

1) SuperGrosz – Reprezentatywny przykład: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 86,02% dla całkowitej kwoty pożyczki 10 000 zł, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 39 ratach miesięcznych po 540,81 zł rata, rata 40. w kwocie 9 244,11 zł, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 20 335,70 zł, w tym: prowizja 10 000,00 zł, odsetki 10 335,70 zł. Całkowita kwota do zapłaty 30 335,70 zł (stan na dzień 24.11.2022).

2) Vivus – Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 01.07.2022 r.

3) TAKTO Finanse – Całkowita kwota pożyczki: 3500 zł; Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy; Miesięczna rata: 243 zł; Całkowity koszt pożyczki: 6219 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 9719 zł (Opłata prowizyjna: 2625 zł, Opłata za udzielenie pożyczki: 875 zł, Kwota odsetek: 2719 zł); Stopa oprocentowania: 20.5% w skali roku; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi: 109.36%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PZU ubezpiecza pasażerów LOT
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

PZU ubezpiecza pasażerów LOT

Telepraca – na czym polega?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
16 marca 2020

Telepraca – na czym polega?

Koronawirus – milion Polaków straci pracę?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 marca 2020

Koronawirus – milion Polaków straci pracę?

Prezes Idea Banku rezygnuje ze stanowiska
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 listopada 2018

Prezes Idea Banku rezygnuje ze stanowiska

ING Bank Śląski w Gliwicach
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
16 lipca 2019

ING Bank Śląski w Gliwicach

Pakiet kredytowy dla mikro i małych firm w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 stycznia 2019

Pakiet kredytowy dla mikro i małych firm w Alior Banku

Porównaj