Pożyczki i kredyty na Black Friday

Pożyczki i kredyty na Black Friday

author
23 listopada 2020

Black Friday to wyjątkowy dzień przecen w niemalże wszystkich sklepach. W ostatni piątek listopada można kupić wiele rzeczy ze zniżką nawet 50% ceny regularnej. Osoby, które nie mają gotówki na duże zakupy, mogą skorzystać z kredytów i pożyczek na ten cel. Sprawdź, gdzie możemy otrzymać nawet 200 000 zł do wydania na specjalne oferty na Black Friday.

Pożyczki i kredyty na Black Friday – dla kogo

Dodatkowe finansowanie na Black Friday przyda się szczególnie tym osobom, które wiedzą, jak dobrze inwestować i co kupować, by zyskać na tym samemu lub by potem z zyskiem to komuś odsprzedać.

Niestety nie każdy, kto umie wyszukiwać dobre okazje cenowe, ma od razu gotówkę na to, by rzeczywiście kupić wszystko to, co się opłaca. W takiej chwili z pomocą przychodzą kredyty i pożyczki bankowe – produkty całkowicie bezpieczne i, o ile wybierzemy dobrą ofertę, nisko oprocentowane. Równie pomocne, aczkolwiek z reguły obarczone wyższymi kosztami, będą produkty firm pozabankowych dostępne w większości dla osób zadłużonych i z negatywną historią kredytową.

Ofert firm i banków jest na tyle dużo, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Z pożyczek i kredytów warto skorzystać szczególnie wtedy, kiedy zniżka na dany produkt sięga 50%, ponieważ w zwykłe dni takich ofert w sklepach raczej się nie spotyka (najczęstsze są obniżki o zaledwie 10-30%).

Kupienie czegoś za pieniądze z pożyczki lub kredytu jest praktycznie tym samym, co wzięcie tego w raty. Kupując np.: telewizor będziemy mieli ten komfort, że będziemy mogli używać go od razu (ponieważ pieniądze z kredytów i pożyczek wypłacane są w gotówce), a całą pożyczoną kwotę spłacimy w ratach, więc nie odczujemy bezpośredniej utraty dużej ilości gotówki.

Jest to też znakomita opcja dla osób, które nagle zauważą wymarzony produkt w dużej wyprzedaży, a nie mają odłożonej gotówki na to, by go kupić. Pieniądze z pożyczek i kredytów online często wypłacane są jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu będziemy mieli szansę skorzystać z wypatrzonej promocji.

Kredyty i pożyczki na Black Friday – oferty

Bancovo

Bancovo

Kwota kredytu: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

W całości przez Internet

Niska miesięczna rata

Minimum formalności

RRSO 9,59%

Alior Bank

Alior Bank

Kwota kredytu: od 1000 do 150 000 zł

Spłata: od 2 do 5 lat

Pieniądze na dowolny cel

Bez wychodzenia z domu

Szybka wypłata nawet w 24h

RRSO 13,38%

Smartney

Smartney

Kwota kredytu: od 3000 do 60 000 zł

Spłata: od 6 miesięcy do 5 lat

Kredyt bez wychodzenia z domu

Bez zaświadczeń o dochodach

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 15,38%

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Kwota kredytu: od 1000 do 160 000 zł

Spłata: od 1 do 10 lat

Wniosek przez Internet

Dostępne wakacje kredytowe

0 zł prowizji za udzielenie

RRSO 6,23%

TF Bank

TF Bank

Kwota kredytu: od 1500 do 80 000 zł

Spłata: od 1 do 9 lat

Gotówka na dowolny cel

Formalności przez Internet

Bez zabezpieczeń

RRSO 9,59%

Ważna informacja: w tym momencie kredyt dostępny jest wyłącznie za pośrednictwem platformy Bancovo.

SuperGrosz

SuperGrosz

Kwota kredytu: od 1000 do 15 000 zł

Spłata: od 4 do 48 miesięcy

W całości przez Internet

Bez zaświadczeń o dochodach

Szybka wypłata na konto

RRSO 78,07%


Promocje na Black Friday 2020

Mimo tego, że w tym roku mamy dość niestandardową sytuację jak na Black Friday, ponieważ większość sklepów stacjonarnych jest zamknięta, to sklepy nie zrezygnowały z organizowania promocji dla Klientów z okazji tego dnia. Po prostu w piątek wszystkie oferty promocyjne dostępne będą nie w sklepach stacjonarnych, a online – to także dla nas większa szansa na spokojne przemyślenie swoich zakupów, na porównanie cen w różnych miejscach (o co trudno przy standardowej konieczności przejścia całej galerii handlowej).

Sklepy w Polsce jeszcze w inny sposób wybrnęły z pandemicznych ograniczeń, z jakimi musimy mierzyć się w tym roku. W wielu sklepach ogłoszony został w tym roku nie Black Friday, a Black Weekend, ponieważ w soboty sklepy stacjonarne w galeriach handlowych będą mogły już być otwarte. Tak naprawdę tegoroczny Black Friday potrwa w Polsce przez dwa trzy dni:

 • piątek – zakupy promocyjne zrobimy w sklepach online,
 • sobota – zakupy promocyjne zrobimy w sklepach stacjonarnych,
 • niedziela – zakupy promocyjne zrobimy w sklepach online.

Dla kogo kredyt na Black Friday?

Z kredytu na Black Friday mogą skorzystać przede wszystkim osoby pełnoletnie. Niestety nie we wszystkich bankach i firmach pożyczkowych jest to wystarczający pułap wiekowy – w niektórych z nich trzeba mieć 19 lub nawet 21 lat. Osoby powyżej 21 roku życia raczej nie muszą się przejmować – takim osobom pożyczek udzielają wszystkie firmy i banki.

W przypadku kredytów bankowych ważna jest także historia kredytowa danej osoby i jej zdolność kredytowa. Banki nie udzielają finansowania osobom zadłużonym oraz nieposiadającym regularnych zarobków.

O wiele łatwiej jest otrzymać pożyczkę w firmach pozabankowych, które z reguły akceptują negatywną historię kredytową. O takie pożyczki mogą wnioskować również osoby, które nie uzyskują regularnych dochodów z tytułu zatrudnienia na umowie o pracę.

Aby uzyskać kredyt bankowy, musimy:

 1. ukończone 18 lat,
 2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
 3. pełną zdolność do czynności prawnych,
 4. stałe i udokumentowane dochody,
 5. pozytywną historię kredytową,
 6. zdolność kredytową,
 7. konto w banku,
 8. telefon komórkowy,
 9. adres e-mail,
 10. brak komornika sądowego.

W przypadku posiadania jakichkolwiek zaległości w spłacie innych zobowiązań zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą pożyczki bez BIKWszystkie banki muszą obowiązkowo sprawdzać swoich Klientów we wszystkich bazach dłużników. Osoby zadłużone i te, które mają zaległości w spłacaniu swoich zobowiązań na czas, powinny raczej wnioskować o pożyczki w firmach pozabankowych.

Jak otrzymać kredyt na Black Friday?

Otrzymanie kredytu lub pożyczki na Black Friday jest oczywiście związane z koniecznością przejścia wszystkich standardowych procedur kredytowych. Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu lub pożyczki jest wybranie oferty konkretnego banku lub firmy pożyczkowej i złożenie odpowiedniego wniosku. W większości firm i banków krok ten możemy przejść nawet nie wychodząc z domu (całkowicie online).

Jeżeli nie mamy możliwości złożenia wniosku przez Internet lub nie chcemy korzystać z takiej opcji (bo np.: nie mamy konta w banku) zazwyczaj istnieje możliwość złożenia wniosku kredytowego w placówce bankowej z obsługą kredytową.

Kolejnym krokiem we wzięciu kredytu na Black Friday jest sprawdzenie naszej historii kredytowej oraz zdolności kredytowej. Większość kredytodawców będzie nas prosiła o zadeklarowanie wysokości zarobków (czasem jest ona potwierdzana u pracodawcy). Pożyczkodawcy natomiast rzadko badają historię kredytową swoich potencjalnych Klientów.

Po zweryfikowaniu naszych danych bank lub firma pożyczkowa wyda ostateczną decyzję o przyznaniu nam finansowania lub odmowie. Pozytywna decyzja będzie skutkowała natychmiastową wypłatą pieniędzy. Wystarczy, że podpiszemy umowę kredytową/pożyczkową.

W skrócie procedura kredytowa wygląda następująco:

 1. Wybieramy ofertę kredytową/pożyczkową, która wydaje się nam najbardziej korzystna.
 2. Wchodzimy na stronę internetową kredytodawcy/pożyczkodawcy.
 3. Wybieramy odpowiednią pożyczkę/kredyt i wskazujemy:
  – kwotę kredytu,
  – jego przeznaczenie,
  – ilość rat, która nas interesuje.
 4. Wskazujemy dane osobowe i informacje o naszym zatrudnieniu i uzyskiwanych zarobkach.
 5. Oczekujemy na decyzję kredytową.
 6. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej musimy umówić się na podpisanie umowy kredytowej (zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje: podpis online albo w oddziale).
 7. Pieniądze są wypłacane na nasze konto.

Korzyści z kredytu lub pożyczki na Black Friday

Główną korzyścią z wzięcia kredytu na Black Friday jest to, że dzięki dodatkowemu finansowaniu możemy kupić wszystko, co będzie w okazyjnej cenie. Nie musimy czekać na odłożenie konkretnej kwoty, tylko możemy wykorzystać obniżkę cenową i potem na spokojnie w ratach spłacić należność.

Pożyczka lub kredyt na Black Friday mogą także dać nam możliwość zarobku. Jeżeli uda nam się znaleźć szczególnie dobrą ofertę i kupimy dużo sztuk promocyjnego produktu, będziemy mogli potem sprzedać go z korzyścią.

Pożyczka lub kredyt na Black Friday mogą być także dobrą opcją dla osób, które nie potrafią oszczędzać i taki bodziec jak konieczność spłaty raty kredytu może być dla nich jedyną motywacją do odkładania stałej kwoty miesięcznie. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę, że łatwiej nam się oszczędza, jeżeli już posiadamy daną rzecz i możemy cieszyć się jej użytkowaniem.

Kredyt na Black Friday – kalkulator

Dokładny koszt kredytu na Black Friday najłatwiej sprawdzić poprzez wpisanie interesującej nas kwoty i czasu spłaty w popularne kalkulatory kredytowe. Takie kalkulatory są dostępne na stronach wielu banków i platform, które zajmują się pośrednictwem w udzielaniu kredytów bankowych, np.: Bancovo.

źródło: https://www.bancovo.pl/

W kalkulatorze na stronie internetowej pośrednika Bancovo możemy porównać oferty kredytowe kilku banków. Wystarczy, że podamy swoje oczekiwania, czyli to, jaką kwotę i na jak długi okres czasu chcemy pożyczyć, a kalkulator sam wyliczy, z której oferty najbardziej opłaca się nam skorzystać.

Ze standardowych kalkulatorów bankowych bardzo popularny jak kalkulator kredytowy udostępniany przez Alior Bank Interesującą nas kwotę pożyczki i okres spłaty wskazujemy poprzez przesunięcie suwaka.

źródło: https://pozyczka.aliorbank.pl

Na takiej samej zasadzie działają kalkulatory udostępniane przez firmy pożyczkowe. Taki kalkulator ma wiele firm, które udzielają kredytów online. Przykładem może być chociażby kalkulator hapipożyczki:

źródło: https://www.hapipozyczki.pl/


Pytania i odpowiedzi

1. Czy muszę mieć umowę o pracę, by otrzymać kredyt lub pożyczkę na Black Friday?

Nie, najważniejsze jest uzyskiwanie regularnych dochodów, a nie umowa o pracę. Na rodzaj umowy uwagę mogą zwracać jedynie banki.

2. Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę środków z kredytu lub pożyczki na Black Friday?

Czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy z kredytu lub pożyczki jest zależny od tego, w jakim banku lub firmie o nie wnioskujemy. Jeżeli zależy nam na tym, by wypłata nastąpiła np.: w następnym dniu roboczym, bo zaczęliśmy proces wnioskowania dopiero w dzień przed czarnym piątkiem, najlepiej będzie przed złożeniem wniosku skontaktować się z infolinią banku lub firmy pożyczkowej i dopytać o to, czy jest możliwa tak szybka wypłata środków.

3. Czy jest darmowy kredyt lub pożyczka na Black Friday? 

To, czy kredyt lub pożyczka będą darmowe, zależy tak naprawdę od oferty danego banku lub firmy pożyczkowej. Banki rzadko oferują kredyty zeroprocentowe (jeżeli już, to oferują je w sklepach, a nie w formie gotówkowej). Znacznie częściej darmowe pożyczki oferowane są przez firmy pożyczkowe. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że darmowa jest z reguły tylko pierwsza pożyczka w danej firmie.

4. Czy za pieniądze uzyskane w ramach kredytu lub pożyczki na Black Friday mogę zrobić dowolne zakupy?

Tak, pieniądze z kredytu lub pożyczki mogą być przeznaczone na dowolny cel. Żaden bank ani firma pożyczkowa nie będą weryfikowały tego, na co konkretnie wydaliśmy uzyskane pieniądze.

5. Czy pożyczkę na Black Friday można otrzymać nie wychodząc z domu?

Tak, większość ofert banków i firm pożyczkowych wskazanych w naszym rankingu umożliwia skorzystanie z ofert całkowicie online.


Przykłady reprezentatywne i podstawowe dane:

1) Bancovo

Właściciel platformy: NewCommerce Services Spółka

Adres: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

RRSO: 9,59%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.


2) Alior Bank

Nazwa pożyczkodawcy: Alior Bank Spółka Akcyjna

Adres: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

RRSO: 13,38%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla Pożyczki z Mikrokosztami V wynosi 13,38%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 085 zł, całkowita kwota do zapłaty: 22 589,45 zł, oprocentowanie stałe: 7,19%, całkowity koszt pożyczki: 5504,45 zł (w tym prowizja: 2110 zł (12,35%), odsetki: 3394,45 zł), 55 miesięcznych rat (w tym 54 równe ratyw wysokości 410,72 zł, ostatnia rata: 410,57 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.06.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Smartney

Nazwa pożyczkodawcy: Smartney Sp. z o.o.

Adres: ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa

RRSO: 15,38%

Przykład reprezentatywny:

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 9.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22  zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.


4) Kasa Stefczyka

Nazwa pożyczkodawcy: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka

Adres: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 6, 81-455 Gdynia

RRSO: 6,23%

Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.


5) SuperGrosz

Nazwa pożyczkodawcy: Aiqlabs Sp. z o.o.

Adres: ul. Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa

RRSO: 78,07%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne  7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Elektroniczna taca w Kościele
Blog
author
25 stycznia 2018

Elektroniczna taca w Kościele

Chwilówki Bielsko-Biała
Chwilówki miasta
author
15 marca 2022

Chwilówki Bielsko-Biała

Kredyt samochodowy Łęczna
Kredyty miasta
author
12 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Łęczna

Pożyczki bez baz – najlepsze oferty
Pożyczki
author
01 sierpnia 2022

Pożyczki bez baz – najlepsze oferty

Najlepsze banki dla firm 2018 – ranking Forbes
Aktualności
author
30 września 2018

Najlepsze banki dla firm 2018 – ranking Forbes

Jakich pracowników brakuje na rynku ?
Blog
author
20 października 2017

Jakich pracowników brakuje na rynku ?