Pożyczki na 12 miesięcy – najlepsze oferty

Pożyczki na 12 miesięcy – najlepsze oferty

author
Dominika Sobieraj
06 września 2022

Pożyczki pozabankowe to bardzo popularne produkty finansowe. Poszukują ich głównie osoby potrzebujące szybkiego przypływu gotówki. Zebraliśmy w jednym miejscu oferty z dwunastomiesięcznym okresem spłaty – sprawdź nasz ranking najlepszych pożyczek.

Pożyczki na 12 miesięcy - ranking

Pożyczka pozabankowa na 12 miesięcy

Nie wszystkie osoby potrzebujące pilnej gotówki chcą korzystać z pożyczek-chwilówek, które trzeba oddać po kilkudziesięciu dniach. Ci, którzy chcą mieć więcej czasu na spłatę swojego zobowiązania, z reguły poszukują takich pożyczek, na których spłatę firmy dają co najmniej 12 miesięcy. Takie produkty spłacamy zazwyczaj w ratach. Otrzymanie pożyczki jest dosyć łatwa sprawą, jeżeli jesteśmy odpowiednim dla firmy Klientem. Należy jednak wiedzieć, że pożyczki pozabankowe są o wiele łatwiejsze do uzyskani, aniżeli kredyty bankowe.

Oczywiście oferty z naszego rankingu dopuszczają również dłuższe i krótsze okresy spłaty (od zaledwie 3 miesięcy do nawet kilku lat), ale każda z przedstawionych tu firm oferuje również pożyczkę na dokładnie 12 miesięcy. Dzięki rozłożeniu spłaty pożyczki na raty miesięczna kwota zobowiązania nie będzie dużym jednorazowym obciążeniem dla naszego budżetu.

Jeżeli okaże się, że 12 miesięcy będzie jednak zbyt krótkim czasem na spłatę, musimy liczyć się z wydłużeniem terminu spłaty, który w wielu firmach jest oczywiście możliwy. Firmy pożyczkowe pozwalają na przedłużenie terminu spłaty, lecz najczęściej wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Pożyczka na 12 miesięcy - dla kogo?

Firmy pozabankowe nie stosują tak wnikliwej weryfikacji Klienta jak banki (lecz mogą zapytać biuro informacji kredytowej o danego Klienta), w związku z czym udzielają pożyczek o wiele większej liczbie osób. Aby pożyczka na 12 miesięcy była ofertą skierowaną do nas, konieczne jest bycie pełnoletnim. Dla wielu Klientów substytutem pożyczki pozabankowej jest karta kredytowa, lecz firmy pożyczkowe takich produktów nie oferują.

Niektóre firmy podwyższają wiek minimalny Klienta (na przykład Ferratum Bank udziela pożyczek tylko osobom powyżej 21 roku życia). Z reguły w firmach ustalana jest także górna granica wieku potencjalnego pożyczkobiorcy (tu zazwyczaj maksymalnym wiekiem jest 75 lat).

Ponadto pożyczka na 12 miesięcy jest dostępna z reguły dla osoby posiadającej polskie obywatelstwo i adres zamieszkania/zameldowania na terenie Polski. Dla firm pożyczkowych istotne jest również to, czy mamy:

– konto bankowe (bo na nie wypłacone będą pieniądze z pożyczki),

– prywatny numer telefonu,

– własny adres e-mail,

– stałe źródło dochodów.

Jeżeli chcemy skorzystać z pożyczki nie wychodząc z domu, musimy także posiadać sprzęt z dostępem do internetu – najlepiej smartfon lub komputer. Wszystkie oferty z naszego rankingu to bowiem kredyty online – pieniądze możemy otrzymać nawet nie ruszając się z kanapy.

Wymagane dokumenty

Pożyczka na 12 miesięcy jest tak naprawdę dostępna dla każdego z nas – przy większości ofert jedynym wymaganym dokumentem jest tak naprawdę dowód osobisty (dlatego często pożyczki takie nazywa się też po prostu pożyczkami na dowód).

Niektóre firmy pożyczkowe mogą wymagać od nas także zaświadczenia lub oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Nie zawsze muszą być to jednak dochody z tytułu pracy – większość firm pożyczkowych akceptuje także dochody np.: z tytułu alimentów lub wypłat 500+. Istotnym źródłem dochodu są również świadczenia rentowe i emerytalne. Pożyczki ratalne są najczęściej wolne od takich dokumentów.

Najpopularniejszym dokumentem świadczącym o naszych regularnych przychodach jest nasz wyciąg z konta – to na nim widać, ile pieniędzy co miesiąc zasila nasz budżet. Pożyczkodawca może poprosić nas o przedstawienie historii rachunku bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Z reguły okres ten jest wystarczający do określenia naszej zdolności kredytowej. Dlatego przy pożyczkach pozabankowych trzeba posiadać własne konto bankowe.

Pożyczka na 12 miesięcy - czy warto?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, pożyczanie pieniędzy na 12 miesięcy ma swoje dobre i złe strony. Na pewno pożyczka na 12 miesięcy się opłaca, jeżeli nie możemy pozwolić sobie na krótszy okres spłacania pożyczki.

Powszechnie wiadomo, że im szybciej spłacimy nasze zobowiązanie, tym mniejszy jego koszt poniesiemy. Rozkładanie długu na więcej miesięcznych rat to co prawda niższy koszt jednostkowy danej raty, ale wyższy koszt łączny kredytu/pożyczki.

Pożyczka ratalna na 12 miesięcy opłaca nam się pożyczać wtedy, kiedy rata miesięczna odpowiada naszym możliwościom. Jeżeli stać nas natomiast na wyższą ratę, trzeba przeanalizować, czy wolimy miesięcznie spłacać wyższą kwotę, czy gotówkę, która nam zostanie, chcemy przeznaczyć na przykład na odłożenie na czarną godzinę.

Jeżeli natomiast obawiamy się, że może nie być nas stać na spłatę raty przy pożyczce na 12 miesięcy, lepiej wydłużyć od razu okres kredytowania. Niespłacenie raty na czas może wpędzić nas w duże kłopoty finansowe – nie tylko w dodatkowe odsetki, ale także we wpisanie nas do rejestrów dłużników. Pożyczki długoterminowe to obciążenie na dłuższy czas więc warto podejść do nich rzetelnie.

Jako zadłużeni nie będziemy mieli już możliwości “przebierania” w ofertach pożyczkowych – dostępny będzie dla nas wtedy tylko katalog pożyczek bez BIK, które, jak powszechnie wiadomo, są zazwyczaj dużo droższe od pożyczek dla osób bez długów.

Pożyczka an 12 miesięcy - plusy i minusy

Pożyczka na 12 miesięcy – najczęściej wskazywane dobre strony:

  • niskie RRSO,
  • szansa na dodatkową gotówkę od ręki,
  • wypłata nawet tego samego dnia,
  • możliwość szybszej spłaty.

Pożyczka na 12 miesięcy – najczęściej wskazywane złe strony:

  • wysokie koszty dodatkowe,
  • ryzyko wysokiej raty przy wysokiej kwocie pożyczki,
  • całkowity koszt pożyczki może okazać się wysoki.

Podsumowanie

1. Pożyczki na 12 miesięcy oferują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe.
2. Dwanaście miesięcy to tylko przykładowy okres kredytowania – we wszystkich firmach i bankach możemy dowolnie dostosować okres spłaty do naszych potrzeb i możliwości.
3. Wszystkie oferty pożyczkowe z naszego rankingu to pożyczki dostępne w całości przez Internet, bez wychodzenia z domu.
4. Do otrzymania pożyczki bezwzględnie potrzebny nam będzie nasz dowód osobisty.
5. Większość firm i banków wymaga od Klienta przedłożenia oświadczenia lub zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.
6. Jako dochody akceptowane są z reguły nie tylko wynagrodzenia z tytułu pracy, ale i emerytury, renty, czy też alimenty i wypłaty świadczeń takich jak 500+.
7. Nasze miesięczne dochody mogą być potwierdzone także przez wyciąg z konta (z reguły wymagane są wyciągi z ostatnich 3 miesięcy).
8. Produkty z naszego rankingu spłacamy w miesięcznych ratach.
9. Oferty pożyczkowe najłatwiej porównać analizując je w kalkulatorach pożyczkowych dostępnych na stronach internetowych konkretnego pożyczkodawcy.
10. Najlepsze oferty to te, przy których niskie jest zarówno RRSO, jak i ostateczna kwota do spłaty.
11. Najbezpieczniej jest brać pożyczkę w instytucji pożyczkowej widniejącej w rejestrze instytucji pożyczkowych prowadzonym przez KNF.

Przykłady reprezentatywne - wybrane oferty

1) SuperGrosz

Nazwa pożyczkodawcy: Aiqlabs Sp. z o.o.

Adres: ul. Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa

RRSO: od 0%

Przykład reprezentatywny:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 57.8 % dla całkowitej kwoty pożyczki 6000 PLN, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy, spłata w 48 ratach miesięcznych po 277.18 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 10 % rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7304.85, w tym: prowizja 6000 zł, odsetki 1304.85 zł. Całkowita kwota do zapłaty 13304.85 zł. (stan na dzień 04.01.2020 r.).


2) Bancovo

Właściciel platformy: NewCommerce Services Spółka

Adres: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

RRSO: od 9,59%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26 %, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykłady reprezentatywne kredytodawców i pożyczkodawców współpracujących z NewCommerce Services znajdziesz na tej stronie.


3) Wonga

Nazwa pożyczkodawcy: Wonga.pl sp. z o.o.

Adres: ul. Żaryna 2B, bud. D, 02-593 Warszawa

RRSO: 18,9%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,9%, całkowita kwota kredytu 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 30 144 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 10 144 zł (w tym: prowizja 10 144 zł, odsetki 0 zł), 60 miesięcznych rat w wysokości 502,40 zł. Dane aktualne na dzień 20.05.2019 r.


4) Provident

Nazwa pożyczkodawcy: Provident Polska S.A.

Adres: ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

RRSO: 161,96%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 161,96%, całkowita kwota kredytu 1.700 zł, całkowita kwota do zapłaty  2.757,33 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu  1057,33 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 639,74 zł, opłata za plan komfort  274,18 zł, odsetki  143,41 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości  229,78 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.01.2020 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.


5) Smartney

Nazwa pożyczkodawcy: Smartney Sp. z o.o.

Adres: ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa

RRSO: od 14,69%

Przykład reprezentatywny:

Oferta produktowa „Możesz Mądrzej” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Możesz Mądrzej”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 516,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 916,28 zł (w tym: prowizja 1 134 zł, odsetki 3 782,28 zł), 59 miesięcznych równych rat po 291,81 zł, ostatnia rata wyrównująca 299,67 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 1 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 12 do 50 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 198,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 698,28 zł (w tym: prowizja 2 550 zł, odsetki 2 148,28 zł), 42 miesięczne równe raty po 306,82 zł, ostatnia rata wyrównująca 311,83 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Franczyza – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 marca 2019

Franczyza – co to jest?

Pożyczki bez BIK Słupca
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Słupca

Santander Consumer Bank Lipno
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
19 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Lipno

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 lipca 2019

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań

Mini Ratka w PKO BP
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
19 listopada 2015

Mini Ratka w PKO BP

Porównaj