Pożyczki na 12 miesięcy – najlepsze oferty

Pożyczki na 12 miesięcy – najlepsze oferty

Pożyczki pozabankowe to bardzo popularne produkty finansowe. Poszukują ich głównie osoby potrzebujące szybkiego przypływu gotówki. Zebraliśmy w jednym miejscu oferty pożyczek z dwunastomiesięcznym okresem spłaty – sprawdź nasz ranking najlepszych pożyczek.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Pożyczki na 12 miesięcy - ranking

Pożyczka pozabankowa na 12 miesięcy

Nie wszystkie osoby potrzebujące pilnej gotówki chcą korzystać z pożyczek-chwilówek, które trzeba oddać po kilkudziesięciu dniach. Ci, którzy chcą mieć więcej czasu na spłatę swojego zobowiązania, z reguły poszukują takich pożyczek, na których spłatę firmy dają co najmniej 12 miesięcy. Takie produkty spłacamy zazwyczaj w ratach. Otrzymanie pożyczki jest dosyć łatwa sprawą, jeżeli jesteśmy odpowiednim dla firmy Klientem. Należy jednak wiedzieć, że pożyczki pozabankowe są o wiele łatwiejsze do uzyskani, aniżeli kredyty bankowe.

Oczywiście oferty z naszego rankingu dopuszczają również dłuższe i krótsze okresy spłaty (od zaledwie 3 miesięcy do nawet kilku lat), ale każda z przedstawionych tu firm oferuje również pożyczkę na dokładnie 12 miesięcy. Pamiętajmy, że im dłuższy okres spłaty tym droższa pożyczka. Podobnie z kwotą pożyczki, im większa wysokość pożyczki, tym pożyczka jest droższa. Dzięki rozłożeniu spłaty pożyczki na raty miesięczna kwota zobowiązania nie będzie dużym jednorazowym obciążeniem dla naszego budżetu. Pożyczka 600 zł – sprawdź najlepsze oferty.

Jeżeli okaże się, że 12 miesięcy będzie jednak zbyt krótkim czasem na spłatę, musimy liczyć się z wydłużeniem terminu spłaty, który w wielu firmach jest oczywiście możliwy. Firmy pożyczkowe pozwalają na przedłużenie terminu spłaty, lecz najczęściej wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Pożyczka na 12 miesięcy - dla kogo?

Firmy pozabankowe nie stosują tak wnikliwej weryfikacji Klienta jak banki (lecz mogą zapytać biuro informacji kredytowej o danego Klienta), w związku z czym udzielają pożyczek o wiele większej liczbie osób. Aby pożyczka na 12 miesięcy była ofertą skierowaną do nas, konieczne jest bycie pełnoletnim. Dla wielu Klientów substytutem pożyczki pozabankowej jest karta kredytowa, lecz firmy pożyczkowe takich produktów nie oferują.

Niektóre firmy podwyższają wiek minimalny Klienta (na przykład Ferratum Bank udziela pożyczek tylko osobom powyżej 21 roku życia). Z reguły w firmach ustalana jest także górna granica wieku potencjalnego pożyczkobiorcy (tu zazwyczaj maksymalnym wiekiem jest 75 lat).

Ponadto pożyczka na 12 miesięcy jest dostępna z reguły dla osoby posiadającej polskie obywatelstwo i adres zamieszkania/zameldowania na terenie Polski. Dla firm pożyczkowych istotne jest również to, czy mamy:

– konto bankowe (bo na nie wypłacone będą pieniądze z pożyczki),

– prywatny numer telefonu,

– własny adres e-mail,

– stałe źródło dochodów.

Jeżeli chcemy skorzystać z pożyczki online nie wychodząc z domu, musimy także posiadać sprzęt z dostępem do internetu – najlepiej smartfon lub komputer. Wszystkie oferty z naszego rankingu to bowiem kredyty online – pieniądze możemy otrzymać nawet nie ruszając się z kanapy.

Wymagane dokumenty

Pożyczka na 12 miesięcy jest tak naprawdę dostępna dla każdego z nas – przy większości ofert jedynym wymaganym dokumentem jest tak naprawdę dowód osobisty (dlatego często pożyczki takie nazywa się też po prostu pożyczkami na dowód).

Niektóre firmy pożyczkowe mogą wymagać od nas także zaświadczenia lub oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Nie zawsze muszą być to jednak dochody z tytułu pracy – większość firm pożyczkowych akceptuje także dochody np.: z tytułu alimentów lub wypłat 500+. Istotnym źródłem dochodu są również świadczenia rentowe i emerytalne. Pożyczki ratalne są najczęściej wolne od takich dokumentów.

Najpopularniejszym dokumentem świadczącym o naszych regularnych przychodach jest nasz wyciąg z konta – to na nim widać, ile pieniędzy co miesiąc zasila nasz budżet. Pożyczkodawca może poprosić nas o przedstawienie historii rachunku bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Z reguły okres ten jest wystarczający do określenia naszej zdolności kredytowej. Dlatego przy pożyczkach pozabankowych trzeba posiadać własne konto bankowe. Sprawdź również pożyczki bez zdolności kredytowej.

Pożyczka na 12 miesięcy - czy warto?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, pożyczanie pieniędzy na 12 miesięcy ma swoje dobre i złe strony. Na pewno pożyczka na 12 miesięcy się opłaca, jeżeli nie możemy pozwolić sobie na krótszy okres spłacania pożyczki. Sprawdź również pożyczki długoterminowe.

Powszechnie wiadomo, że im szybciej spłacimy nasze zobowiązanie, tym mniejszy jego koszt poniesiemy. Rozkładanie długu na więcej miesięcznych rat to co prawda niższy koszt jednostkowy danej raty, ale wyższy koszt łączny kredytu/pożyczki.

Pożyczka na 12 miesięcy (pożyczka ratalna) opłaca nam się pożyczać wtedy, kiedy rata miesięczna odpowiada naszym możliwościom. Jeżeli stać nas natomiast na wyższą ratę, trzeba przeanalizować, czy wolimy miesięcznie spłacać wyższą kwotę, czy gotówkę, która nam zostanie, chcemy przeznaczyć na przykład na odłożenie na czarną godzinę. Sprawdź również ile kosztują pożyczki 200 zł.

Jeżeli natomiast obawiamy się, że może nie być nas stać na spłatę raty przy pożyczce na 12 miesięcy, lepiej wydłużyć od razu okres kredytowania. Niespłacenie raty na czas może wpędzić nas w duże kłopoty finansowe – nie tylko w dodatkowe odsetki, ale także we wpisanie nas do rejestrów dłużników. Pożyczki długoterminowe to obciążenie na dłuższy czas więc warto podejść do nich rzetelnie.

Jako zadłużeni nie będziemy mieli już możliwości “przebierania” w ofertach pożyczkowych – dostępny będzie dla nas wtedy tylko katalog pożyczek bez BIK, które, jak powszechnie wiadomo, są zazwyczaj dużo droższe od pożyczek dla osób bez długów.

Pożyczka an 12 miesięcy - plusy i minusy

Pożyczka na 12 miesięcy – najczęściej wskazywane dobre strony:

  • niskie RRSO,
  • szansa na dodatkową gotówkę od ręki,
  • wypłata nawet tego samego dnia,
  • możliwość szybszej spłaty.

Pożyczka na 12 miesięcy – najczęściej wskazywane złe strony:

  • wysokie koszty dodatkowe,
  • ryzyko wysokiej raty przy wysokiej kwocie pożyczki,
  • całkowity koszt pożyczki może okazać się wysoki.

Pytania i odpowiedzi

Firmy, które posiadają 100% przyznawalności to między innymi Net Credit, Kuki, Wandoo czy SolCredit.

Jeżeli przeanalizujemy nasz budżet i stwierdzimy, że stać nas na wzięcie pożyczki online (pod warunkiem że naprawdę jej potrzebujemy) to oczywiście warto wziąć pożyczkę.

Firmy pozabankowe coraz częściej przyznają pożyczki wyłącznie Klientom, którzy mają zdolność kredytową. Firmy chronią się przed nierzetelnymi Klientami.

Najczęściej potrzebny jest wyłącznie dowód osobisty oraz informacje o naszych finansach i zatrudnieniu.

Są firmy, które oczywiście przyznają pożyczki osobom zadłużonym. Warto więc przejrzeć jak najwięcej ofert i wybrać tę najlepszą.

Niestety nie. Darmowe pożyczki są najczęściej krótkoterminowe (chwilówki). Pożyczki na 12 miesięcy są płatne.

Niektóre firmy pożyczkowe przyznają pożyczki bez sprawdzania Klienta w BIK. Warto o tym wiedzieć i w razie potrzeby skorzystać z takich ofert.

Tak. Z własnego konta należy wykonać, najczęściej, przelew weryfikacyjny, a dodatkowo na nasze konto przyjdzie przecież przelew od firmy pożyczkowej.

Jeżeli korzystamy z usług sprawdzonych firm to tak – takie pożyczki są jak najbardziej bezpieczna.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Rata pożyczki zależy głównie od kwoty pożyczki oraz okresu spłaty.

Aby wybrać najlepszą pożyczkę, należy zerknąć w ranking pożyczek ratalnych i porównać jak najwięcej ofert.

Podsumowanie

1. Pożyczki na 12 miesięcy oferują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe.
2. Dwanaście miesięcy to tylko przykładowy okres kredytowania – we wszystkich firmach i bankach możemy dowolnie dostosować okres spłaty do naszych potrzeb i możliwości.
3. Wszystkie oferty pożyczkowe z naszego rankingu to pożyczki dostępne w całości przez Internet, bez wychodzenia z domu.
4. Do otrzymania pożyczki bezwzględnie potrzebny nam będzie nasz dowód osobisty.
5. Większość firm i banków wymaga od Klienta przedłożenia oświadczenia lub zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.
6. Jako dochody akceptowane są z reguły nie tylko wynagrodzenia z tytułu pracy, ale i emerytury, renty, czy też alimenty i wypłaty świadczeń takich jak 500+.
7. Nasze miesięczne dochody mogą być potwierdzone także przez wyciąg z konta (z reguły wymagane są wyciągi z ostatnich 3 miesięcy).
8. Produkty z naszego rankingu spłacamy w miesięcznych ratach.
9. Oferty pożyczkowe najłatwiej porównać analizując je w kalkulatorach pożyczkowych dostępnych na stronach internetowych konkretnego pożyczkodawcy.
10. Najlepsze oferty to te, przy których niskie jest zarówno RRSO, jak i ostateczna kwota do spłaty.
11. Najbezpieczniej jest brać pożyczkę w instytucji pożyczkowej widniejącej w rejestrze instytucji pożyczkowych prowadzonym przez KNF.

Przykłady reprezentatywne - wybrane oferty

1) SuperGrosz

Nazwa pożyczkodawcy: Aiqlabs Sp. z o.o.

Adres: ul. Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa

RRSO: od 0%

Przykład reprezentatywny:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 57.8 % dla całkowitej kwoty pożyczki 6000 PLN, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy, spłata w 48 ratach miesięcznych po 277.18 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 10 % rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7304.85, w tym: prowizja 6000 zł, odsetki 1304.85 zł. Całkowita kwota do zapłaty 13304.85 zł. (stan na dzień 04.01.2020 r.).


2) Bancovo

Właściciel platformy: NewCommerce Services Spółka

Adres: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

RRSO: od 9,59%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26 %, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykłady reprezentatywne kredytodawców i pożyczkodawców współpracujących z NewCommerce Services znajdziesz na tej stronie.


3) Wonga

Nazwa pożyczkodawcy: Wonga.pl sp. z o.o.

Adres: ul. Żaryna 2B, bud. D, 02-593 Warszawa

RRSO: 18,9%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,9%, całkowita kwota kredytu 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 30 144 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 10 144 zł (w tym: prowizja 10 144 zł, odsetki 0 zł), 60 miesięcznych rat w wysokości 502,40 zł. Dane aktualne na dzień 20.05.2019 r.


4) Provident

Nazwa pożyczkodawcy: Provident Polska S.A.

Adres: ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

RRSO: 161,96%

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 161,96%, całkowita kwota kredytu 1.700 zł, całkowita kwota do zapłaty  2.757,33 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu  1057,33 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 639,74 zł, opłata za plan komfort  274,18 zł, odsetki  143,41 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości  229,78 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.01.2020 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.


5) Smartney

Nazwa pożyczkodawcy: Smartney Sp. z o.o.

Adres: ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa

RRSO: od 14,69%

Przykład reprezentatywny:

Oferta produktowa „Możesz Mądrzej” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Możesz Mądrzej”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 516,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 916,28 zł (w tym: prowizja 1 134 zł, odsetki 3 782,28 zł), 59 miesięcznych równych rat po 291,81 zł, ostatnia rata wyrównująca 299,67 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 1 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 12 do 50 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 198,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 698,28 zł (w tym: prowizja 2 550 zł, odsetki 2 148,28 zł), 42 miesięczne równe raty po 306,82 zł, ostatnia rata wyrównująca 311,83 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Szamotuły

Szukasz kompleksowych informacji dotyczących lokalizacji placówek Kasy Stefczyka w Szamotułach? Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
16 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Santander Consumer Bank Jarocin

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Jarocinie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
26 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

PKO BP w Żmigrodzie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Żmigrodzie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
21 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kiedy pożyczkę należy zgłosić do Urzędu Skarbowego?

Osoby, które nie chcą lub nie mogą korzystać z pożyczek z banków lub instytucji pozabankowych, często decydują się na pożyczenie pieniędzy od rodziny lub znajomych. W jakim przypadku i od jakiej kwoty pożyczkę trzeba zgłaszać w Urzędzie Skarbowym? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
11 lutego 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Karta ze zmiennym kodem weryfikacyjnym

Getin Bank stawia na bezpieczeństwo Klientów robiących zakupy online. Wprowadza na polski rynek nowinkę technologiczną.

author
Dominika Byczek
18 maja 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocja: „Majówkowa promocja” w Banku Millennium

Majówkowa promocja w Banku Millennium to okazja dla Klientów, którzy mogą zgarnąć 200 złotych premii za wyrobienie karty kredytowej i spełnienie bardzo prostych warunków. Należy się spieszyć, ponieważ ilość wniosków jest ograniczona. Promocja trwa do 31 maja 2019 roku.

author
Patryk Byczek
05 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj