Kredyt na ślub i wesele

Kredyt na ślub i wesele

Ślub to wspaniałe, ale i bardzo drogie przeżycie. Wartość rynku ślubnego w naszym kraju to ponad 7 miliardów złotych rocznie. Przeciętny budżet na wesele wśród Polaków biorących ślub wynosi 40 000 zł. Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Sprawdzamy najlepsze oferty kredytów gotówkowych na ślub i wesele.

author
Autor
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Kredyt na ślub i wesele - oferty

Kredyt na ślub i wesele – szczegóły oferty:

Kwota:200 000 zł
Okres spłaty:10 lat
Prowizja:od 0%
RRSO:od 6,23%

Wniosek przez Internet:tak
Na co:dowolny cel, np. ślub i wesele

Spis treści:

 1. Kredyt na ślub i wesele - oferty
 2. Dla kogo kredyt na ślub i wesele?
 3. Wymagania, lista dokumentów
 4. Jak otrzymać kredyt na wesele i ślub?
 5. Kredyty na ślub i wesele w Polsce i na świecie
 6. Kredyt na ślub - plusy i minusy
 7. Wydatki ślubne - lista
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt na ślub i wesele?

Na początku warto podkreślić, że kredyt gotówkowy na ślub nie jest szczególnym rodzajem kredytu (w przeciwieństwie do np.: kredytu samochodowego). Ten kredyt to po prostu zwykły kredyt gotówkowy, który możemy przeznaczyć na dowolny cel – także ten związany ze ślubem i weselem. Jeżeli zdecydujemy się na wzięcie takiego zobowiązania to, przede wszystkim, musimy przejrzeć oferty kredytów gotówkowych – jak najwięcej ofert.

Kredyt gotówkowy na ślub i wesele mogą otrzymać osoby, które:

– są pełnoletnie,
– legitymują się własnym i ważnym dowodem osobistym,
– posiadają pełnię czynności prawnych,
– mają własne konto w banku,
– dysponują własnym numerem telefonu,
– posiadają regularne dochody z legalnego źródła,
– nie mają negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Uzyskiwanie regularnych zarobków jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie dochody potwierdzają to, że mamy zdolność kredytową do spłacenia kredytu, o który chcemy się ubiegać. Duże znaczenie ma również brak negatywnych wpisów w bazach dłużników. Tylko osoby bez zaległości w bazach mogą bowiem uzyskać kredyt gotówkowy na ślub i wesele. Pozostali mogą się ubiegać co najwyżej o pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt gotówkowy na ślub i wesele powinny brać jedynie osoby, których nie stać na to, by środki na to wydarzenie pozyskać z innych źródeł (np.: oszczędności, wsparcia od rodziny). Zadłużanie się ma bowiem zawsze swoje konsekwencje i choć radość z nagłego przypływu gotówki jest niewątpliwie ogromna, to potem koszt tej radości ponosimy jeszcze przez długie lata (w postaci konieczności uiszczania comiesięcznych rat).

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy będzie stać nas na spłatę rat, lepiej zdecydować się na kredyt na niższą kwotę lub być może nawet na rezygnację z drogiego wesela. Konsekwencje posiadania zaległości w spłacie zadłużenia mogą bowiem znacząco wpłynąć na jakość naszego życia – nadmierne długi doprowadzają nie tylko do windykacji, ale także do egzekucji majątku poprzez postępowanie komornicze. Dobrym sposobem na wyjście z długów może być natomiast kredyt oddłużeniowy.

Wymagania, lista dokumentów

Dokumentów, których będziemy potrzebować do uzyskania kredytu na wesele i ślub, jest naprawdę niewiele. Najważniejszy (i w zasadzie jedyny) dokument to dowód osobisty. Z tym dokumentem możemy również ubiegać się o pożyczki na dowód (z reguły są one jednak dostępne na kwotę niższą niż kredyty). Jednakże warto brać kredyt gotówkowy tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że będziemy mogli go regularnie spłacać.

Warto wiedzieć, że przy kredytach dostępnych w 100% przez Internet, a takimi właśnie są oferty z naszego rankingu, nie jest potrzebny właściwie sam plastikowy dokument, a jedynie niektóre dane z niego. Jeżeli więc nie mamy dokumentu przy sobie, ale ktoś z naszych bliskich prześle nam jego zdjęcie, bez problemu będziemy mogli zawnioskować o pieniądze.

Kredytodawca będzie wymagał:

– naszego imienia i nazwiska,
– numeru PESEL,
– daty ważności naszego dowodu,
– rachunku bankowego Klienta,
– numeru dowodu.

Dowód osobisty to priorytet. Pamiętajmy, by we wszystkich sprawach finansowych posługiwać się wyłącznie własnym dokumentem (nie dokumentem rodzica czy partnera). Posługiwanie się czyimś dowodem po pierwsze jest przestępstwem, a po drugie – wcale nie umożliwi nam uzyskania upragnionych pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ zawsze sprawdza jest zgodność danych z dowodu z danymi przypisanymi do konta bankowego, z którego wykonujemy przelew weryfikacyjny i jeżeli we wniosku wpiszemy czyjeś dane osobowe, to nie będą one zgodne z danymi z naszego konta bankowego i kredytu gotówkowego po prostu nie uzyskamy. Co ważne, nie musimy mieć umowy o pracę. Banki akceptują również inne źródła dochodu. Sprawdź także pożyczki bez BIK.

Do kredytu mogą być nam również potrzebne jakieś dokumenty, które potwierdzą fakt naszego zatrudnienia oraz wysokość naszej wypłaty. Zazwyczaj kredytodawcom wystarcza przedstawienie wyciągów z konta z ostatnich kilku miesięcy, o ile oczywiście widnieją na tym koncie wpływy z tytułu zatrudnienia. W rzadszych sytuacjach może się zdarzyć, że kredytodawca będzie oczekiwał od nas również dostarczenia kopii umowy z pracodawcą (wtedy może być to jedynie skan, nie oryginał umowy). Dla osób, które widnieją w bazach zadłużonych istnieją specjalne pożyczki bez baz.

Jak otrzymać kredyt na wesele i ślub?

Otrzymanie kredytu na ślub i wesele w miejscach, wskazanych w naszym rankingu, jest bardzo proste, ponieważ wszystkie prezentowane oferty to kredyty online, czyli dostępne bez wychodzenia z domu i od ręki. Wiadomo, ze o wiele jest mieć odłożone pieniądze na wesele zamiast kredytu, lecz nie zawsze takie rozwiązani wchodzi w grę – szczególnie w przypadku młodych par. Jeżeli weźmiemy kredyt to najważniejsza jest terminowa spłata kredytu i nie ma od tego żadnej ucieczki, a głównym celem jest to, aby spłacić kredyt zaciągnięty na wymarzony cel.

Pieniądze uzyskamy po wykonaniu zaledwie kilku prostych kroków:

1. Przeglądamy dostępne oferty kredytów i porównujemy je.
2. Wybieramy najkorzystniejszą dla nas ofertę kredytu.
3. Klikamy “złóż wniosek”.
4. Wypełniamy wniosek naszymi danymi osobowymi.
5. Wskazujemy oczekiwaną kwotę kredytu oraz okres spłaty.
6. Potwierdzamy naszą tożsamość.
7. Składamy wniosek.
8. Oczekujemy na decyzję kredytową.

Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, pieniądze nawet w ciągu 15 minut wylądują na naszym koncie bankowym. Jeżeli decyzja kredytowa jest negatywna, niestety nie otrzymamy finansowania. Nie zamyka nam to jednak drogi do wnioskowania o kredyt w ramach innej oferty lub w tym samym miejscu, ale na innych warunkach. Warto pamiętać, że posiadając duży kredyt na ślub i wesele, możemy mieć problemy z otrzymaniem innych zobowiązań, takich jak np. kredyt hipoteczny – a wiadomo przecież, że pary młode zaraz po ślubie chciałyby kupić swoje własne mieszkanie. Należy więc dokładnie przemyśleć każdy krok.

Kredyty na ślub i wesele w Polsce i na świecie

W Polsce wobec organizacji wesel panuje tradycja “zastaw się a postaw się”. Zgodnie z nią wiele osób po dziś dzień woli nadmiernie się zadłużyć, ale zorganizować huczne wesele dla całej rodziny niż zorganizować takie wesele, na jakie mogliby sobie pozwolić bez ściągania na siebie długów.

W ostatnich latach można jednak zaobserwować stopniowy odwrót od tej tradycji. Szczególnie w większych miastach coraz popularniejsze stają się śluby i wesela kameralne, odbywające się tylko w gronie najbliższej rodziny (rodziców, rodzeństwa, świadków, chrzestnych oraz dziadków). Wiele par również po prostu zupełnie rezygnuje z wesela i pozostają przy samym ślubie z wystawnym obiadem organizowanym np.: z widokiem na morze.

Choć mogłoby się wydawać, że te największe wesela pochłaniają w naszym kraju naprawdę spore pieniądze, to firmy monitorujące rynek weselny w Polsce i na świecie wskazują, że w naszym kraju i tak stosunkowo niewiele wydajemy na to wydarzenie. W Japonii czy USA średni koszt wyprawienia wesela jest niemalże dziesięciokrotnie większy niż w Polsce. Nowożeńcy wydają tam średnio około 100 000 dolarów na urządzenie hucznej uroczystości.

Koszt organizacji wesela to nie tylko koszt wynajmu sali. Warto pamiętać o tym, że poza salą weselną zapłacimy także za:

 1. jedzenie lub catering,
 2. obrączki,
 3. stroje weselne,
 4. fotografa lub kamerzystę,
 5. zorganizowanie uroczystości w Kościele,
 6. oprawę muzyczną,
 7. nocleg gości weselnych.

To jedynie koszty bazowe. Lista kosztów dodatkowych zależy oczywiście od rozmachu wesela. Z reguły Polacy zamykają się w kwocie około 40 000 zł przy średnich weselach oraz w kwocie 70-80 000 zł przy dużych weselach rodzinnych. Najdroższe natomiast wesela to te, których organizacja nie mieści się w kwocie 100 000 zł (bo i takie się w Polsce zdarzają).

Kredyt na ślub - plusy i minusy

Plusy wzięcia kredytu na ślub:

 • możliwość organizacji ślubu i wesela w stylu, o którym zawsze się marzyło,
 • szansa na zaproszenie większej liczby gości,
 • możliwość wyboru lepszych terminów,
 • wymarzona sala weselna,
 • stać nas na wyjątkowe zdjęcia,
 • porządna oprawa muzyczna: DJ, zespół lub orkiestra,
 • możemy wybrać smaczniejsze jedzenie,
 • kupujemy lepszy alkohol,
 • część kredytu możemy od razu spłacić po weselu z pieniędzy otrzymanych od gości,
 • nikt nam nie wypomina pieniędzy przekazanych na ślub,
 • możliwość wynajęcia limuzyny,
 • lepsza suknia ślubna i garnitur.

Minusy wzięcia kredytu na ślub:

 • wstępujemy w związek małżeński z długiem,
 • ślub i wesele trwa maksymalnie 2 dni, a kredyt spłacamy potem latami,
 • zdaniem części osób lepiej zrobić skromniejszy ślub, ale ze środków własnych,
 • biorąc kredyt, więcej wydajemy na ślub.

Wydatki ślubne - lista

Wielu przyszłych małżonków nie ma pełnej świadomości na temat wszystkich wydatków związanych ze ślubem i weselem. Pamiętajmy, że wydatki ślubne są rozłożone w czasie. Za część rzeczy płacimy dużo przed weselem, za część “w trakcie”, a niektóre dopiero po ceremonii. Samo wesele śmiało planować i przygotowywać często już 2 lata przed samym wydarzeniem. Najlepsze sale weselne mają zajęte wszystkie terminy z dużym wyprzedzeniem.

 

Jakie są najczęstsze wydatki związane ze ślubem i weselem? Oto one:

– wynajem sali weselnej

– wystrój sali weselnej

– zaproszenia na ślub&wesele

– obrączki

– suknia ślubna + suknia na poprawiny

– strój dla Pana Młodego (garnitur, smoking, frak)

– obuwie (dla Panny Młodej nawet dwie pary)

– welon

– kurs tańca

– tort weselny i inne ciasta

– fryzjer

– opłacenie Kościoła i księdza

– kwiaty do Kościoła

– kwiaty dla świadków

– organista

– brama weselna

– fotograf (na ślub, wesele, poprawiny i sesję)

– DJ lub zespół muzyczny

– alkohol

– upominki dla rodziców Pary Młodej

– wynajem limuzyny

– wodzirej

– opłaty w Urzędzie Stanu Cywilnego (odpisy aktu małżeństwa)

– noclegi dla gości

– transport gości weselnych

– upominki dla gości

– atrakcje weselne: pokaz sztucznych ogni, balony etc.

Gdzie szukać kredytu na wesele?

Finansowanie pobierane w celu opłacenia ceremonii ślubu i wesela nie jest specjalnym produktem finansowym. Kredyt gotówkowy na ślub jest więc po prostu zwykłym kredytem gotówkowym, który można uzyskać na zupełnie dowolny cel. Jednym z nich może być więc finansowanie wesela czy ślubu. Warto pamiętać, że do uzyskania kredytu w banku konieczne jest posiadanie dobrej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej. W przypadku osób, które mają nieudokumentowane dochody przydatne mogą być z kolei pożyczki bez zaświadczeń.

Kredytów gotówkowych jest dostępnych na rynku wiele, dlatego ważne jest, aby porównać wszystkie oferty. W ten sposób możemy upewnić się, że wybraliśmy najlepszą dla nas ofertę. W porównywaniu ofert przydatne są natomiast rankingi – jeden z nich znajdziesz na górze naszego wpisu. Do najkorzystniejszych ofert zalicza się zwykle te z niskim RRSO – wskaźnik ten informuje bowiem o wysokości finansowania.

Jak spłacić kredyt gotówkowy na ślub?

W kwestii spłaty kredytu gotówkowego dużą rolę odgrywają szczegóły, czyli wysokość kwoty, którą się pożyczyło oraz czas spłaty. Wiadomo, że im wyższa kwota kredytu, tym trudniej będzie go spłacić.

W przypadku niewielkich kwot finansowanie spłacić można z bieżącego budżetu lub prezentu ślubnego w postaci gotówki. Spłacanie kredytu na ślub z pieniędzy uzyskanych od uczestników ceremonii jest bardzo popularnym sposobem spłaty.

Pamiętajmy jednak, aby starać się nie spłacać jednego finansowania drugim, gdyż takie praktyki prowadzą do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie para młoda. Nie ma jednej odpowiedzi, bo każdy ma inną sytuację życiową i materialną. Z jednej strony mamy osoby zamożne, które nie muszą brać żadnego kredytu, z drugiej strony są też osoby, które bez dodatkowego finansowania nie mają szansy na jakiekolwiek przyjęcie. Pamiętajmy, że zgonie z harmonogramem i terminem musimy spłacić kredyt zaciągnięty w banku.

Część z Was zastanawia się czy rodzaj ślubu ma jakiekolwiek znaczenie z perspektywy kredytu gotówkowego. Otóż nie ma. Kredyt dostępny jest zarówno dla osób przygotowujących się do ślubu cywilnego jak i tego w Kościele.

W praktyce ślub cywilny kosztuje nieco mniej, odchodzą bowiem wydatki związane z Kościołem: opłacenie księdza, kwiaty, organista etc. Wówczas kredyt zaciągnięty na ten cel może się naprawdę przydać.

Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel związany ze ślubem i weselem. W praktyce najwięcej wydatków czeka nowożeńców dotyczy:

– sali weselnej (pamiętajmy o kosztach rezerwacji),

– suknia ślubna i strój dla Pana Młodego,

– opłacenie księdza i organisty,

– kwiaty w Kościele,

– obrączki,

– zaproszenia ślubne dla gości,

– fotograf,

– alkohol,

– DJ, zespół muzyczny lub orkiestra,

– prezenty dla Rodziców Pary Młodej.

Podróż poślubna najczęściej finansowana jest już z prezentów ślubnych.

Na forach znajdziemy wiele przydatnych informacji na temat ślubu i sposobów jego finansowania. Wiele osób zastanawia się czy warto oraz jakie są wymagania. Część użytkowników podkreśla, że mimo wszystko to dobry pomysł, bo małżonkowie uczą się wspólnego zarządzania budżetem i nie są zdani na pomoc rodziców.

Wiele osób zastanawia się jak wygląda tematu kredytu mieszkaniowego przed ślubem. Jeżeli nie jesteśmy w związku małżeńskim, do kredytu hipotecznego przystępujemy po prostu jako niespokrewnione osoby. Bank może się domagać spłaty zadłużenia od dowolnej osoby, zgodnie z umową kredytową.

Późniejsze wejście w związek małżeński nie zmienia niczego w relacji z bankiem. Nadal jesteśmy solidarnie zobowiązani do spłaty kredytu. Sytuacja nie zmienia się również w momencie rozwodu.

Bank nadal oczekuje spłaty zadłużenia od każdego małżonka. Rozwiązaniem jest przepisanie kredytu na jedną osobę (pod warunkiem, że ma zdolność kredytową) przy jednoczesnym zrzeczeniu się własności nieruchomości przez drugą stronę.

W każdej proponowanej ofercie istnieje możliwość szybszej spłaty kredytu. Zawsze o takim zamiarze trzeba poinformować Bank. W przeciwnym wypadku, system bankowy “nie zauważy” nadpłaty kredytu gotówkowego, a zamiast tego otrzymamy monit dotyczący niespłaconej raty kredytu.

Na jednym z portali dla przyszłych nowożeńców znaleźliśmy następujące propozycje dotyczące pieniędzy na ślub:

– skorzystanie z limitu debetowego na karcie,

– skorzystanie z limitu na karcie kredytowej.

– wzięcie pożyczki “chwilówki”.

Niestety nie są to najlepsze propozycje finansowe. Proszę pamiętać, że spłata limitu kredytowego na karcie to bardzo kosztowna forma kredytu.

Jeszcze gorzej jest w przypadku pożyczek chwilówek. W większość firm pieniądze musimy oddać już po 30 dniach. Są wprawdzie firmy pożyczkowe, w których możemy rozłożyć spłatę na miesięczne raty, ale RRSO przeważnie wynosi powyżej 100% i jest kilkukrotnie większe od RRSO w prezentowanych kredytach w bankach.

Czy kredyt na ślub to inny produkt niż kredyt gotówkowy ? Nie. Kredyt na ślub to wyłącznie określenie przeznaczenia kredytu gotówkowego. Część banków wymaga wskazania przeznaczenia pieniędzy z kredytu, a część jasno wskazuje, że kredyt jest na dowolny cel. Bank przed udzieleniem zobowiązania zbada zdolność kredytową Klienta.

Kredyty na ślub i wesele – podsumowanie

 1. Kredyty na ślub i wesele to tak naprawdę kredyty gotówkowe, z których kwotę możemy przeznaczyć na dowolny cel.
 2. Kredyt gotówkowy mogą zaciągnąć wyłącznie osoby pełnoletnie.
 3. Wszystkie oferty z naszego rankingu są dostępne w 100% przez Internet.
 4. Nikt nie będzie weryfikował, na co dokładnie wydaliśmy pieniądze z uzyskanego kredytu gotówkowego.
 5. Wypłata pieniędzy w ramach kredytu przychodzi zawsze na nasze konto bankowe.
 6. Kredyty na ślub i wesele z naszego rankingu gwarantują minimum formalności.
 7. Wszystkie prezentowane oferty charakteryzują się maksymalnym stopniem dyskrecji.
 8. Do skorzystania z kredytu na ślub i wesele będziemy potrzebować dowodu osobistego.
 9. Swoją tożsamość przy kredytach z naszego rankingu potwierdzimy przelewem weryfikacyjnym na symboliczną kwotę.
 10. Wniosek o kredyt na ślub i wesele wypełnimy bez wychodzenia z domu, przez Internet.
author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

natalia.merokak@gmail.com
2019-07-01 13:20:57

Ja wzięłam pożyczkę na ślub i uważam, że zrobiłam dobrze. Bardzo się ciesze, że koleżanka poleciła mi odpowiednią firmę do tego typu pożyczke. A mianowicie sprintcash.pl. Jestem bardzo zadowolona z obsługi

Emanuela
Emanuela
2019-06-25 20:28:14

Moja mama wzięła pożyczkę na mój ślub. Byłam bardzo ucieszona, ale wystarszona jednoczesnie, bo myślalam, że wpędzi to moją mamę w kłopoty. Ale na całe szczęście skorzystała z wyszukiwarki sprintcash.pl i spłata pożyczki poszła bardzo szybko i sprawnie.

allan
allan
2017-02-07 17:44:29

A moja sytuacja taka: wesele ze ślubem kosztowało około 45 000 zł. Teraz jesteśmy już po rozwodzie. Jaki wniosek ? Skupcie się na jak najlepszych relacjach między wami, a nie na tym ile ma kosztować wesele i ile wodotrysków zobaczy rodzina. Zyczę wszystkiego dobrego

przyszłażona
przyszłażona
2016-03-10 16:31:10

nasza sytuacja: budżetu swojego mieliśmy 35 000 zł. Wzięliśmy 15 000 z kredytu. Od gosci dostaliśmy łącznie 23000 zł :) Czyli jesteśmy w pewnym sensie na plusie. bez pomocy rodziny na pewno

Podobne artykuły

Chwilówki Świebodzin

Nie wiesz, która pożyczka chwilówka w Świebodzinie jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb? Sprawdź zatem nasze zestawienie.  Wszystkie prezentowane poniżej oferty dostępne są przez Internet. Pożyczyć można nawet 15 000 zł.

author
Patryk Byczek
07 kwietnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Nagroda przedsiębiorców dla Provident Polska

Prestiżowa nagroda Wektor 2017 została przyznana. Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej zdecydowali, że w tym roku trofeum powędruje do największej instytucji pożyczkowej w Polsce. Działający na rynku od 20 lat Provident Polska został wyróżniony między innymi za wieloletnie utrzymywanie pozycji lidera na rynku finansów osobistych oraz rozwój brażny.

author
Patryk Byczek
16 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

“Wyślij raty na wakacje” w ING Banku Śląskim

ING Lease wystartował z promocyjną ofertą na wakacje. Klienci mogą dosłownie wysłać raty na wakacje i bez żadnych konsekwencji finansowych odroczyć ich płatność o dwa miesiące.

author
Dominika Byczek
06 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Polacy zadłużeni na 73 mld złotych

Biuro Informacji Kredytowej opublikowało najnowszy raport dotyczący łącznego zadłużenia Polaków. Liczby szokują – suma nieopłaconych przez nas zobowiązań przekroczyła próg 73 miliardów złotych. To aż o 2,4 miliarda więcej niż w poprzednim kwartale bieżącego roku.

author
Halszka Gronek
17 listopada 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Credit Agricole w Pułtusku

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Pułtusku – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
28 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP przedstawił Klientom Platformę Opportunity Network

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci firmowi instytucji mogą korzystać z cyfrowej platformy Opportunity Network. Platforma o globalnym zasięgu pozwala na zawieranie relacji biznesowych.

author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj