Pożyczka dla osób ze złą historią kredytową

Pożyczka dla osób ze złą historią kredytową

author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2022

Osoby ze złą historią kredytową nie mają większych szans na pożyczkę w banku. Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, z których część nie zwraca uwagi na negatywną historię kredytową. Sprawdzamy najlepsze oferty.

Pożyczki pozabankowe ze złą historią

Zła historia kredytowa to zmora wielu Klientów. Opóźnienie w spłacie kredytu lub pożyczki ma negatywny wpływ na możliwość zaciągnięcia kolejnego zobowiązania. Zaległość będzie widoczna w Biurze Informacji Kredytowej nawet przez okres 5 lat od spłaty zadłużenia.

Z bazy BIK korzysta już także większość firm pożyczkowych działających w Internecie. Właśnie dlatego wciąż ogromną popularnością cieszą się pożyczki dla zadłużonych – Klienci chcą wiedzieć, które firmy nie sprawdzają w ogóle tej bazy. Na szczęście na rynku znajdziemy kilka firm, które akceptują złą historię kredytową Klienta.

Pożyczki dla osób ze złą historią kredytową - ranking

Pożyczki pozabankowe ze złą historią – najważniejsze informacje

Kwota kredytu:od 500 do 200 000 zł
Okres spłaty:od 2 miesięcy do 10 lat
Na jaki cel:dowolny (bez deklaracji)
Wniosek przez Internet:tak
Minimalny wiek:18 lat
Wymagane dokumenty:dowód osobisty
Wypłata gotówki:nawet w ciągu 15 minut
RRSO:od 6,23%

Kto może otrzymać pożyczkę?

Pożyczka dla osób ze złą historią kredytową charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest dostępna dla osób odnotowanych w bazach:

– BIK (Biura Informacji Kredytowej) S.A.,

– BIG Infomonitor S.A.,

– KRD BIG S.A.,

– ERIF BIG S.A.

To, że pożyczka jest dostępna dla osób odnotowanych w takich bazach, nie oznacza, że pożyczkodawcy wcale nie weryfikują swoich Klientów. Oznacza to jednak, że – nawet mimo sprawdzenia swoich Klientów – akceptują ich negatywną historię kredytową. Jest to zatem typowa pożyczka bez baz.

Zabezpieczeniem dla firm pożyczających pieniądze osobom ze złą historią jest najczęściej dodatkowy wymóg w postaci gwaranta albo wnikliwego sprawdzania oceny zdolności kredytowej Klienta. Dzięki temu tak naprawdę każda osoba, która posiada gwaranta lub zdolność kredytową, może otrzymać pożyczkę pozabankową dla osób zadłużonych. Otrzymanie pożyczek na dowód jest bardzo proste.

Pieniądze mogą otrzymać zarówno osoby, które potrzebują ich w konkretnym celu (np.: na założenie własnej działalności lub zainwestowanie w zakup samochodu czy telefonu), a także osoby, które nie chcą wskazywać pożyczkodawcy, na co przeznaczą uzyskane pieniądze.

Pożyczki pozabankowe przez Internet charakteryzują się dużym stopniem dyskrecji – o naszym zadłużeniu wie właściwie tylko ten, komu powiemy o tym sami, ponieważ większość ofert dostępna jest w 100% online. Dlatego właśnie takie pożyczki można we własnym zakresie wykorzystać jako dyskretny kredyt oddłużeniowy.

Wymagania – pożyczka dla osób ze złą historią

Szczegółowe wymagania w związku z korzystaniem z pożyczki dla osób ze złą historią dotyczą zwykle:

wieku – tu większość firm wymaga ukończenia 18. lub 21. roku życia,

obywatelstwa – z reguły musimy posiadać obywatelstwo RP,

– konta w banku,

własnego numeru telefonu i adresu e-mail.

Konto w banku będzie nam potrzebne nie tylko do tego, byśmy otrzymali na nie wypłatę pożyczki. W całym procesie pożyczkowym konto bankowe spełnia jeszcze jedną ważną funkcję – dzięki niemu możemy potwierdzić swoją tożsamość podczas składania wniosku. Na czym to polega?

Wnioski online muszą być całkowicie bezpieczne, żeby nie doszło do oszustwa finansowego (podszywania się pod inną osobę). Dlatego też banki i firmy pożyczkowe powszechnie stosują zabezpieczenia, które uniemożliwiają oszustom wzięcie pożyczki na osobę trzecią. Jednym z takich zabezpieczeń jest właśnie weryfikacja tożsamości.

Do potwierdzenia naszej tożsamości w procesie pożyczkowym wykorzystywany jest najczęściej tzw. przelew weryfikacyjny. Z naszej strony wykonanie takiego przelewu jest banalnie proste i niczym nie różni się od innych przelewów, które wykonujemy. Przelew taki wysyłamy zazwyczaj na symboliczną kwotę – 1 gr albo 1 zł. Wszystkie działania weryfikacyjne są już po stronie pożyczkodawcy.

To on sprawdza zgodność danych we wniosku pożyczkowym z danymi, które są przypisane do naszego konta. Dlatego też bardzo ważnym jest, żebyśmy przelew weryfikacyjny wykonywali zawsze ze swojego osobistego konta. Tylko dzięki temu będziemy mieli pewność, że weryfikacja przebiegnie pomyślnie.

Alternatywną metodą potwierdzania tożsamości jest aplikacja typu Instantor. Dzięki tego typu metodom pożyczkobiorca nie musi przelewać 1 gr czy 1 zł w ramach przelewu weryfikacyjnego. Do aplikacji typu Instantor po prostu logujemy się i automatycznie dane wprowadzone przez nas we wniosku są zestawiane z danymi przypisanymi do naszego rachunku. System firmy pożyczkowej na bieżąco widzi, czy dane te są zgodne. Cały proces przebiega w całości zdalnie i trwa zaledwie kilka minut.

Jak otrzymać pożyczkę online ze złą historią?

Pożyczkę dla osób ze złą historią kredytową przez Internet można zdobyć bardzo łatwo. Kolejno:

1. Przeglądamy różne oferty pożyczek dla osób ze złą historią kredytową – możemy porównać je na przykład w rankingu takim, jak ten, który jest wskazany powyżej.

2. Wybieramy ofertę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

3. Przechodzimy do złożenia wniosku pożyczkowego.

4. Wskazujemy swoje dane osobowe.

5. Wpisujemy wszystkie informacje, które są wymagane we wniosku pożyczkowym.

6. Czekamy na decyzję pożyczkową.

7. Otrzymujemy pieniądze na konto, jeżeli decyzja jest pozytywna.

Czy pożyczka ze złą historią kredytową to dobry pomysł?

Często kontaktują się z nami osoby, które mają problemy finansowe i jedyne wyjście widzą w tym, by wziąć kolejną pożyczkę na spłatę obecnych zadłużeń. Nie myślą jednak zazwyczaj o tym, że to nowe zadłużenie również trzeba będzie spłacić, a jego kwota ostatecznie może być nawet wyższa niż wszystkich poprzednich zobowiązań. Takim kredytem na spłatę innych kredytów jest także typowy kredyt konsolidacyjny.

Zawsze w takich sytuacjach staramy się najpierw porozmawiać z Klientem o jego sytuacji, ponieważ często ma on więcej wyjść, niż mu się wydaje. Jeżeli mamy złą historię kredytową (czyli mieliśmy albo mamy problemy z niespłaconymi zobowiązaniami), to wchodzenie w kolejne zobowiązanie finansowe powinno być dla nas ostatecznością. Nie wszystkie osoby mają łatwość oszczędzania i zarządzania własnym budżetem – jeżeli i my na tym polu kiedyś ponieśliśmy porażkę, powinniśmy traktować pożyczki jako naprawdę ostatnią deskę ratunku.

Kiedy nie warto brać pożyczki ze złą historią kredytową? Przede wszystkim wtedy, kiedy mamy możliwość uzyskania potrzebnych nam pieniędzy (czy to na spłatę innej pożyczki, czy na zakup konkretnej rzeczy) w inny sposób – głównie poprzez zarobek.

Podjęcie się nawet chwilowego zatrudnienia będzie zawsze lepsze niż wzięcie na siebie zobowiązania. Jeżeli chcemy wziąć pożyczkę na kilkaset złotych, policzmy najpierw, ile godzin pracy kosztowałoby nas zarobienie na tę kwotę. W wielu miejscach możemy podjąć się jednorazowych zleceń np.: rozpakowując towar albo pomagając w inwentaryzacji. Będzie to na pewno o wiele lepszy pomysł niż wejście w kolejne zobowiązanie finansowe.

Pożyczka dla osób ze złą historią w 100% online

Wszystkie oferty z naszego rankingu charakteryzują się tym, że są dostępne w 100% online, czyli do skorzystania z nich potrzebujemy jedynie Internetu. Online przechodzimy już sam proces szukania najlepszej oferty dla nas – robimy to albo samodzielnie, albo wykorzystując do tego celu rankingi przygotowane przez profesjonalistów.

Kiedy wybierzemy już dogodną ofertę, również online przechodzimy proces wnioskowania o nią. Formularz wypełniamy na stronie internetowej i w takiej też formie wysyłamy go do pożyczkodawcy. Przez Internet przechodzimy również proces weryfikacji naszej tożsamości, a następnie oczekujemy na decyzję kredytową – o niej dowiemy się również zdalnie (najczęściej przez e-mail lub telefon).

Ostatnim krokiem jest wypłata środków – te przesyłane są zawsze online w formie przelewu elektronicznego. Widać więc, że od samego początku do końca procesu uzyskiwania pożyczki nie musimy więc nawet wstawać z kanapy.

Pożyczki online to 100% dyskrecji

Osobom ze złą historią kredytową może zależeć na tym, by nikt nie dowiedział się o ich kolejnym zadłużeniu. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są właśnie pożyczki przez Internet, które gwarantują pełną anonimowość. O naszym zobowiązaniu wie tylko nasz wirtualny pożyczkodawca i my sami.

Zupełnie inaczej jest przy pożyczkach udzielanych w stacjonarnych punktach. Tam możemy spotkać dosłownie każdego, a co więcej – naszym znajomym może być także osoba obsługująca nas przy stanowisku pożyczkowym.

Plusy pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

 • dodatkowe pieniądze także dla osób zadłużonych,
 • wysoka kwota pożyczki,
 • pożyczki z naszego rankingu są w pełni bezpieczne,
 • przejrzystość ofert pożyczkowych,
 • szybka decyzja pożyczkowa (jest to pilna pożyczka w 15 minut),
 • długi okres spłaty,
 • całodobowa obsługa,
 • niewiele formalności.

Minusy pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

 • pogłębianie swojego zadłużenia,
 • wysoki procent pożyczki,
 • duże opłaty dodatkowe,
 • ryzyko wpadnięcia w pętlę zadłużenia.

Wybrane przykłady reprezentatywne ofert

Przykład reprezentatywny z dnia 16.08.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł / 0%, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 10,90%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 11,52%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 231,11 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 231,35 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 131 729,01 zł w tym odsetki: 47 729,01 zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Oferta produktowa „Pożyczka Samoobsługowa PRO” trwa od 01.06.2022 r. i dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki od 300 zł do 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1000 zł (w tym: prowizja 480 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 480 zł, odsetki 0 zł), 24 równe raty miesięczne w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.11.2022 na reprezentatywnym przykładzie „Pożyczki Samoobsługowej PRO”.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 70,85% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 259,89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 4 596,19 zł, w tym: prowizja 527,83 zł, odsetki 4 068,36 zł. Całkowita kwota do zapłaty 9 096,19 zł (stan na dzień 25.11.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 93,66% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 259,89 zł rata, rata 35. w kwocie 4 232,10 zł, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 8 568,36 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 4 068,36 zł. Całkowita kwota do zapłaty 13 068,36 zł (stan na dzień 25.11.2022).

Całkowita kwota pożyczki: 5 000,00 zł; Całkowita kwota pożyczki: 4 000,00 zł; Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy; Miesięczna rata: 275,62 zł; Całkowity koszt pożyczki: 7 028,57 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 11 028,57 zł (Opłata prowizyjna: 3 000,00 zł, Opłata za udzielenie pożyczki: 1 000,00 zł, Kwota odsetek: 3 028,57 zł); Stopa oprocentowania: 20,50% w skali roku; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi: 105,24% (wg stanu na 08-09-2022 r.)

Podsumowanie

 1. Pożyczki pozabankowe dla osób ze złą historią kredytową udzielane są przez firmy pożyczkowe.
 2. Osoby ze złą historią kredytową mają szansę na uzyskanie pieniędzy w bardzo wielu firmach pożyczkowych w Polsce.
 3. Firmy z naszego rankingu z reguły sprawdzają bazy dłużników i w pełni akceptują to, że Klient jest w nich zapisany.
 4. Z pożyczek dla osób ze złą historią kredytową mogą korzystać wszystkie osoby, które posiadają zadłużenie.
 5. Firmy z naszego rankingu akceptują obecność Klienta w bazach BIK, BIG, KRD i ERIF.
 6. Pożyczkę ze złą historią kredytową można otrzymać nawet w kwocie 50 000 zł.
 7. Pożyczki dla osób ze złą historią kredytową charakteryzują się bardzo szybką decyzją – w większości ofert decyzja przychodzi nawet po kilku minutach od złożenia wniosku.
 8. Jeżeli mamy złą historię kredytową, nie mamy szans na uzyskanie pożyczki w banku.
 9. Wnioski o pożyczkę dla osób ze złą historią kredytową są bardzo proste – bez problemu poradzimy sobie z ich wypełnieniem samodzielnie.
 10. Pieniądze z pożyczki dla osób ze złą historią kredytową możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Wioletta
Wioletta
2020-09-25 13:23:18

Szukam pożyczki ale nikt mi nie chce udzielić piszą że nie sprawdzają a nie przyznają

Darek D
Darek D
2020-04-14 16:01:32

Kłamstwa i jeszcze raz kłamstwo nigdzie się nie dostanie jeśli się ma złą historię jeśli jesteś w biku i nie dostaniesz twierdzą że nie sprawdzają a potem jest odmowa szkoda pisania tych wniosków wyłudzają tylko i wyłącznie dane osobowe

Natalia Górniak
Natalia Górniak
2019-01-18 11:09:45

Szukam pilnie pożyczki na jak najdłuższa spłatę najlepiej na dłuższe lata potrzebuję 1000zł i jak najniższa ratę miesięczną. Mam już jedną pożyczkę i potrzebuję ją spłacić czyli mam zła historię kredytową. Bardzo proszę o pomoc.

Podobne artykuły

Nowe oblicze rynku pożyczkowego – raport PZIP
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
14 lipca 2019

Nowe oblicze rynku pożyczkowego – raport PZIP

Bon energetyczny na prąd, gaz, paliwo
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
02 listopada 2021

Bon energetyczny na prąd, gaz, paliwo

Bank Pekao w Jarosławiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 lipca 2019

Bank Pekao w Jarosławiu

Wyślij PITa w galerii handlowej
Wpisy
autor wpisu
Monika_Lis
08 marca 2016

Wyślij PITa w galerii handlowej

Porównaj