Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych

Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych

Zmagasz się z zadłużeniem i negatywną historią kredytową, ale potrzebujesz pilnej pomocy finansowej? Rynek finansowy oferuje rozwiązania także dla osób w takiej sytuacji. W tym wpisie przyjrzymy się opcjom pożyczek bez konieczności dokonywania przedpłat weryfikacyjnych, które są dostosowane do potrzeb osób z historią finansową daleką od ideału. Przedstawimy, na co zwracać uwagę przy wyborze takiej pożyczki, aby uniknąć ukrytych kosztów i niekorzystnych warunków. Sprawdź w naszym rankingu oferty pożyczki dla osób zadłużonych ze złą historią bez przedpłaty weryfikacyjnej i przeczytaj porady ekspertów.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych - ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych - ranking
 2. Czym są przedpłaty weryfikacyjne w pożyczkach online?
 3. Jak uzyskać pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych?
 4. Zła historia kredytowa przeszkodą w uzyskaniu pożyczki dla zadłużonych
 5. Jak poszukiwać pieniędzy na spłatę długów?
 6. Warto zachować ostrożność przed nieuczciwymi ofertami pożyczkowymi i przedpłatami weryfikacyjnymi
Zwiń spis treści

Czym są przedpłaty weryfikacyjne w pożyczkach online?

Przedpłaty weryfikacyjne przy pożyczkach, znane również jako przelewy weryfikacyjne, to metoda potwierdzania tożsamości i numeru konta bankowego klienta przez instytucje finansowe, w tym firmy pożyczkowe. Głównym celem tego procesu jest zapewnienie, że dane na wniosku pożyczkowym są zgodne z danymi potwierdzonymi przez bank, co pomaga w zapobieganiu wyłudzeń finansowych. Przedpłaty weryfikacyjne są zazwyczaj wykonywane na niewielką kwotę, najczęściej od 1 grosza do 1 złotego. Wykonanie takiego przelewu zazwyczaj nie obciąża znacząco konta klienta, a jednocześnie pozwala instytucjom finansowym na skuteczną weryfikację danych klienta. Przelew ten jest jednorazowy, a jego wykonanie to standardowy krok w procesie ubiegania się o pożyczkę.

Wykonanie przelewu weryfikacyjnego krok po kroku obejmuje zalogowanie się na swoje konto bankowe, wykonanie przelewu na podany przez firmę pożyczkową rachunek, z odpowiednim tytułem przelewu i kwotą, a także potwierdzenie wykonania przelewu. Ważne jest, aby przelew został wykonany z konta, które zostało założone na te same dane, które podałeś we wniosku o pożyczkę

wskazuje ekspert finansowy z portalu zadluzenia.com, Patryk Byczek.

Jak firmy pożyczkowe weryfikują klientów?

Niektóre firmy pożyczkowe, także te udzielające pożyczek bez zdolności kredytowej, korzystają również z systemów szybkich przelewów z naszego rachunku bankowego, co ułatwia procedurę. Przelew weryfikacyjny nie jest jedyną metodą potwierdzania tożsamości. Istnieją alternatywne metody, takie jak osobista wizyta w oddziale banku, wizyta przedstawiciela firmy, rozmowa telefoniczna, czy specjalne aplikacje takie jak Instantor czy Kontomatik, które gwarantują minimum formalności. Przelewy weryfikacyjne są bezpiecznym sposobem potwierdzania tożsamości, jednak zawsze warto upewnić się, że firma pożyczkowa jest wiarygodna i nie stosuje nieuczciwych praktyk. Przed wysłaniem środków należy sprawdzić, czy firma figuruje w rejestrach firm i czy nie znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych, na przykład Komisji Nadzoru Finansowego. Szczególnie w przypadku prywatnych pożyczek może zdarzyć się, że w ramach kosztów przygotowania umowy lub opłaty za weryfikację tożsamości rzekomy pożyczkodawca wyłudza w ramach przedpłat weryfikacyjnych nawet kilkaset złotych.

Jak uzyskać pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych?

Proces uzyskania pożyczki dla zadłużonych bez przedpłaty weryfikacyjnej jest zazwyczaj mniej skomplikowany niż tradycyjny proces pożyczkowy. Potwierdzenie tożsamości następuje poprzez wybór jednej z czterech opcji:

 1. Wysłanie Skanu lub Zdjęcia Dowodu Osobistego: Możesz przesłać cyfrową kopię swojego dowodu tożsamości, co umożliwia weryfikację Twoich danych osobowych.
 2. Osobista Wizyta w Oddziale: Alternatywnie, możesz udać się osobiście do oddziału pożyczkodawcy, aby potwierdzić swoją tożsamość i odebrać środki.
 3. Spotkanie z Przedstawicielem Pożyczkodawcy: W niektórych przypadkach możliwe jest umówienie się na spotkanie z przedstawicielem firmy pożyczkowej w domu klienta.
 4. Podpisanie Umowy w Obecności Kuriera: Kolejną opcją jest podpisanie umowy pożyczkowej w obecności kuriera, który sprawdzi dane zawarte w dowodzie osobistym.

Do przejścia procesu pożyczkowego i oceny zdolności kredytowej przez firmy pożyczkowe z reguły konieczne jest także Wypełnienie Oświadczenia o Sytuacji Materialnej lub Przedstawienie Zaświadczenia o Zarobkach, szczególnie przy kwotach pożyczki przekraczających dwukrotność minimalnej krajowej. Większość pożyczkodawców ocenia zdolność kredytową pożyczki dla zadłużonych na podstawie danych z BIG lub BIK. Jeżeli nie chcesz być sprawdzany w tych rejestrach, zainteresuj się pożyczkami bez baz. Warto zauważyć, że negatywne wpisy w wybranych bazach niekoniecznie dyskwalifikują wniosek o pożyczkę, ponieważ firmy pożyczkowe nie muszą sprawdzać wszystkich baz.

Zła historia kredytowa przeszkodą w uzyskaniu pożyczki dla zadłużonych

Posiadanie złej historii kredytowej może stanowić znaczną barierę w uzyskaniu pożyczki, zwłaszcza w przypadku instytucji bankowych. Banki rutynowo przeprowadzają szczegółową weryfikację zdolności kredytowej swoich klientów, korzystając z zasobów takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Dlatego w bankach rzadko dostaniemy pożyczkę bez BIK. W analizie naszej przeszłości finansowej kluczowe jest ocenianie historii spłat wcześniejszych zobowiązań – regularność i terminowość spłat są istotnymi wskaźnikami wiarygodności pożyczkobiorcy. Z perspektywy banku, negatywna historia kredytowa zwiększa ryzyko niespłacenia nowych zobowiązań, co może skutkować odmową udzielenia finansowania ze względu na potencjalne ryzyko finansowe.

Jak zła historia kredytowa wpływa na udzielenie pożyczki?

Firmy pożyczkowe również podchodzą ostrożnie do udzielania pożyczek osobom z zadłużeniami i złą historią kredytową. W ich ofercie zazwyczaj nie znajdziemy produktu jakim jest gwarantowana pożyczka pozabankowa dla osób zadłużonych. Przed udzieleniem nowej pożyczki, wymagane jest zwykle uprzednie uregulowanie istniejących zobowiązań oraz pozytywna weryfikacja w bazach dłużników. Taka polityka wynika z wysokiego ryzyka związanego z niespłaceniem nowych zobowiązań przez osoby, które już wcześniej miały problem z regulowaniem swoich długów. Ostatecznie, dla klienta z zadłużeniem lepszym rozwiązaniem jest najpierw uporządkowanie swojej sytuacji finansowej, zanim zdecyduje się na zaciągnięcie kolejnej pożyczki, zwłaszcza długoterminowej i online. Taki krok może pomóc w uniknięciu dalszego pogłębienia zadłużenia i potencjalnych problemów finansowych.

Wpływ Złej Historii Kredytowej na Warunki Pożyczki:

 • Wyższe oprocentowanie: Firmy pożyczkowe często naliczają premię za ryzyko, co prowadzi do wyższego oprocentowania.
 • Zwiększona RRSO: Posiadanie kiepskiej historii kredytowej może skutkować wyższą Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.
 • Mniejsza kwota pożyczki: Możliwość otrzymania niższej kwoty pożyczki niż oczekiwano.
 • Dodatkowe zabezpieczenia: Wymóg dostarczenia dodatkowych dokumentów lub znalezienie poręczyciela w skrajnych przypadkach.

pożyczki dla osób ze złą historią kredytową

Jak poszukiwać pieniędzy na spłatę długów?

Znalezienie się w trudnej sytuacji finansowej często prowadzi do rozważania pożyczek dla zadłużonych ze złą historią kredytową i bez przedpłat weryfikacyjnych jako rozwiązania. Jednak zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania, warto rozważyć alternatywne sposoby pozyskania funduszy. Pomoc od rodziny, gdzie pożyczka często nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, może być efektywnym i bezpiecznym sposobem na spłatę najpilniejszych długów. Inną strategią jest zwiększenie dochodów, na przykład poprzez dodatkową pracę czy nadgodziny, co pozwala na szybszą spłatę zobowiązań generujących wysokie odsetki.

Równie ważne jest zapanowanie nad własnym budżetem i negocjowanie realnych planów spłaty z wierzycielami. W niektórych przypadkach, gdy brakuje zdolności kredytowej, pomocne mogą okazać się pożyczki konsolidacyjne, która umożliwiają łączenie istniejących zobowiązań w jedną, bardziej znośną dla budżetu ratę. Taki krok może przyczynić się do szybszego uporania się z długami, jednocześnie ucząc nas lepszego zarządzania finansami. Oferty pożyczki dla zadłużonych w wariancie konsolidacji dostępne są zarówno w bankach, jak i w sektorze pozabankowym.

Jeżeli interesują cię bezpieczne i wiarygodne pożyczki pozabankowe, skorzystaj z naszego autorskiego rankingu pożyczek dla zadłużonych. Nasi eksperci zebrali w nim najlepsze pożyczki dla zadłużonych – wszystkie zweryfikowane i przetestowane przez naszych specjalistów.

Warto zachować ostrożność przed nieuczciwymi ofertami pożyczkowymi i przedpłatami weryfikacyjnymi

W kontekście pożyczek dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych, kluczowe jest rozpoznanie i unikanie nieuczciwych pożyczkodawców. Szczególną ostrożność należy zachować przy ofertach pożyczkowych, które wydają się zbyt dobre, by były prawdziwe, na przykład obiecujących kredyt każdemu. Weryfikacja danych pożyczkodawcy, legalności jego działania oraz opinii o firmie to podstawowe kroki, które powinny być podjęte przed zaciągnięciem zobowiązania. Szczególnie alarmujące są sytuacje, gdy pożyczkodawca naciska na szybkie podpisanie umowy, oferuje kontakt tylko przez drogie infolinie, wymaga wysokich przedpłat lub opłat za SMS w celu uzyskania oferty. Takie działania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia. W kontekście przedpłat weryfikacyjnych, ważne jest, aby sprawdzić, czy nie są one nadmiernie wysokie w stosunku do standardowych praktyk rynkowych, co mogłoby wskazywać na potencjalne oszustwo.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Wioletta
Wioletta
2020-09-25 13:23:18

Szukam pożyczki ale nikt mi nie chce udzielić piszą że nie sprawdzają a nie przyznają

Darek D
Darek D
2020-04-14 16:01:32

Kłamstwa i jeszcze raz kłamstwo nigdzie się nie dostanie jeśli się ma złą historię jeśli jesteś w biku i nie dostaniesz twierdzą że nie sprawdzają a potem jest odmowa szkoda pisania tych wniosków wyłudzają tylko i wyłącznie dane osobowe

Podobne artykuły

Połowa Polaków czuje się bezpiecznie finansowo

Czy czujemy się bezpieczni finansowo? Z badania zrealizowanego przez Instytut Kantar Millward Brown na zlecenie Nest Banku wynika, że połowa Polaków uważa, że nie ma się o co martwić pod tym względem.

author
Aneta Jankowska
14 lipca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Biuro Maklerskie BGŻ BNP Paribas z nagrodą

Michał Krajczewski, analityk z Biura Maklerskiego BGŻ BNP Paribas został uhonorowany tytułem Analityka Roku otrzymując statuetkę „Byki i niedźwiedzie” przyznawaną przez serwis „Parkiet” w ramach dwudziestopięciolecia działalności – poinformował BGŻ BNP Paribas w oficjalnym komunikacie.

author
Patryk Byczek
23 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Orange Finanse sesje przychodzące i wychodzące

Uwaga! Projekt Orange Finanse projekt został już zakończony. Był to projekt mBanku. Sprawdź mBank sesje przychodzące i wychodzące.

author
Dominika Byczek
29 czerwca 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Deutsche Bank w Zielonej Górze

Deutsche Bank Polska wchodzi w skład grupy bankowej Deutsche Bank. Klienci Indywidualni mogą skorzystać z usług Deutsche Banku w jednej z niemalże 150 placówek w Polsce. Jednym z miast, w którym Deutsche Bank posiada swój oddział, jest Zielona Góra. 

author
Dominika Byczek
27 listopada 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Banki zarobiły w pierwszym półroczu 7,8 mld zł

Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że zysk sektora bankowego w pierwszym półroczu wyniósł ponad 7 800 000 złotych, co oznacza wzrost o 16,6% względem pierwszego półrocza w roku ubiegłym.

author
Patryk Byczek
12 września 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kolejny bank w Programie MdM

 

author
Patryk Byczek
19 lutego 2014
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj