Kredyt na pompę ciepła

Kredyt na pompę ciepła

Kategorie

Popularność pomp ciepła rośnie. Ich ceny są już na tyle przystępne, że większość osób jest w stanie zakupić pompę ciepła z pomocą kredytu gotówkowego lub celowego. Jakie oferty mamy do wyboru i z których najlepiej skorzystać? Sprawdź ranking najlepszych propozycji kredytów na pompy ciepła.

author
Dominika Byczek
07 sierpnia 2023

Kredyt na pompę ciepła - ranking

Warto podkreślić, że wszystkie wskazane powyżej oferty to kredyty online, które możemy w całości przeznaczyć na kupienie pompy ciepła (w tym także na montaż urządzenia). Przeznaczenie kredytu gotówkowego nie jest badane przez kredytodawcę, więc tak naprawdę wszystkie pieniądze uzyskane z kredytów wskazanych powyżej możemy wykorzystać na dowolny cel, nie tylko na zakup i instalację pompy ciepła. Na rynku finansowym znajdziemy także jednak celowy kredyt gotówkowy na pompę ciepła, w którym całkowita kwota kredytu musi być przeznaczona na kupienie pompy ciepła i ewentualnie jej instalację, ani grosz natomiast nie może wtedy trafić do naszej kieszeni.

Kredyt celowy na zakup i montaż pompy ciepła

Kredyty celowe pozwalają nam pokryć jedynie kwotę związaną z zakupem tego, na co są przeznaczone. Biorąc jednak pod uwagę to, jak dużo kosztuje pompa ciepła, wydatkowanie kwoty kredytu na pompę ciepła wcale nie wydaje się problematyczne. Niestety koszt pompy ciepła może obecnie sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy, a do tego dochodzi jeszcze koszt montażu pompy ciepła. Jeżeli mamy trochę funduszy własnych, brakującą kwotę możemy pozyskać szybko z pożyczek na dowód.

Kupno i instalacja pompy ciepła jest możliwa również z wykorzystaniem:

 • rządowej dotacji z Programu Czyste Powietrze,
 • kredytu na pompę ciepła z dopłatą WFOŚiGW,
 • kredytu ekologicznego.

Dofinansowanie na pompę ciepła z programu Czyste Powietrze

Program “Czyste Powietrze”, zarządzany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kierowany jest do osób, które chcą wymienić stare i nieefektywne źródło ciepła na nowe, bardziej nowoczesne źródła ciepła. Jest to dofinansowanie kierowane typowo na wymianę starych źródeł ciepła, a nie na sam zakup pompy ciepła. Pieniędzy z programu Czyste Powietrze nie otrzymamy więc na zakup pompy ciepła, a na wymianę tzw. kopciucha na pompę ciepła. 

Szczegóły dopłaty z programu Czyste Powietrze

Wysokość dotacji z programu Czyste Powietrze zależna jest od dochodów oraz tego, jakie nowe źródło ciepła zastosujesz (czy tylko pompę ciepła, czy jeszcze wsparcie jej fotowoltaiką). Jeżeli zdecydujemy się na demontaż starego nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe (niekorzystające z odnawialnych źródeł energii) oraz na zakup i montaż pompy ciepła w celu ogrzewania (także ogrzewania ciepłej wody użytkowej), dofinansowanie może wynieść nawet 25 000 zł. Takie rozwiązanie to jednak sporo formalności – z pewnością dużo więcej niż przy kredytach bez zaświadczeń.

Z dofinansowania mogą być zakupione zarówno powietrzne pompy ciepła, jak i gruntowe pompy ciepła (niezależnie od rodzaju pompy ciepła dofinansowanie będzie takie samo). Jeżeli do montażu pompy ciepła dołożymy także montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, dofinansowanie może wynosić łącznie 30 000 zł. Pamiętajmy jednak, że o przyznaniu dotacji w konkretnej kwocie decydują nasze zarobki. W ramach programu Czyste Powietrze możliwe jest także udzielenie kredytu na kupno pompy ciepła. Więcej o tym programie piszemy w artykule https://www.zadluzenia.com/program-czyste-powietrze/.

Kredyt na pompę ciepła z dopłatą WFOŚiGW

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oferuje natomiast dofinansowanie na zakup i montaż pomp ciepła – bez zwrócenia uwagi na wymianę starych źródeł ciepła. Program, w którym przyznawane są dofinansowania na pompę ciepła, nosi nazwę “Moje ciepło“. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 21 000 zł, a minimalna 7000 zł. Od czego zależy konkretna kwota, którą otrzymamy?

Przede wszystkim od wartości inwestycji, którą chcemy poczynić. W ramach programu WFOŚiGW można uzyskać dotację w wysokości 30-45% kosztów inwestycji, obejmującej zakup i montaż pompy ciepła. Poza tym wiele Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska oferuje także kredyt preferencyjny na zakup pompy ciepła – rzeczywista roczna stopa oprocentowania takiego kredytu jest z reguły bardzo korzystna. Pamiętajmy jednak, że to dofinansowanie przeznaczone jest jedynie do budynków jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Sprawdź również ofertę kredytów ekologicznych.

Kredyt ekologiczny na pompę ciepła

Wiele banków w Polsce oferuje także pożyczki celowe, udzielane na wszystkie cele związane z ochroną środowiska, w tym na każdy rodzaj pompy ciepła. W każdym banku taki kredyt nosi inną nazwę, nazwa “kredyt ekologiczny” to nazwa potoczna na wszystkie takie propozycje kredytowe. Pamiętajmy jednak, że do uzyskania kredytu bankowego konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej. Bez zdolności kredytowej Klienta możemy jedynie wnioskować o pożyczki bez zdolności kredytowej. Zakładając jednak, że mamy odpowiednią zdolność, możemy jednak zainteresować się ofertami bankowymi.

Kredyt na pompę ciepła ING Bank Śląski

W ramach kredytu ekologicznego ING oferuje Ekopożyczkę, którą możemy przeznaczyć na “produkty przyjazne środowisku” – jak wskazuje bank. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na udokumentowanie tych wydatków i dostarczymy bankowi faktury potwierdzające zakup towarów ekologicznych o wartości co najmniej 50% kwoty pożyczki netto (w tym oczywiście zakup pompy ciepła) – otrzymamy 500 zł nagrody.

Podstawowe parametry kredytu na pompę ciepła w ING:

 • kwota kredytu: od 20 000 zł do 200 000 zł
 • okres kredytowania: od 3 do 120 miesięcy
 • dostępny kalkulator kredytowy
 • oprocentowanie stałe przy okresie kredytowania do 3 lat

Kredyt na pompę ciepła Credit Agricole Bank Polska

Z eko kredytu możemy także skorzystać w Credit Agricole. Z kredytem z tego banku zakupimy nie tylko pompy ciepła, ale także panele fotowoltaiczne, solary oraz dokonamy zakupu magazynów energii. 

Podstawowe parametry kredytu na pompę ciepła w Credit Agricole:

 • maksymalna kwota kredytu: 120 000 zł
 • maksymalny okres kredytowania: 10 lat
 • atrakcyjne oprocentowanie
 • szybka decyzja kredytowa 

Kredyt na pompę ciepła BNP Paribas

Kredyt ekologiczny w BNP Paribas to Kredyt na zielone zmiany. Bank oferuje oprocentowanie stałe i stałą ratę. Pieniądze z tego kredytu możemy wykorzystać na wymianę źródeł ciepła, modernizację i ocieplenie oraz nowoczesne technologie, w tym także na pompę ciepła. Z pieniędzy z kredytu można być również przeprowadzona instalacja pompy ciepła.

Podstawowe parametry kredytu na pompę ciepła w BNP Paribas:

 • kwota kredytu: od 1000 zł do 200 000 zł
 • okres spłaty: od 6 do 120 miesięcy
 • RRSO 16,39 %
 • dostępny kalkulator kredytowy

Kredyt na pompę ciepła Santander Bank Polska

Oferta do zakupu pomp ciepła od Santandera to EKO kredyt gotówkowy. Pieniądze z tego kredytu możemy przeznaczyć na zakup i montaż EKO produktów, np.: pompy ciepła. Jako główne cele kredytowe bank ten wskazuje EKO modernizacje, EKO samochody, EKO technologie i inwestycje w odnawialne źródła energii.

 • kwota kredytu: do 300 000 zł
 • okres spłaty: 3 do 120 miesięcy
 • RRSO 15,23%
 • zwrot prowizji, jeżeli 80% kwoty kredytu wydamy na cele EKO

Kredyt na pompę ciepła PKO BP

W PKO BP możemy zaciągnąć Ekopożyczkę PKO, przeznaczoną na opłacenie zakupu lub montażu pompy ciepła oraz innych produktów ekologicznych, np.: paneli fotowoltaicznych. 

Podstawowe parametry kredytu na pompę ciepła w PKO BP:

 • kwota kredytu: 1500 – 50 000 zł
 • okres kredytowania: 2 miesiące – 120 miesięcy
 • atrakcyjne oprocentowanie
 • kalkulator kredytowy 

Kredyt z dopłatą na pompę ciepła – w jakim banku?

Jak już wcześniej wskazaliśmy, kredyt na pompę ciepła w wariancie z dopłatą możemy uzyskać w programie “Czyste Powietrze”. Maksymalna kwota kredytu wynosi w tym przypadku 100 000 zł, a okres kredytowania musi być nie dłuższy niż 12 lat. Takiego kredytu z dofinansowaniem na odnawialne źródła energii udzielają obecnie:

 • Bank Ochrony Środowiska,
 • Alior Bank,
 • Bank Polskiej Spółdzielczości,
 • BNP Paribas,
 • Santander Consumer Bank,
 • Credit Agricole Bank Polska.

Warunki takich kredytów są bardzo korzystne. Przykładowo Alior Bank w ramach kredytu gotówkowego Czyste Powietrze oferuje RRSO 10,36% i nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu. EKOkredyt z dotacją na wymianę pieca i termomodernizację w programie „Czyste Powietrze”można natomiast zaciągnąć w BNP Paribas. Tutaj rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest jeszcze niższa i wynosi 9,53%. RRSO takiego kredytu w Banku BPS wynosi natomiast 10,83%. Wszystkie banki na potrzebę wniosku gromadzą nasze dane osobowe – szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziemy na stronie internetowej odpowiedniego banku.

Zakupiona z kredytu z dotacją pompa ciepła może służyć nam do podgrzewania wody albo do ogrzewania budynku (także poprzez ogrzewanie podłogowe). Z pomocą pompy ciepła z łatwością zmodernizujemy nasz domowy system ogrzewania (np.: w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych), a oferta pomp ciepła jest tak bogata, że z pewnością wybierzemy urządzenie odpowiadające naszym potrzebom.

Kredyt otrzymamy niezależnie od wybranego rodzaju pompy ciepła

Niezależnie od tego, czy wybierzemy pompę ciepła gruntową, czy powietrzną, i tak otrzymamy kredyt na pompę ciepła. Co więcej – jeżeli korzystamy ze zwykłych kredytów bankowych bez rządowego dofinansowania, z reguły pompa ciepła może być tylko jednym z wielu zakupów dokonanych za kwotę kredytu. Całkowity koszt kredytu może być niższy, jeżeli zaciągamy go jako kredyt ekologiczny, a nie tradycyjny kredyt gotówkowy.

Kredyt na pompę ciepła – jaka kwota kredytu?

Pompa ciepła to nowoczesna metoda ogrzewania nie tylko wnętrz domu, ale także podgrzewania wody (ciepłej wody użytkowej). Inwestycja w odnawialne źródła energii jest w ostatnich latach coraz bardziej popularna. Kupno pompy ciepła to inwestycja na lata. Chociaż jednak zwraca się już po kilku latach, to początkowo trzeba na nią wydać dość dużą kwotę. Ile może kosztować pompa ciepła?

Z reguły koszt pomp ciepła do przeciętnych domów jednorodzinnych (już wraz z montażem) wynosi około 40 – 50 tysięcy złotych. Konkretny koszt pomp ciepła zależy jednak od wielu czynników, nie tylko od metrażu domu.

Od czego zależy cena pompy ciepła?

Cena pompy ciepła dla konkretnego domu zależy od:

 • technologii, w jakiej został wybudowany,
 • zapotrzebowania na ciepło,
 • rodzaju ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub grzejniki),
 • rodzaju pompy ciepła,
 • mocy pompy ciepła.

Droższe są gruntowe pompy ciepła – tutaj koszt może wynosić nawet 80 – 100 tysięcy złotych, dlatego wiele oferowanych kredytów na pompy ciepła zakłada wyższe kwoty maksymalne. 

Czy warto brać kredyt na pompę ciepła

Decyzja o wzięciu kredytu na pompę ciepła zależy od wielu czynników i wymaga rozważenia zarówno korzyści, jak i potencjalnych kosztów związanych z takim rozwiązaniem. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

 1. Koszty instalacji. Pompa ciepła może być kosztownym urządzeniem do zakupu i zainstalowania. Warto dokładnie zbadać ceny różnych modeli i firm, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą opcję cenową.
 2. Oszczędności energetyczne. Pompa ciepła jest bardziej energooszczędna niż tradycyjne systemy grzewcze, takie jak kotły gazowe czy olejowe. Dzięki temu możesz spodziewać się niższych rachunków za energię w dłuższej perspektywie czasowej.
 3. Ekologia. Pompa ciepła jest bardziej przyjazna dla środowiska niż spalanie paliw kopalnych, ponieważ wykorzystuje energię cieplną z ziemi, powietrza lub wody.
 4. Długość zwrotu inwestycji. Pompy ciepła mają stosunkowo długi okres zwrotu inwestycji, ale po pewnym czasie oszczędności na rachunkach za energię mogą wynagrodzić początkowe koszty.
 5. Kredyt i koszty finansowe. Jeśli zdecydujesz się na kredyt, musisz wziąć pod uwagę koszty związane z odsetkami i spłatą kredytu. Upewnij się, że stać Cię na regularne spłaty.
 6. Dostępność pomocy finansowej. W niektórych krajach istnieją programy rządowe lub lokalne wsparcia finansowego dla osób, które inwestują w energooszczędne źródła ciepła, takie jak pompy ciepła. Może warto sprawdzić, czy takie programy istnieją w Twoim regionie.
 7. Warunki klimatyczne. Skuteczność pompy ciepła może być uzależniona od warunków klimatycznych w Twoim regionie. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w chłodniejszych klimatach, konieczne może być uzupełnienie systemu grzewczego w bardziej ekstremalnych warunkach.

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu na pompę ciepła, zalecamy dokładne zbadanie powyższych aspektów i skonsultowanie się z ekspertami, takimi jak instalatorzy pomp ciepła lub doradcy finansowi, aby podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję finansową i ekologiczną.

Kredyt na pompę ciepła - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Nie, w większości ofert wskazane jest zastrzeżenie, że kredyt ekologiczny nie może być przeznaczony na spłatę długów. Do tego celu służy wyłącznie kredyt konsolidacyjny.

Pompę ciepła można kupić na raty poprzez kredyt gotówkowy w banku.

Pompa ciepła dla domu 150 m zazwyczaj kosztuje około 40-50 tysięcy złotych. Jeżeli wybierzemy gruntową pompę ciepła, to cena może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Kredytu na program Czyste Powietrze udzielają obecnie:

 • Bank Ochrony Środowiska,
 • Alior Bank,
 • Bank Polskiej Spółdzielczości,
 • BNP Paribas,
 • Santander Consumer Bank,
 • Credit Agricole Bank Polska.

Zakup pompy ciepła można sfinansować ze środków własnych, albo środków pochodzących z kredytu. Do wyboru mamy zwykłe kredyty gotówkowe (najmniej formalności), kredyty ekologiczne (celowe – na zakup pompy ciepła lub innych elementów eko) lub kredyty bankowe łączone z dotacją z programu Czyste Powietrze. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) może wynieść nawet 120 000 zł.

Podstawowe wymagania do kredytu na pompę ciepła to:

 • posiadanie dowodu osobistego,
 • adres zamieszkania i/lub zameldowania na terenie Polski,
 • posiadanie pełni czynności prawnych,
 • numer telefonu i adres e-mail,
 • konto bankowe.

Bardzo ważna jest również zdolność kredytowa, najczęściej poparta poprzez uzyskiwanie regularnych dochodów z tytułu pracy lub ze świadczeń typu emerytura/renta.

Podsumowanie

 1. Kredyty na pompę ciepła są w ostatnich latach coraz bardziej popularne, ponieważ w obliczu sporych podwyżek właściwie w każdej dziedzinie życia wiele osób inwestuje w innowacyjne źródła ciepła.
 2. Inwestycja w pompę ciepła jest z reguły sporym kosztem – wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszt ten zwraca się jednak już po kilku latach używania pompy.
 3. Przyznanie kredytu na pompę ciepła zależne jest od zdolności kredytowej Klienta. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większą kwotę kredytu możemy uzyskać. Maksymalna kwota kredytu to nawet 120 000 zł.
 4. Wsparciem w zakupie pompy ciepła mogą być także różne dofinansowania i dotacje, np.: z programu Czyste Powietrze lub z dopłat WFOŚiGW (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).
 5. Kredyty na pompę ciepła można dostać w PKO BP, Credit Agricole, ING Banku Śląskim, Alior Banku oraz Santander Banku Polska.

Wybrane przykłady reprezentatywne ofert z rankingu

1) Bancovo

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.
RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł.

2) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: RRSO wynosi 24,20%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 771,42 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 636,87 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 865,45 zł (w tym: prowizja 3 520,02 zł, odsetki 18 345,43 zł), 77 miesięcznych równych rat po 597,59 zł, ostatnia rata wyrównująca 622,44 zł. Kalkulacja na dzień 14.12.2022 r.

3) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 08.12.2022 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 500 zł; stała stopa oprocentowania kredytu: 17,49%, całkowity koszt kredytu: 5 125,59 zł obejmuje: prowizję: 361,53 zł, odsetki: 3 534,26 zł, ubezpieczenie 1 218,81 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 31,83%, czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 15 625,59 zł; wysokość 35 miesięcznych równych rat 434,04 zł ostatnia rata w wysokości 434,19 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł. Propozycja dotyczy Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego z wnioskowaną kwotą od 10 000 zł do 100 000 zł oraz niższym oprocentowaniem za zawarcie umowy ubezpieczenia.

4) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 9,04%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 28 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 35 331,18 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt pożyczki: 7231,18 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 7231,18 zł; 65 miesięcznych rat, w tym 64 równe raty w wysokości543,56 zł, ostatnia rata: 543,34 zł. Kalkulacja została dokonana na 15.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Ustroniu sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Ustroniu ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Ustroń.

author
Patryk Byczek
27 grudnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczka 3,2,1 w Banku Millennium

Do 12 maja 2017 trwa nowa edycja promocji pożyczki gotówkowej w Banku Millennium. Klienci mogą liczyć na obniżone oprocentowanie i prowizję.

author
Dominika Byczek
09 marca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Koniec programu Mieszkanie dla Młodych

Środki programu Mieszkanie dla Młodych na rok 2018 się skończyły. Cała dostępna pula pieniędzy rozeszła się w zaledwie dwa dni. Ostatnia odsłona programu w 48 godzin przyciągnęła kilkanaście tysięcy osób.

author
Patryk Byczek
04 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus?

Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że 21 października projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Projekt ten określa czynsz normowany, który będzie znacznie niższym czynszem, niż średnie czynsze rynkowe. Koszt budowy jednego metra kwadratowego dla miasta, które jest siedzibą wojewody albo sejmiku województwa, określono na 3000 zł, a dla pozostałych miast - 2500 zł. 

author
Dominika Byczek
23 września 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

ING Bank Śląski zmienia oprocentowanie

ING Bank Śląski poinformował swoich Klientów o zmianie oprocentowania na kontach oszczędnościowych w złotówkach.  

author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pocztowy zwiększa limit transakcji bezgotówkowych do 100 zł

Bank Pocztowy wprowadza zmiany w płatnościach bezgotówkowych. Instytucja poszła w ślady Mastercard i Visa, czego efektem jest zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych do 100 złotych, bez konieczności podawania kodu PIN.

author
Patryk Byczek
20 marca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj