Kredyt samochodowy bez BIK

Kredyt samochodowy bez BIK

Czy osoba z negatywną historią kredytową w BIK może otrzymać pieniądze na zakup samochodu? Tak. Firmy udzielające pożyczek takim osobom wskazujemy w naszym rankingu. Maksymalnie możemy otrzymać aż 200 000 zł na zakup wymarzonego auta Sprawdź nasz ranking kredytów samochodowych oraz pożyczek na samochód.

author
Autor
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Ranking kredytów samochodowych bez BIK

Ostatnia aktualizacja 25.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyt samochodowy bez BIK – szczegóły oferty:

Kwota:200 000 zł
Okres spłaty:10 lat
Akceptacja zadłużeń:tak
Wniosek przez Internettak
Wypłata pieniędzy:na konto
RRSO:od 6,06%

Spis treści:

  1. Ranking kredytów samochodowych bez BIK
  2. Dla kogo kredyt samochodowy bez BIK?
  3. Czy istnieją pożyczki i kredyty samochodowe bez BIK?
  4. Kredyt a pożyczka na samochód - różnice
  5. Na co można przeznaczyć pożyczone pieniądze?
  6. Gdzie lepiej: w banku czy firmie pożyczkowej?
  7. Kredyt samochodowy - czy warto go wziąć?
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt samochodowy bez BIK?

Na początku doprecyzujmy – pod względem prawnym nie istnieje coś takiego jak kredyt samochodowy bez BIK, ponieważ kredyt to pojęcie zarezerwowane dla banków, a banki nie mogą pożyczać pieniędzy osobom zapisanym w jakiejkolwiek bazie dłużników. Produkty bankowe nazywamy po prostu kredytami samochodowymi. Banki bardziej wnikliwie weryfikują Klientów przed udzieleniem finansowania, ale dzięki temu mogą zaoferować lepsze warunki kredytowania.

Wszystkie więc oferty wskazane w naszym rankingu, o których potocznie mówimy “kredyt samochodowy”, to tak naprawdę pożyczki bez BIK. W języku potocznym utarło się jednak inne rozróżnienie – za pożyczki postrzegamy finansowania udzielane na niskie kwoty, a za kredyty te finansowania, które sięgają kilkudziesięciu czy też kilkuset tysięcy. Dlatego też pod takimi frazami szukamy ofert, z których chcemy korzystać.

Pożyczki wskazane w naszym rankingu w większości nie są oferowane przez banki, a przez prywatne firmy, co oznacza, że nie muszą stosować skomplikowanych metod sprawdzania Klienta przed udzieleniem mu finansowania. Firmy z naszego zestawienia akceptują negatywną historię kredytową Klienta, więc bez problemu mogą korzystać z nich osoby zadłużone. Warto pamiętać, że szansą na wyjście z długów jest również kredyt oddłużeniowy.

Pożyczkę może uzyskać zatem niemalże każda pełnoletnia osoba, która posiada pełnię czynności prawnych i legitymuje się ważnym dowodem osobistym. Dodatkowymi wymogami firm jest również zazwyczaj posiadanie numeru telefonu i adresu e-mail.

Czy istnieją pożyczki i kredyty samochodowe bez BIK?

Rok 2023 przyniósł spore zmiany w kwestii udzielania pożyczek i kredytów bez sprawdzania bazy BIK. Co prawda nadal można znaleźć na rynku takie oferty, w których baza Biura Informacji Kredytowej nie jest sprawdzana, ale musimy mieć świadomość, że wtedy sprawdzana będzie inna baza – na przykład ERIF czy KRD. Kredyt samochodowy, w którym nie sprawdza się żadnej bazy, po prostu nie istnieje. Prawo nakazuje wszystkim podmiotom udzielającym finansowania, by weryfikował potencjalnych klientów w bazach dłużników. Zawsze sprawdzana jest baza BIK i/lub wybrane biura informacji gospodarczej.

Kredyt a pożyczka na samochód - różnice

1. Podmiot udzielający finansowania

Kredyt samochodowy różni się od pożyczki na samochód przede wszystkim tym, przez jaką instytucję jest udzielany. Jeżeli interesują nas kredyty samochodowe to warto przejrzeć tzw. ranking kredytów samochodowych. Kredyt samochodowy udzielany jest zawsze przez bank i często są rzeczywiście kredytami celowymi, a pożyczki mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy prywatne. Wszystko jednak opisane jest w dokumentach kredytowych. Samochód sfinansować można także z alternatywnej opcji, jaką jest pożyczka prywatna.

W naszym zestawieniu znalazły się oferty pożyczkowe wyłącznie firm pozabankowych, ponieważ oferty bankowe i ich kredyty samochodowe nie spełniałyby warunku dostępności dla osób zadłużonych. To jest bowiem druga najważniejsza różnica pomiędzy kredytami a pożyczkami na samochód. Z kredytu samochodowego skorzystać mogą jedynie osoby z dobrą historią kredytową i posiadające wysoką zdolność kredytową, z pożyczki na samochód udzielane są także osobom z negatywną historią kredytową.

2. Koszty finansowania

Kredyty i pożyczki różnią się między sobą również kosztami, na które ma wpływ rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Kredyty, w tym kredyt gotówkowy, ze względu na to, że udzielane są tylko “bezpiecznym Klientom”, z reguły charakteryzują się dość niskimi kosztami. Pożyczki natomiast, często udzielane również osobom, co do których nie można mieć pewności, czy spłacą swoje nowe zobowiązanie na czas, charakteryzują się wyższymi kosztami, co przekłada się również na całkowity koszt kredytu.

3. Maksymalna kwota finansowania

Różnicą pomiędzy ofertami bankowymi i ofertami firm pożyczkowych może być także maksymalna kwota finansowania – banki mogą sobie pozwolić z reguły na wyższe kwoty pożyczek i zaoferowanie Klientowi dłuższego okresu spłaty niż firmy pożyczkowe. To właśnie dlatego zwykle kredyt na samochód opłaca się bardziej, niż pozabankowa pożyczka. W przypadku kredytu samochodowego mniejszy jest także całkowity koszt kredytu.

Na co można przeznaczyć pożyczone pieniądze?

Kredyt samochodowy jest przeznaczony stricte na zakup pojazdu – jest to tzw. kredyt celowy. Banki w umowach kredytowych tego typu zastrzegają sobie, że pożyczając pieniądze na zakup pojazdu, pojazd z tych środków musi zostać zakupiony. Istnieją również dopiski, że w ramach finansowania można dokupić akcesoria do samochodu, np. opony. Jeżeli zaciągniemy natomiast kredyt gotówkowy – pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Gdzie lepiej: w banku czy firmie pożyczkowej?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest wiele aspektów przemawiających zarówno za jedną, jak i za drugą opcją. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że oferta bankowa i zawarte w niej kredyty samochodowe to zawsze mniejsze koszty dodatkowe, czy to w przypadku kredytu samochodowego, czy biorąc zwykły kredyt gotówkowy. Wówczas całkowita kwota kredytu również jest oczywiście niższa. Kwota kredytu, ta finalna – do spłaty – jest najważniejszym aspektem dla kredytobiorcy.

Firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze różnym Klientom, a ci nie zawsze oddają im pieniądze na czas. W związku z tym dokładają do swoich pożyczek duże opłaty dodatkowe, by choć tę pożyczoną kwotę odzyskać jak najszybciej. Banki nie pożyczają pieniędzy osobom, które mają problemy ze spłatą innych swoich zobowiązań, dlatego mogą obniżyć oprocentowanie i zaoferować nam korzystniejszą ofertę niż firmy pozabankowe.

Z tym faktem wiąże się jednak to, że o ile w firmie pożyczkowej otrzymamy finansowanie niemalże bez względu na wszystko, o tyle w banku będziemy musieli przebrnąć przez szereg pytań, weryfikacji i składania dokumentów, by bank był pewien, że pożyczenie nam pieniędzy jest bezpieczne. Pożyczki pozabankowe to dużo mniej formalności, są to bowiem pożyczki na dowód. Biorąc jednak pod uwagę koszty (które często mają dla nas największe znaczenie), o wiele lepiej kilka dni “przemęczyć” się z dopełnianiem kwestii formalnych i dostarczaniem dokumentów, niż potem spłacać dużo większą ratę przez kolejne kilka miesięcy.

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to popularne finansowania w dostępne w bankach, coraz częściej możemy spotkać się z możliwością uzyskania także kredytu online. W przypadku tych ofert nie trzeba przedstawiać w banku celu, na który przeznaczymy uzyskane środki. Pieniądze możemy więc przeznaczyć na zupełnie dowolny cel, czyli na przykład na zakup auta. Niestety finansowanie w banku wiąże się z koniecznością załatwiania wielu formalności, a dodatkowo Klienci weryfikowani są w rejestrach dłużników. Oznacza to, że kredytu gotówkowego nie uzyskają osoby, które mają negatywną historię kredytową. Podobnie jest także z kredytem samochodowym. Warto więc zadbać o to, aby podczas sprawdzania naszej historii kredytowej czy zdolności kredytowej przez bank lub firmę pożyczkową, negatywnych wpisów było jak najmniej.

Inaczej jest zatem w przypadku kredytu samochodowego bez BIK, który oferowany jest przez popularne firmy pozabankowe. Kredyt samochodowy w instytucjach pozabankowych nie wymaga od Klienta załatwiania tylu formalności, a dodatkowo oferują środki również osobom z zadłużeniami, gdyż są to często oferty pożyczek bez baz. Jednak warunki kredytowania mogą być lepsze w przypadku kredytu gotówkowego, więc jeśli mamy taką możliwość, warto spróbować uzyskać takie finansowanie.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

W większości banków komercyjnych w Polsce stosowaną procedurą przy kredytach samochodowych jest zabezpiecznie spłaty kredytu. Wykorzystane może być w momencie, gdy Klient przestanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, jakie wymaga na nim kredyt samochodowy. Tradycyjny kredyt samochodowy ma opisane jasno warunki, które należy spełniać, aby nie ponosić żadnych dodatkowych konsekwencji.

Najczęściej stosowanymi formami zabezpieczeń to: przewłaszczenie, cesja praw z polisy AC, weksel in blanco, zastaw rejestrowany i depozyt karty pojazdu. Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń to natomiast rodzaj finansowania udzielany przez banku zwykle w formie zwykłego kredytu gotówkowego, który wykorzystać można na dowolny cel, a zatem także na zakup auta. Sfinansowanie z tych środków polisy AC również wchodzi w grę.

Kredyt samochodowy - czy warto go wziąć?

Odpowiedzi na pytanie “czy warto wziąć kredyt samochody?” nie da się jednoznacznie udzielić. Wszystko zależy od preferencji Klienta, ale również od oferty, na jaką może pozwolić sobie kredytobiorca. Biorąc kredyt samochodowy, już wcześniej musimy ustalić sobie wysokość kredytu oraz okres spłaty, który nas interesuje. Wiele kalkulatorów, w oparciu o preferowane przez nas szczegóły kredytu, odda od razu informację dotyczącą miesięcznej raty kredytu, którą będziemy musieli spłacać co miesiąc. Ze spłatami rat w terminie również musimy się liczyć. Jeżeli nie jesteśmy pewni żadnej z tych kwestii to kredyt samochodowy nie jest dla nas – przynajmniej na ten moment. Warto przeanalizować również rozwiązanie, jakim jest leasing konsumencki. Jest to dosyć często tańsza opcja od kredytu samochodowego, lecz pojazd przez okres użytkowania (w opcji leasing konsumencki) nie jest naszą własnością. Biorąc kredyt na samochód otrzymujemy gotówkę, za którą samochód kupujemy na własność. Przy kredycie samochodowym jesteśmy więc o wiele bezpieczniejsi, ponieważ raty spłacamy za rzecz, której jesteśmy właścicielem. Kredyt samochodowy pozwala nam na zakup samochodu, posiadanie go na własność, podczas gdy dodatkowo oprocentowanie kredytu samochodowego jest niższe, niż w przypadku jakichkolwiek pożyczek. Ponadto raty kredytu samochodowego można rozłożyć na więcej miesięcy.

Kredyt samochodowy, czy jakikolwiek inny kredyt to bardzo poważne zobowiązanie, na które musimy być w gotowi w stu procentach. Kredyt samochodowy to nie tylko pomoc w kupieniu wymarzonego samochodu, lecz również konsekwencje, którymi jesteśmy połączeni z bankiem na, najczęściej, kilka długich lat. W przypadku kredytu samochodowego ważna jest również rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która wpływa na wysokość rat i całkowitą kwotę kredytu. Najtańszy kredyt samochodowy to taki kredyt, którego parametr RRSO będzie najniższy.

Kredyt samochodowy - pytania i odpowiedzi

Tak, za pieniądze uzyskane z pożyczki bez BIK możemy kupić zupełnie dowolny samochód – zarówno nowy, jak i samochód używany. Nikt również nie będzie zwracał uwagę na to, jaka jest specyfikacja pojazdu, który kupiliśmy.

Zazwyczaj pożyczkodawca nie będzie nas pytał, ile dokładnie kosztuje samochód. Jeżeli część wartości samochodu mamy już w gotówce (lub będziemy mieli, na przykład wskutek sprzedaży obecnie posiadanego auta), to z pożyczki możemy dobrać tylko brakującą kwotę.

Oferty wskazane w naszym rankingu oferują maksymalnie aż 200 000 zł. Przyznana kwota zależy jednak od naszej zdolności kredytowej, na którą główny wpływ mają zarobki i ich regularność (im więcej zarabiamy, tym więcej dostaniemy).

“Bez BIK” to duży skrót myślowy. W rzeczywistości chodzi o oferty, przy których pożyczkodawcy nie sprawdzą tego, czy Klient jest wpisany w Biurze Informacji Kredytowej. Samo jednak sprawdzanie nas przez pożyczkodawcę w Biurze Informacji Kredytowej nie jest niczym złym – w bazie tej są zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje na temat naszych zobowiązań. Jeżeli spłacamy długi na czas, sprawdzenie w BIK informacji o nas, w niczym nie zmniejszy naszej szansy na uzyskanie finansowania.

Podsumowanie

  1. W naszym rankingu zebraliśmy najlepsze oferty pożyczek dostępnych także dla osób zadłużonych.
  2. Dokumentem bezwzględnie wymaganym przez wszystkie firmy pożyczkowe jest dowód osobisty.
  3. Złożenie wniosku o pieniądze jest bardzo proste i zamyka się w kilku krokach.
  4. Z pozyskanych pieniędzy można kupić samochód używany lub nowy.
author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Andrzej
Andrzej
2023-06-27 20:32:42

Dzień dobry wszystkim tutaj, jeśli szukasz pożyczki. Radzę szczerze skontaktować się z panią Gabrielą Valerią, otrzymałam wczoraj od niej pożyczkę. ona jest miłą kobietą i może ci pomóc. skontaktuj się z nią przez e-mail: quickcreditshotmail.comAndrzej

2019-10-26 17:30:39

Dokładnie tak jak Tytus pisze trzeba być nienormalny żeby poprosić gwaranta o to by wziął praktycznie na siebie pożyczkę u lichwy jak może w banku na normalny procent.

Tytus Pisz
Tytus Pisz
2019-05-02 20:53:32

Gwarant-żyrant jeden pies i wytłumaczcie mi po co mam brać pożyczkę u was na olbrzymi procent( choć tak naprawdę to gwarant ją jakby bierze)skoro mogę tego żyranta-gwaranta poprosić i weźmie mi kredyt w normalnym banku na normalny procent i normalne raty ...???...trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby iść na ten numer.

lan
lan
2017-09-01 19:44:09

ok, faktycznie jest dla zadłużonych i bez trzepania w BIK. Ale to raczej produkt wyłącznie na auta używane. Nowego za to się nie kupi. Chyba, że ktoś potrzebuje wyłącznie dofinansowania, bo część pieniędzy na samochód już ma. Pozdrawiam

Podobne artykuły

Na czym polega rolowanie pożyczki?

Rolowanie pożyczki może być idealnym sposobem na uporanie się z narastającym długiem i coraz większymi opóźnieniami w spłacie zobowiązania. Sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega ten proces oraz jakie są wady i zalety rolowania pożyczki. Zapraszamy do lektury.

author
Halszka Gronek
09 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Inspektorat I ZUS we Wrocławiu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada oddziałów w największych polskich miastach Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe Sprawdzamy dane Inspektoratu I we Wrocławiu: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile komornik może zająć z rachunku bankowego w 2022?

Zajęcie konta dłużnika to jeden z najczęstszych typów egzekucji komorniczej. Jakie limity zajęcia obowiązują w przypadku egzekucji z konta? Ile pieniędzy komornik ma obowiązek zostawić dłużnikowi do dyspozycji w 2022 roku? Sprawdzamy.

author
Aleksandra Gościnna
26 maja 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

mBank wdraża voicebota obsługującego mLinię

mBank poinformował w komunikacie prasowym, że od teraz Klienci dzwoniący na mLinię będą mogli porozmawiać z nowo wprowadzonym voicebotem Markiem, którego zadaniem będzie wsparcie dzwoniących w najczęstszych sprawach, z jakimi dzwonią Klienci. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
25 października 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ilu jest studentów w Polsce?

Studia są dziś nie tylko przepustką do świata dobrze płatnych stanowisk, lecz także miejscem, gdzie zdobywamy tak zwany kapitał społeczny – zasób koneksji, kontaktów i kompetencji, które mogą okazać się nieocenione w kolejnych latach życia. W obiegłym roku akademickim status studenta posiadało aż 1,23 miliona Polek i Polaków. Jak zmieniała się ta liczba na przełomie lat? 

author
Halszka Gronek
24 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Open Finance w Koszalinie

DORADCY OPEN FINANCE KOSZALINIE

author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2014
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj