Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Kategorie

Potrzebujesz finansowania, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że sytuacja na rynku finansowym jest w ostatnim czasie naprawdę trudna? Sprawdź, gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Przygotowaliśmy specjalny ranking ofert, w których naprawdę łatwo dostać kredyt, nawet mimo rosnących stóp procentowych i szalejącej inflacji.

author
Dominika Byczek
15 lutego 2023

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Ranking ofert

Spis treści:

  1. Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Ranking ofert
  2. Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?
  3. W jakim banku najłatwiej dostać kredyt?
  4. Co decyduje o tym, czy łatwo dostać kredyt?
  5. Jak i gdzie najłatwiej dostać kredyt?
  6. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
  7. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Od razu na wstępie musimy jednak przyznać, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które konkretnie oferty kredytów gotówkowych będą najlepsze akurat dla Ciebie, ponieważ wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowej. Możemy jednak jednoznacznie wskazać, w którym banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy:

  • Kasa Stefczyka,
  • Alior Bank,
  • SKOK Chmielewskiego,
  • Banki Spółdzielcze,
  • Santander Consumer Bank,
  • Bank Pekao,
  • PKO BP,
  • Credit Agricole.

Dlaczego powyżej wskazujemy jedynie banki, a nie firmy pożyczkowe? Ponieważ zgodnie z prawem kredyt gotówkowy może być udzielany jedynie przez banki, nigdy przez firmy pożyczkowe. Wiele firm pożyczkowych lub pośredników finansowych używa jednak słowa “kredyt” na określenie swojej oferty pożyczkowej, dostępnej na dużą kwotę – czym rzeczywiście oferta firm pożyczkowych może być podobna do kredytowej oferty banków.

Firmy pożyczkowe nie mogą udzielać kredytów

Firmy pożyczkowe, takie jak Provident czy Aasa, mają jednak pewną przewagę nad bankami. W przypadku kredytu gotówkowego w banku zawsze musimy liczyć się z wieloma wymaganiami i formalnościami, a firmy pożyczkowe trochę luźniej podchodzą do kwestii zdolności kredytowej.

W wielu miejscach znajdziemy zatem informację, że tak naprawdę najłatwiej dostać kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej, a nie w banku, ale nie jest to twierdzenie do końca prawdziwe, właśnie z tego względu, że firmy pożyczkowe de facto mogą udzielać jedynie pożyczek. Udzielenie kredytu gotówkowego jest zawsze w gestii banku.

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt?

Najłatwiej dostać kredyt gotówkowy w popularnych bankach takich jak Alior Bank, Santander Bank Polska czy PKO BP i Bank Pekao. Popularność tych banków nie wzięła się znikąd – ich oferta jest polecana przez osoby, które już skorzystały z ich propozycji kredytowych.

W wyborze najlepszej oferty może nam pomóc także ranking kredytów gotówkowych. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rankingiem i zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt online, polecamy Ci nasz autorski ranking kredytów gotówkowych.

W dodatku warto pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na tym, by szybciej dostać kredyt, powinniśmy wziąć pod uwagę ofertę banku, w którym posiadamy konto osobiste. Uzyskanie kredytu gotówkowego jest wtedy dużo szybsze niż w banku obcym, ponieważ tutaj przelew z wypłatą kredytu przychodzi do nas w trybie natychmiastowym, bez czekania na sesje Elixir.

Szybkość uzyskania kredytu gotówkowego ma znaczenie dla wielu osób, dlatego zwracamy uwagę także na ten aspekt. Ponadto swoich Klientów banki często traktują lepiej niż Klientów zewnętrznych, więc również nasza zdolność kredytowa może być wyliczana w bardziej liberalny sposób.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt hipoteczny?

W przypadku kredytów hipotecznych łatwość ich uzyskania jest dla wielu osób szczególnie ważna. Nie jest tajemnicą, że przy kredytach hipotecznych banki wymagają wysokiej zdolności kredytowej i skrupulatnie tę zdolność kredytową badają. Ze względu na to, że kredyty hipoteczne udzielane są zwykle na bardzo duże kwoty, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych, wiele osób patrzy na to, by dostać najtańszy kredyt hipoteczny. Szkopuł tkwi jednak w tym, by w ogóle dostać kredyt hipoteczny.

Trudność uzyskania kredytu hipotecznego, szczególnie w ostatnim czasie, wynika z tego, że wiele osób utraciło zdolność kredytową na skutek podniesionych stóp procentowych. W dodatku rosnąca inflacja sprawia, że mieszkania są coraz droższe, budowa domu również jest coraz droższa, a zarobki większości osób nie rosną proporcjonalnie do wzrostu cen.

W przypadku kredytów hipotecznych zdolność kredytowa wielu osób jest zatem po prostu zbyt mała na to, by kredyt został im przyznany. Jeżeli jednak zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt mieszkaniowy, zajrzyj do naszego rankingu kredytów hipotecznych, w którym zebraliśmy same sprawdzone i łatwe do uzyskania oferty.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kolejnym z kredytów, które wiele osób chce uzyskać dość bezproblemowo, jest kredyt konsolidacyjny, kierowany do tych, którzy mają problemy ze spłatą swoich dotychczasowych zobowiązań. Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego jest dość proste.

Najlepsze oferty zebraliśmy w osobnym artykule o kredytach konsolidacyjnych. Tutaj jednak warto jeszcze wspomnieć o tym, że często łatwiej niż kredyt konsolidacyjny uzyskamy pożyczki konsolidacyjne, działające właściwie tak samo jak kredyt, ale udzielane jednak na prostszych warunkach.

Co decyduje o tym, czy łatwo dostać kredyt?

Wiele czynników ma wpływ na to, czy łatwo jest dostać kredyt. Najczęściej takie czynniki to:

  • wysokość naszych dochodów – kredytodawca sprawdza, czy wysokość miesięcznej raty mieści się w ramach naszego domowego budżetu,
  • możliwości finansowe – kredytodawca sprawdza, jak nasze stałe koszty życia mają się do naszych zarobków, czyli innymi słowy, czy stać nas na to, by spłacić miesięczne raty, o które wniokujemy,
  • nasza punktacja w BIK – informacje wskazane w Biurze Informacji Kredytowej są często kluczowe dla kredytodawcy, ponieważ pokazują, jakie mamy podejście do innych naszych zobowiązań finansowych, czy spłacamy je na czas, czy zalegamy ze spłatą,
  • ilość osób będących na naszym utrzymaniu – ten czynnik zawsze gra rolę przy określaniu naszej zdolności kredytowej, ponieważ każdy kredytodawca zdaje sobie sprawę z tego,
  • sposób złożenia wniosku – jeżeli złożenie wniosku następuje w placówce banku, często taki wniosek rozpatrywany jest dłużej niż niż wniosek online,
  • wiek osoby składającej wniosek – najmniejsze szanse mają osoby najmłodsze, będące tuż po osiemnastce i najstarsze, przekraczające już wiek emerytalny.

Niekiedy pod uwagę brane są także inne czynniki, np.: wykształcenie czy liczba dzieci. Indywidualne kryteria ustalane są jednak przez poszczególne banki. Często wobec swoich Klientów banki udzielają kredytów na bardziej preferencyjnych warunkach.

Dlaczego czasem niełatwo jest dostać kredyt?

Główną przeszkodą w otrzymaniu kredytu jest brak odpowiedniej zdolności kredytowej. Stopy procentowe są obecnie i tak na bardzo wysokim poziomie, a musimy jeszcze brać pod uwagę fakt, że bank – analizując naszą zdolność kredytową – musi uwzględnić możliwość wzrostu stopy WIBOR jeszcze o kolejne 5 punktów procentowych.

Jak i gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Ustaliliśmy już fakt, że najłatwiej dostać kredyt w banku, w dodatku w swoim banku. Jednak jak najlepiej do tego podejść? Niżej wskazujemy krok po kroku, jak najłatwiej dostać kredyt hipoteczny, konsolidacyjny i gotówkowy:

  1. Wybieramy ofertę, w której kwota kredytu, okres kredytowania oraz rodzaj kredytu nam odpowiadają.
  2. Składamy wniosek kredytowy online.
  3. Uzupełniamy wniosek kredytowy naszymi danymi osobowym i kontaktowymi.
  4. Załączamy dokumenty potwierdzające naszą zdolność kredytową.
  5. Potwierdzamy swoją tożsamość (najczęściej za pomocą przelewu weryfikacyjnego).
  6. Czekamy na decyzję banku (decyzję kredytową).
  7. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, czekamy na wypłatę środków.

Kredyt bankowy online uzyskuje się zazwyczaj w taki właśnie sposób, niezależnie od tego, w którym banku wnioskujemy o ofertę.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Przede wszystkim powinna nas interesować rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ponieważ to ona mówi o realnych kosztach danej oferty. Całkowity koszt kredytu przekłada się na to, jak dużo dopłacimy do kwoty zobowiązania.

Najłatwiej dostaniemy pożyczkę w miejscach, które mają w ofercie pożyczki dla każdego. W niektórych bankach znajdziemy również oferty, w których bank jasno informuje, że dość łagodnie podchodzi do kwestii zdolności kredytowej, w związku z czym uzyskanie pożyczki w danym banku może być naprawdę proste.

Otrzymanie finansowania będzie proste w banku, w którym prowadzimy konto osobiste (rachunek osobisty). Łatwo uzyskać kredyt w Alior Banku, Banku Pekao, PKO BP, Credit Agricole czy BNP Paribas. Łatwość uzyskania kredytu zależy też od rodzaju kredytu, od tego, jaka jest nasza historia kredytowa oraz od ilości zaciągniętych zobowiązań.

Zobowiązania kredytowe możemy zaciągnąć tylko w bankach. Firmy pożyczkowe nie mogą w Polsce udzielać kredytów. Otrzymanie kredytu możliwe jest tylko w bankach.

W 2023 roku kwota kredytu gotówkowego nie może przekroczyć 255 550 złotych. Jest to wskazane w ustawie o kredycie konsumenckim. W większości banków maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi jednak równe 200 000 zł.

Podsumowanie

  1. Kredyt gotówkowy często najłatwiej można uzyskać w swoim banku.
  2. Z kredytu hipotecznego mogą korzystać jedynie osoby posiadające wysoką zdolność kredytową. Aby otrzymać kredyt hipoteczny, trzeba zadbać o swoją zdolność dużo wcześniej przed wnioskowaniem o kredyt.
  3. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, zainteresuj się ofertą SKOKów.
  4. Banki posiadające w swojej ofercie kredyt gotówkowy zazwyczaj udostępniają proste do wypełnienia wnioski kredytowe online.
  5. Udzielenie kredytu zawsze zależne jest od posiadanej zdolności kredytowej.
  6. W Polsce dostępnych jest naprawdę wiele kredytów gotówkowych łatwych do uzyskania – niektóre banki mają w ofercie nawet po kilka różnych kredytów gotówkowych.
  7. Okres spłaty kredytu deklarowany jest zawsze przez nas jeszcze na etapie składania wniosku. W niektórych ofertach kredytowych możliwe jest późniejsze wydłużenie okresu spłaty.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Siewierzu sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Siewierzu? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Siewierz.

author
Patryk Byczek
21 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO PB wyróżniony w konkursie Architekci Innowacji

Podwójne wyróżnienie trafiło do PKO BP podczas pierwszej odsłony konkursu Architekci Innowacji. W kategorii „Budowanie kultury innowacji” doceniony został program akceleracyjny „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, natomiast odnośnie „Wdrożenia innowacji” wyróżniono technologię ZenCard.

author
Patryk Byczek
27 października 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Darmowy terminal POS od Banku Pekao

Trzy darmowe terminale i szereg bezpłatnych usług dodatkowych - oto, co dla nowych klientów biznesowych przygotował polski Bank Pekao.

author
Halszka Gronek
20 września 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Promocja: „Konto Mega Oszczędnościowe – II edycja” w Alior Banku

W Alior Banku trwa druga edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego. W zamian za wpłacenie na konto nowych środków bank przyzna Klientom oprocentowanie wynoszące 2,6%. Promocja trwa do 5 marca 2020 roku.

author
Patryk Byczek
31 stycznia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao w Zambrowie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Zambrowie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Komornik Sądowy Dariusz Zimny

Jeżeli nie spłacamy naszych zobowiązań, sprawa może trafić do Komornika Sądowego. Sprawdź co możesz zrobić, gdy zostanie wszczęta egzekucja komornicza.

author
Patryk Byczek
07 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj