Kredyt online

Kredyt online

author
Dominika Sobieraj
05 grudnia 2022

Kredyt przez Internet to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą podpisać umowę kredytu bez wychodzenia z domu. Zdecydowana większość banków ma w swojej ofercie kredyt online, dostępny bez wizyty w placówce banku. Przez Internet pożyczymy aż 200 000 zł, rozłożone nawet na 10 lat spłaty. Sprawdzamy, kto może dostać szybki kredyt online oraz jakie są warunki.

Ranking kredytów online - grudzień 2022

Kredyt przez Internet – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu:kredyt online
Kwota kredytu:500 - 200 000 zł
Spłata:od 1 do 120 miesięcy
Bez wychodzenia z domu:tak
Jakie banki:Kasa Stefczyka, Alior Bank, Smartney
Weryfikacja:BIK, KRD, ERIF
Prowizja:od 0%
Oprocentowanie:od 6,99%
RRSO:od 7,22%

Spis treści:

 1. Ranking kredytów online - grudzień 2022
 2. Kredyt online - na czym polega?
 3. Kredyt gotówkowy przez Internet - czy warto?
 4. Kto może otrzymać kredyt online? Najważniejsze wymagania
 5. Jakie dokumenty są wymagane do kredytu online?
 6. Tani kredyt gotówkowy online - od czego zależą koszty?
 7. Dlaczego warto wziąć kredyt przez Internet?
 8. Szybki kredyt online – na czym polega?
Zwiń spis treści

Kredyt online - na czym polega?

Kredyt online to kredyt, który możemy otrzymać przez Internet, bez wychodzenia z domu. Oferowany jest wyłącznie przez banki. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego przez Internet to nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat.

Czy kredyt faktycznie jest dostępny bez wizyty w placówce banku? To zależy od procesu kredytowego w danym banku. Wyróżniamy bowiem 2 rodzaje kredytów przez Internet:

Kredyt w pełni online – proces w całości odbywa się przez Internet, formalności załatwimy bez odwiedzenia placówki lub oddziału banku, czyli bez wychodzenia z domu. Weryfikacja naszych danych i dokumentów odbywa się zdalnie, najczęściej telefonicznie lub za pomocą e-mail. Taki kredyt znajdziemy między innymi w: Bancovo, Smartney czy Alior Banku.

Kredyt częściowo online – wniosek o kredyt gotówkowy składamy faktycznie przez Internet, ale część formalności musimy dokończyć w placówce banku. Nie jest to zatem kredyt w 100% bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju kredyt znajdziemy między innymi w: Kasie Stefczyka czy PKO BP.

Kredyt gotówkowy przez Internet - czy warto?

Według danych Biura Informacji Kredytowej ponad 15 mln Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę. Sporo z tych kredytów zaciąganych jest w całości przez Internet. Trudno się dziwić – kredyt online to same korzyści:

 • wysoka kwota: do 200 000 zł
 • długi okres spłaty: od 3 miesięcy do 10 lat
 • dostępny w całości bez wychodzenia z domu
 • atrakcyjne warunki i niska rata
 • wszystkie formalności za pomocą bankowości internetowej
 • pieniądze na dowolny cel
 • bez wychodzenia z domu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) ma kluczowe znaczenie dla kredytu gotówkowego

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w skrócie po prostu RRSO. Parametr ten pokazuje rzeczywiste koszty kredytów gotówkowych, wraz z uwzględnieniem kredytowanych kosztów. Roczna stopa oprocentowania RRSO obejmuje oprocentowanie kredytu gotówkowego oraz całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest parametrem bardzo prostym w interpretacji. Im wyższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), tym mniej opłacalny jest dla nas dany kredyt. Najkorzystniejszy jest ten kredyt, który ma najniższe RRSO. Jeżeli natomiast roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 0%, kredyt gotówkowy online jest darmowy i zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Kredyt online - gdzie dostanę?

Kto może otrzymać kredyt online? Najważniejsze wymagania

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na dowolny cel? Kredyt gotówkowy przez Internet to dobre rozwiązanie dla osób, które szybko chcą uzupełnić swój domowy budżet, a nie mają czasu na chodzenia po placówkach banku. Wszystkie formalności załatwimy bowiem online.

Aby otrzymać internetowy kredyt gotówkowy, wystarczy:

1) Mieć ukończone 18 lat
2) Posiadać zameldowanie w Polsce
3) Mieć stałe, miesięczne dochody
4) Nie zalegać ze spłatą innych zobowiązań
5) Mieć odpowiednią zdolność kredytową.

Jeżeli nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, możemy też zainteresować się pożyczkami bez zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy przez Internet dostępny jest dla osób pełnoletnich. Bank i firma pożyczkowa zbadają ponadto Twoją zdolność kredytową oraz historią kredytową w BIK. Przyznanie kredytu gotówkowego zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej Klienta. Zanim klikniesz opcję “wypełnij wniosek”, zastanów się, czy spełniasz kryteria przyznania kredytu gotówkowego. Osoby z zaległościami w spłacie, powinny sięgnąć po kredyt dla zadłużonych.

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu online?

Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania kredytu gotówkowego online? Podobnie jak przy zwykłym kredycie, Klient potrzebuje:

 • danych z dowodu osobistego (numer PESEL, numer i seria dowodu, data wydania, data ważności)
 • informacji o wysokości miesięcznych dochodów i źródłach.

Większość banków oczekuje od Klientów zaświadczeń o dochodach. Jednak w przypadku kredytów przez Internet, formalności ograniczone są do minimum.

Banki honorują bowiem wyciąg z rachunku bankowego, na które wpływa nasz dochód. Dzięki temu nie musimy przesyłać żadnych dokumentów dochodowych. We wniosku o kredyt gotówkowy składamy wyłącznie oświadczenie o dochodach. Warto również sprawdzić pożyczki bez zaświadczeń.

Umowę podpisujemy najczęściej za pośrednictwem kuriera albo poprzez wpłatę tzw. przelewu weryfikacyjnego (w tytule przelewu składamy oświadczenie woli o przystąpieniu do umowy). W zestawieniu prezentujemy najlepsze kredyty online dostępne w Bankach. Dodatkowo prezentujemy najtańsze pożyczki online, kredyty online dla firm oraz produkty dostępne przez Internet dla osób ze złą historią kredytową.

Czego jeszcze potrzebujemy do złożenia wniosku przez Internet?

Każdy bank posiada osobną politykę weryfikacji osób fizycznych. W praktyce banki pytają się o podobne rzeczy (źródło dochodów, nazwa pracodawcy, NIP etc), warto więc dobrze przygotować się do rozmowy z konsultantem banku. Jeżeli od razu podamy komplet informacji – jest szansa, że pieniądze z kredytu gotówkowego przez Internet otrzymamy na konto nawet tego samego dnia.

Z pewnością przed złożeniem wniosku o kredyt online, warto przygotować dowód osobisty (sprawdź najlepsze pożyczki na dowód). Pracownik banku poprosi nas bowiem o podanie jego numer i serii, daty ważności oraz organu, który go wydał.

Lista informacji, jakich potrzebuje od nas bank:

 • imię i nazwisko
 • PESEL
 • dane z dowodu osobistego: numer i seria, data wydania
 • adres zameldowania i korespondencyjny
 • wykształcenie oraz stan cywilny
 • telefon komórkowy, adres e-mail.

Dane dotyczące naszych finansów:

 • źródło utrzymania (umowa o pracę, zlecenie, dzieło, emerytura/renta)
 • nazwa stanowiska oraz data zatrudnienia
 • wysokość miesięcznych dochodów
 • dane dotyczące pracodawcy: nazwa, NIP
 • miesięczne koszty utrzymania
 • liczba osób w gospodarstwie domowym
 • wysokość zobowiązań (raty kredytów, pożyczek lub innych zobowiązań).

Tani kredyt gotówkowy online - od czego zależą koszty?

Dla większości Klientów najważniejsze przy wyborze kredytu gotówkowego jest jego koszt – im niższe RRSO, tym niższa miesięczna rata i łączny koszt kredytu online. Różnice w ofertach poszczególnych banków są spore – rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi od 6 do nawet 20%. Musimy też zwrócić uwagę na rodzaj oprocentowania – oferowane może być oprocentowanie zmienne albo oprocentowanie stałe (tzw. stała stopa oprocentowania kredytu online). Tani kredyt online znajdziemy w Kasie Stefczyka, Alior Banku oraz Bancovo. Przed wybraniem najatrakcyjniejszej oferty, warto sprawdzić przykładową ratę kredytu gotówkowego w kalkulatorze kredytowym.

Dlaczego warto wziąć kredyt przez Internet?

1. Zaoszczędzimy sporo czasu na wizytach w oddziale

Nie tracimy czasu na wizytę w oddziale i stanie w kolejce. Cały wniosek złożymy bowiem przez Internet – z dowolnego miejsca. Możemy to zrobić zarówno z komputera stacjonarnego, laptopa, jak i smartfona czy tableta. W przypadku kredytów internetowych, błyskawicznie otrzymujemy także decyzję kredytową. Część banków informuje nas o wstępnej decyzji już na etapie wysłania podstawowych danych osobowych.

2. Formalności jest naprawdę niewiele

Zwykły kredyt w banku wiąże się najczęściej z koniecznością przedstawienia szeregu dokumentów, w tym tego najważniejszego – zaświadczenia o dochodach. W przypadku wnioskowania o kredyt przez Internet, banki najczęściej akceptują wyciąg z rachunku bankowego, czyli historię transakcji na naszym rachunku bankowym (przeważnie z 6 miesięcy).

3. Od razu znamy wysokość raty

Większość banków udzielających internetowych kredytów gotówkowych, na swoich stronach zamieszcza proste kalkulatory kredytowe. Dzięki nim możemy ustalić wysokość raty jeszcze przed samym złożeniem wniosku. Kalkulator wskaże nam również łączną kwotę do oddania oraz pozostałe koszty kredytu: opłaty, prowizje czy ubezpieczenie (może być wymagana cesja z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy lub NNW).

4. Wysoka całkowita kwota kredytu

Banki nie mają problemów z udzielaniem sporych kredytów przez Internet. Maksymalna kwota to 200 000 zł (Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe) a nawet 300 000 zł (Santander Bank Polska). Najczęściej pieniądze są dostępne także dla nowych Klientów. Pamiętajmy, że podawana jest zawsze kwota kredytu bez kredytowanych kosztów.

5. Wypłata nawet w ciągu 1 dnia

To główny atut kredytu przez Internet. Pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w ciągu 1 dnia – nawet jeżeli jesteśmy nowym Klientem dla banku. To zasługa ograniczonych do minimum procedur. Wszystkie formalności (złożenie wniosku o kredyt, weryfikacja) załatwiamy bowiem bez wychodzenia z domu. Część banków nie wymaga nawet zaświadczeń o dochodach – wystarczy nasze oświadczenie o uzyskiwanych dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa dochód.

Pamiętajmy jednak, że wypłata kredytu zależy w dużym stopniu od nas samych, między innymi od dnia złożenia wniosku (dzień powszedni czy weekend), godziny (optymalny czas to godziny 8:00 – 16:00) czy choćby czasu dostarczenia wymaganych dokumentów. Niektóre banki wymagają od nas także wykonania przelewu weryfikacyjnego z naszego konta – im szybciej to zrobimy, tym szybciej otrzymamy decyzję kredytową.

Szybki kredyt online – na czym polega?

Kredyt gotówkowy dostępny online, oferowany przez banki bez wizyty w placówce, jest naprawdę szybki – możemy otrzymać go najczęściej w ciągu 1-2 dni roboczych. Jak to możliwe? Banki stosują szybką weryfikację Klienta (wniosek online często wspierany jest kontaktem ze strony call center), jego danych w bazach (Biuro Informacji Kredytowej oraz inne bazy BIG) oraz przesłanych dokumentów. Wszystko to wspomagane jest przez nowoczesne algorytmy i aplikacje z branży fintech, które są w stanie bardzo szybko wydać decyzję w sprawie tego, czy możemy otrzymać kredyt gotówkowy.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza technologia musi być wspierana przez odpowiednich pracowników, czuwających nad całym procesem kredytowym. Im wyższa całkowita kwota kredytu, tym dłuższy czas procesowania wniosku, więcej formalności i późniejsza decyzja kredytowa (nawet kilka dni roboczych). W rezultacie wydłuża się czas przelania kredytu na nasze konto.

Najczęściej wskazywane przez Klientów wady kredytu online

– brak możliwości negocjacji warunków umowy
– brak kontaktu „na żywo” z pracownikiem banku
– szczegółowa weryfikacja Klienta
– oferta tylko dla osób z dobrą historią kredytową
– tylko dla osób pracujących w Polsce
– konieczność posiadania konta w banku.

Najczęściej wskazywane przez Klientów zalety kredytu online

+ wysoka całkowita kwota kredytu
+ długi czas spłaty – do 10 lat
+ proces w całości przez Internet
+ brak konieczności wizyty w placówce/oddziale banku
+ nie zawsze wymagane jest zaświadczenie o dochodach
+ najczęściej wystarczy dowód osobisty oraz oświadczenie o dochodach
+ wniosek można złożyć 24h na dobę
+ szybka decyzja kredytowa – nawet w 15 minut
+ wypłata bezpośrednio na nasze konto w banku
+ gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jeżeli komornik sądowy wszczął przeciwko nam postępowanie, nie mamy szans na kredyt online w banku. Pozostaje wówczas szukać wśród popularnych pożyczek z komornikiem. To jedyna szansa na zdobycie jakiegokolwiek finansowania. Banki w takiej sytuacji nie mają niczego do zaproponowania.

Wiele osób zastanawia się, ile wynoszą minimalne zarobki do otrzymania kredytu online. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy bank prowadzi bowiem niezależną politykę dotyczącą scoringu. W wielu poradnikach przeczytamy, że optymalnym Klientem dla banku jest osoba zarabiająca 3000 zł netto miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że z mniejszymi zarobkami nie mamy szans na kredyt. Są przecież różne źródła dochodu, poza umową o pracę do najpopularniejszych należą umowa zlecenie, umowa o dzieło czy własna działalność gospodarcza.

Naszym zdaniem, również osoba zarabiająca minimalną krajową ma szansę na kredyt gotówkowy przez Internet. Jeżeli forma zatrudnienia jest stabilna (banki preferują umowę o pracę) i nie było opóźnień w spłacie innych zobowiązań – jest spora szansa, że otrzymamy kredyt. Należy jednak liczyć się z tym, że wysokość udzielonego kredytu jest uzależniona od naszych miesięcznych dochodów. Im więcej zarabiamy, tym większy możemy otrzymać kredyt. Maksymalna kwota finansowania (200 000 zł) jest dostępna raczej dla osób najlepiej zarabiających.

Obecnie większość największych banków w Polsce oferuje udzielenie kredytu gotówkowego przez Internet. Przed wyborem najlepszego kredytu, warto poczytać w Internecie opinie na jego temat, doświadczenia Klientów, listę wymaganych dokumentów, a przede wszystkim RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

Obecnie szybki kredyt gotówkowy online mają w swojej ofercie między innymi:

 • Bancovo – wypłata nawet w 1 dzień
 • Alior Bank – wypłata 1-2 dni robocze
 • Smartney – nawet w 1 dzień
 • mBank – nawet w 1 dzień

Banki kuszą swoich Klientów hasłami „niska rata” czy „rata dopasowana do możliwości”. Jak to wygląda w praktyce? Decydując się na kredyt online, dostajemy możliwość skorzystania z kalkulatora kredytowego już na etapie wnioskowania o pieniądze. Dzięki temu bardzo wcześnie poznajemy wysokość naszej raty, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), kwotę odsetek, prowizji i łączną kwotę do zapłaty.

Kiedy rata naszego kredytu będzie niska? Przede wszystkim jeżeli zdecydujemy się na długi okres spłaty – to prosta zależność. Z drugiej strony kluczowy jest wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Obecnie RRSO w przypadku kredytów przez Internet waha się między poziomem 10 a 20 procent. Dla pożyczek pozabankowych średni poziom to około 50-70%. Różnica jest zatem znaczna, stąd wiele osób szukając dodatkowej gotówki na dowolny cel, decyduje się w pierwszej kolejności na bankową ofertę.

Ostatnia rata może być zawsze nieco wyższa, z reguły są to jednak groszowe sprawy. Wynika to z faktu, że nie przy każdej kwocie pożyczki da się podzielić spłatę na raty równej wysokości. Wtedy tę niepodzielną kwotę oddaje się zazwyczaj wraz z ostatnią ratą.

Kredyt online – podsumowanie

 1. Kredyt przez Internet dostępny jest bez wychodzenia z domu.
 2. Wszystkie banki weryfikują dane z BIK (Biura Informacji Kredytowej).
 3. Okres kredytowania zależy od naszych preferencji oraz naszej zdolności kredytowej.
 4. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł.
 5. Maksymalny okres spłaty to 10 lat.
 6. Kwoty pożyczki online są z reguły niższe niż kwoty kredytów, ale w zamian otrzymanie takiej pożyczki jest prostsze.
 7. Dokładne koszty pożyczki najlepiej pokazuje przykład reprezentatywny. Szczegóły dotyczące przykładu reprezentatywnego są zawsze zamieszczone na stronie internetowej kredytodawcy.
 8. Raty kredytu online zazwyczaj są równe.
 9. Aby skorzystać z oferty kredytu w naszym rankingu, wystarczy kliknąć banner “złóż wniosek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

luk
luk
2021-02-22 11:57:03

Jedyna sensowna oferta jest w kasie stefczyka - patrząc przez pryzmat oprocentowania i prowizji. W alior banku RRSO dla konkretnych ofert jest sporo wyższe od tych z reklam. Credit Agricole średnio chce udzielać - przynajmniej takiej informacje mam od pośredników. Pozdrawiam poszukujących korzystnego oprocentowania

Anita Wiśniewska
Anita Wiśniewska
2020-05-30 19:51:18

Mam pożyczki i chciałabym spłacić żeby mieć jedna do splaty

Podobne artykuły

Bezpłatne karty debetowe – lista banków
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 kwietnia 2020

Bezpłatne karty debetowe – lista banków

Pożyczki dla każdego
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
30 października 2022

Pożyczki dla każdego

Festiwal Akademia Gitary sponsorowany przez SGB
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
16 sierpnia 2019

Festiwal Akademia Gitary sponsorowany przez SGB

Zaświadczenie o zarobkach dla byłego pracownika
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
14 stycznia 2020

Zaświadczenie o zarobkach dla byłego pracownika

Porównaj