Kredyt bez historii kredytowej – gdzie dostaniemy ?

Kredyt bez historii kredytowej – gdzie dostaniemy ?

author
Dominika Sobieraj
08 grudnia 2021

Zdolność kredytowa i historia kredytowa to dwie najważniejsze kwestie w procesie kredytowym. Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy jeszcze żadnej historii kredytowej? Jaki kredyt można uzyskać w takiej sytuacji? Sprawdź szczegóły.

Kredyt bez historii kredytowej – ranking

Spis treści:

  1. Kredyt bez historii kredytowej – ranking
  2. Kredyt gotówkowy bez historii kredytowej
  3. Pierwszy kredyt bez historii – kiedyś trzeba zacząć
  4. Kredyt bez historii kredytowej – jak otrzymać?
  5. Kto może otrzymać kredyt bez historii kredytowej?
  6. Jakie dokumenty są wymagane?
  7. Jak stworzyć historię kredytową
  8. Rodzaje pierwszego kredytu
  9. Brak historii nie wyklucza otrzymanie kredytu
Zwiń spis treści

Kredyt bez historii kredytowej – szczegóły oferty:

Nazwa produktu: kredyt bez historii kredytowej
Kwota kredytu: od 1000 do 150 000 zł
Spłata: do 10 lat
Wymagana historia kredytowa:nie
Wymagany wiek: 18 lat
Przeznaczenie kredytu: dowolny cel
Wniosek przez Internet: tak
Prowizja: od 0%
RRSO: od 6,23%

Kredyt gotówkowy bez historii kredytowej

Kredyt gotówkowy bez historii kredytowej to finansowanie udzielane osobom, które do tej pory nie posiadały żadnych zadłużeń, a tym samym nie zdążyły jeszcze zbudować sobie historii kredytowej. Historia kredytowa jest jednym z ważniejszych elementów w ocenie zdolności kredytowej, są to bowiem wszystkie dane dotyczące Klienta, jakie gromadzi Biuro Informacji Kredytowej. Warto jednak pamiętać, że kredyt historii kredytowej to nie to samo co kredyt bez BIK, czyli dostępny dla osób z opóźnieniami w spłacie innych zobowiązań.

Pierwszy kredyt bez historii – kiedyś trzeba zacząć

Aby zbudować sobie historię kredytową, należy korzystać z produktów finansowych. Oznacza to, że trzeba wziąć pierwszy kredyt bez historii kredytowej, aby w przyszłości ją mieć. Warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko kredyt czy pożyczka wpłynie na nasza historię kredytową. Zobowiązanie jakim jest wzięcie czegoś na raty także pomoże nam budowanie historii. I od takich produktów najlepiej zacząć swoją przygodę z zadłużeniami.

Produkty zakupione na raty zazwyczaj kosztują kilka tysięcy. Oznacza to, że suma finansowania nie będzie bardzo duża, a dzięki temu również nasze miesięczne raty nie będą bardzo wysokie, co z pewnością ułatwi nam ich spłacanie. Bardzo ważne jest, aby budowanie historii kredytowej zacząć od rzeczy, którą na pewno będziemy w stanie spłacić w terminie, bo tylko w taki sposób dane zebrane na nasz temat w BIK będą pozytywne.

Pamiętajmy o tym, że w przypadku negatywnej historii kredytowej możemy mieć problem, aby uzyskać w przyszłości finansowanie. Dotyczy to szczególnie tych produktów w wyższej kwocie, np. kredytu hipotecznego. Banki nie udzielają kredytów osobom, które nie są zdolne do spłaty. Jest to po prostu zbyt duże ryzyko. Dla osób z negatywną historią w BIK powstały oferty od instytucji pozabankowych, którymi są pożyczki bez baz.

Kredyt bez historii kredytowej – jak otrzymać?

Kredyty bez historii kredytowej to typowe oferty kredytów online, więc możemy otrzymać je nie wychodząc z domu. Aby otrzymać taki kredyt, wystarczy przejść kilka prostych kroków:

1) przeglądamy dostępne w Internecie oferty kredytów bez historii kredytowej,

2) sprawdzamy, która oferta najlepiej nam odpowiada i ma najniższe RRSO,

3) klikamy “złóż wniosek”,

4) wypełniamy wniosek naszymi danymi osobowymi,

5) wskazujemy pożądaną kwotę kredytu i okres, w którym chcielibyśmy go spłacić,

6) potwierdzamy swoją tożsamość (z reguły z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego),

7) wysyłamy wniosek.

Po tym kroku czekamy już właściwie wyłącznie na decyzję kredytową. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, kredytodawca nawet w ciągu 15 minut wypłaci kwotę kredytu na nasze konto. Negatywna decyzja kredytowa oznacza natomiast, że kredytu w tym miejscu niestety nie otrzymamy.

Kto może otrzymać kredyt bez historii kredytowej?

Kredyty bez historii kredytowej mogą otrzymać osoby, które:

– ukończyły 18. rok życia,
– mieszkają na terytorium Polski,
– mają polskie obywatelstwo,
– legitymują się własnym i ważnym dowodem osobistym.

Ważne jest również to, byśmy posiadali stałe miesięczne dochody, które pozwolą nam na spłacenie zaciąganego kredytu. Bez regularnych wpływów nasza zdolność kredytowa nie zostanie bowiem oceniona pozytywnie. Każdy kredytodawca przed udzieleniem finansowania sprawdza, czy Klient wnioskujący o pieniądze będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Dla osób bez udokumentowanych dochodów pozostają pożyczki bez zaświadczeń.

Jakie dokumenty są wymagane?

Do złożenia wniosku o kredyt online potrzebny nam będzie właściwie wyłącznie dowód osobisty. To podstawowy dokument, który otwiera nam drzwi do praktycznie wszystkich ofert finansowych w Internecie.

Poza tym powinniśmy posiadać:

– własne konto bankowe (bo na nie wpłynie kwota naszego kredytu),
– adres e-mail (ponieważ na niego może przyjść nasza decyzja kredytowa lub dokumenty związane z kredytem),
– numer telefonu (ponieważ doradca kredytowy może chcieć skontaktować się z nami w celu podania dodatkowych informacji na temat kredytu).

Jakie dochody są akceptowane przy kredytach bez historii kredytowej?

Przy kredytach bez historii kredytowej bardzo ważne jest to, żebyśmy mogli pochwalić się dochodami, pochodzącymi właściwie z dowolnych źródeł, ale ważne, by były to źródła legalne i takie, na które znajdujemy potwierdzenie w dokumentach.

Nasze zarobki mogą więc pochodzić z:

– umowy o pracę,
– umowy zlecenie,
– umowy o dzieło,
– emerytury,
– renty,
– działalności gospodarczej,
– umowy najmu,
– innych świadczeń, np.: alimentów, 500 plus.

Niestety osoby, które nie uzyskują żadnych legalnych dochodów, nie mogą startować o kredyt z naszego rankingu. Dla nich natomiast przewidziane są oferty kredytów dla bezrobotnych, kierowane nie tylko do tych, którzy rzeczywiście nie posiadają żadnego zatrudnienia, ale także do tych, którzy pracują na czarno i nie mają żadnego potwierdzenia uzyskiwanych dochodów.

Jak stworzyć historię kredytową

Budowanie historii kredytowej jest bardzo ważnym procesem, ale warto od razu brać pod uwagę, że jest to także proces długotrwały. Z tego powodu warto zacząć swoją przygodę ze światem zobowiązań finansowych już od najmłodszych lat. Osoby bez historii kredytowej są dla banków podobnym Klientem do tego, który ma negatywną historię kredytową. W przypadku pustej historii kredytowej trudno bowiem oszacować, jakie są możliwości danego Klienta. Warto więc dbać zarówno o historię kredytową, jak i zdolność kredytową. Sprawdź także, jak zwiększyć zdolność kredytową, aby mieć jeszcze większe szanse na dobrą ofertę finansowania.

Historię kredytową budować należy poprzez zaciąganie zobowiązań finansowych, ale co szczególnie istotne – trzeba dbać o to, aby spłacać je terminowo i nie przekraczać żadnych limitów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że na naszą historię kredytową wypływają częste zapytania dotyczące naszych danych w BIK. Oznacza to, że jeśli zbyt często wnioskujemy o różnie finansowania w różnych bankach, nasza historia kredytowa może ulec pogorszeniu za sprawą zbyt częstych zapytań. Pamiętajmy, że nasze dane znikają z niektórych baz po czasie. Klient z bazy BIK zniknie w momencie spłaty zadłużenia, więc warto zgadzać się także na przetwarzanie naszych danych o dawnych zobowiązaniach.

Jakie produkty będą najlepsze na początek budowania historii kredytowej? Z pewnością te, które będziemy spłacać terminowo, czyli o niższych kwotach. W takim przypadku sprawdzić się mogą nawet popularne pożyczki na dowód dostępne w firmach pozabankowych. Warto korzystać również z karty kredytowej (tu sprawdzisz ranking pozabankowych kart kredytowych) czy zakupów produktów na raty. W niektórych miejscach istnieje możliwość wzięcia rat 0%. Będzie to dla nas więc bardzo korzystna oferta. Nie poniesiemy bowiem żadnych dodatkowych kosztów, a zyskamy pozytywny wpis w BIK.

Rodzaje pierwszego kredytu

Osoby, które chcą skorzystać pierwszy raz z produktów finansowych, powinny najpierw dowiedzieć się, jakie są możliwości. Na rynku dostępne są bowiem takie kredyty jak:

 

– konsumpcyjne – pobierane są celu zaspokojenie określonych potrzeb konsumpcyjnych,

– inwestycyjne – wykorzystywane do powiększenia, modernizacji lub odtworzenia majątku,

– karta kredytowa – finansowanie dostępne w postaci limitu na karcie,

– konsolidacyjne – wykorzystywane do połączenia wszystkich aktywnych zobowiązań w jedno, co pozwala na obniżenie wysokości miesięcznej raty. Coraz popularniejszy staje się kredyt konsolidacyjny online,

– hipoteczne – pobierane w celach mieszkaniowych, a więc na zakup lub budowę nieruchomości.

To, jaki kredyt wybierzemy jako pierwszy zależeć będzie więc od tego, na co potrzebne są nam pieniądze. Z oczywistych względów dla osób, które nie mają jeszcze żadnych zobowiązań, na początek niedostępne są kredyty konsolidacyjne.

Brak historii nie wyklucza otrzymanie kredytu

Kredyt bez historii kredytowej jest najbardziej możliwy do uzyskania. Nie ma nawet znaczenia to, jaki kredyt chcemy uzyskać. Historia kredytowa jest jednak bardzo ważna, od niej zależeć może bowiem to, czy uzyskamy wysoką kwotę finansowania. Zwykle przy wyższych kredytach stosowane są bardziej rygorystyczne warunki. Bank może wówczas wymagać dowodów na to, że jesteśmy Klientem godnym zaufania.

Warto więc posiadać historię kredytową, a więc korzystać z produktów finansowych, które będą udokumentowane. Większość zobowiązań zaliczamy do grupy udokumentowanych, wyjątkiem mogą być jednak na przykład pożyczki prywatne, które uzyskać można nawet od członka rodziny czy znajomego.

Przykłady reprezentatywne

1) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 802,06 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 7 641,25 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 4 871,39 zł), 65 miesięcznych równych rat po 330,34 zł, ostatnia rata wyrównująca 329,96 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 34,04%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 999,88 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 5 077,83 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 994,42 zł), 38 miesięcznych równych rat po 359,00 zł, ostatnia rata wyrównująca 357,88 zł. Kalkulacja na dzień 04.11.2021 r.


3) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


4) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


5) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) Gotówkovo.pl

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


7) Hapi Pożyczki

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


8) Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 159,09% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 984,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 784,59 zł (w tym: prowizja 1 229,70 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 229,71 zł, odsetki 285,18 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 116,41 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 125,11% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 366,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 366,59 zł (w tym: prowizja 1 027,89 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 027,90 zł, odsetki 270,80 zł), 18 miesięcznych rat równych w wysokości 298,15 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 124,76%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3600 zł, całkowita kwota do zapłaty 6420,78 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2820,78 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1729,80 zł, opłata za plan komfort 741,24 zł, odsetki 349,74 zł), 18 miesięcznych równych rat w wysokości 356,71 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.


9) Feniko

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, udzielanej za pośrednictwem Feniko.pl oraz telefonicznego kanału sprzedaży: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2.000 zł; całkowita kwota do zapłaty 2.000 zł; całkowity koszt pożyczki 0 zł; okres obowiązywania umowy: od dnia 03.03.2021 roku do dnia 02.04.2021 roku. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.03.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki udzielonej za pośrednictwem Feniko.pl:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 248,29 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 7,2 %, całkowity koszt pożyczki: 421,48 złotych (w tym prowizja: 400,26 zł, odsetki: 21,22 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 421,48 złotych, płatna w 6 miesięcznych ratach (pierwsze pięć rat w kwocie 236,89 zł, ostatnia rata w kwocie 237,03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Sanok
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
25 maja 2017

Kredyt konsolidacyjny Sanok

thumbnail
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 grudnia 2018

BOŚ Bank – NIP, REGON, KRS i dane adresowe

Jednorazowe hasło do bankowości internetowej już od września
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 lipca 2019

Jednorazowe hasło do bankowości internetowej już od września

Pożyczki bez zaświadczeń Legionowo
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Legionowo

Gdzie jeszcze dzisiaj otrzymamy pożyczkę
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
23 grudnia 2016

Gdzie jeszcze dzisiaj otrzymamy pożyczkę

ING Bank Śląski w Zdzieszowicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 lipca 2019

ING Bank Śląski w Zdzieszowicach

Porównaj