zadluzenia.com
zamknij

10 informacji o kredycie online

Szukasz kredytu bez wychodzenia z domu ? Sprawdź najważniejsze informacje o kredytach online.

 

Kredyt online to po prostu kredyt lub pożyczka w banku, dostępna w całości przez Internet. Do otrzymania pieniędzy nie musimy odwiedzać bankowych oddziałów czy placówek. Wniosek składamy online, dokumenty przesyłamy elektronicznie, a pieniądze trafiają bezpośrednio na nasz rachunek bankowy.

 

KREDYT PRZEZ INTERNET - WARTO WIEDZIEĆ

 

1. Nawet do 200 000 zł

 

Maksymalna kwota kredytu to nawet 200 000 zł. Tyle dostaniemy w Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Niewiele mniej oferuje mBank oraz Bank Millennium (150 000 zł).

 

2. Pieniądze na dowolny cel

 

Pieniądze z kredytu online możemy przeznaczyć na dowolny cel: remont mieszkania, zakup samochodu czy wycieczkę zagraniczną. Niektóre banki dodatkowo oferują możliwość spłaty innych zobowiązań. Kredyt online pełni wówczas rolę kredytu konsolidacyjnego.

 

3. Do 10 lat na spłatę

 

Spłata rozłożona jest na miesięczne raty. Maksymalny okres spłaty to nawet 10 lat. Część banków oferuje dodatkowo możliwość wybrania dnia spłaty raty.

 

4. Dla kogo kredyt online ?

 

Kredyt mogą uzyskać pełnoletnie osoby z polskim obywatelstwem, mieszkające w Polsce i uzyskujące stałe dochody.

 

5. Bez zaświadczeń się nie obędzie

 

Podobnie jak w przypadku kredytu dostępnego w bankowym oddziale, także i tutaj będziemy potrzebowali dokumentów potwierdzających nasz dochód. W zależności od banku może to być np. zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa nasze wynagrodzenie.

 

6. Sprawdź ratę przed wysłaniem wniosku

 

Większość banków udostępnia Klientom kalkulatory kredytowe. Dzięki nim po wpisaniu kwoty kredytu i okresu spłaty, szybko poznamy wysokość raty. Przed zawarciem umowy warto upewnić się, że rata w harmonogramie nie jest wyższa od tej wskazanej w kalkulatorze.

 

7. Jak zawieramy umowę ?

 

Jest kilka sposobów na zawarcie umowy. Najpopularniejszy to podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera. Inne metody to zawarcie umowy przez telefon (w T-Mobile Usługi Bankowe do 20 000 zł) lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

 

8. Kredyt nawet tego samego dnia ?

 

Raczej tylko w reklamie. Pieniądze są wprawdzie dostępne nawet w ciągu kilku minut, ale wyłącznie dla osób, które mają w danym banku rachunek osobisty. W pozostałych sytuacjach otrzymanie kredytu zajmie około 2-3 dni roboczych.

 

9. Bez ubezpieczenia wychodzi taniej

 

Większość banków daje możliwość rezygnacji z ubezpieczenia kredytu. Warto to zrobić – rata będzie znacznie niższa, podobnie jak RRSO.

 

10. Tylko z pozytywną historią kredytową

 

Kredyt online niestety jest dostępny wyłącznie dla osób z pozytywną historią kredytową. Poważne opóźnienia w spłacie innych kredytów lub pożyczek prawie zawsze oznaczają negatywną decyzję kredytową.

 

 

Ranking kredytów dostępnych przez Internet znajdziecie w tym miejscu:

https://www.zadluzenia.com/kredyt-online/

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY