Kredyt na motocykl – najlepsze oferty

Kredyt na motocykl – najlepsze oferty

Kategorie

Kredyt na motocykl to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają dość oszczędności na to, by kupić go za gotówkę. Sprawdzamy najlepsze oferty kredytów, z których pieniądze można przeznaczyć właśnie na motocykl.

author
Dominika Byczek
23 stycznia 2023

Kredyt na motocykl - najlepsze oferty

Dla kogo kredyt na motocykl?

Kredyt na motocykl to oferta kierowana do tych, którzy poszukują szybkiego finansowania na zakup motocykla, zarówno nowego, jak i używanego. Co ważne – wszystkie oferty z tego rankingu to kredyty online, więc są dogodne dla tych, którzy cenią sobie swój czas i nie chcą tracić go na chodzenie do stacjonarnych punktów obsługi.

W dodatku oferty kredytowe, z których można skorzystać przez Internet, doskonałe są dla osób, które po prostu nie chcą lub nawet nie mogą ruszać się z domu, ponieważ np.: z przyczyn zdrowotnych nie mogą wychodzić z domu.

Ważnym parametrem ofert z naszego rankingu jest czas ich wypłaty. Przeciętny czas wypłaty środków to zaledwie 15 minut – stąd przyjęła się nazwa pożyczki w 15 minut. Tak szybki kredyt jest więc świetną ofertą dla tych, którzy znajdą wyjątkowo korzystną ofertę zakupu motocykla, a nie mają gotówki, by go kupić.

Jeżeli szczególnie zależy nam na czasie wypłaty, musimy dokładnie zwrócić uwagę na to, jakie informacje o średnim czasie wydania decyzji kredytowej i wypłaty środków wskazane są przy danej ofercie na stronie internetowej wybranego przez nas kredytodawcy.

Warunki otrzymania kredytu

Osoby, które chcą wnioskować o kredyt na motocykl, muszą:

– mieć ukończone 18 lat lub nawet w niektórych przypadkach ukończone 21 lat,
– być obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej,
– posiadać własne konto w banku,
– posiadać adres zamieszkania na terenie Polski,
– mieć telefon komórkowy (własny numer),
– posiadać adres e-mail.

Ważne! Wszystkie firmy i banki z naszego rankingu weryfikują swoich Klientów w bazach dłużników. Oznacza to, że osoby zalegające ze spłatą swojego zadłużenia, nie mają szans na uzyskanie kredytu na motocykl. Dla takich osób dostępne są jedynie popularne pożyczki dla zadłużonych.

Wymagane dokumenty

Warunkiem otrzymania kredytu jest także posiadanie źródła środków, które kredyt ten pozwolą nam spłacić. Najczęściej wymagane jest jakieś potwierdzenie zatrudnienia lub otrzymywanej w jego wyniku wypłaty. Z reguły potwierdzeniem tym są albo doręczone przez Klienta wyciągi bankowe, albo oświadczenia/zaświadczenia o zatrudnieniu.

Przy umowie o pracę kredytodawcę interesuje z reguły okres ostatnich 3 miesięcy, a przy umowie o dzieło/zlecenie musimy być gotowi na wgląd w nasze wypłaty na co najmniej 6 miesięcy w tył.

Z dokumentów potrzebować będziemy jeszcze tylko dowodu osobistego – ważnego i własnego. Dowód jest podstawowym dokumentem, który umożliwia skorzystanie z jakiejkolwiek oferty finansowej w Polsce. Rzadko przy kredycie wymagany jest jeszcze jakiś dokument. Sprawdź najlepsze pożyczki na dowód.

Potrzebujesz dodatkowego finansowania? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki bez baz – wypłata nawet w 15 minut

Pożyczki bez zdolności kredytowej – w pełni online

Pożyczki bez zaświadczeń – minimum formalności

Rodzaje kredytów na motocykl

1. Właściwy kredyt na motocykl

Najbardziej konkretnym produktem będzie oczywiście kredyt celowy, dostosowany właśnie do potrzeb motocyklistów. Na rynku obecnie nie ma jednak praktycznie ofert typowych kredytów na motocykl. Jeżeli jednak znajdziemy taki kredyt, jego oprocentowanie będzie zdecydowanie niższe niż przy kredytach gotówkowych. Musimy jednak liczyć się z tym, że typowe oferty kredytów na motocykl wymagają przewłaszczenia pojazdu w razie braku spłaty kredytu przez Klienta.

2. Kredyt samochodowy

W niektórych bankach spotkamy się także z ofertami typowych kredytów samochodowych. Z reguły taki kredyt, wbrew jego nazwie, można wziąć nie tylko na samochód, ale na praktycznie każdy pojazd, tj. motocykl, ciągnik, traktor, a nawet motorówkę.

3. Kredyt gotówkowy

Najczęściej wybieranym i najpopularniejszym kredytem, z którego można zakupić motocykl, jest zwykły kredyt gotówkowy. Przy tego typu kredycie kredytodawca nie musi wiedzieć, na co chcemy przeznaczyć kwotę (możemy wydać ją na dowolny cel), a więc w przypadku braku spłaty nic nie jest nam odbierane. Kredyty gotówkowe udzielane są na kwoty nawet 250 000 zł, więc bez problemu za ich pomocą uzyskamy pieniądze na zakup dowolnego modelu motocykla.

Jak otrzymać kredyt na motocykl?

Otrzymywanie kredytu na motocykl jest bardzo proste – składa się zaledwie z 8 kroków, które są uniwersalne praktycznie wobec każdej firmy. Kolejno:

1. Przeglądamy różne oferty dostępne w Internecie.
2. Wybieramy tę ofertę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.
3. Przechodzimy do składania wniosku poprzez kliknięcie „Złóż wniosek”.
4. Wskazujemy pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty.
5. Uzupełniamy wniosek naszymi danymi osobowymi.
6. Załączamy do wniosku dokumenty potwierdzające otrzymywane przez nas wynagrodzenie (o ile jest ono wymagane).
7. Potwierdzamy naszą tożsamość.
8. Czekamy na decyzję kredytową.

Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, wypłata środków nastąpi najszybciej, jak to możliwe. Negatywna decyzja kredytowa oznacza odmowę udzielenia finansowania.

Także bez zaświadczeń o dochodach

Niektóre oferty z naszego rankingu można określić jako kredyty dostępne bez zaświadczeń o dochodach. Na czym dokładnie polega ten brak zaświadczeń? Wystarczy po prostu albo samo oświadczenie Klienta, albo wyciąg z jego konta, na którym widoczne są wpływy z wynagrodzenia.

Zaświadczenie o dochodach może być nam potrzebne przy pożyczaniu najwyższych kwot. W przypadkach najczęstszych kredytów – na kwotę około 30-70 tys. zł – wystarczy nam oświadczenie, na którym sami spisujemy, ile pracujemy w danym miejscu pracy oraz jaką zarabiamy kwotę.

Brak wymagań pożyczkodawcy w kwestii zaświadczeń znacznie skraca cały proces pożyczkowy. Jeżeli bowiem w danej pożyczce konieczne jest dostarczenie jakiegokolwiek dokumentu, to z reguły musimy dać sobie kilka dni na jego pozyskanie. W ofertach z naszego rankingu w większości takich wymagań nie ma.

Kredyt na motocykl w całości przez Internet

Kredyty na motocykl z naszego rankingu dostępne są w pełni online. Internet służy nam właściwie od pierwszego do ostatniego kroku przy braniu kredytu. Najpierw przez Internet wyszukujemy wszystkie dostępne oferty, a następnie wybieramy spośród tych ofert tę, która jest dla nas najkorzystniejsza. Porównania takiego możemy dokonać albo samodzielnie (z wykorzystaniem kalkulatorów pożyczkowych) albo poprzez rankingi (takie jak ten).

Kolejnym krokiem do uzyskania kredytu na motocykl jest samo złożenie wniosku kredytowego. Ten krok również odbywa się w całości przez Internet – wniosek wypełniamy bowiem online. Kredytodawcy przygotowują wnioski tak, by były one maksymalnie intuicyjne i by poradził sobie z nimi nawet niewprawny użytkownik Internetu.

Również drogą online dochodzi do potwierdzenia naszej tożsamości. Z reguły w tym celu proszeni jesteśmy o wykonanie przelewuweryfikacyjnego na symboliczną kwotę. Jeżeli go wykonamy, kredytodawca będzie miał automatyczne potwierdzenie naszych danych (dane osobowe przypisane do konta bankowego muszą być takie same, jak dane, które wprowadziliśmy we wniosku).

Wreszcie ostatnim krokiem jest samo złożenie wniosku oraz oczekiwanie na decyzję kredytową. Przychodzi ona również drogą Internetową – z reguły na nasz adres e-mail. Po uzyskaniu potwierdzenia, że kredyt będzie nam udzielony, zostanie do nas wysłany przelew środków. Pieniądze mogą być zaksięgowane na naszym koncie nawet w ciągu 15 minut.

Kredyt na motocykl - pytania i odpowiedzi

Nie, żaden bank i żadna firma nie weryfikują tego, czy kredytobiorca posiada prawo jazdy na motocykl (ani jakiekolwiek prawo jazdy). Dlaczego nie jest to istotne? Ponieważ tak naprawdę nie musimy kupować pojazdu dla siebie, może on służyć naszemu partnerowi czy dziecku. Bank oraz firma pożyczkowa nie mają z resztą żadnego powodu do tego, by żądać od nas takiego dokumentu.

Tak, nie ma żadnego problemu z zakupem motocykla w ramach kredytu samochodowego, ponieważ tak naprawdę nazwa “kredyt samochodowy” jest dość umowna. W ramach tego typu kredytu możemy kupić wiele typów pojazdów, w tym np.: motocykl, motorower, a także skuter oraz quad.

Kredyty, przy których wskazany jest zwrot “minimum formalności”, nie są z reguły obarczone koniecznością dostarczania wielu dokumentów. Minimum to właściwie tylko dowód osobisty, a w szczególności konkretne dane z niego:

– imię i nazwisko,
– numer dowodu,
– data ważności dowodu,
– data wydania dowodu,
– numer PESEL.

Choć nazwa kredyt na motocykl (to najczęściej kredyt gotówkowy) mogłaby sugerować, że jest on wypłacany w gotówce, musimy wiedzieć, że nie ma możliwości, żebyśmy pieniądze z pożyczki dostali “do ręki”. Gotówkę, którą uzyskamy z kredytu, otrzymamy przelewem na konto. Wszystko będzie więc formalnie widoczne na naszym rachunku. Jedyną możliwością, by otrzymać pieniądze z kredytu gotówkowego do ręki, jest wzięcie pożyczki i wypłacenie tych pieniędzy w bankomacie.

Kredyty na motocykl (czyli kredyty gotówkowe) z samej definicji nie są kredytami celowymi, tylko kredytami, które możemy przeznaczać na zupełnie dowolny cel. Kredytodawca nie może ingerować w to, na co przeznaczymy uzyskane środki. Kredyt możemy więc tak naprawdę przeznaczyć nie tylko na motocykl, ale także na chociażby akcesoria do niego albo na konieczne naprawy.

W ramach pieniędzy uzyskanych z kredytu możemy tak naprawdę kupić dowolny motocykl, tak samo nowy, jak i używany. Marka oraz przebieg pojazdu również są obojętne. Kredytodawca daje nam po prostu kwotę do wydania na ten cel, a my możemy rozdysponować ją całkowicie dowolnie.

Podsumowanie

1. Kredyt na motocykl to produkt dostępny nie tylko dla tych, który posiadają prawo jazdy uprawniające do poruszania się na nim.
2. Podstawowym dokumentem przy wnioskowaniu o kredyt na motocykl jest dowód osobisty.
3. Niektórzy kredytodawcy kredytów na motocykl wymagają oświadczenia lub zaświadczenia o zarobkach Klienta.
4. Jeżeli weźmiemy kredyt gotówkowy na motocykl, możemy kupić za niego nie tylko sam motocykl, ale także akcesoria do niego. Z tych samych pieniędzy możemy również opłacić konieczne naprawy kupowanego pojazdu.
5. Wszystkie kredyty z naszego rankingu to oferty online, możemy korzystać z nich nawet nie wychodząc z domu.
6. Kredyty online charakteryzują się wysokim poziomem dyskrecji – o naszym zobowiązaniu wiemy tak naprawdę tylko my i nasz wirtualny kredytodawca.
7. Kredyty na motocykl dostępne są jedynie dla osób pełnoletnich.
8. Aby otrzymać kredyt na motocykl, musimy posiadać jakieś regularne przychody, które pozwolą nam go spłacić.
9. Wypłata pieniędzy z kredytów gotówkowych na motocykl występuje w formie przelewu online na konto Klienta.
10. Im niższe jest RRSO danej oferty, tym korzystniejsza będzie ona dla nas pod względem finansowym.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Złap 200 zł” w Banku Millennium

Bank Millennium wraca ze świetną promocją Konta 360°. Klienci, którzy założą rachunek w trakcie trwania promocji mogą zgarnąć 200 złotych premii. Promocja trwa do 27 maja 2019 roku.

author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Biuro Terenowe ZUS w Mrągowie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Biura Terenowego w Mrągowie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Brzegu

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Brzegu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Zmiany w przelewach mBanku

Szykują się duże zmiany w przelewach Elixir w mBanku. Dotychczas przelew potwierdzający wykonanie przelewu można było pobrać dopiero po tym, jak przelew faktycznie wyszedł z mBanku. Już niebawem – co może cieszyć wielu użytkowników – potwierdzenie wygenerujemy od razu, ale za to przelewu nie można będzie anulować. Zmiany będą dotyczyć także przelewów na telefon.

author
Dominika Byczek
12 lipca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Aplikacja bankowości mobilnej w Raiffeisen Polbank

Dla Klientów Raiffeisen Polbank aktywnie korzystających z bankowości mobilnej, Bank przygotował nową wersję aplikacji Mobilny Bank.

author
Patryk Byczek
18 listopada 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podwyżki dla pracowników Lidla

Pracownicy Lidla dostaną podwyżki. Władze sieci poinformowały, że od marca bieżącego roku wynagrodzenia pracowników wzrosną o 9,3%, względem pensji z roku zeszłego. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zatrudnionych w sklepach sieci Lidl.

author
Patryk Byczek
22 lutego 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj