Pożyczka 10 000 zł – gdzie dostać?

Pożyczka 10 000 zł – gdzie dostać?

Potrzebujesz pożyczki na nagłe wydatki? Sprawdź nasz ranking pożyczek na 10 000 zł. Często, aby zaciągnąć zobowiązanie wystarczy dowód osobisty i wolny czas na wypełnienie wniosku. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2022

Pożyczka 10 000 zł - ranking

Gdzie szukać pożyczki 10 000 zł?

Pożyczkę najlepiej wziąć w takich miejscach, w których całkowita kwota pożyczki będzie jak najniższa. Musimy niestety jasno sobie powiedzieć, że pożyczka 10 000 zł nie będzie darmowa. Górna granica darmowych pożyczek wynosi 6000 zł. Na rynku pożyczek pozabankowych istnieją firmy pośredniczące w udzielaniu pożyczek, które reklamują się tym, że pierwsza pożyczka do 10 000 zł jest darmowa. Kluczowe jest jednak tutaj słowo “do”, które wcale nie informuje, że pożyczka 10 000 zł również jest darmowa. Sprawdź również oferty z rankingu “pożyczki online bez weryfikacji“.

Wyszukanie najlepszej dla nas pożyczki jest łatwą sprawą. Możemy z ogromnej listy firm pożyczkowych wybrać kilkanaście lub kilkadziesiąt i na własną rękę sprawdzić ofertę każdej z nich. Jest to jednak bardzo czasochłonne zadanie, z którym osoba niekorzystająca z takich ofert może sobie jednak nie poradzić. Wszystko dlatego, że należy zwracać uwagę na różne parametry. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź ranking produktów pożyczka 500 zł.

Jeżeli nie korzystałeś nigdy z żadnej pożywki pozabankowej, warto użyć tzw. wspomagaczy. Jednym z nich jest np. porównywarka ofert. Jest to narzędzie, do którego należy wprowadzić podstawowe dane o interesującej nas pożyczce, a system “odda” nam listę ofert sporządzoną o podane przez nas informację. Będzie to jednak lista wszystkich dostępnych ofert na rynku, a ostateczną decyzję będziemy musieli podjąć sami.

Innym pomocnym rozwiązaniem, o wiele bardziej skutecznym, może być firma, tzw. pośrednik pożyczkowy, świadcząca usługę pośrednictwa kredytowego i w prosty sposób wskaże najkorzystniejsze oferty dostępne aktualnie na rynku. Takie rozwiązanie jest najlepszym wyjściem dla nowego Klienta. Pożyczkobiorca oszczędzi mnóstwo swojego czasu i zamiast szukać pożyczki, będzie mógł się zająć czymś innym. W tym czasie pośrednik przygotuje najbardziej dostosowane do Klienta ofert i przedstawi mu najlepsze rozwiązania. Jeżeli szukasz pożyczki z okresem spłaty wynoszącym minimum rok – sprawdź ranking ofert pożyczek na 12 miesięcy.

Jakie firmy pożyczkowe pożyczają 10 000 zł?

Firmy, które mają w swojej ofercie pożyczkę na 8000 zł to między innymi:

 • Provident,
 • hapipożyczki,
 • Smart Pożyczka,
 • Smartney.

Jeżeli jednak potrzebujesz o wiele większej gotówki to sprawdź przygotowany przez nas ranking kredytów online. W zestawionych tam ofertach są kredyty nawet do 200 000 zł. Te rozwiązania różnią się jednak do szybkich pożyczek czy chwilówek tym, że historia kredytowa musi pozostawać nieskazitelna, a zwrot “bez zbędnych dokumentów” tutaj nie obowiązuje – formalności są znacznie większe.

Szybka pożyczka na 10 000 zł

Pożyczka 10 000 zł to nic innego jak pożyczka na dowód. Ten sposób pożyczania jest bardzo korzystny dla wielu Klientów, ponieważ mogą oni pozyskać dodatkowe finansowanie z każdego miejsca na świecie, bez konieczności załatwiania zbędnych dokumentów. Aby zaciągnąć zobowiązanie wystarczy spełnić kilka bardzo prostych kroków. W pierwszej kolejności najlepiej jest przygotować sobie wszystkie dane osobiste i finansowe, które są potrzebne do wypełnienia formularzy pożyczkowych i złożenia wniosku.

Po złożeniu wniosku firmy pożyczkowe potrzebują kilku minut na zweryfikowanie Klienta. Firmy często sprawdzają pożyczkobiorców np. w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Po skutecznej weryfikacji wniosek jest albo odrzucany, albo akceptowany. Wszystko zależy jednak od wiarygodności kredytowej konkretnego Klienta.

Należy mieć świadomość, że posiadanie negatywnych wpisów w rejestrze dłużników oddala nas od otrzymania pożyczki. Jeżeli mimo wszystko chcemy wziąć pożyczkę, lecz bez sprawdzania nas w bazach, warto sprawdzić nasz ranking pożyczek bez baz. Takie oferty są o wiele bardziej przystępne, a przyznawalność jest o wiele wyższa. Firmy pożyczkowe współpracują najchętniej z Klientami odpowiedzialnymi i rzetelnymi, którzy nie mają problemów ze spłatą długów. Sprawdź również ile kosztują pożyczki 200 zł.

Istnieją dwa “główne” rodzaje pożyczek: chwilówka i szybka pożyczka. Te pierwsze różnią się od tych drugich tym, że maksymalna kwota pożyczki jest niższa, a okres spłaty krótszy. Z kolei szybkie pożyczki występują w kwocie do 20 000 zł, a okres spłaty rośnie do nawet 60 miesięcy.

Jeżeli Klient otrzyma pozytywną decyzję kredytową, firma przesyła środki na konto Klienta w zaledwie kilkanaście minut. Nie oznacza to jednak, że pieniądze od razu zasilą rachunek pożyczkobiorcy. Wszystko zależy od tego, czy konta po obu stronach są z tego samego banku. Wówczas środki są u Klienta w kilka minut. Jeżeli przelew jest realizowany między różnymi bankami, pieniądze dotrą zgodnie z sesją przelewów. Zdarza się, że jest do dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Dla kogo pożyczka 10 000 zł?

Wszystkie firmy mają wewnętrzne regulaminy dotyczące sprzedawanych produktów. Oprócz tego, odgórnie ustalony jest także profil Klienta, który może zaciągnąć zobowiązanie. W każdej z tych rzeczy występują różnice, lecz są one bardzo kosmetyczne. Aby otrzymać pożyczkę należy:

 • posiadać ważny dowód osobisty,
 • posiadać dostęp do własnego konta bankowego,
 • posiadać telefon komórkowy z własnym numerem,
 • posiadać własny adres e-mail,
 • być obywatelem RP,
 • mieścić się w przedziale wiekowym narzuconym przez daną firmę.

Różnice zaczynają być widoczne głównie w przypadku ostatniego podpunktu. Są firmy, które akceptują Klientów w wieku 18 lat, a inne udzielają pożyczek osobom, które skończyły 21 lat. Górna granica wieku również jest ruchoma.

Jednakże! To, co jest najważniejsze, aby otrzymać pożyczkę, to posiadanie ważnego dowodu osobistego oraz własnego konta bankowego. Bez tych rzeczy nie możemy nawet pomyśleć o złożeniu wniosku pożyczkowego.

Aby zaciągnąć zobowiązanie trzeba spełnić kilka prostych kroków:

 1. Zarejestrować się na stronie firmy pożyczkowej
 2. Wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty
 3. Wypełnić formularz/wniosek pożyczkowy
 4. Zidentyfikować się przelewem (lub w sposób podany przez firmę)
 5. Poczekać na decyzję pożyczkową
 6. Pieniądze są na koncie

Identyfikacja przelewem to bardzo prosta sprawa. Instytucja pożyczkowa potrzebuje swojego rodzaju potwierdzenia naszych danych, które podaliśmy we wniosku. Te muszą się zgadzać z danymi przypisanymi do naszego konta bankowego. Istnieją dwa rodzaje przelewu identyfikacyjnego:

 • przelew tradycyjny na 1 grosz,
 • przelew Blue Media na 1 złotówkę.

Firmy akceptują też inne metody identyfikacji, np. skorzystanie z usługi Kontomatik czy przesłanie zdjęcia naszego dowodu osobistego. Uwaga! Każdy przelew zrealizowany w ramach identyfikacji wróci na konto Klienta zaraz po uzyskaniu decyzji pożyczkowej.

Pożyczka 10 000 zł - na co wydać?

Pożyczka 10 000 zł to nie produkt celowy. Klienci, którzy biorą taką pożyczkę mogą ją, najczęściej, przeznaczyć na co tylko chcą. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, w której warunki umowy określają celowość pozyskanych środków. W większości przypadków jednak jest tak, że to Klient decyduje na co wyda pieniądze.

Szybką pożyczkę Klienci przeznaczają najczęściej na:

– nagłe i niespodziewane wydatki, 
– załatanie domowej dziury budżetowej,
– opłacanie rachunków, gdy wypłata się opóźnia,
– sprawy zdrowotne.

Niewielki procent osób pożycza pieniądze od firmy pozabankowej, aby przeznaczyć je na chwilowe przyjemności. Zobowiązania pozabankowe to poważna sprawa, która wiąże się przecież z konsekwencjami w postaci spłaty pożyczki. Pożyczkobiorcami są najczęściej osoby w potrzebie, którym dodatkowa gotówka jest bardzo potrzebna.

Pożyczka 10 000 zł może zostać wydana na np.:

 • cele inwestycyjne,
 • cele konsumpcyjne,
 • wspominane cele zdrowotne.

Wszystko zależy od preferencji Klienta i jego decyzji. Firmy pożyczkowe w chwili zrealizowania przelewu na konto Klienta nie interesują się tym, na co pieniądze przeznaczy pożyczkobiorca, lecz tym, aby spłacił pożyczkę na czas.

Pożyczka 10 000 zł - jakie koszta?

Całkowita kwota pożyczki to integralna część pożyczki online. Drogi, najczęściej, są dwie:

 • pierwsza pożyczka,
 • kolejna pożyczka.

W swojej standardowej ofercie firmy pożyczkowe posiadają rozwiązanie, dzięki któremu Klienci biorący pierwszą pożyczkę, oddają tyle, ile pożyczyli. Wszystko dlatego, że najczęściej pierwsza pożyczka to darmowa pożyczka. Niestety, w przypadku pożyczki na 10 000 zł nie ma możliwości wzięcia darmowej pożyczki. Nawet jeżeli to nasza pierwsza pożyczka. Są pośrednicy finansowi, którzy informują, że np. do 10 000 zł Klient pożyczka za darmo, lecz cały sekret tkwi w słowie “do”. To stwierdzenie nie daje nam gwarancji, że każda pierwsza pożyczka do tej maksymalnej kwoty będzie darmowa. Warto mieć to na uwadze.

Dlatego w tym przypadku pierwsza i kolejna pożyczka będzie płatna. Pożyczka 10 000 zł jest bardzo często dostępna wyłącznie dla stałych Klientów. Oznacza to, że aby skorzystać z pożyczki w takiej kwocie, najpierw trzeba wziąć niższą pożyczkę i spłacić ją w terminie. Pożyczka 10 000 zł – pierwsza i kolejna, jest płatna. Oznacza to, że oprócz pożyczonej kwoty, Klient musi jeszcze ponieść opłaty dodatkowe, np. odsetki i prowizję. Całkowita kwota pożyczki różni się w zależności od firmy. Dla przykładu pożyczka 10 000 zł w firmie:

 • Provident kosztuje łącznie nawet 14 190 zł,
 • Pożyczka Plus kosztuje łącznie 13 066 zł,
 • Smart Pożyczka kosztuje łącznie 12 877 zł.

Całkowita kwota pożyczki może różnić się nawet o około 1300 zł. Właśnie dlatego należy bardzo dokładnie poszukać najlepszej oferty pożyczki online.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to jeden z najważniejszych parapetrów, jeżeli chodzi o pożyczki online. Przy każdej ofercie możemy znaleźć skrót RRSO i przypisaną do niego liczbę. Czym jest RRSO? Ten parametr uwzględnia prawie wszystkie opłaty związane z udzieleniem kredytu, za które oczywiście zapłaci Klient. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania określa stosunek całkowitego kosztu kredytu w stosunku do kwoty zobowiązania. RRSO skupia w sobie takie dane, jak:

 • prowizję,
 • oprocentowanie nominalne,
 • odsetki,
 • opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego
 • marżę,
 • okres kredytowania,
 • ubezpieczenie finansowania,
 • spotkanie z doradcą.

W skrócie można powiedzieć, że im niższe RRSO przy danej ofercie, tym bardziej oferta się nam opłaca. Zbyt wysoka rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje nas o tym, że ofertę należy wykluczyć z naszej listy.

Wysoka roczna stopa oprocentowania

W przypadku wysokiego RSO nie należy się martwić. Ten parametr określa wyłącznie sumę marży, jaką na sprzedanym produkcie zarobi firma pożyczkowa. Klient musi zwracać uwagę głównie na parametr RRSO, ponieważ to właśnie od niego zależy całkowita kwota pożyczki.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowy tablet od T-Mobile Usługi Bankowe

Tablet Lenovo Tab2 A7 o wartości 349 zł w prezencie? To proste. Wystarczy wyrobić kartę kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe. Czas na skorzystanie z promocji mija 5 lutego.

author
Aneta Jankowska
23 stycznia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym

Od 8 września 2016 roku obowiązują nowe zasady dotyczące kwoty wolnej od potrąceń na zajętym rachunku bankowym. Po wprowadzonych zmianach, komornik musi zostawić na koncie 75% minimalnego wynagrodzenia, czyli 1387,50 zł w skali każdego miesiąca (dane na rok 2016).

author
Patryk Byczek
13 września 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki Lublin

Szukasz najbardziej ekonomicznej pożyczki w Lublinie? Znajdź zestawienie najlepszych propozycji pożyczek online. Możliwość uzyskania nawet 200 000 zł z okresem spłaty do 10 lat. Gotówka dostępna natychmiast.

author
Patryk Byczek
14 stycznia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Najlepsze banki według Gazety Bankowej

14 czerwca „Gazeta Bankowa” ogłosiła zwycięzców XXIV edycji plebiscytu „Najlepszy Bank” w kategoriach bank komercyjny oraz bank spółdzielczy.

author
Patryk Byczek
16 czerwca 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki Suwałki

Czy poszukujesz najkorzystniejszej oferty pożyczki w Suwałkach? Przejrzyj ranking z najlepszymi propozycjami pożyczek online dostępnych przez Internet. Maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać, sięga nawet 200 000 zł, a okres spłaty wynosi do 10 lat. Środki są dostępne natychmiastowo.

author
Patryk Byczek
28 stycznia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Szybkie pożyczki Siemianowice Śląskie

Sprawdź nasz ranking najlepszych ofert przez Internet, jeśli poszukujesz najlepszej pożyczki w Siemianowicach Śląskich. Najwyższa kwota pożyczki to aż 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne natychmiastowo.

author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj