Pożyczka 9000 zł – najlepsze oferty

Pożyczka 9000 zł – najlepsze oferty

author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2022

Pilnie potrzebujesz pożyczki 9000 zł? W poniższym rankingu znajdziesz najlepsze oferty pożyczek oraz warunki, które należy spełnić, aby zaciągnąć zobowiązanie. Do złożenia wniosku często wystarczy jedynie dowód osobisty oraz kilkanaście minut wolnego czasu, aby wypełnić wniosek. Sprawdź szczegóły.

Pożyczka 9000 zł - ranking

Pożyczka 9000 zł

Pożyczka 9000 zł to szybka pożyczka, która jest dostępna bez zbędnych formalności – tak zwana pożyczka bez zaświadczeń. W 99% przypadków jest tak, że firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczki online, nie wymagają od swoich Klientów jakichkolwiek zaświadczeń z pracy na temat zatrudnienia czy zarobków oraz wyciągów z banku. Aby otrzymać pożyczkę wystarczy posiadać dowód osobisty, a raczej dane w nim zapisane, podstawowe dane finansowe oraz kilkanaście minut wolnego czasu na skrupulatne wypełnienie wniosku pożyczkowego.

Pożyczki na dowód, bo właśnie o nich mowa, trafiają na konto Klienta nawet w kilka minut po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej. Wszystko zależy jednak od tego, w jakim banku konto ma Klient i z jakiego banku firma realizuje przelew. Jeżeli dwa konta są tożsame, pożyczka faktycznie trafia do pożyczkobiorcy w kilka minut. Jeżeli banki się różnią, pieniądze docierają zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym – tutaj wszystko zależy od sesji przelewów w obu bankach. Niektóre firmy pożyczkowe, aby zrealizować szybki przelew pożyczki gotówkowej, używają systemu Express Elixir, dzięki czemu pieniądze również docierają na konto Klienta w kilka, kilkanaście minut. Jednakże, aby tak się stało, bank każdej ze stron musi obsługiwać przelewy Express Elixir.

Reklamy pożyczek bardzo rzadko mówią o tego typu kwestiach. Wszystkie produkty ratalne są raczej przedstawiane w taki sposób, że niezależnie od wszystkiego, Klient ma pieniądze na swoim koncie jeszcze tego samego dnia. W rzeczywistości trzeba liczyć się z tym, że środki mogą być dostępne dopiero w kolejnym dniu roboczym, czyli nawet za 3 dni – licząc od wydania pozytywnej decyzji w piątek po południu. Trzeba te wszystkie aspekty mieć na uwadze.

Kto może dostać pożyczkę 9000 zł - warunki?

Firmy pożyczkowe mają zbliżone do siebie warunki warunki, które muszą zostać spełnione przez pożyczkobiorcę, aby ten mógł zaciągnąć zobowiązanie. Pożyczka 9000 zł to produkt finansowy, który się dostępny dla osób posiadających:

 • ważny dowód osobisty,
 • dostęp do własnego konta bankowego,
 • telefon komórkowy z własnym numerem,
 • adres e-mail,
 • polskie obywatelstwo,
 • zarejestrowane konto na stronie pożyczkodawcy.

Dwa pierwsze podpunkty są najważniejsze. Bez nich, składanie jakiegokolwiek wniosku o chwilówkę proponowaną przez jakąkolwiek instytucję pozabankową, jest po prostu bez sensu. Dowodem osobistym Klient potwierdza swoją tożsamość, natomiast przelew wykonuje się w celu identyfikacji. Aby ta doszła do skutku, należy zrealizować przelew z własnego konta – dane przypisane do niego muszą zgadzać się z danymi uzupełnionymi we wniosku pożyczkowym.

Ruchomym warunkiem, zależnym od preferencji każdej z firm, jest wiek pożyczkobiorcy. Pożyczka 9000 zł w niektórych firmach jest dostępna dla osób w wieku 18 lat, a w innych dopiero dla Klientów którzy skończyli 21 lat. Maksymalny wiek Klienta również potrafi się od siebie różnić – oczywiście w zależności od firmy. Cały proces wnioskowania jest bardzo prosty i wystarczy przejść kilka banalnych kroków, aby zawnioskować o dodatkowe finansowanie:

1. Rejestracja konta na stronie firmy.
2. Wybór kwoty pożyczki i okresu spłaty.
3. Wypełnienie wniosku.
4. Identyfikacja własnej osoby – najczęściej przelewem.
5. Oczekiwanie na decyzję pożyczkową.
6. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze trafiają na konto podane we wniosku.

Identyfikacja przelewem, o której była mowa wyżej, odbywa się na dwa sposoby:

– przelew tradycyjny na 1 grosz,
– przelew Blue Media na 1 złotówkę.

Uwaga! Cała przelana kwota na poczet identyfikacji wraca na konto Klienta zaraz po otrzymaniu decyzji.

Firmy pożyczkowe w inny również sposób dokonują potwierdzania tożsamości Klienta. Pożyczka 9000 zł będzie dostępna dla osób, które prześlą zdjęcie dowodu osobistego lub zalogują się do banku za pośrednictwem usługi Kontomatik. Podobne metody weryfikacji mają miejsce w przypadku długoterminowych pożyczek ratalnych. 

Należy również wspomnieć o tym, że firmy weryfikują swoich Klientów w bazach dłużników. Dlatego też osoby posiadające jakiekolwiek negatywne wpisy w swojej historii kredytowej będą miały trochę ciężej. Jeżeli potrzebujemy dodatkowej gotówki i nie chcemy, aby nasz pożyczkodawca weryfikował nas w jakichkolwiek miejscach, warto skorzystać z oferty przypisanej do rankingu pożyczek bez baz.

Na co przeznaczyć pożyczkę 9000 zł?

Tytułowe pytanie bardzo często pojawia się wśród pożyczkobiorców. Są Klienci, którzy nie do końca wiedzą, na co mogą przeznaczyć pozyskane w ramach dodatkowego finansowania pieniądze. Dlatego właśnie, przed ostateczną decyzją, warto przeczytać regulamin pożyczki oferowanej przez konkretną instytucję pożyczkową, który to regulamin jest dostępny w każdym serwisie pożyczkowym. Praktycznie zawsze jest jednak tak, że pożyczki online nie mają określonego celu. Co to oznacza? Oznacza to dokładnie to, że pożyczka 9000 zł może zostać wydana na wszystko to, o czym pomyśli Klient. Uwaga! Pożyczka 9000 zł może zostać przeznaczona na to, czego potrzebuje lub nie potrzebuje Klient.

Firmy pożyczkowe z reguły nie wchodzą w szczegóły dotyczące wydatkowania środków przez swoich Klientów. Firmy pożyczkowe nie interesują się tym, czy Klient z uzyskanych pieniędzy spłaci posiadane już długi, zainwestuje, wykupi wycieczkę czy opłaci rachunki. Od chwili przesłania środków na rachunek Klienta, firmie pozabankowej zależy głównie na tym, aby pożyczka dług został spłacony w terminie.

Z opinii Klientów wynika, że Ci pieniądze z pożyczki przeznaczają najczęściej na:

 • cele konsumpcyjne,
 • cele inwestycyjne,
 • cele zdrowotne.

Klienci mają świadomość, że pożyczając pieniądze od firm pozabankowych i bardzo często sporo nadpłacając, nie opłata się wydawać zaciągniętego długi na niewartościowe rzeczy. Pożyczkobiorcy są świadomi tego, że pożyczka w firmie pożyczkowej to często ostateczny ratunek w problemach finansowych. Właśnie dlatego warto wydawać pożyczone pieniądze w pełni świadomie i rozsądnie.

Ile kosztuje pożyczka 9000 zł?

Całkowita kwota pożyczki to integralna część pożyczki online. Drogi, najczęściej, są dwie:

 • pierwsza pożyczka,
 • kolejna pożyczka.

W swojej standardowej ofercie firmy pożyczkowe posiadają rozwiązanie, dzięki któremu Klienci biorący pierwszą pożyczkę, oddają tyle, ile pożyczyli. Wszystko dlatego, że najczęściej pierwsza pożyczka to darmowa pożyczka. Niestety, w przypadku pożyczki na 9000 zł nie ma możliwości wzięcia darmowej pożyczki. Nawet jeżeli to nasza pierwsza pożyczka. Są pośrednicy finansowi, którzy informują, że np. do 10 000 zł Klient pożyczka za darmo, lecz cały sekret tkwi w słowie “do”. To stwierdzenie nie daje nam gwarancji, że każda pierwsza pożyczka do tej maksymalnej kwoty będzie darmowa. Warto mieć to na uwadze.

Dlatego w tym przypadku pierwsza i kolejna pożyczka będzie płatna. Pożyczka 9000 zł jest bardzo często dostępna wyłącznie dla stałych Klientów. Oznacza to, że aby skorzystać z pożyczki w takiej kwocie, najpierw trzeba wziąć niższą pożyczkę i spłacić ją w terminie. Pożyczka 9000 zł – pierwsza i kolejna, jest płatna. Oznacza to, że oprócz pożyczonej kwoty, Klient musi jeszcze ponieść opłaty dodatkowe, np. odsetki i prowizję. Całkowita kwota pożyczki różni się w zależności od firmy. Dla przykładu pożyczka 9000 zł w firmie:

 • Provident kosztuje łącznie 10 800 zł,
 • Pożyczka Plus kosztuje łącznie 11 760 zł,
 • Smart Pożyczka kosztuje łącznie 11 590 zł.

Całkowita kwota pożyczki może różnić się nawet o blisko 1000 zł. Warto zatem bardzo dokładnie poszukać najlepszej oferty pożyczki online. Jeżeli nie chcemy szukać na własną rękę, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań.

Od kogo pożyczyć 9000 zł?

Trzeba zaznaczyć, że wybranie najlepszej pod każdym względem pożyczki nie jest wcale prostym zadaniem. Pożyczkę pozabankową otrzymamy o wiele łatwiej, niż kredyt online w banku, lecz często (nie zawsze) musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Jak przygotować się do poszukiwań najbardziej dopasowanej do nas oferty pożyczki online? Sposobów jest kilka, lecz warto poruszyć dwa najkorzystniejsze.

Nie bójmy się korzystać z porównywarki ofert. Porównywarka ofert jest narzędziem, do którego musimy wpisać swoje podstawowe dane oraz nieco bardziej szczegółowe informacje o interesującej nas pożyczce, aby program sporządził dokładną listę firm wraz z ofertami, z których możemy ewentualnie skorzystać. Takie wyszukanie ofert nie jest w żaden sposób wiążące dla Klienta. Jest to o wiele prostsze i mniej czasochłonne rozwiązanie, niż szukanie tej jednej oferty na kilkudziesięciu różnych stronach internetowych. Trzeba liczyć się jednak z tym, że taka porównywarka “wypluwa” nam wszystkie dostępne oferty i to do nas należy ostateczna ich weryfikacja.

Jeżeli jesteś całkowicie nowym Klientem w świecie pożyczek pozabankowych, to najkorzystniejszą dla Ciebie opcją będzie skorzystanie z firmy, która świadczy usługę pośrednictwa kredytowego i wskaże najkorzystniejsze oferty dostępne obecnie na rynku. Takie oferty są już odpowiednio przygotowane i spersonalizowane, ponieważ pośrednik na podstawie danych dopasowuje pożyczkę do nas. Na chwilę obecną jest to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie dla osoby, która nie ma zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z pożyczek pozabankowych.

Jakie firmy pożyczkowe oferują pożyczkę 9000 zł?

Na polskim rynku pozabankowym istnieje kilka firm, w których jest dostępna pożyczka 9000 zł. Taką kwotę można pożyczyć np. w firmie:

 • Provident,
 • hapi pożyczki,
 • Smart Pożyczka,
 • Pożyczka Plus.

Pamiętaj! Warto porównywać jak najwięcej ofert i ostatecznie wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza.

O czym informuje rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to niemalże najważniejszy parametr w przypadku pożyczki online. Każda oferta w swoich szczegółach ma podane RRSO z przypisaną do niego liczbą. Czym jest RRSO? RRSO uwzględnia praktycznie wszystkie opłaty związane z udzieleniem pożyczki lub kredytu, koszty których leżą po stronie Klienta. Można powiedzieć, w oparciu o definicję, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania określa stosunek całkowitego kosztu kredytu w stosunku do kwoty zobowiązania. RRSO skupia w sobie takie dane, jak:

 • prowizję,
 • oprocentowanie nominalne,
 • odsetki,
 • opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego
 • marżę,
 • okres kredytowania,
 • ubezpieczenie finansowania,
 • spotkanie z doradcą.

W wielkim skrócie można powiedzieć, że im niższe RRSO przy danej ofercie, tym lepsza jest to oferta. Zbyt RRSO to znak, aby danej oferty unikać i usunąć ją z naszej listy pożyczek online.

Roczna stopa oprocentowania – czy zwracać na nią uwagę?

Czy warto zwracać uwagę na RSO (to nie jest to samo co RRSO!). Roczna stopa oprocentowania informuje nas jedynie o sumie marży, jaką na sprzedanym produkcie zarobi firma pożyczkowa lub bank. Klient całą swoją uwagę musi skupić na parametrze RRSO, ponieważ to od tego czynnika zależy, czy pożyczka, mimo wszystko, będzie dla nas korzystna, czy jednak z zaciągniętym długiem będą problemy w momencie spłaty.

Pożyczka 9000 zł - warto ją brać?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zaciągnięcie zobowiązania finansowego w instytucji pożyczkowej to naprawdę poważna decyzja. Przed jej podjęciem powinniśmy jasno określić, na co potrzebujemy gotówki i czy będziemy w stanie spłacić całe zobowiązanie w terminie podanym w warunkach pożyczki. Jeżeli odpowiemy sobie pozytywnie na te pytania, możemy śmiało składać wniosek i cieszyć się potrzebną gotówką. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni żadnej z dwóch powyższych rzeczy to pożyczka nie jest dla nas – na pewno na ten moment. Dług finansowy może powodować stres, który w przypadku, gdy nie potrzebujemy gotówki,  jest nam również niepotrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Chodzieży
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 lipca 2019

Alior Bank w Chodzieży

X. edycja akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 lipca 2019

X. edycja akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew

Największa gwarancja rolna na koncie Alior Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
14 lutego 2020

Największa gwarancja rolna na koncie Alior Banku

Kredyt bez zaświadczeń T-Mobile Usługi Bankowe
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
27 grudnia 2016

Kredyt bez zaświadczeń T-Mobile Usługi Bankowe

Santander Bank Polska w Białobrzegach
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Białobrzegach

Sprawdź, w których parafiach zapłacisz bezgotówkowo
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
12 października 2018

Sprawdź, w których parafiach zapłacisz bezgotówkowo

Porównaj