Pożyczki z gwarantem – najlepsze oferty

Pożyczki z gwarantem – najlepsze oferty

author
Dominika Sobieraj
06 września 2022

Pożyczki z gwarantem są produktem finansowym skierowanym do osób z negatywną historią kredytową. Nie mogą one dostać bowiem kredytu w banku. Alternatywą są więc pożyczki z gwarantem, czyli osobą trzecią, która w razie potrzeby przejmuje spłatę finansowania. Sprawdź, jakie pożyczki z gwarantem są dostępne na rynku.

Pożyczki z gwarantem - ranking

Spis treści:

  1. Pożyczki z gwarantem - ranking
  2. Kto to jest gwarant?
  3. Kto może zostać gwarantem
  4. Jak działają pożyczki z gwarantem?
  5. Gwarant to po prostu poręczyciel
  6. Kredyt z gwarantem – jakie banki?
  7. Jakie są obowiązki gwaranta?
  8. Pożyczka z gwarantem – plusy i minusy
Zwiń spis treści

Pożyczki z gwarantem – szczegóły oferty:

Rodzaj pożyczki: z gwarantem
Kwota pożyczki: 100 – 150 000 zł
Spłata: od 1 do 120 miesięcy
Możliwy gwarant: tak
Kto udziela: Bancovo, Smartney
Oprocentowanie: od 0%
Prowizja: od 0%
RRSO: od 6,23%

Pożyczki z gwarantem – na czym polegają?

Pożyczka z gwarantem to produkt finansowy z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci poręczyciela. Osoba ta jest gwarantem przejęcia spłaty finansowania w przypadku, gdy główny pożyczkobiorca nie będzie zdolny do uregulowania zobowiązania. Z tego powodu pożyczkę mogą liczyć również osoby z negatywną historią kredytową i długami. Gwarant pożyczki zazwyczaj nie jest sprawdzany, lecz na to również trzeba być gotowym.

Kto to jest gwarant?

Pożyczki z gwarantem mogą być niezrozumiałym pojęciem dla osób, które nie wiedzą czym jest gwarant. Najprościej mówiąc, jest to żyrant lub poręczyciel, a zatem osoba, która zobowiązuje się poręczyć nasze zobowiązanie finansowe. Oznacza to, że jest gwarantem pożyczki jest dodatkowa osoba znajdująca się w umowie pożyczkowej – zaraz obok pożyczkodawcy oraz głównego pożyczkobiorcy.

Poręczenie jest jedną z najstarszych form zabezpieczenia wierzytelności kredytowych. W przypadku, gdy Klient samodzielnie wskazuje gwaranta, to będzie konieczność załatwienia kilku formalności. Pytania dotyczące poręczyciela mogą pojawić się już podczas wypełniania wniosku pożyczkowego. Niekiedy są także w odrębnym dokumencie. Poręczyciel wskazany samodzielnie musi podpisać bowiem specjalną umowę gwarancji.

Z gwarantem pożyczki Klient posiada łatwiejszy dostęp do finansowania. Na udzielenie pożyczki mogą liczyć także osoby posiadające już na koncie zobowiązanie finansowe, są to więc również pożyczki dla zadłużonych.

Kto może zostać gwarantem

Klienci zwykle wybierają na gwaranta osoby bliskie, a zatem krewnych (rodzice, rodzeństwo czy wujostwo). Zdarza się również, że jest nim przyjaciel czy bliski znajomy. Relacje między Klientem a poręczycielem nie mają większego znaczenia. Dużo istotniejsze jest to, aby dana osoba wyraziła zgodę na poręczenie i spełniała kilka oczekiwanych przez pożyczkodawców warunków.

Aby zostać czyimś gwarantem trzeba:

– mieć ukończone 18 lat,

– posiadać pełne zdolności do czynności prawnych,

– mieć dobrą historię kredytową,

– mieć odpowiednią zdolność kredytową,

– legitymować się ważnym dowodem osobistym,

– mieć polskie obywatelstwo,

– posiadać własny numer telefonu, konto w banku i adres e-mail.

W przypadku, gdy nie możemy pochwalić się pozytywnymi wpisami w rejestrach gromadzących dane na temat zobowiązań finansowych, należy zainteresować się ofertami, w których Klienci nie są sprawdzani w bazach dłużników – mowa o ofertach pożyczek bez baz. W przypadku takiej pożyczki nie będziemy sprawdzani w bazach dłużników. Należy jednak pamiętać, że spoczywa na nas obowiązek uregulowania zobowiązania w terminie. Jeżeli firma pożyczkowa zdecydowała się na udzielenie pożyczki, dotrzymanie warunków umowy jest naszym obowiązkiem.

Jak działają pożyczki z gwarantem?

Pożyczki z gwarantem są pożyczką gotówkową, która udzielana jest przynajmniej dwóm osobom. W umowie, poza głównym zainteresowanym, znajdzie się również osoba, która będzie poręczycielem. Gwarant przejmie zobowiązanie w przypadku, gdy Klient nie będzie spłacał finansowania. Produkty te wybierane są przede wszystkim przez osoby zadłużone, które z powodów słabej zdolności kredytowej mają małe szanse na samodzielne uzyskanie finansowania. Jest to więc dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych.

Dzięki osobie poręczającej, pożyczkodawca przychylniej patrzy na sytuację finansową Klienta. W takim wypadku będzie ważne jednak to, jak wygląda zdolność kredytowa i historia kredytowa gwaranta. Zamiast konieczności zabezpieczeń w postaci wartościowych rzeczy, zabezpieczamy spłatę deklaracją przejęcia zobowiązania przez inną osobę.

W tym przypadku proces pożyczkowy jest więc nieco inny, gdyż weryfikacji poddawany jest głównie gwarant, a nie Klient, który pobiera finansowanie. Sytuacja finansowa głównego pożyczkobiorcy ma mniejsze znaczenie. Może więc być nawet osobom zadłużoną. Pamiętajmy, ze opcją na uniknięcie zadłużeń może być konsolidacja chwilówek.

Gwarant to po prostu poręczyciel

Pojęcie gwaranta jest mniej powszechnie znane niż poręczyciela czy żyranta, a to właściwie to samo. Zatem osoby, nie mogą liczyć na samodzielne finansowanie i chcą skorzystać z opcji pożyczki z gwarantem, muszą po prostu znaleźć osobę, która poręczy im finansowanie.

Poręcznie nie jest niczym innym, jak deklaracją, że w razie problemów ze spłatą finansowania, nasz gwarant ureguluje za nas nasz dług. Takie rozwiązanie stosowane jest głównie w przypadku, gdy osoba zainteresowana pożyczką jest już zadłużona. Posiadanie gwaranta zmniejsza dla pożyczkodawcy ryzyko. Oczywiście warto unikać sytuacji, gdy jesteśmy zadłużeni, dlatego dobrze wcześniej szukać odpowiednich rozwiązań. Jedną z opcji na uniknięcie długów jest kredyt oddłużeniowy.

Kredyt z gwarantem – jakie banki?

Kredyt w banku jest finansowaniem, które wymaga spełnienia większej liczy formalności, niż przy pożyczkach pozabankowych. Pożyczki z gwarantem mogą uzyskać osoby, które mają negatywną historię kredytową, wówczas gwarant jest zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. Wystarczy więc, że poręczyciel wykaże się dobrą sytuacją finansową, która umożliwi mu ewentualną spłatę zadłużenia.

W przypadku kredytu w banku sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Każde zobowiązanie bankowe wymaga, aby każda z osób miała dobrą zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową. Osoba, która postanawia ubiegać się o finansowanie z kimś, może pomóc zwiększyć szansę na finansowanie lub spowodować przyznanie większej kwoty finansowania.

Ubiegać się o wspólne finansowanie można więc właściwie w każdym banku. Co ważne, obecnie coraz popularniejszy jest kredyt online, czyli taki, o który wnioskować można bez wychodzenia z domu – w pełni przez Internet. W bankach możemy również uzyskać inne finansowania, np. kredyt konsolidacyjny online, który jest z kolei produktem pozwalającym na uniknięcie popadnięcia w długi.

Jakie są obowiązki gwaranta?

Głównym obowiązkiem osoby poręczającej pożyczkę jest oczywiście ewentualna spłata zobowiązania. Gwarant deklaruje bowiem, że w przypadku, gdy Klient nie spłaci finansowanie, przejmie obowiązek uregulowania spłaty. Poręczyciel jest więc tak samo odpowiedzialny za zwrot pożyczonych pieniędzy jak główny Pożyczkobiorca.

Pożyczka bez gwaranta jest jednym z trudnych kredytów, czyli finansowań udzielanych osobom ze skomplikowaną sytuacją finansową. Jednak jak w przypadku każdego zobowiązania, każdy Pożyczkobiorca ma pewne określone obowiązki wynikające z pożyczenia danej kwoty. Podstawowy obowiązek gwaranta został przedstawiony powyżej, jednak mogą pojawiać się również inne jego zobowiązania. Nie ma konkretnej listy takich obowiązków, ale bez wątpienia określone będą dokładnie w umowie pożyczkowej.

W pewnych sytuacjach gwarant może zostać zwolniony z pewnych obowiązków, np. ze spłaty odsetek czy prowizji, Wiele zależeć będzie w tej kwestii od konkretnej umowy. Z gwarantów korzystają również osoby, które same nie spełniają warunków pożyczkodawcy. Zaliczamy tu chociażby osoby młode, które samodzielnie nie mogą skorzystać na przykład z pożyczki od 18 lat.

Czy pożyczki z gwarantem są bezpieczne?

Pożyczki z gwarantem są bezpieczne szczególnie dla osób, które udzielają finansowania. Jest to bowiem forma zabezpieczenia spłaty w przypadku, gdy Klient nie będzie w stanie sam uregulować zaległości finansowych – wówczas spłatę przejmuje właśnie gwarant. Z tej samej przyczyny jest to także bezpieczna opcja dla osoby pożyczającej, bowiem nie będzie sama obciążona odpowiedzialnością związaną ze spłatą finansowania.

Taka pożyczka będzie więc mniej bezpieczna dla poręczyciela. To on podejmuje bowiem ryzyko, iż na jego barkach spocznie konieczność uregulowania spłaty zadłużenia innej osoby. Oczywiście osoba poręczająca jest świadoma tego obowiązku jeszcze przed podpisaniem umowy pożyczkowej.

Gwarant nie jest pozbawiony jednak możliwości zabezpieczenia siebie. Musi tylko zadbać o to, aby w umowie pożyczkowej znalazły się pewne zapisy. Najczęściej chodzi między innymi o zasady określające kwotę, którą musi ewentualnie spłacić gwarant.

Pożyczka z gwarantem – plusy i minusy

  • szansa na finansowanie także dla osób zadłużonych
  • brak konieczności zastawu
  • bez oceny historii kredytowej Klienta
  • krótki czas oczekiwania na środki
  • wysoka kwota pożyczki
  • możliwość bezpłatnego finansowania
  • konieczność znalezienia gwaranta
  • większa weryfikacja osoby poręczającej
  • obciążenie zadłużeniem naszego gwaranta

Podsumowanie

  1. Maksymalna kwota pożyczki to aż 150 000 zł.
  2. Spłatę rozłożyć można nawet na 10 lat (120 rat).
  3. Gwarant to inaczej poręczyciel lub żyrant.
  4. Pożyczkę z gwarantem uzyskać mogą także osoby zadłużone.
  5. Brak konieczności zastawu np. nieruchomości czy innych wartościowych rzeczy.
  6. Gwarantem najczęściej są osoby bliskie (rodzina, znajomi).
  7. Dane poręczyciela również znajdują się w umowie, którą on także musi podpisać.
  8. Gwarant musi mieć dobrą historię i zdolność kredytową.
  9. Osoba w roli gwaranta przejmuje obowiązek spłaty, gdy Klient nie ureguluje swojego zobowiązania.
  10. Dokładne obowiązki gwaranta zawarte są w umowie pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

janusz72
janusz72
2018-08-21 06:17:20

@ben a mi sie wydaje, ze to wiele zalezy lod sytuacji, ja osobiscie nie uwazam, bym mial w tym probklem w przyszlosci, a mojego kumpla kipoteke tez podżyrował ojciec... to zalezy od relacji jakie masz z innymi. jesli ktos obcy by mnie spytał - tez bym nie poręczył..

ben
ben
2018-08-18 06:37:03

Dla mnie to średni pomysł szukać jakiegoś gwaranta.. Jak ktoś słyszy, że ma podżyrować to w tył zwrot od razu robi

Podobne artykuły

Kiedy w tym roku zmieniamy czas?
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
18 października 2018

Kiedy w tym roku zmieniamy czas?

Bank Pekao w Skarżysku-Kamiennej
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Skarżysku-Kamiennej

Zylion – nowa pożyczka
Firmy pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
18 września 2018

Zylion – nowa pożyczka

Od 10 lipca pouczenia zamiast mandatów
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 lipca 2018

Od 10 lipca pouczenia zamiast mandatów

Co zrobić, jak znajdziemy cudzą kartę płatniczą ?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
13 lipca 2018

Co zrobić, jak znajdziemy cudzą kartę płatniczą ?

Porównaj