Kredyt dla pracujących za granicą

Kredyt dla pracujących za granicą

Uzyskiwanie dochodów za granicą nie jest przeszkodą do wzięcia kredytu czy pożyczki w Polsce. Sprawdź, gdzie na pewno uzyskasz pieniądze. Poniżej znajdziesz aktualną listę banków i firm pożyczkowych, udzielających finansowania osobom zarabiającym w obcej walucie.

author
Dominika Byczek
22 stycznia 2023

Kredyt dla pracujących za granicą - najlepsze oferty

Kredyt dla osób pracujących za granicą w 2024 roku

Osoby pracujące za granicą mogą uzyskać kredyt udzielany przez polski bank. Dla wielu osób jest to opcja korzystniejsza niż zaciągany za granicą kredyt gotówkowy, ponieważ tam kredyt może być trudniejszy do uzyskania, a poza tym jest udzielany w obcych walutach, nie w złotówkach. Na szczęście oferty kredytów gotówkowych w polskich bankach i firmach pożyczkowych są dostępne także dla osób pracujących za granicą.

Kredyt hipoteczny w walucie obcej dla osób pracujących za granicą w 2024 roku

Dla pracujących za granicą jest również kilka kredytów hipotecznych, czyli przeznaczonych na zakup mieszkania, domu lub działki. Wymogi do kredytu hipotecznego dla zarabiających w obcej walucie są jednak z reguły nieco większe niż wobec osób zarabiających w Polsce. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej dochody uzyskiwane za granicą mogą być liczone inaczej niż dochody uzyskiwane w kraju. Niektóre banki przy kredycie hipotecznym stosują na przykład praktykę obliczania 50% dochodów uzyskiwanych za granicą i jedynie takie uwzględniają jako rzeczywistą kwotę dochodów.

Najlepsze i aktualne oferty kredytów hipotecznych zebraliśmy w ranking kredytów hipotecznych. Znajdziesz go tutaj: Kredyty hipoteczne 2023. Opisujemy tam także, jak dokładnie uzyskać kredyt hipoteczny oraz opisujemy najpopularniejsze kredyty hipoteczne.

Jakie są warunki uzyskania kredytu gotówkowego dla osób pracujących za granicą?

Uzyskanie kredytu, kiedy kredytobiorca osiąga dochód za granicą, wymaga przedstawienia kilku dokumentów. Niektóre muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Jakie dokumenty będą potrzebne?

 1. Umowa o pracę albo kontrakt – tutaj muszą być to po prostu dokumenty potwierdzające nasze zatrudnienie za granicą, otrzymanie kredytu jest możliwe przy posiadaniu zatrudnienia przez co najmniej 6 miesięcy, przetłumaczona umowa często jest podstawą udzielenia finansowania.
 2. Dokument tożsamości – może być to dowód osobisty albo paszport.
 3. Zaświadczenie o dochodach – nasze dochody budują zdolność kredytową, dlatego aby uzyskać kredyt gotówkowy, trzeba okazać potwierdzenie tych dochodów.
 4. Potwierdzenie zameldowania w Polsce – kredyty opisane w naszym rankingu to oferty dla osób zameldowanych w Polsce, a jedynie pracujących za granicą. Jeżeli nie posiadasz polskiego obywatelstwa, zainteresuj się pożyczkami dla obcokrajowców.
 5. Zeznanie podatkowe – czyli innymi słowy zagraniczny PIT, potwierdzający nasze zagraniczne dochody.
 6. Wykaz wpłat na konto bankowe, przy czym nie chodzi o samodzielne wpłaty na nasze konto walutowe w Polsce, a o wypłaty z tytułu zatrudnienia za granicą, najczęściej badany jest okres zatrudnienia wynoszący ostatnie 6 miesięcy.

Dokumenty wymagane przy kredycie gotówkowym dla pracujących za granicą

 • umowa o pracę/kontrakt z zagraniczną firmą
 • dokument tożsamości
 • zeznanie podatkowe (tzw. zagraniczny PIT)
 • zaświadczenie o dochodach
 • wykaz wpłat na konto bankowe
 • raport wydany przez zamiejscowe Biuro Informacji Kredytowej

Zagraniczne biura informacji kredytowej

Wobec polskich obywateli z reguły informacje o historii kredytowej banki i firmy pożyczkowe mogą poznać poprzez zamówienie raportu przygotowanego przez polskie Biuro Informacji Kredytowej. Niestety zaległości w spłacie pożyczek i kredytów zagranicznych nie są w niej rejestrowane, dlatego większość podmiotów finansowych przed udzieleniem kredytu występuje o historię kredytową do zagranicznych biur informacji kredytowej. Takie biura są różne w zależności od kraju, np.:

 • Anglia – Equifax, Experian,
 • Belgia – Belgijski Bank Narodowy,
 • Francja – Experian,
 • Hiszpania – ASNEF, EQUIFAX,
 • Holandia – BKR,
 • Irlandia – ICB,
 • Niemcy – SCHUFA,
 • Norwegia – Experian,
 • Szwecja – Solidited UC, Schufa Holding AG,
 • Włochy – CRIF.

Procedura uzyskania kredytu gotówkowego przy dochodach z zagranicy

Procedura uzyskania kredytu gotówkowego dla osób pracujących za granicą jest bardzo prosta i właściwie niczym nie różni się od tradycyjnej procedury przyznawania kredytu. Proces pożyczkowy w przypadku kredytu gotówkowego z naszego rankingu przechodzimy w 100% online.

Wśród wymagań niektórych banków i firm pożyczkowych znajdziemy punkt mówiący o tym, że trzeba posiadać konto walutowe. Na nie powinna wpływać regularnie wypłata od zagranicznego pracodawcy. Niekiedy spotkamy się także z wymogiem minimalnego okresu zatrudnienia – może być to od 6 do 12 miesięcy.

Na co powinny zwrócić uwagę osoby pracujące za granicą przy braniu kredytu gotówkowego?

Osoby pracujące za granicą powinny szczególnie zwrócić uwagę na warunki uzyskania kredytu gotówkowego. Jeżeli zarabiają za mało, by otrzymać kredyt, wskazane może być wzięcie kredytu z bliską osobą. Wspólna zdolność kredytowa jest z reguły wyższa niż zdolność kredytowa jednej osoby, a im wyższa zdolność kredytowa, tym większa przyznana kwota kredytu. Podobnie sprawa wygląda przy kredycie na PIT.

Warto również uwagę na to, jaki jest oferowany okres spłaty oraz maksymalna wysokość kredytu. W każdym banku czy firmie mogą być one różne. Wiele banków stosuje taki zabieg, że wobec osób pracujących za granicą skraca okres kredytowania oraz zmniejsza maksymalną kwotę kredytu. Dlatego właśnie, wybierając kredyty gotówkowe, musimy mieć na uwadze nasze oczekiwania i potrzeby.

Mieszkam w Polsce, pracuję za granicą… – czy dostanę kredyt?

Tak. Osobom pracującym za granicą jest co prawda trudniej otrzymać kredyt w Polsce, ale nie jest to niemożliwe. Przy takim kredycie nie spotkamy się jednak z minimum formalności, ponieważ – zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego – banki powinny mieć bardziej restrykcyjne podejście wobec Klientów niezarabiających w Polsce i nierozliczających się z polskim urzędem skarbowym.

Jakie banki udzielą kredytu gotówkowego dla pracujących za granicą?

Kredyt gotówkowy dostaniemy tak naprawdę tylko w banku. Wszystkie inne oferty kredytów gotówkowych to tak naprawdę pożyczki pozabankowe. Pojęcie kredytu zarezerwowane jest dla banków. Poniżej przedstawiamy wybrane oferty banków udzielających kredytów także osobom pracującym za granicą.

Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą w PKO BP

PKO wyjątkowo dobrze podchodzi do zarobków w innej walucie niż złoty. W tym banku osoby zarabiające za granicą traktowane są na równi z innymi Klientami i mogą otrzymać kredyt w takiej samej wysokości i na takich samych warunkach.

Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą w Alior Banku

Alior Bank ma szczególnie ciekawą ofertę dla osób pracujących w Czechach i Niemczech. W ich przypadku do uzyskania kredytu wystarczy dowód osobisty i wyciągi z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy.

Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą w BNP Paribas

BNP Paribas oferuje pracującym za granicą kredyty na dobrych warunkach, ale muszą być spełnione pewne warunki – okres zatrudnienia musi wynosić 3 miesiące, a ważność całej umowy co najmniej 5 lat.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, wiele banków i firm pożyczkowych udziela kredytów osobom pracującym za granicą. Najtańszy kredyt to ten, którego RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) jest najniższe, dlatego warto kierować się tym parametrem przy wyborze najlepszej oferty dla nas.

Pracując za granicą, możemy uzyskać kredyt nawet nie ruszając się z domu (niezależnie od tego, w którym kraju dom ten się znajduje). Całą procedurę uzyskiwania kredytu możemy bowiem przejść online. Większość ofert to po prostu pożyczki na PESEL, w których o miejsce zarobków nie będziemy nawet pytani.

Dochody zagraniczne akceptują między innymi bank PKO, Alior Bank i BNP Paribas. Takie dochody przy kredycie gotówkowym są także akceptowane w Banku Pekao.

Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą jest możliwy tylko w Pekao SA oraz w Alior Banku.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

polaczek
polaczek
2023-10-13 23:02:21

rzetelne informacje kture są co naważniejsze prawdziwe

Podobne artykuły

Bocian Pożyczki w Toruniu

Bocian Pożyczki to młoda, ale już bardzo rozpoznawalna firma pożyczkowa. Swoją ofertę pożyczkową kieruje zarówno do osób fizycznych, jak i do przedsiębiorców.

author
Dominika Byczek
17 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

„Promocja dla przedsiębiorców – edycja IV” w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska trwa czwarta edycja Promocji dla Przedsiębiorców. Klienci, którzy zdecydują się na założenie konta, a następnie spełnią bardzo proste warunki mogą liczyć na moneyback wynoszący nawet 900 złotych. Promocja trwa do 30 września 2020 roku.

author
Patryk Byczek
02 kwietnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Płacimy przelewem na telefon więcej niż kiedykolwiek

Przelew na telefon BLIK robi furorę – od czasu rozpoczęcia pandemii używamy go częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Z BLIKA korzysta też aktywnie ponad połowa użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. BLIK jest obecnie najchętniej polecanym sposobem płatności.

author
Dominika Byczek
21 sierpnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Spółdzielczy w Bieczu – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Bieczu to polski bank , który jest zrzeszony Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
01 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Logowanie palcem do aplikacji EnveloBanku

Do aplikacji EnveloBanku można się już logować metodą biometryczną, czyli odciskiem palca. Od poniedziałku, 15 lipca 2019 roku, w ten sposób można również autoryzować przelewy bankowe.

author
Dominika Byczek
18 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt konsolidacyjny Dębica

Jeżeli chciałbyś obniżyć miesięczne raty posiadanych kredytów, kredyt konsolidacyjny może okazać się właściwym rozwiązaniem. W naszym zestawieniu zawarliśmy, najlepsze konsolidacje w Dębicy. Maksymalna kwota to nawet 200 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj