Kredyt bez ubezpieczenia

Kredyt bez ubezpieczenia

author
Dominika Sobieraj
06 września 2023

Prawo nie nakazuje żadnym bankom dodawania ubezpieczenia do kredytów gotówkowych, a jednak wiele banków stosuje taką praktykę. Sprawdziliśmy, przy których kredytach nie będziemy zmuszani do korzystania z obowiązkowego ubezpieczenia. Wszystkie te produkty zebraliśmy w jednym rankingu.

Kredyt bez ubezpieczenia - ranking

Kredyt bez ubezpieczenia – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu: kredyt bez ubezpieczenia
Kwota kredytu: od 500 do 200 000 zł
Spłata: do 10 lat
Wymagane ubezpieczenie: nie
Wniosek przez Internet: tak
Weryfikacja BIK: tak
Kto udziela: Bancovo, Kasa Stefczyka
RRSO: od 9,59%

Spis treści:

 1. Kredyt bez ubezpieczenia - ranking
 2. Kredyt bez ubezpieczenia – na czym polega?
 3. Dla kogo kredyt bez ubezpieczenia?
 4. Czy można otrzymać kredyt bez ubezpieczenia?
 5. Kto może dostać kredyt bez ubezpieczenia?
 6. Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?
 7. W jakim banku kredyt bez ubezpieczenia?
Zwiń spis treści

Kredyt bez ubezpieczenia – na czym polega?

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego czy ubezpieczenie kredytu hipotecznego to popularna forma zabezpieczenia spłaty kredytu. Jest to ochrona zarówno dla Klienta, jak i kredytodawcy. W przypadku braku możliwości spłaty zadłużenia z przyczyn losowych ubezpieczenie zapewnia dalszą jego spłatę. Kredyt bez ubezpieczenia jest więc finansowaniem, które nie wymaga wykupienia takiego ubezpieczenia.

Dla kogo kredyt bez ubezpieczenia?

Ubezpieczenie kredytu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z pobraniem finansowania. W przypadku kredytów gotówkowych oraz celowych najczęściej stosowane są ubezpieczenia na życie, od utraty pracy, wypadków, choroby, trwałego inwalidztwa czy od następstw nieszczęśliwych.

Kredyt bez zabezpieczenia będzie więc dobrym finansowaniem dla osób, które nie są zainteresowane gwarancją terminowej spłaty w przypadku zdarzeń losowych. Co ważne, oprócz dodatkowego zabezpieczenia spłaty zarówno dla Klienta, jak i kredytodawcy, ubezpieczenie w wielu przypadkach pozwala także na uzyskanie niższego oprocentowania kredytu. Oznacza to, że brak ubezpieczenia wcale nie musi oznaczać, że w ten sposób poniesiemy niższe koszty z tytułu zadłużenia.

Warto również wiedzieć, że w przypadku braku zgodny na wykupienie zabezpieczenia bank ma możliwość zażądać od Klienta innej formy zabezpieczenia finansowania.

Czy można otrzymać kredyt bez ubezpieczenia?

Kredytodawcy często wymagają od Klienta ubezpieczenia kredytu. Szczególnie w przypadku, gdy Kredytobiorca nie spełnia wszystkich innych wymagań, np. ma nie najlepszą zdolność kredytową. Nie oznacza to jednak, że wykupienie ubezpieczenia kredytu jest obowiązkowe. Bank nie ma możliwości, aby zmusić Klienta do zgody na takie rozwiązania. Jest to tylko jedna z możliwości. Oczywiście należy liczyć się z tym, że odmowa wykupienia ubezpieczenia może wiązać się wówczas z brakiem zgody na udzielenie finansowania na oczekiwanych przez nas warunkach.

Oferty kredytowe są często przygotowywane, aby brak ubezpieczenia wychodził mniej korzystnie. W kredytach bez ubezpieczenia zdarza się bowiem tak, że mamy do czynienia z wyższym oprocentowaniem, co w efekcie sprawia, że koszty poniesione z tytułu zadłużenia są sporo wyższe. Niemniej jednak nie istnieje zapis prawny, który zobowiązywałby Klienta do konieczności wykupienia ubezpieczania, np.: na wypadek utraty pracy czy ubezpieczenie nieruchomości. Oznacza to, że kredyt bez ubezpieczenia, tak samo jak chociażby kredyt bez prowizji, jest jak najbardziej możliwy. Przy kredycie hipotecznym możliwe jest natomiast ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, które trzeba wykupić, jeżeli ma się zbyt niski wkład własny.

Kto może dostać kredyt bez ubezpieczenia?

Przede wszystkim z kredytów mogą skorzystać jedynie osoby pełnoletnie. W wielu bankach ukończenie 18. roku życia nie jest jednak wystarczające (zdarza się wymóg ukończenia 20, 21, a nawet 30 lat). Bardzo ważne jest również posiadanie pełni czynności prawnych.

Osoba ubiegająca się o kredyt bez ubezpieczenia, w tym także o kredyt hipoteczny, musi również:

 • posiadać polski dowód osobisty (własny i ważny),
 • posiadać własny numer telefonu i adres e-mail,
 • mieć prywatne konto w banku.

Kredyt bez ubezpieczenia – wymagane dokumenty

Osoba, która chce uzyskać kredyt bez ubezpieczenia, musi właściwie posiadać jedynie dowód osobisty. To podstawowy dokument, który otwiera nam drogę do uzyskania różnego rodzaju finansowań, także popularnych pożyczek na dowód. Dowód nie jest jednak potrzebny po to, byśmy go komukolwiek okazywali.

We wniosku kredytowym będziemy po prostu proszeni o to, by wpisać dane pochodzące z naszego dowodu. Kredytodawcy przyjmują bowiem, że jeżeli mamy dostęp do dowodu osobistego i z niego wpisujemy dane, to jest to właśnie nasz dowód. Prawdziwość danych jest oczywiście sprawdzana i zmyślone numery dowodu nie mają szans przejść tej weryfikacji.

Nie jest to jednak jedyne zabezpieczenie, które gwarantuje kredytodawcy, że jesteśmy naprawdę tym, za kogo się podajemy. Inaczej możliwe byłoby bowiem zaciągnięcie kredytu na kogoś, np.: na osobę bliską, której dane z dowodu spiszemy na przykład podczas jej nieobecności w domu. Dlatego też przy wszystkich kredytach online dodatkowo przeprowadzana jest weryfikacja tożsamości.

W przypadku kredytów gotówkowych nie ma wymogu dostarczania wielu formalności, a więc prawdopodobnie nie będziemy nawet proszeni o zaświadczenia od pracodawcy. Tak jak w przypadku pożyczki bez zaświadczeń wystarczające będzie samo oświadczenie o dochodach, czyli informacja o wysokości dochodów oraz ich źródle.

Najczęściej do tego celu wykorzystywany jest przelew weryfikacyjny albo aplikacja typu Instantor. Takie przelewy są całkowicie bezpieczne i gwarantują powodzenie weryfikacji, o ile oczywiście wykonamy przelew ze swojego konta. Kredytodawca sprawdza bowiem zgodność danych przypisanych do konta bankowego z danymi, które podaliśmy we wniosku.

Banki weryfikują również zdolność kredytową oraz historię kredytową Klienta. Oznacza to, że musimy mieć wystarczające dochody i dobrą historię w spłacie poprzednich zadłużeń, aby uzyskać finansowanie. W przeciwnym wypadku pozostaje kredyt dla zadłużonych.

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie do kredytu nie jest obowiązkowe, dlatego firmy, które nie zobowiązują Klientów do wykupienia ubezpieczenia, nie łamią prawa. Pytanie to było dla Klientów na tyle ważne, że zadano je także Rzecznikowi Finansowemu. Odpowiedź została przygotowana przez st. specjalistkę w BRU Małgorzatę Więcko dostępna jest na stronie internetowej RF. Cytujemy ją poniżej w niezmienionej formie:

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych ubezpieczeniem obowiązkowym jest wyłącznie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej lub ubezpieczenie mienia, jeżeli ustawa lub ratyfikowana przez Rzeczpospolitą Polską umowa międzynarodowa nakłada obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia.

Żadna ustawa nie mówi o obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia kredytu. Zazwyczaj zawarcie umowy jest wyłącznie wymogiem banku, nie jest to jednak obowiązek ustawowy konsumenta. Jednak trzeba mieć świadomość, że brak zawarcia umowy ubezpieczenia zwykle będzie skutkował tym, że bank zażąda innego zabezpieczenia spłaty kredytu.

Ubezpieczenie jest formą zabezpieczenia dla banku oraz dla samego Klienta. Ubezpieczyć finansowanie można bowiem np. w przypadku choroby, utraty pracy czy innych wypadków losowych. Żaden przepis prawny nie nakłada jednak obowiązku posiadania ubezpieczenia kredytu. Banki nie mogą więc kazać Klientowi, aby wykupił wybranego przez nich ubezpieczenia czy dołączał do ubezpieczeń grupowych. Warto jednak pamiętać, że o ile nie ma prawie takiego przymusu, o tyle w praktyce wiele ofert zawiera konieczność wykupienia ubezpieczenia jako warunek udzielenia finansowania.

Co ciekawe, ubezpieczenie kredytu może być nie tylko korzystne ze względów na np. niższe oprocentowanie czy po prostu dodatkową ochronę spłaty, lecz także dlatego, że wówczas nie będziemy musieli przejmować się koniecznością innego zabezpieczenia spłaty naszego kredytu. Dlatego mimo wszystko warto zastanowić się, która opcja będzie dla nas korzystniejsza. Jeżeli zastanawiasz się, jak działa ubezpieczenie kredytu, co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego lub ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego, sprawdź nasz artykuł o ubezpieczeniu kredytu.

W jakim banku kredyt bez ubezpieczenia?

Co do zasady kredyt bez ubezpieczenia można uzyskać w każdym banku. Tak jak wspominaliśmy, wymóg ubezpieczenia kredytu nie jest w żaden sposób uregulowany prawnie. Oznacza to, że pobierając finansowanie dobrowolnie możemy zgodzić się na ubezpieczenie, także w przypadku ubezpieczenia kredytu hipotecznego.

Warto wiedzieć, że odstąpienie od ubezpieczenia jest częstą praktyką stosowaną w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Większość kredytodawców udostępnia nawet na swoich stronach internetowych wzory rezygnacji z ubezpieczenia. Klienci, którzy nie chcą wykupić ubezpieczenia będą musieli więc dostarczyć pisemną rezygnację. Co ciekawe, odstąpienie od ubezpieczenia dostępne jest przeważnie w każdym momencie trwania umowy kredytowej.

Wszystkie prezentowane w poniższym rankingu kredyty bez przymusowego korzystania ubezpieczenia są ofertami kredytów gotówkowych – środki z tych kredytów wypłacane są bezpośrednio na konto bankowe Klienta, często jeszcze tego samego dnia.

Ubezpieczenie jako część kredytu?

Wiele osób myśli, że każdy kredyt wiąże się z obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia. W tym poglądzie brak jednak sprecyzowania, jakie miałoby to być ubezpieczenie (większość z nas nie wie nawet, jakie są różne typy ubezpieczeń oferowane przez banki).

Oczywiście są na rynku banki, które ubezpieczenie traktują jako obowiązkową część kredytu, ale my nie jesteśmy zobowiązani do korzystania z nich. Jeżeli natomiast chcemy skorzystać z kredytu z ubezpieczeniem, również nie musimy decydować się na pierwszą lepszą ofertę na rynku – warto wiedzieć, że różne banki współpracują z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, w związku z czym oferują naprawdę różne typy ubezpieczeń o różnych kosztach.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretnym typem ubezpieczenia, warto – poza kosztami oprocentowania i prowizji – porównywać również koszt danego ubezpieczenia kredytu. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie nigdy nie jest obowiązkową częścią kredytu – to my decydujemy, czy chcemy z niego skorzystać.

Kredyt bez ubezpieczenia dla zadłużonych

Osoby zadłużone równie często zastanawiają się nad tym, czy mogą skorzystać z ofert kredytów bez ubezpieczenia. Niestety wszystkie oferty prezentowane w naszym rankingu to kredyty udzielane przez banki, a banki obowiązkowo weryfikują Klientów we wszystkich bazach dłużników.

Osoba zadłużona nie ma więc szans na uzyskanie kredytu w banku. Jeżeli mamy niespłacone na czas zobowiązania, a interesuje nas pożyczenie kolejnych pieniędzy, powinniśmy zainteresować się pożyczkami bez BIK, które są udzielane także osobom odnotowanym w bazach:

– BIG,
– BIK,
– ERIF,
– KRD.

Jeżeli jednak mamy już na koncie zobowiązania, z których spłatą mamy problem, przed wzięciem na siebie kolejnego zobowiązania finansowego powinniśmy się dobrze zastanowić. Chwilowa ulga w spłacie przełoży się bowiem na kolejną miesięczną ratę do spłaty. Dobrym sposobem na wyjście z długów może być kredyt oddłużeniowy.

Jakie ubezpieczenia stosują banki przy kredytach?

Banki stosują bardzo różne typy ubezpieczeń kredytów. Najczęściej są to:

– ubezpieczenia na życie,
– ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków),
– ubezpieczenie od utraty pracy,
– ubezpieczenie na wypadek choroby i trwałego inwalidztwa.

Jest jeszcze wiele innych typów ubezpieczeń kredytów (np.: ubezpieczenia pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego w przypadku kredytu hipotecznego, ubezpieczenie spłaty kredytu), ale stosowane są one głównie przy kredytach hipotecznych.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

We wszystkich kontaktach z instytucjami finansowymi powinniśmy odznaczać się ograniczonym zaufaniem i mimo wszystko sprawdzać to, co mówią nam doradcy finansowi. Szczegóły podpisywanej umowy są zawsze w jej treści, dlatego – jeżeli nie jesteśmy pewni, czy w naszej umowie zawarto kwestię ubezpieczenia – powinniśmy bezwzględnie dokładnie przeczytać podpisywaną umowę kredytową.

Każda oferta kredytowa jest inna, dlatego nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Przy konkretnej ofercie kredytowej warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami i przekalkulować, czy ryzyko związane z brakiem ubezpieczeń nam się opłaca. Na rynku dostępne są również inne formy finansowań, np. pożyczki na raty. Dlatego należy zapoznać się ze wszystkimi opcjami oraz warunkami, aby ocenić, co bardziej będzie nam się opłacać.

Tak, większość ofert dostępna jest zupełnie bez wychodzenia z domu. Cały proces odbywa się przez Internet – od momentu złożenia wniosku, przez podpisanie umowy u kuriera stojącego u progu naszych drzwi, aż po wypłatę gotówki na konto.

Plusy i minusy kredytów bez ubezpieczenia

Najczęściej wskazywane dobre strony kredytów bez ubezpieczenia:

 • niższy koszt kredytu
 • niższa rata miesięczna
 • szybka wypłata na konto
 • dostępne w pełni online
 • wystarczy dowód osobisty

Najczęściej wskazywane słabe strony kredytów bez ubezpieczenia:

 • mniejsze bezpieczeństwo na wypadek nieprzewidywanych problemów ze spłatą
 • brak ochrony rodziny kredytobiorcy
 • brak poczucia spokoju przez cały okres kredytowania

Podsumowanie

1. Kredyty zwyczajowo wymagają od nas tego, byśmy przy okazji kredytowania wykupili jakieś ubezpieczenie.
2. Najczęściej stosowane ubezpieczenia to ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie od utraty pracy oraz ubezpieczenie na wypadek choroby i trwałego inwalidztwa.
3. Na rynku dostępne są również oferty takich kredytów, przy których nie jest wymagane żadne ubezpieczenie.
4. Stosowanie ubezpieczeń nie jest obowiązkowe – jest to oficjalnie potwierdzone przez Rzecznika Finansowego.
5. Kredyty bez ubezpieczenia są dostępne tylko dla osób pełnoletnich.
6. Dokument, który jest nam potrzebny do uzyskania kredytu bez ubezpieczenia, to dowód osobisty.
7. Wszystkie oferty z naszego rankingu dostępne są w 100% online, do skorzystania z nich nie jest konieczne wychodzenie z domu (a nawet wstawanie z kanapy).
8. Weryfikacja tożsamości przebiega również internetowo – z reguły wykorzystywane są do tego przelewy weryfikacyjne albo aplikacje typu Instantor.
9. Kredyty bez ubezpieczenia nie są dostępne dla osób, które mają negatywne wpisy w bazach dłużników.
10. Z reguły kredyty bez ubezpieczenia są dostępne od ręki – środki mogą być na naszym koncie już w ciągu 15 minut od wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.

2) Ratka

3) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

4) Santander Consumer Bank

Wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 16.05.2023 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 30 000 zł; stała stopa oprocentowania kredytu: 17,49%, całkowity koszt kredytu 23 592,62 zł obejmuje: prowizję: 1 774,56 zł, odsetki: 18 030,36 zł, ubezpieczenie 3 776,71 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 28,98%, czas obowiązywania umowy: 60 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 53 592,62 zł; wysokość 59 miesięcznych równych rat 905,20 zł ostatnia rata w wysokości 905,22 zł.

5) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 25,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 28 190,60 zł, całkowita kwota do zapłaty 54 266,54 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 26 075,94 zł (w tym: prowizja 5 091,22 zł, odsetki 20 984,72 zł), 75 miesięcznych równych rat po 713,30 zł, ostatnia rata wyrównująca 769,04 zł. Kalkulacja na dzień 21.06.2023 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 2 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 6 do 60 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 41,97%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 618,54 zł, całkowita kwota do zapłaty 12 967,19 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 5 348,65 zł (w tym: prowizja 2 322,89 zł, odsetki 3 025,76 zł), 38 miesięcznych równych rat po 332,29 zł, ostatnia rata wyrównująca 340,17 zł. Kalkulacja na dzień 21.06.2023 r.

6) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 12,57%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 32 600 zł; całkowita kwota do zapłaty: 44 776,34 zł; oprocentowanie stałe: 11,9%; całkowity koszt pożyczki: 12 176,34 zł, w tymprowizja: 0 zł (0%), odsetki: 12 176,34 zł; 67 miesięcznych rat, w tym 66 równych rat w wysokości 668,31 zł, ostatnia rata: 667,88 zł.Kalkulacja została dokonana na 1.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

7) VeloBank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 26,60%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 74 849 zł, oprocentowanie zmienne 13,74%, całkowity koszt kredytu 39 849 zł (w tym: prowizja 4205,99 zł, odsetki 28063,81 zł, koszt ubezpieczenia 7579,20 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 841 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.12.2022r. na reprezentatywnym przykładzie.

8) SKOK Chmielewskiego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

9) Banki Regionalne

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

10) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) na podstawie przykładu reprezentatywnego kredytu gotówkowego na 22.05.2023 r. wynosi 11,55%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 48 370 zł, całkowita kwota do zapłaty 70 124, 61 zł, oprocentowanie stałe 10,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 21 754, 61 zł (prowizja 0 zł; odsetki 21 754, 61 zł ) 86 miesięcznych rat (85 po 815, 41 zł i jedna 814, 76 zł).

11) Weź to na firmę

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

12) Bank Pekao

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,53% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 15 749 zł, pożyczka zaciągnięta na 35 miesięcy, oprocentowanie zmienne 11,89% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 2 965,42 zł (w tym: odsetki 2 965,42 zł), całkowita kwota do zapłaty 18 714,42 zł, płatna w 34 ratach miesięcznych po 534,70 zł, 35 rata wyrównująca 534,62 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 15 749 zł.Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 17.05.2023 r.

13) Gotowkovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

14) Wonga

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 60,18%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3474,85 zł, oprocentowanie zmienne 20,5%, całkowity koszt kredytu 1474,85 zł (w tym: kredytowana prowizja 700,00 zł, odsetki 774,85 zł), 29 miesięcznych równych rat w kwocie 115,77 zł i ostatnia rata w wysokości 117,52 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

15) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,14%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 26 600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 42 570,36 zł oprocentowanie zmienne 12,74% całkowity koszt kredytu 15 970,36 zł (w tym: prowizja 3 883,61 zł, odsetki 12 086,75 zł), 65 miesięcznych rat równych po 644,79 zł i ostatnia rata: 659,01 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.07.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

16) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 38,52% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 201,93 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 2 567,56 zł, w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 2 567,56 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 067,56 zł (stan na dzień 10.08.2023).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 52,69% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 201,93 zł rata, rata 35. w kwocie 1 961,37 zł, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 4 326,99 zł, w tym: prowizja 1 759,43 zł, odsetki 2 567,56 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 826,99 zł (stan na dzień 10.08.2023).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 59,65% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 250,98 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 531,29 zł, w tym: prowizja 1 647,54 zł, odsetki 1 883,75 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 031,29 zł (stan na dzień 10.08.2023).

17) Aasa

Aasa Standard – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,00%. Rata miesięczna od 282,70 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4301,31 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2027,01 zł, prowizja 2274,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10001,31 zł. Stan na dzień 18.07.2023 r.

Aasa z Pakietem Gold – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 47,99%. Rata miesięczna od 376,93 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5735,10 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2702,70 zł, prowizja 3032,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13335,10 zł. Stan na dzień 18.07.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200 zł.

Aasa z Pakietem Premium – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 47,99%. Rata miesięczna od 371,97 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5659,63 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2667,13 zł, prowizja 2992,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13159,63 zł. Stan na dzień 18.07.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Ostrołęka
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
31 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Ostrołęka

Pożyczka odnawialna
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
18 lipca 2023

Pożyczka odnawialna

thumbnail
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Pile

Coraz wyższy standard placówek Getin Noble Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 listopada 2019

Coraz wyższy standard placówek Getin Noble Banku

Porównaj