Kredyt dla lekarzy

Kredyt dla lekarzy

Kategorie

Kredyt dla lekarzy jest specjalnym rodzajem finansowania dostępnym dla osób wykonujących zawód lekarza. Oferty te cieszą się sporą popularnością – nic dziwnego, gdyż otrzymać można nawet 200 000 zł, a cały proces kredytowy dostępny jest w pełni bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź najlepsze oferty kredytów dla lekarzy.

author
Patryk Byczek
24 stycznia 2023

Kredyt dla lekarzy – na czym polega?

Lekarz to zawód cieszący się powszechnym poszanowaniem ze strony społeczeństwa. Nic dziwnego, gdyż możliwość wykonywania tego zawodu wiąże się z koniecznością wieloletniej nauki. Bycie lekarzem to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, dzięki czemu zarobki w tym zawodzie są zwykle wysokie. Jak wiadomo, im wyższe zarobki, tym większe możliwości do uzyskania dobrego finansowania. Trudno się zatem dziwić, że lekarz jest idealnym Klientem dla banków. Otrzymuje bowiem regularne, wysokie dochody, a jego zatrudnienie oceniane jest jako stabilne.

W związku z tym kredytodawcy sporządzają często specjalne oferty dla osób wykonujących zawód lekarza. Kredyt dla lekarza jest zatem produktem bankowym skierowanym do lekarzy. Mogą nimi być zarówno specjaliści, jak i lekarze rodzinni. Ze względu na dużą wiarygodność takich Klientów, proces kredytowy jest zwykle uproszczony i nie ma konieczności załatwiania wielu formalności – podobnie jak w przypadku pożyczki na dowód. Co ważne, lekarze z uwagi na wielogodzinną pracę, nie muszą także martwić się o długi czas oczekiwania na decyzję – ta pojawi się bowiem bardzo szybko.

Dla jakich lekarzy kredyt

Kredyt dla lekarzy jest produktem finansowym, który skierowany jest do wszystkich lekarzy, którzy wykonują ten zawód. Bez znaczenia jest zatem to, jaka jest specjalizacja lekarza oraz to, czy pracuje w prywatnym gabinecie, czy w placówce państwowej. Najprościej ujmując, na ten rodzaj finansowania mogą liczyć wszyscy lekarze – również stomatolodzy, lekarze rodzinni, a nawet weterynarze. Wszystko zależeć będzie oczywiście od konkretnej oferty, jednak najczęściej mogą skorzystać z niej rzeczywiście wszyscy.

Zdarza się, że dla niektórych banków znaczenie ma staż pracy lub konkretna wysokość zarobków, jednak i w tej kwestii kredytodawcy patrzą na lekarzy raczej pobłażliwie. Zwykle wystarczy nawet kilkumiesięczny staż pracy. Kredyt dla lekarzy, tak jak każde inne finansowanie, wymaga oczywiście odpowiedniej zdolności kredytowej i historii kredytowej. Dla banków bardzo istotne jest to, aby Klient był możliwie najmniejszym zagrożeniem.

Co ciekawe, kredyt dla lekarzy otrzymać mogą zarówno osoby fizyczne, jak i lekarze, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Warto pamiętać również, że taka oferta finansowa może być przydatna szczególnie w przypadku młodych lekarzy, którzy dopiero rozwijają swoja działalność zawodową. Uzyskane środki przeznaczyć można wówczas na edukację lub wyposażenie gabinetu lekarskiego.

Jakie wymagania, lista dokumentów

Aby uzyskać kredyt dla lekarza, trzeba spełniać podstawowy warunek, jakim jest wykonywanie zawodu lekarza. A zatem konieczne jest przede wszystkim prawo do wykonywania zawodu. W kwestii pozostałych wymogów wiele zależeć będzie od tego, o jaki kredyt będziemy się starać, a także to, czy Klient występuje w roli osoby fizycznej czy jako osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. W przypadku osób fizycznych możemy liczyć na naprawdę niewiele wymagań. Kredyt dla lekarza, tak jak inne finansowania, wymaga przede wszystkim odpowiedniej zdolności kredytowej. Ta w przypadku lekarzy raczej rzadko stanowi problem. Istotny może być również staż pracy. Kredytodawcy przeważnie jednak decydują się na powierzenie środków nawet lekarzom z krótkim stażem, np. 3-miesięcznym.

Na rynku dostępnych jest jednak wiele ofert przeznaczonych dla firm. A zatem mogą z nich korzystać lekarze, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. W takim wypadku środku uzyskać można na konkretny cel. Może to być np. zakup samochodu, remont lub wyposażenie gabinetu lekarskiego czy uregulowanie rachunków związanych z działalnością. W przypadku każdego kredytu konieczna jest również pozytywna historia kredytowa. Oznacza to, że Klienci nie mogą mieć zaległości w spłacie zobowiązań finansowych. Dla osób, które nie radzą sobie z długami powstał kredyt dla zadłużonych.

Kredyt dla lekarzy to finansowanie znane także jako kredyt online. Zatem w procesie kredytowym nie będzie wymagane dostarczanie wielu dokumentów. Przeważnie wystarczy przygotować:

Przeważnie wystarczy przygotować:

– dowód osobisty (numer i seria dokumentu, numer PESEL, data ważności dokumentu),

– dyplom lekarza,

– oświadczenie o dochodach/wyciągi z konta bankowego,

– dokumenty potwierdzające rejestrację firmy (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej),

– zaświadczenia z ZUS i Urzędu Skarbowego.

Czy kredyt dla lekarzy jest korzystniejszy?

Lekarz jest jednym z najbardziej poważanych zawodów. Wiąże się on bowiem z szeregiem wyrzeczeń i sporą odpowiedzialnością. W związku z tym powstało udogodnienie w postaci kredytu dla lekarzy, który cechują lepsze warunki kredytowe, niż w przypadku zwykłych finansowań bankowych. W przypadku takiej oferty lekarze mogą liczyć przede wszystkim na niskie oprocentowanie, a także na dodatkowe ulgi np. w postaci braku prowizji. Jest to zatem szczególnie korzystna oferta w przypadku, gdy chcemy uzyskać wysoką kwotę kredytu.

W związku z tym, że zawód lekarza oceniany jest jako stabilny, a zarobki w tym wypadku są raczej wysokie, to lekarze nie podlegają także tak szczegółowej weryfikacji. Kredyt dla lekarza to zatem niewiele formalności i uproszczony proces kredytowy. Nie trzeba będzie dostarczać choćby zaświadczenia o zarobkach. Warto pamiętać, że jest on dostępny w pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. A więc można dodatkowo zaoszczędzić wiele czasu, gdyż nie trzeba składać wizyty w banku i oczekiwać w długich kolejkach. Decyzja kredytowa pojawi się bardzo szybko, tak samo, jak wypłata środków.

W przypadku kredytów dla lekarzy banki często nie wymagają nawet dodatkowego zabezpieczenia kredytu przez poręczenie czy hipotekę. Ogólne warunki kredytowania również mogą być korzystniejsze, gdyż lekarze mogą liczyć także na wydłużony czas trwania umowy kredytowej, a w efekcie czego raty kredytu mogą być naprawdę niskie.

Potrzebujesz gotówki? Sprawdź:

Pożyczki bez zdolności kredytowej – wypłata w 15 minut

Pożyczki bez BIK – w pełni online

Kredyt dla dentysty

Jak pisaliśmy wyżej, kredyt dla lekarzy przeznaczony jest dla wszystkich osób wykonujących zawód lekarza, niezależnie od obranej specjalności. Oznacza to zatem, że z tego produktu finansowego skorzystać mogą także stomatolodzy. W przypadku tej specjalizacji zarobki zwykle są jeszcze wyższe, z tego względu dentyści mają szansę na naprawdę korzystne warunki kredytowe.

Raczej rzadkością są kredyty przeznaczone wyłącznie dla dentystów. W rzeczywistości nie oznacza to jednak, że taka oferta jest niemożliwa. W takim przypadku będziemy mogli liczyć głównie na oferty od firm pożyczkowych, a nie od banków. W bankach natomiast wciąż można skorzystać z finansowania przeznaczonego dla szerszego grona, czyli po prostu dla lekarzy, w tym również stomatologów.

Kredyty dla weterynarza

Gdy myślimy o zawodzie lekarza, to najczęściej na myśl przychodzą nam takie osoby, jak chirurdzy, lekarze rodzinni, stomatolodzy czy neurolodzy. W tym momencie rodzić może się zatem pytanie, czy na kredyt dla lekarza mogą liczyć również weterynarze? Są to bowiem osoby, które także zajmują się leczeniem, jednak nie ludzi, a zwierząt. Jeśli lekarz weterynarii zainteresowany jest finansowaniem, to prawdopodobnie będzie mógł liczyć również na kredyt dla lekarzy.

Niestety wiele zależy od oferty konkretnego kredytodawcy, może zdarzyć się bowiem tak, że w danym miejscu kredyt dla lekarzy nie obejmie również lekarzy weterynarii. Jednak i taka wiadomość nie powinna być niepokojąca dla weterynarzy. Mimo tego jest to jeden z zawodów, które cieszą się dużym poszanowaniem. Co więcej, zarobki i stabilność zatrudnienia weterynarzy oceniania jest również bardzo dobrze. A zatem weterynarze mają wciąż spore szanse na dobre warunki kredytowania. W wielu miejscach można znaleźć świetne oferty kredytów dla wolnych zawodów, a do tych zaliczyć można również lekarza weterynarii.

Jak otrzymać kredyt dla lekarza

Kredyt dla lekarzy dostępny jest w pełni bez wychodzenia z domu – online. Wszystkie formalności załatwimy zatem przez Internet, a środki zostaną wypłacone bezpośrednio na nasze konto bankowe, bez konieczności wcześniejszej wizyty w placówce bankowej. Jeśli chcemy uzyskać finansowanie w banku, w którym mamy już konto, to wypłata pieniędzy nastąpi jeszcze szybciej. Przed wyborem konkretnej oferty kredytowej, warto najpierw porównać wszystkie dostępne na rynku. Pomocne w tym wypadku mogą być porównywarki lub rankingi – znajdziesz taki na górze naszego wpisu.

Sama procedura kredytowa może różnić się w zależności od tego, gdzie będziemy chcieli uzyskać finansowanie. Jednak w uproszczeniu można przyjąć, że przeważnie wygląda następująco:

 1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
 2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz czas spłaty.
 3. Kompletujemy odpowiednie dokumenty.
 4. Wypełniamy wniosek o kredyt.
 5. Bank weryfikuje nasze dane.
 6. Otrzymujemy decyzję kredytową.
 7. Zawieramy umowę o kredyt.
 8. Czekamy na wpłynięcie środków.

Podsumowanie

Podsumowanie

 1. Kredyt dla lekarzy dostępny jest bez wychodzenia z domu.
 2. Wniosek kredytowy możemy złożyć z dowolnego miejsca, wystarczy skorzystać z laptopa, komputera, smartfona czy tabletu.
 3. Procedura kredytowa jest uproszczona.
 4. Produkt przeznaczony jest dla wszystkich lekarzy.
 5. Warunki kredytowe dla lekarzy są korzystniejsze niż w przypadku zwykłych kredytów.
 6. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł.
 7. Konieczny będzie dokument potwierdzający wykonywanie zawodu.
 8. Środki uzyskać mogą także początkujący lekarze.
 9. Finansowanie dostępne jest także dla lekarzy prowadzących własną działalność gospodarczą.

Kredyt dla lekarzy - pytania i odpowiedzi

Z reguły chodzi o dosyć wysoką i pewną pensję oraz o to, że lekarz to zawód zaufania publicznego, co korzystanie wpływa na ocenę Klienta.

Tak. Są firmy, które nie sprawdzają swoich Klientów w bazach dłużników.

Najczęściej wystarczy wyłącznie dowód osobisty. W niektórych przypadkach konieczne jest posiadanie dyplomu lekarza.

Najczęściej kredyt dla lekarzy to zwykły kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel.

Jeżeli skorzystamy z pewnej i rzetelnej firmy, obliczymy swój budżet bardzo dokładnie – to tak. Taki kredyt jest bezpieczny.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Lubinie

Szukasz placówki banku BNP Paribas w Lubinie? Poniżej sprawdzisz adresy, numery kontaktowe i szczegółowe dane o ofercie dostępnej w oddziałach w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
20 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Myślenicach

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Myślenicach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
31 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Pożyczki bez BIK Wysokie Mazowieckie

Pożyczka bez BIK to produkt finansowy, który jest dostępny bez weryfikacji Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jedna, że Klienci nie będą w ogóle weryfikowani. Firmy pożyczkowe używają indywidualnych systemów, które pozwalają na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowych potencjalnych pożyczkobiorców, a także sięgają po statystyki z Biur Informacji Gospodarczej. Tego rodzaju pożyczki dostępne są w całej Polsce, także dla mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego i okolic.

author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

T-Mobile Usługi Bankowe w Ostrowie Wielkopolskim

T-Mobile Usługi Bankowe to nowoczesny bank internetowy ze sporą ilością placówek stacjonarnych. Bank oferuje między innymi bezpłatne konto osobiste, kredyt przez Internet oraz konsolidację. Sprawdź dane na temat placówki w Ostrowie Wielkopolskim.

author
Patryk Byczek
07 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Uber sprawdzi trzeźwość pasażerów

Amerykańskie przedsiębiorstwo Uber Technologies Inc. wdraża nową technologię do swego systemu usług transportu samochodowego. Mobilna aplikacja Uber ma sprawdzać trzeźwość pasażerów.

author
Halszka Gronek
21 czerwca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

INVEST BANK przekształca się w PLUS BANK

6 grudnia 2013 w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowana została zmiana nazwy z Invest-Bank S.A. na PLUS BANK S.A.

author
Patryk Byczek
10 grudnia 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj