Kredyt po 1 miesiącu pracy – czy jest możliwy?

Kredyt po 1 miesiącu pracy – czy jest możliwy?

Plany wymagające zgromadzenia większej ilości środków możemy sfinansować za pomocą różnego rodzaju kredytów lub pożyczek. W wielu przypadkach kredytodawca bierze pod uwagę czas zatrudnienia kredytobiorcy, ponieważ jest to forma potwierdzenia regularnego wpływu środków na konto. Na tej podstawie przyszły wierzyciel może udzielić lub odmówić finansowania. Jednak mimo krótkiego stażu pracy, zaciągnięcie zobowiązania jest osiągalne. Sprawdźmy czy kredyt po 1 miesiącu pracy jest możliwy, a także po jakie opcje może sięgnąć osoba, której czas zatrudnienia jest tak krótki.

author
Julia Wierciło
07 listopada 2023

Oferty kredytowe

Spis treści:

  1. Oferty kredytowe
  2. Czy kredyt po 1 miesiącu pracy jest możliwy?
  3. Kredyt hipoteczny po 1 miesiącu pracy
  4. Kredyt gotówkowy po 1 miesiącu pracy
  5. Zmiana pracy a proces kredytowy
  6. Jakie banki oferują kredyt po 1 miesiącu pracy?
Zwiń spis treści

Czy kredyt po 1 miesiącu pracy jest możliwy?

Otrzymanie kredytu po zaledwie jednym miesiącu pracy w teorii jest możliwe. W praktyce jednak banki rzadko udzielają zobowiązań przy tak krótkim stażu pracy. Takie kredyty nie są bowiem wystarczająco zabezpieczone, a wiarygodność klienta jest bardzo niska. Potencjalny kredytobiorca nie otrzymuje wpływów z tytułu wynagrodzenia na tyle długo, aby zaciągnąć zobowiązanie finansowe.

Szansa na otrzymanie kredytu po 1 miesiącu pracy jest dużo większa, jeśli zachowamy ciągłość zatrudnienia. Oznacza to sytuację, w której np. zmieniamy pracę, ale wcześniej otrzymywaliśmy regularne wypłaty. Mimo większej ilości wymaganych przez bank dokumentów, możemy dużo szybciej zaciągnąć zobowiązanie finansowe. Należy jednak pamiętać, że pozytywna decyzja kredytowa jest uzależniona od wielu czynników. Może być to między innymi również typ i czas trwania umowy. Jeśli została ona zawarta na czas nieokreślony, szanse na uzyskanie kredytu są większe ze względu na naszą wiarygodność.

Kredyt hipoteczny po 1 miesiącu pracy

Proces przyznawania kredytu hipotecznego nie należy do najprostszych. Przyszły kredytodawca bierze pod uwagę wiele czynników, które ostatecznie składają się na decyzję w sprawie przyznania zobowiązania. W przypadku kredytu hipotecznego, określony staż pracy jest jednym z kluczowych warunków.

Otrzymanie kredytu hipotecznego po 1 miesiącu pracy nie jest możliwe.

Należy pamiętać o tym, że typ umowy i rodzaj zatrudnienia także mogą decydować o przyznaniu kredytu. Mimo tego, spełnienie jednego warunku nie gwarantuje nam otrzymania finansowania. Oprócz stażu pracy musimy zgromadzić dodatkowe środki w postaci wkładu własnego. Ich minimalna wysokość to 20% wartości nieruchomości. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na odłożenie potrzebnej ilości pieniędzy, możemy skorzystać z kredytu hipotecznego bez wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny – minimalny okres zatrudnienia:

  • 3 do 6 miesięcy – umowa o pracę na czas nieokreślony,
  • 3 do 6 miesięcy – umowa o pracę na czas określony. Czas do końca umowy musi wynosić minimum 8 miesięcy,
  • 6 do 12 miesięcy – umowa o dzieło,
  • 6 do 12 miesięcy – umowa zlecenie.

Formalności związane ze zobowiązaniem, a także analiza finansów to tylko niektóre z aspektów, które należy wziąć pod uwagę zaciągając kredyt. Dzięki sprawdzeniu jak możemy przygotować się do kredytu hipotecznego, unikniemy wielu potencjalnych pomyłek. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej, możemy rozważyć zaciągnięcie kredytu hipotecznego z rodzicami.

Kredyt gotówkowy po 1 miesiącu pracy

Banki oferują kredyt gotówkowy już od 3 miesięcznego okresu zatrudnienia. Jeśli jednak w ostatnim czasie zmieniliśmy pracę, możemy w dalszym ciągu starać się o otrzymanie zobowiązania. Regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia na konto są bardzo ważnym czynnikiem, dzięki któremu bank zyskuje pewność zabezpieczenia przyszłego zobowiązania.

Jeśli zachowaliśmy ciągłość zatrudnienia, otrzymanie kredytu gotówkowego po 1 miesiącu pracy jest możliwe.

Należy pamiętać, że pozytywna decyzja w sprawie przyznania kredytu gotówkowego jest uzależniona przede wszystkim od naszej zdolności kredytowej. Aby bank mógł dokonać oceny naszych aktualnych możliwości finansowych, musimy dostarczyć odpowiednie dokumenty. To właśnie od nich zależy dalszy przebieg procesu kredytowego. W zależności od typu posiadanej umowy, konieczne dokumenty, a także wymagany czas stażu pracy mogą się różnić. W przypadku podpisanej umowy zlecenie lub umowy o dzieło, bank wymaga zazwyczaj minimum 6 miesięcy okresu zatrudnienia.

Zmiana pracy a proces kredytowy

Zmiana pracy nie jest przeszkodą do zaciągnięcia zobowiązania w postaci kredytu. Na rynku są dostępne oferty, które umożliwiają otrzymanie finansowania w takiej sytuacji. Warunkiem jest przede wszystkim zachowanie ciągłości zatrudnienia. Decyzja w sprawie przyznania kredytu jest także uzależniona od typu i czasu trwania poprzedniej umowy. Sprawdźmy jakich dokumentów w takiej sytuacji wymaga bank.

Potrzebne dokumenty:

  • aktualna umowa zatrudnienia,
  • dokument potwierdzający poprzednie zatrudnienie,
  • dokumenty potwierdzające wpływy otrzymywane wcześniej,
  • świadectwo pracy.

Jeżeli mimo dostarczonych dokumentów, decyzja w sprawie przyznania kredytu będzie negatywna, możemy skorzystać z alternatywnych opcji. Jedną z nich są pożyczki na raty. Dzięki nim możemy w szybki sposób pozyskać potrzebne finansowanie.

Jakie banki oferują kredyt po 1 miesiącu pracy?

Otrzymanie kredytu po 1 miesiącu pracy jest możliwe wyłącznie w wypadku zaciągania kredytu gotówkowego. Warunkiem koniecznym jest ciągłość zatrudnienia. Sprawdźmy, które banki posiadają ten typ kredytu w swojej ofercie.

Banki, które oferują kredyt gotówkowy po 1 miesiącu pracy:

  • Santander Bank Polska,
  • BNP Paribas,
  • Bank Millennium,
  • ING Bank Śląski,
  • Credit Agricole,
  • Bank BPS.

Jeśli otrzymanie kredytu gotówkowego okaże się w naszym przypadku niemożliwe, warto rozważyć alternatywne rozwiązania. Finansowanie możemy pozyskać z innych źródeł, takich jak np. darmowe pożyczki.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

„Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” – akcja BLIKa

Operator BLIKa, Polski Standard Płatności zdecydował się na uruchomienie specjalnej strony internetowej, dzięki której każda chętna do pomocy osoba może udzielić finansowego wsparcia dla wybranego przez siebie szpitala zakaźnego. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać konkretny szpital i za pomocą BLIKa przekazać pieniądze.

author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Szybkie pożyczki Świnoujście

Poszukujesz najtańszej pożyczki w Świnoujściu? Sprawdź nasze zestawienie z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
23 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Program 500+ z kryterium dochodowym?

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej po raz kolejny zabrała głos w sprawie rządowego programu wsparcia Rodzina 500 +. Na jakie zmiany powinniśmy być przygotowani?

author
Halszka Gronek
24 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Wsparcie dla przedsiębiorców od Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa w komunikacie poinformowała o rozpoczęciu kampanii edukacyjnej #DziałamyNieZnikamy. Pomoc i dobra rada kierowana jest w stronę małych i mikroprzedsiębiorców będących w trudnej sytuacji ze względu na trwający stan zagrożenia epidemicznego.

author
Dominika Byczek
14 maja 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

ING Bank Śląski w Kaliszu

ING Bank Śląski to jeden z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy oddziały w Kaliszu – godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę.

author
Dominika Byczek
07 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ilu rencistów jest w Polsce?

O tym, że sytuacja demograficzna kraju ma ogromne przełożenie na gospodarkę i rozwój ekonomiczny państwa, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Podobnie sprawa wygląda ze zdrowiem obywateli. Im więcej jest osób przebywających na rencie z tytułu niezdolności do pracy, tym mniejszy jest odsetek osób aktywnych zawodowo. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, jak duża jest populacja rencistów w Polsce.

author
Halszka Gronek
30 stycznia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj