Kredyt 40 tysięcy – najlepsze oferty

Kredyt 40 tysięcy – najlepsze oferty

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego na kwotę 40 tysięcy zł? Sprawdziliśmy dla Ciebie gdzie możesz otrzymać taki kredyt, jakie jest jego oprocentowanie oraz wysokość miesięcznej raty. Dodatkowo wskazujemy ile muszą wynosić miesięczne dochody, aby bank przyznał 40 000 zł kredytu gotówkowego.

author
Patryk Byczek
28 marca 2023

Kredyt 40 tys. zł – ranking

Spis treści:

 1. Kredyt 40 tys. zł – ranking
 2. Kredyt 40 tys. – kto może otrzymać?
 3. Kredyt na 40 000 – ile trzeba zarabiać?
 4. Kredyt na 40 000 – jakie są warunki?
 5. Wymagane dokumenty przy kredycie
 6. Kredyt na 40 000 zł – także bez zaświadczeń?
 7. Jak otrzymać kredyt na 40 000?
 8. Kredyt na 40 000 – jaka rata?
 9. Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?
 10. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Kredyt 40 tys. – kto może otrzymać?

Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy należy bardzo dobrze przemyśleć całe przedsięwzięcie. Przed wybraniem oferty warto skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Osoby decydujące się na wzięcie kredytu w wysokości 40 000 złotych muszą liczyć się z tym, że będzie to dodatkowe obciążenie dla ich budżetu. Banki udzielające kredytów gotówkowych wymagają od Klienta spełnienia kilku wymogów, aby mógł on otrzymać tego typu finansowanie:

 • być pełnoletnia,
 • posiadać pełne zdolności do czynności prawnych,
 • mieć ważny dowód osobisty,
 • posiadać własny numer telefonu, adres e-mail oraz konto w banku,
 • mieć odpowiednią zdolność kredytową,
 • mieć pozytywną historię kredytową,
 • uzyskiwać stałe dochody.

Posiadanie zdolności kredytowej to jeden z najważniejszych warunków, kto®e należy spełnić, aby otrzymać kredyt.

Jeśli chcemy otrzymać kredyt w takiej kwocie, lecz nie spłacamy terminowo pozostałych zobowiązań, musimy się liczyć z odmowną decyzją w sprawie przyznania kredytu. W takiej sytuacji warto rozpatrzyć opcję wzięcia pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt na 40 000 zł – najważniejsze informacje:

Wysokość kredytu:40 000 zł
Okres spłaty:do 10 lat
Średnia wysokość raty:444,08 zł
Jakie zarobki: kryterium dochodowe dostosowywane indywidualnie
Oprocentowanie:od 6%
Gdzie dostanę:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Dodatkowe zabezpieczenia:nie
RRSO:od 6,16%

Kredyt na 40 000 – ile trzeba zarabiać?

Osoby zainteresowane zasięgnięciem kredytu na taką kwotę muszą posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Co to oznacza w praktyce? Kredytobiorca musi otrzymywać stałe oraz ocenione przez bank jako wystarczające, dochody. Trudno jednoznacznie ustalić tutaj wymaganą kwotę. Przy ocenie zdolności kredytowej bierze się również inne informacje, takie jak: ilość osób, które przebywają na naszym utrzymaniu, czy wysokość naszych comiesięcznych zobowiązań. To wszystko wpływa na ostateczną kwotę zdolności kredytowej. Warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych, aby dowiedzieć się, jaki kredyt jest najkorzystniejszy. Sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych.

Warunki udzielanego finansowania zależeć więc będą od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat, a więc również czas spłaty kredytu. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Kredyt na 40 000 – jakie są warunki?

Zdobycie kredytu gotówkowego na kwotę 40 tysięcy złotych wymaga od Klienta spełnienia kilku warunków. Najważniejszą kwestią jest to, że banki wymagają od potencjalnego Kredytobiorcy dostarczenia dokumentu, który potwierdzi ich dochody. Najczęściej taki dokument możemy otrzymać od naszego pracodawcy. Zdarza się również tak, że tego typu potwierdzeniem może okazać się wyciąg z naszego konta bankowego lub deklaracja podatkowa.

Dodatkowo, obowiązkowe jest również okazanie podstawowych danych osobistych. Najważniejsze z nich są zawarte na naszych dowodach osobistych. Dlatego tak istotne jest, aby posiadać aktualny dokument tożsamości. Również w zależności od tego, jaki typ oferty wybierzemy, możemy spodziewać się konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia lub założenia konta w banku, w których chcemy uzyskać finansowanie.

Kolejnym wymaganiem, które może być postawione przez bank, jest dostarczenie dokumentu w postaci zgody naszego współmałżonka, na pobranie takiego kredytu. Nie jest to wymóg obligatoryjny dla każdego banku, lecz należy mieć to na uwadze.

Pamiętajmy także o tym, że kredyty bankowe nie zaliczają się do tak zwanych pożyczek bez baz oraz pożyczek bez zdolności kredytowej, czyli ofert przy których Klienci nie są weryfikowani w rejestrach zadłużonych. Bank zawsze sprawdzają historię kredytową potencjalnych Klientów. Należy więc szczególnie zwracać uwagę na to, aby nie posiadać żadnych zadłużeń oraz aktualnie spłacać wszelkie zobowiązania finansowe. W uniknięciu zadłużeń pomocny może być na przykład kredyt konsolidacyjny online.

Starajmy się wybrać jak najtańszy kredyt gotówkowy. Oferty kredytów gotówkowych czy pożyczki gotówkowej można znaleźć w różnych rankingach kredytów gotówkowych. Warto również skorzystać z różnych kalkulatorów kredytowych.

Wymagane dokumenty przy kredycie

Klient, któremu zależy na uzyskaniu kredytu w kwocie 40 tysięcy złotych, musi spełnić najpierw kilka formalności. Nie musimy się tym martwić, ponieważ nie jest ich tak wiele. Do najważniejszych z nich należy posiadanie aktualnego dowodu tożsamości. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ jest on niezbędny nawet w przypadku prostych pożyczek pozabankowych, które nazywane są często nawet pożyczkami na dowód.

Do uzyskania kredytu w placówce stacjonarnej lub przez Internet potrzebne są:

 • imię i nazwisko osoby wnioskującej,
 • dane z dowodu osobistego Klienta (numer i seria, data wydania, data ważności, numer PESEL),
 • dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,
 • adres zameldowania/korespondencyjny,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • informacje dotyczące wykształcenia i stanu cywilnego.

Dodatkowo potrzebne mogą być szczegółowe informacje dotyczące zarobków i sytuacji finansowej Klienta. Tutaj wyróżnić można takie dane jak:

 • umowa lub inny dokument potwierdzający uzyskiwany dochód,
 • nazwa stanowiska,
 • data zatrudnienia,
 • wysokość dochodów,
 • NIP, nazwa miejsca zatrudnienia,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • wysokość pozostałych zobowiązań finansowych (jeśli takie są).

Kredyt na 40 000 zł – także bez zaświadczeń?

Podstawowym wymogiem do uzyskania takiego kredytu jest złożenie dokumentu, który potwierdza otrzymywanie regularnych i stałych dochodów. Najczęściej istnieje on w formie zaświadczenia, które otrzymamy od naszego pracodawcy. Co dzieje się w przypadku, gdy nie możemy udokumentować naszych dochodów?

Niestety, ale w takiej sytuacji uzyskanie kredytu w banku jest niemożliwe. Wynika to stąd, że dla banku jest zbyt ryzykowne przyznanie kredytu osobie, która nie może potwierdzić uzyskiwania regularnych dochodów. Co można zrobić w takiej sytuacji? Dobrą opcją jest sięgnięcie po pożyczkę bez zaświadczeń. Takie finansowanie jest udzielane wyłącznie na podstawie złożonego przez Klienta oświadczenia o dochodach.

Jak otrzymać kredyt na 40 000?

Jeśli chcemy otrzymać kredyt w wysokości 40 tys. złotych wystarczy udać się do wybranego banku komercyjnego. Oprócz opcji stacjonarnego złożenia wniosku w banku, możemy też wybrać wnioskowanie drogą online. W naszym rankingu przygotowaliśmy oferty, które pozwalają właśnie na przeprowadzenie tej procedury całkowicie przez Internet.

Kredyt online jest dla Klientów znacznym ułatwieniem. Możemy zaoszczędzić sporo czasu, bowiem wniosek możemy złożyć całkowicie z domu – wystarczy posiadać dostęp do sieci. Ponadto ta opcja gwarantuje sprawne otrzymanie decyzji kredytowej. Niektóre banki informują Klienta o wstępnym przyznaniu finansowania już po wysłaniu podstawowych danych osobowych.

Wnioskowanie o kredyt drogą tradycyjną często wiąże się z tym, że musimy dostarczyć do banku plik obszernych dokumentów. W przeciwieństwie do tej opcji, kredyt online zapewnia naprawdę uproszczony proces wnioskowania. Ważne jest również to, że banki udostępniają na swoich stronach intuicyjne kalkulatory kredytowe, dzięki którym możemy oszacować wysokość miesięcznej raty. Jeżeli kwota nam odpowiada, możemy przejść do złożenia wniosku.

Kredyt na 40 000 – jaka rata?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dokładna kwota raty kredytu jest zależy od kilku innych czynników. Przeważnie bank dostosowuje jej wysokość do indywidualnych możliwości finansowych Klienta. Dodatkowo kalkulatory kredytowe, które możemy znaleźć na stronach internetowych banków, pomagają nam oszacować orientacyjną wysokość raty. Wystarczy podać kilka informacji, takich jak: wysokość kwoty kredytu, czas jego spłaty.

Istotny jest także fakt, że ostateczny koszt naszego finansowania zależy jest od kilku innych czynników, a są nimi:

 • oprocentowanie,
 • prowizja bankowa,
 • dodatkowe opłaty (najczęściej ubezpieczenia).

Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?

To, na ile rat będziemy mogli rozłożyć nasz kredyt, jest uwarunkowane sytuacją finansową Kredytobiorcy. Warto wiedzieć, że im dłuższy okres kredytowania wybierzemy, tym niższa będzie kwota miesięcznej raty.

Wzięcie kredytu na kwotę 40 000 złotych może być rozłożone maksymalnie na 10 lat, czyli 120 miesięcy. Jest to stosunkowo długi czas spłaty. Fakt, że raty opłacamy co miesiąc oznacza, że taki kredyt możemy spłacać nawet przez 120 rat. Kalkulator kredytu gotówkowego pozwoli nam na wstępne oszacowanie kosztów kredytu. Dzięki temu narzędziu możemy wybrać najlepszą dla nas ofertę kredytu gotówkowego. Ofertę kredytu 40 000 zł proponuje np. Santander Bank Polska, Alior Bank, Bank Pekao czy Santander Consumer Bank. W rankingu kredytów gotówkowych możemy porównać kilka ofert w jednym miejscu, całkowicie za darmo.

Gdzie dostaniemy kredyt 40 000?

Kredyt gotówkowy na 40 000 zł uzyskać można w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Finansowanie otrzymać można w pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. Zwróć uwagę na nasz ranking z najlepszymi ofertami dostępnymi w całości online. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego (konsumenckiego) to 255 000 zł.

Pieniądze uzyskać można w bardzo krótkim czasie. W przypadku kredytów online formalności zredukowane są bowiem do zupełnego minimum, dzięki czemu proces ubiegania się o kredyt jest bardzo krótki.

Czy można wziąć kredyt 40 tys. na 10 lat?

Kredyt na 40 000 zł jest zobowiązaniem w wysokiej kwocie. Jednak w wielu bankach uzyskanie takich pieniędzy jest dostępne. Co ważne, środki otrzymać można nawet bez wychodzenia z domu. Obecnie większość ofert dostępna jest bowiem w całości online. Oznacza to, że proces wnioskowania, weryfikacji Klienta oraz wypłaty środków odbywa się w całości zdalnie.

Kredyt w wysokości 40 tys. zł to kredyt gotówkowy, który przeznaczyć można w każdym celu. Może to być więc remont, zakup samochodu, czy większa inwestycja. Tak naprawdę dla kredytodawcy nie cel wykorzystania uzyskanych pieniędzy nie będzie miał większego znaczenia. Dużo bardziej istotna jest natomiast zdolność i historia kredytowa Klienta. Czas spłaty wynosi do 120 miesięcy, czyli 10 lat.

Kredyt w wysokości 40 tysięcy – informacje ogólne

Wzięcie kredytu gotówkowego nie jest tak łatwym przedsięwzięciem, jak może się wydawać. Przecież nie chodzi wyłącznie o złożenie wniosku i otrzymanie pieniędzy. Za zaciągnięciem zobowiązania, jakim jest kredyt gotówkowy, idzie przecież masa pytań i wątpliwości, na które musimy sobie odpowiedzieć i je rozwiać, zanim ostatecznie zaakceptujemy wniosek o kredyt gotówkowy. Na samym początku warto skorzystać z np. narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów gotówkowych, która jasno przedstawi nam oferty kredytów gotówkowych. Dzięki niej poznamy niemalże wszystkie dostępne na rynku oferty kredytu gotówkowego. Dla naszego dobra powinniśmy wybrać jak najtańszy kredyt gotówkowy. Jednakże, czy faktycznie najtańszy kredyt gotówkowy odzwierciedli nam najniższą kwotę całkowitą kredytu? Musimy zwrócić uwagę na wszystkie parametry. Musimy wiedzieć, jakie maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego nas interesuje. Do zobowiązania finansowego, które będzie z nami przez najbliższe miesiące, a nawet lata, należy podejść rozsądnie i z głową. Aby wybrać najlepszą ofertę warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. Porównywarki kredytów gotówkowych są dostępne na wielu stronach internetowych.

Kredyt czy pożyczka

Wielu Klientów zastanawia się, co jest lepszym wyborem. Może nam się wydawać, że kredyt bankowy od pożyczki gotówkowej (np. w firmie pozabankowej) nie różni się zbyt bardzo. Jest to oczywiście prawda, tutaj rządzą detale. Kredyt gotówkowy w banku najczęściej będzie tańszy od pożyczki gotówkowej w instytucji pożyczkowej. Z drugiej jednak strony, pożyczkę pozabankową jest uzyskać o wiele łatwiej, niż kredyt gotówkowy w banku. Z kolei, najczęściej, pożyczka gotówkowa ma o wiele krótszy okres spłaty niż kredyt gotówkowy w banku, a i maksymalna kwota w przypadku kredytu gotówkowego jest zazwyczaj dużo wyższa. Kredyty gotówkowe wymagają od Klienta więcej dokumentów i o wiele lepszej historii kredytowej, aniżeli pożyczki pozabankowe. Taką bitwę na plusy i minusy jednego czy drugiego produktu można toczyć przez cały dzień. Pamiętajmy, że tani kredyt gotówkowy nie zawsze będzie lepszym wyjściem, niż droższa pożyczka gotówkowa. Wszystko zależy od tego jakie mamy warunki, czego potrzebujemy i jak szybko potrzebujemy gotówki.

Kolejną rzeczą jest sprawdzanie Klienta w bazach. Banki robią to zawsze – oprócz zdolności kredytowej jest również weryfikowana historia kredytowa Klienta. Firmy pozabankowe również sprawdzają swoich Klientów, np. w biurze informacji kredytowej – lecz nie zawsze. Są na rynku produkty, tzw. pożyczki bez BIK, w których firmy nie sprawdzają historii swoich Klientów.

Kredyt na 40 000 zł - pytania i odpowiedzi

Kredyt najbardziej opłaca się wziąć tam, gdzie są obecnie najlepsze warunki. Warto zwracać uwagę, czy dany bank posiada promocję na kredyt gotówkowy, wówczas produkt może być jeszcze tańszy.

Tak. Z technicznego punktu widzenia, branie kredytu w banku jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Raty kredytu należy spłacać zgodnie z harmonogramem spłat, który jest zawarty w umówię kredytowej.

Maksymalny okres spłaty kredytu w takiej kwocie wynosi 120 miesięcy.

Tak. Każdy kredyt bankowy jest widoczny w BIK.

Aby dostać kredyt gotówkowy najczęściej wystarczy sam dowód osobisty oraz dane na temat zatrudnienia i zarobków. Klient musi posiadać oczywiście zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową. Warto korzystać z rankingu kredytów gotówkowych w celu porównania wielu ofert. Kredyty 40 000 zł proponuje np. Alior Bank.

Tak. Na kredyt hipoteczny składa się o wiele więcej formalności. Obecnie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy.

Podsumowanie

1. Otrzymanie pożyczki gotówkowej i kredytu gotówkowego polega na tym samym.

2. Aby otrzymać kredyt na 40 tys zł należy mieć zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową.

3. Kredyty gotówkowe dostępne w bankach nie są skierowane do osób z negatywną historią kredytową.

4. Kredyty gotówkowe 40 tysięcy zł można spłacać nawet 120 miesięcy.

5. Pożyczka gotówkowa 40 000 zł jest dostępna dla osób z ważnym dowodem osobistym.

6. Kalkulator kredytu gotówkowego przybliży nam ile będzie kosztowała pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy.

7. Porównywarka kredytów gotówkowych przedstawi nam listę najlepszych ofert dostępnych w bankach.

8. Warto wybrać jak najtańszą ofertę kredytu gotówkowego, aby na kredycie stracić jak najmniej pieniędzy.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Brzegu

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Brzegu – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
19 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Workai dostępne w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu do swojej działalności platformy Digital Employee Experience. Workai będzie ogromnym wsparciem w komunikacji wewnętrznej, którego celem będzie rozwijanie cyfrowych doświadczeń pracowników banku. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
18 maja 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

BNP Paribas współfinansuje portfel elektrowni słonecznych R.Power

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że wraz z Santander Bank Polska podpisał umowę wartą 242 000 000 złotych, której celem jest sfinansowanie portfela elektrowni słonecznych największego polskiego dewelopera projektów fotowoltaicznych, R.Power. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
23 lipca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Tarcza antykryzysowa – dopłaty do czynszów

Gdy koronawirus daje się we znaki, państwo wprowadza kolejne rozwiązania, które z założenia mają pomóc w trudnej sytuacji finansowej Polkom i Polakom. Jednym z  takich rozwiązań jest program dopłat do czynszów. Istnieje szansa, że od lipca polscy najemcy będą mogli się  starać o wsparcie rzędu 1500 złotych miesięcznie. 

author
Halszka Gronek
29 kwietnia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Czysta energia – czyste powietrze

15 maja 2021 roku został zaprezentowany nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy. „Polski Ład” składa się z 10 obszarów, które dotyczą najważniejszych dla Polek i Polaków kwestii. Jeden z obszarów nosi nazwę „Czysta energia – czyste powietrze” i zawarte zostały w nim zmiany dotyczące klimatu i środowiska. Sprawdzamy szczegóły tego programu.

author
Aleksandra Gościnna
19 maja 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bank Spółdzielczy w Warcie – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Warcie to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
03 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj