Kredyt na 40 tysięcy złotych – najtańsze oferty

Kredyt na 40 tysięcy złotych – najtańsze oferty

autor wpisu
Marta Janusz
03 października 2022

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego na kwotę 40 tysięcy zł? Sprawdziliśmy dla Ciebie gdzie możesz otrzymać taki kredyt, jakie jest jego oprocentowanie oraz wysokość miesięcznej raty. Dodatkowo wskazujemy ile muszą wynosić miesięczne dochody, aby bank przyznał 40 000 zł kredytu gotówkowego.

Kredyt na 40 tys. – ranking

Spis treści:

  1. Kredyt na 40 tys. – ranking
  2. Kredyt 40 tys. – kto może otrzymać?
  3. Kredyt na 40 tys. – ile trzeba zarabiać?
  4. Kredyt na 40 tys. – jakie są warunki?
  5. Wymagane dokumenty przy kredycie
  6. Kredyt na 40 000 zł – także bez zaświadczeń?
  7. Jak otrzymać kredyt na 40 tys.?
  8. Kredyt na 40 tys. – jaka rata?
  9. Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?
Zwiń spis treści

Kredyt 40 tys. – kto może otrzymać?

Osoby decydujące się na wzięcie kredytu w wysokości 40 000 złotych muszą liczyć się z tym, że będzie to dodatkowe obciążenie dla ich budżetu. Banki udzielające kredytów gotówkowych wymagają od Klienta spełnienia kilku wymogów, aby mógł on otrzymać tego typu finansowanie:

– być pełnoletnia,

– posiadać pełne zdolności do czynności prawnych,

– mieć ważny dowód osobisty,

– posiadać własny numer telefonu, adres e-mail oraz konto w banku,

– mieć odpowiednią zdolność kredytową,

– mieć pozytywną historię kredytową,

– uzyskiwać stałe dochody.

Jeśli chcemy otrzymać kredyt w takiej kwocie, lecz nie spłacamy terminowo pozostałych zobowiązań, musimy się liczyć z odmowną decyzją w sprawie przyznania kredytu. W takiej sytuacji warto rozpatrzyć opcję wzięcia pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt na 40 000 zł – najważniejsze informacje:

Wysokość kredytu:40 000 zł
Okres spłaty:do 10 lat
Średnia wysokość raty:444,08 zł
Jakie zarobki: kryterium dochodowe dostosowywane indywidualnie
Oprocentowanie:od 6%
Gdzie dostanę:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Dodatkowe zabezpieczenia:nie
RRSO:od 6,16%

Kredyt na 40 tys. – ile trzeba zarabiać?

Osoby zainteresowane zasięgnięciem kredytu na taką kwotę muszą posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Co to oznacza w praktyce? Kredytobiorca musi otrzymywać stałe oraz ocenione przez bank jako wystarczające, dochody. Trudno jednoznacznie ustalić tutaj wymaganą kwotę. Przy ocenie zdolności kredytowej bierze się również inne informacje, takie jak: ilość osób, które przebywają na naszym utrzymaniu, czy wysokość naszych comiesięcznych zobowiązań. To wszystko wpływa na ostateczną kwotę zdolności kredytowej.

Warunki udzielanego finansowania zależeć więc będą od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat, a więc również czas spłaty kredytu. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Kredyt na 40 tys. – jakie są warunki?

Zdobycie kredytu gotówkowego na kwotę 40 tysięcy złotych wymaga od Klienta spełnienia kilku warunków. Najważniejszą kwestią jest to, że banki wymagają od potencjalnego Kredytobiorcy dostarczenia dokumentu, który potwierdzi ich dochody. Najczęściej taki dokument możemy otrzymać od naszego pracodawcy. Zdarza się również tak, że tego typu potwierdzeniem może okazać się wyciąg z naszego konta bankowego lub deklaracja podatkowa.

Dodatkowo, obowiązkowe jest również okazanie podstawowych danych osobistych. Najważniejsze z nich są zawarte na naszych dowodach osobistych. Dlatego tak istotne jest, aby posiadać aktualny dokument tożsamości. Również w zależności od tego, jaki typ oferty wybierzemy, możemy spodziewać się konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia lub założenia konta w banku, w których chcemy uzyskać finansowanie.

Kolejnym wymaganiem, które może być postawione przez bank, jest dostarczenie dokumentu w postaci zgody naszego współmałżonka, na pobranie takiego kredytu. Nie jest to wymóg obligatoryjny dla każdego banku, lecz należy mieć to na uwadze.

Pamiętajmy także o tym, że kredyty bankowe nie zaliczają się do tak zwanych pożyczek bez baz oraz pożyczek bez zdolności kredytowej, czyli ofert przy których Klienci nie są weryfikowani w rejestrach zadłużonych. Bank zawsze sprawdzają historię kredytową potencjalnych Klientów. Należy więc szczególnie zwracać uwagę na to, aby nie posiadać żadnych zadłużeń oraz aktualnie spłacać wszelkie zobowiązania finansowe. W uniknięciu zadłużeń pomocny może być na przykład kredyt konsolidacyjny online.

Wymagane dokumenty przy kredycie

Klient, któremu zależy na uzyskaniu kredytu w kwocie 40 tysięcy złotych, musi spełnić najpierw kilka formalności. Nie musimy się tym martwić, ponieważ nie jest ich tak wiele. Do najważniejszych z nich należy posiadanie aktualnego dowodu tożsamości. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ jest on niezbędny nawet w przypadku prostych pożyczek pozabankowych, które nazywane są często nawet pożyczkami na dowód.

Do uzyskania kredytu w placówce stacjonarnej lub przez Internet potrzebne są:

– imię i nazwisko osoby wnioskującej,

– dane z dowodu osobistego Klienta (numer i seria, data wydania, data ważności, numer PESEL),

– dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,

– adres zameldowania/korespondencyjny,

– numer telefonu,

– adres e-mail,

– informacje dotyczące wykształcenia i stanu cywilnego.

Dodatkowo potrzebne mogą być szczegółowe informacje dotyczące zarobków i sytuacji finansowej Klienta. Tutaj wyróżnić można takie dane jak:

– umowa lub inny dokument potwierdzający uzyskiwany dochód,

– nazwa stanowiska,

– data zatrudnienia,

– wysokość dochodów,

– NIP, nazwa miejsca zatrudnienia,

– miesięczne koszty utrzymania,

– liczba osób w gospodarstwie domowym,

– wysokość pozostałych zobowiązań finansowych (jeśli takie są).

Kredyt na 40 000 zł – także bez zaświadczeń?

Podstawowym wymogiem do uzyskania takiego kredytu jest złożenie dokumentu, który potwierdza otrzymywanie regularnych i stałych dochodów. Najczęściej istnieje on w formie zaświadczenia, które otrzymamy od naszego pracodawcy. Co dzieje się w przypadku, gdy nie możemy udokumentować naszych dochodów?

Niestety, ale w takiej sytuacji uzyskanie kredytu w banku jest niemożliwe. Wynika to stąd, że dla banku jest zbyt ryzykowne przyznanie kredytu osobie, która nie może potwierdzić uzyskiwania regularnych dochodów. Co można zrobić w takiej sytuacji? Dobrą opcją jest sięgnięcie po pożyczkę bez zaświadczeń. Takie finansowanie jest udzielane wyłącznie na podstawie złożonego przez Klienta oświadczenia o dochodach.

Jak otrzymać kredyt na 40 tys.?

Jeśli chcemy otrzymać kredyt w wysokości 40 tys. złotych wystarczy udać się do wybranego banku komercyjnego. Oprócz opcji stacjonarnego złożenia wniosku w banku, możemy też wybrać wnioskowanie drogą online. W naszym rankingu przygotowaliśmy oferty, które pozwalają właśnie na przeprowadzenie tej procedury całkowicie przez Internet.

Kredyt online jest dla Klientów znacznym ułatwieniem. Możemy zaoszczędzić sporo czasu, bowiem wniosek możemy złożyć całkowicie z domu – wystarczy posiadać dostęp do sieci. Ponadto ta opcja gwarantuje sprawne otrzymanie decyzji kredytowej. Niektóre banki informują Klienta o wstępnym przyznaniu finansowania już po wysłaniu podstawowych danych osobowych.

Wnioskowanie o kredyt drogą tradycyjną często wiąże się z tym, że musimy dostarczyć do banku plik obszernych dokumentów. W przeciwieństwie do tej opcji, kredyt online zapewnia naprawdę uproszczony proces wnioskowania. Ważne jest również to, że banki udostępniają na swoich stronach intuicyjne kalkulatory kredytowe, dzięki którym możemy oszacować wysokość miesięcznej raty. Jeżeli kwota nam odpowiada, możemy przejść do złożenia wniosku.

Kredyt na 40 tys. – jaka rata?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dokładna kwota raty kredytu jest zależy od kilku innych czynników. Przeważnie bank dostosowuje jej wysokość do indywidualnych możliwości finansowych Klienta. Dodatkowo kalkulatory kredytowe, które możemy znaleźć na stronach internetowych banków, pomagają nam oszacować orientacyjną wysokość raty. Wystarczy podać kilka informacji, takich jak: wysokość kwoty kredytu, czas jego spłaty.

Istotny jest także fakt, że ostateczny koszt naszego finansowania zależy jest od kilku innych czynników, a są nimi:

– oprocentowanie,

– prowizja bankowa,

– dodatkowe opłaty (najczęściej ubezpieczenia).

Poniżej przedstawiamy przykładowe wysokości rat kredytu na 40 000 zł rozłożonego na 120 rat:

– Kasa Stefczyka: miesięczna rata 444,08 zł

– Alior: miesięczna rata 482,41 zł

Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?

To, na ile rat będziemy mogli rozłożyć nasz kredyt, jest uwarunkowane sytuacją finansową Kredytobiorcy. Warto wiedzieć, że im dłuższy okres kredytowania wybierzemy, tym niższa będzie kwota miesięcznej raty.

Wzięcie kredytu na kwotę 40 000 złotych może być rozłożone maksymalnie na 10 lat, czyli 120 miesięcy. Jest to stosunkowo długi czas spłaty. Fakt, że raty opłacamy co miesiąc oznacza, że taki kredyt możemy spłacać nawet przez 120 rat.

Gdzie dostaniemy kredyt 40 tysięcy?

Kredyt gotówkowy na 40 000 zł uzyskać można w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Finansowanie otrzymać można w pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. Zwróć uwagę na nasz ranking z najlepszymi ofertami dostępnymi w całości online.

Pieniądze uzyskać można w bardzo krótkim czasie. W przypadku kredytów online formalności zredukowane są bowiem do zupełnego minimum, dzięki czemu proces ubiegania się o kredyt jest bardzo krótki.

Czy można wziąć kredyt 40 tys. na 10 lat?

Kredyt na 40 000 zł jest zobowiązaniem w wysokiej kwocie. Jednak w wielu bankach uzyskanie takich pieniędzy jest dostępne. Co ważne, środki otrzymać można nawet bez wychodzenia z domu. Obecnie większość ofert dostępna jest bowiem w całości online. Oznacza to, że proces wnioskowania, weryfikacji Klienta oraz wypłaty środków odbywa się w całości zdalnie.

Kredyt w wysokości 40 tys. zł to kredyt gotówkowy, który przeznaczyć można w każdym celu. Może to być więc remont, zakup samochodu, czy większa inwestycja. Tak naprawdę dla kredytodawcy nie cel wykorzystania uzyskanych pieniędzy nie będzie miał większego znaczenia. Dużo bardziej istotna jest natomiast zdolność i historia kredytowa Klienta. Czas spłaty wynosi do 120 miesięcy, czyli 10 lat.

Kredyt w wysokości 40 tysięcy złotych – ranking

Tak jak wspominaliśmy, kredyty gotówkowe dostępne są w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Poniżej przedstawimy parametry dla wybranych 10 kredytów gotówkowych w kwocie 40 tys. zł:

1) Kasa Stefczyka: RRSO 25,12%

2) Alior: RRSO 9,04%

3) PKO BP: RRSO 12,63%

4) Santander Bank Polska: RRSO 16,39%

5) Santander Consumer Bank: 12,93%

6) Citi Bank (Citi Handlowy): RRSO 11,36%

7) Getin Bank: RRSO 23,3%

8) Bank Pekao: RRSO 9,92%

9) Bank Millennium: RRSO 13,92%

10) Smartney: RRSO 17,58%

Powyższe banki posiadają w swojej ofercie również kredyty hipoteczne.6

Kredyt w wysokości 40 tysięcy – informacje ogólne

Wzięcie kredytu gotówkowego nie jest tak łatwym przedsięwzięciem, jak może się wydawać. Przecież nie chodzi wyłącznie o złożenie wniosku i otrzymanie pieniędzy. Za zaciągnięciem zobowiązania, jakim jest kredyt gotówkowy, idzie przecież masa pytań i wątpliwości, na które musimy sobie odpowiedzieć i je rozwiać, zanim ostatecznie zaakceptujemy wniosek o kredyt gotówkowy. Na samym początku warto skorzystać z np. narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów gotówkowych, która jasno przedstawi nam oferty kredytów gotówkowych. Dzięki niej poznamy niemalże wszystkie dostępne na rynku oferty kredytu gotówkowego. Dla naszego dobra powinniśmy wybrać jak najtańszy kredyt gotówkowy. Jednakże, czy faktycznie najtańszy kredyt gotówkowy odzwierciedli nam najniższą kwotę całkowitą kredytu? Musimy zwrócić uwagę na wszystkie parametry. Musimy wiedzieć, jakie maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego nas interesuje. Do zobowiązania finansowego, które będzie z nami przez najbliższe miesiące, a nawet lata, należy podejść rozsądnie i z głową.

Kredyt czy pożyczka

Wielu Klientów zastanawia się, co jest lepszym wyborem. Może nam się wydawać, że kredyt bankowy od pożyczki gotówkowej (np. w firmie pozabankowej) nie różni się zbyt bardzo. Jest to oczywiście prawda, tutaj rządzą detale. Kredyt gotówkowy w banku najczęściej będzie tańszy od pożyczki gotówkowej w instytucji pożyczkowej. Z drugiej jednak strony, pożyczkę pozabankową jest uzyskać o wiele łatwiej, niż kredyt gotówkowy w banku. Z kolei, najczęściej, pożyczka gotówkowa ma o wiele krótszy okres spłaty niż kredyt gotówkowy w banku, a i maksymalna kwota w przypadku kredytu gotówkowego jest zazwyczaj dużo wyższa. Kredyty gotówkowe wymagają od Klienta więcej dokumentów i o wiele lepszej historii kredytowej, aniżeli pożyczki pozabankowe. Taką bitwę na plusy i minusy jednego czy drugiego produktu można toczyć przez cały dzień. Pamiętajmy, że tani kredyt gotówkowy nie zawsze będzie lepszym wyjściem, niż droższa pożyczka gotówkowa. Wszystko zależy od tego jakie mamy warunki, czego potrzebujemy i jak szybko potrzebujemy gotówki.

Kolejną rzeczą jest sprawdzanie Klienta w bazach. Banki robią to zawsze – oprócz zdolności kredytowej jest również weryfikowana historia kredytowa Klienta. Firmy pozabankowe również sprawdzają swoich Klientów, np. w biurze informacji kredytowej – lecz nie zawsze. Są na rynku produkty, tzw. pożyczki bez BIK, w których firmy nie sprawdzają historii swoich Klientów.

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. RRSO: 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 84 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,58%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 20 000,73 zł, całkowita kwota do zapłaty 31 298,24 zł, oprocentowanie zmienne 10,5%, całkowity koszt kredytu 11 297,51 zł (w tym: prowizja 3 240,12 zł, odsetki 8 057,39 zł), 70 miesięcznych równych rat po 440,86 zł, ostatnia rata wyrównująca 438,04 zł. Kalkulacja na dzień 10.01.2022 r.


4) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 01.09.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 7,20% , całkowity koszt kredytu: 4710,87 zł obejmuje: prowizję: 1 153,57 zł, odsetki: 3 557,3 zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,33%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 21 964,08 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 26 674,95 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 555,73 zł, ostatnia rata w wysokości 555,64 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł.


5) Gotówkovo.pl

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


6) Alior

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


7) Getin Bank 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.


8) SKOK Chmielewskiego

Przykład reprezentatywny dla Członka posiadającego trzy dodatkowe udziały: Całkowita kwota pożyczki 38 000 zł, umowa zawarta w dniu 1.09.2021 r. na okres 90 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,2%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 3 800 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 100 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,94%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 53 192,93zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 15 192,93 zł (w tym kwota odsetek 11 292,93zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 547,70 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Czersku
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Bank Pekao w Czersku

Expander w Pruszczu Gdańskim
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
27 stycznia 2015

Expander w Pruszczu Gdańskim

BNP Paribas oddziały w Pile
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Pile

Promocja: „Tanie tankowanie” w Alior Banku
Promocje bankowe
author
Dominika Sobieraj
21 października 2018

Promocja: „Tanie tankowanie” w Alior Banku

Pogorszenie kondycji firm – raport NBP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 kwietnia 2019

Pogorszenie kondycji firm – raport NBP

Porównaj