Kredyt 20 tysięcy – najlepsze oferty

Kredyt 20 tysięcy – najlepsze oferty

autor wpisu
Marta Janusz
27 marca 2023

Chcesz zasięgnąć kredyt gotówkowy w wysokości 20 tysięcy złotych? Specjalnie dla Ciebie sprawdziliśmy, gdzie możesz otrzymać tego typu finansowanie, ile wynosi oprocentowanie kredytu oraz jaka jest wysokość miesięcznej raty. Dodatkowo dowiesz się, ile należy zarabiać, aby bank przyznał kredyt gotówkowy w wysokości 20 tysięcy zł.

Kredyt 20 tys. zł – ranking

Spis treści:

 1. Kredyt 20 tys. zł – ranking
 2. Kredyt 20 tys. – kto może otrzymać?
 3. Kredyt na 20 tys. – ile trzeba zarabiać?
 4. Kredyt na 20 tys. – jakie są warunki?
 5. Jak otrzymać kredyt na 20 tys.?
 6. Kredyt na 20 tys. – jaka rata?
 7. Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?
 8. Wymagane dokumenty przy kredycie
 9. Kredyt na 20 000 zł – także bez zaświadczeń?
Zwiń spis treści

Kredyt 20 tys. – kto może otrzymać?

Wzięcie jakiegokolwiek kredytu zawsze wiąże się z dodatkowym obciążeniem dla naszego budżetu. Osoby, którym zależy na uzyskaniu kredytu w kwocie 20 00 złotych muszą spełnić kilka warunków, aby było to możliwe. Możesz wziąć kredyt gotówkowy przez Internet lub w oddziale. Najważniejsza jest oczywiście zdolność kredytowa Klienta oraz sytuacja Klienta w biurze informacji kredytowej .W przypadku kredytu gotówkowego najczęściej są podobne warunki. Poniżej przedstawiamy najczęściej pojawiające się wymagania:

 • być pełnoletnia,
 • posiadać pełne zdolności do czynności prawnych,
 • mieć ważny dowód osobisty,
 • posiadać własny numer telefonu, adres e-mail oraz konto w banku,
 • mieć odpowiednią zdolność kredytową,
 • mieć pozytywną historię kredytową,
 • uzyskiwać stałe dochody.

Najlepiej wybrać tani kredyt gotówkowy. Kredyt w takiej kwocie nie może zostać udzielony Klientom, którzy posiadają negatywną historię kredytową wynikającą m.in. z nieterminowym opłacaniem innych zobowiązań finansowych. Kredyt otrzymać może oczywiście osoba fizyczna. W takiej sytuacji warto rozpatrzyć opcję wzięcia pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt na 20 tys zł – najważniejsze informacje:

Wysokość kredytu:20 000 zł
Okres spłaty:do 10 lat
Średnia wysokość raty:222,04 zł
Jakie zarobki: kryterium dochodowe dostosowywane indywidualnie
Oprocentowanie:od 6%
Gdzie dostanę:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Dodatkowe zabezpieczenia:nie
RRSO:od 6,16%

Kredyt na 20 tys. – ile trzeba zarabiać?

Osoby, które rozważają wzięcie kredytu w kwocie 20 tys. zł, muszą posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Dla Klienta oznacza to, że jego przychody muszą być stałe oraz wystarczające dla danego banku. Trudno ustalić konkretną kwotę wymaganej zdolności kredytowej, ponieważ wpływ na nią mają również inne czynniki. Dodatkowe znaczenie ma również to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu oraz jaka jest wysokość opłacanych co miesiąc innych zobowiązań. Sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych.

Warunki udzielanego finansowania zależeć więc będą od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat, a więc również czas spłaty kredytu. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta. Warto zajrzeć do naszego zestawienia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt na 20 tys. – jakie są warunki?

Musimy mieć na uwadze fakt, że wzięcie kredytu na 20 tys zł wymaga od nas wypełnienia kilku formalności. Przede wszystkim musimy dostarczyć do banku dokument, który potwierdzi nasze miesięczne dochody. W większości przypadków jest to zaświadczenie, które otrzymamy od naszego pracodawcy. Istnieje również możliwość dostarczenia takiego zaświadczenia w formie deklaracji podatkowej lub wyciągu z konta bankowego, na które wpływają nasze przychody. Najlepiej jest wybrać jak najtańszy kredyt gotówkowy. Kredyty gotówkowe mogą zawierać w sobie wysokie prowizje, warto zwracać na to uwagę. Warto zajrzeć do naszego zestawienia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych.

Poza dokumentami potwierdzającymi nasze dochody, wymagane jest również dostarczenie podstawowych informacji o Kredytobiorcy. Najczęściej są to dane zawarte na dowodzie osobistym. Dlatego tak ważnym jest, aby mieć go przy sobie, podczas składania wniosku kredytowego. Dodatkowo niektóre banki wymagają od potencjalnego Kredytobiorcy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, lub założenia konta w danym banku.

Ponadto, może się od nas wymagać dostarczenia zgody naszego współmałżonka na pobranie finansowania. Nie jest to oczywiście warunek, który wszędzie jest konieczny, jednak warto mieć to na uwadze.

Nie zapominajmy również, że kredyty gotówkowe udzielane są w bankach i nie należą do grupy pożyczek bez baz. Tego typu pożyczki nie weryfikują Klientów w rejestrach zadłużonych. Jednak w przypadku kredytu bank zawsze sprawdza, czy Kredytobiorca spłaca na czas wszelkie zobowiązania finansowe oraz czy nie widnieje na liście dłużników. Jeśli chcemy uniknąć potencjalnego zadłużenia, warto zainteresować się  kredytem konsolidacyjnym online.

Jak otrzymać kredyt na 20 tys.?

Kredyt w wysokości 20 000 zł możemy otrzymać w bankach komercyjnych. Musimy udać się w tym celu do wybranej wcześniej placówki bankowej. Aktualnie istnieje znaczne ułatwieniem dla Klientów w postaci zasięgnięcia kredytu drogą online. W naszym zestawieniu przygotowaliśmy oferty, które możemy uzyskać w 100% przez Internet – nie wychodząc nawet z domu. Najlepiej wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Jakie kredyty gotówkowe są najtańsze? Dokładnie te, których całkowita kwota do spłaty jest najniższa.

Kredyt online jest bardzo wygodną opcją składania wniosku kredytowego. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy stania w kolejce w banku, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu. Wnioskować możemy w całości online, z każdego miejsca, które posiada dostęp do Internetu. Dodatkowo, decyzja w sprawie przyznania kredytu pojawia się naprawdę szybko. Zdecydowana większość banków już w momencie wysłania wniosku z podstawowymi danymi osobowymi Klienta ustala wstępnie, czy może on uzyskać takie finansowanie.

Tradycyjna forma wnioskowania o kredyt oznacza dla Klienta dostarczenie do banku wielu formalności. Dzięki opcji kredytu online możemy tego uniknąć, za sprawą uproszczonych procedur. Większość banków posiada na swojej stronie intuicyjny kalkulator kredytu gotówkowego, dzięki któremu możemy oszacować wysokość miesięcznej raty finansowania. Jeżeli orientacyjna kwota nam odpowiada, płynnie przechodzimy do etapu złożenia wniosku. W sytuacji, kiedy nie wiemy na jaki kredyt się zdecydować, warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych.

Kredyt na 20 tys. – jaka rata?

Konkretna kwota, którą zapłacimy w ramach miesięcznej raty kredytowej, jest uzależniona od kilku czynników. Banki dostosowują ją do możliwości finansowych konkretnego Klienta. Zdecydowana większość banków udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulatory kredytowe. Z ich pomocą możemy obliczyć przybliżoną wartość miesięcznej raty. Wystarczy podać podstawowe parametry, takie jak: wysokość kwoty kredytu oraz czas, w którym zamierzamy go spłacić.

Istotny jest także fakt, że ostateczny koszt naszego finansowania zależy jest od kilku innych czynników, a są nimi:

 • oprocentowanie,
 • prowizja bankowa,
 • dodatkowe opłaty (najczęściej ubezpieczenia).

Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?

Wiele zależy w tej kwestii od tego, jaka jest sytuacja finansowa Kredytobiorcy. Wysokość miesięcznej raty jest również powiązana z okresem kredytowania. Warto w tym przypadku wiedzieć, że im dłuższy czas spłacania kredytu wybierzemy, tym niższa będzie rata. Wybierając najtańszy kredyt gotówkowy na 20 tys złotych, całkowita kwota do spłaty powinna być jak najniższa.

Aktualnie wzięcie kredytu w kwocie 20 000 zł zazwyczaj wiąże się ze stosunkowo długim czasem spłaty. W większości banków maksymalnym czasem na spłatę kredytu jest 10 lat, czyli 120 miesięcy. Ratę kredytową opłacamy co miesiąc, więc oznacza to rozłożenie spłaty zadłużenia na aż 120 rat kredytowych. Warto zajrzeć do naszego zestawienia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych.

Wymagane dokumenty przy kredycie

Klient musi spełnić kilka warunków, jeśli zależy mu na uzyskaniu kredytu w wysokości 20 000 zł. Nie należy jednak bardzo się tego obawiać, ponieważ jest ich naprawdę niewiele. Konieczne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Jest to niezwykle ważne nawet w przypadku sięgania po pożyczki pozabankowe, które są nazywane są często nawet pożyczkami na dowód.

Jeśli chcemy otrzymać kredyt w stacjonarnej placówce bankowej lub drogą online musimy przygotować:

 • imię i nazwisko osoby wnioskującej,
 • dane z dowodu osobistego Klienta (numer i seria, data wydania, data ważności, numer PESEL),
 • dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,
 • adres zameldowania/korespondencyjny,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • informacje dotyczące wykształcenia i stanu cywilnego.

Dodatkowo potrzebne mogą być szczegółowe informacje dotyczące zarobków i sytuacji finansowej Klienta. Tutaj wyróżnić można takie dane jak:

 • umowa lub inny dokument potwierdzający uzyskiwany dochód,
 • nazwa stanowiska,
 • data zatrudnienia,
 • wysokość dochodów,
 • NIP, nazwa miejsca zatrudnienia,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • wysokość pozostałych zobowiązań finansowych (jeśli takie są).

Kredyt na 20 000 zł – także bez zaświadczeń?

Osoby starające się o takie finansowanie mają w obowiązku dostarczyć dokument, który będzie zawierał potwierdzenie otrzymywania regularnych dochodów. W większości przypadków możemy go uzyskać w formie zaświadczenia od naszego pracodawcy. W sytuacji, kiedy nie możemy udokumentować naszych zarobków, możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu.

Klienci, którzy z różnych powodów nie mają możliwości udokumentowania swoich dochodów, nie mogą wziąć kredytu gotówkowego w banku. Skąd to wynika? Dla banku jest to bardzo ryzykowna sytuacja, aby udzielić finansowanie na taką kwotę osobie, która nie może potwierdzić wysokości oraz stałości swoich dochodów. W takim przypadku możemy skorzystać z opcji pożyczki bez zaświadczeń, którą otrzymamy wyłącznie na podstawie złożonego przez Klienta zaświadczenia o dochodach.

Gdzie dostaniemy kredyt w wysokości 20 tysięcy?

Kredyt gotówkowy na 20 000 zł uzyskać można w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Finansowanie dostępne jest pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. Zobacz nasz ranking z najlepszymi ofertami dostępnymi w całości online. Oferty kredytów gotówkowych dostępne są na każdym kroku, wystarczy wpisać jedno hasło w przeglądarkę. Najlepszy jest tani kredyt gotówkowy, czyli taki, którego kwota całkowita do spłaty będzie jak najniższa.

Pieniądze uzyskać można naprawdę bardzo szybko. W przypadku kredytów online formalności zredukowane są bowiem do zupełnego minimum, dzięki czemu proces ubiegania się o kredyt jest bardzo krótki.

Czy można wziąć kredyt 20 tys. na 10 lat?

Kredyt na 20 000 zł jest zobowiązaniem w wysokiej kwocie. Jednak w wielu bankach uzyskanie takich pieniędzy jest dostępne. Co ważne, środki otrzymać można nawet bez wychodzenia z domu. Obecnie większość ofert dostępna jest bowiem w całości online. Oznacza to, że proces wnioskowania, weryfikacji Klienta oraz wypłaty środków odbywa się w całości zdalnie.

Kredyt w wysokości 20 tys. zł to kredyt gotówkowy, który przeznaczyć można w każdym celu. Może to być więc remont, zakup samochodu, czy większa inwestycja. Tak naprawdę dla kredytodawcy nie cel wykorzystania uzyskanych pieniędzy nie będzie miał większego znaczenia. Dużo bardziej istotna jest natomiast zdolność i historia kredytowa Klienta. Czas spłaty wynosi do 120 miesięcy, czyli 10 lat. Procedury przy kredycie gotówkowym i kredycie konsumenckim są takie same.

Udzielenie kredytu dla Klienta zależy przede wszystkim od jego indywidualnej sytuacji finansowej. Podczas wybierania oferty ważne jest oczywiście oprocentowanie kredytu gotówkowego. Oferty w kredycie konsumenckim są przeróżne – oferują je zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. Spłaty kredytu dokonujemy na podany przez instytucję odpowiedni numer rachunku. W niektórych sytuacjach konieczne jest “dokupienie” ubezpieczenie kredytu gotówkowego – to zależy od oferty. Z opinii Klientów wynika, że takie praktyki stosuje czasami Santander Bank Polska oraz ING Bank Śląski.

Okres spłaty kredytu ustalamy jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania. Różne banki posiadają w swojej ofercie kredyt gotówkowy, lecz żaden nie jest sobie równy. Otrzymanie kredytu gotówkowego to kwestia kilku lub kilkunastu minut, pod warunkiem, że Klient spełnia wymagania stawiane przez daną instytucję.

Wysokość rat jest uzależniona oczywiście od kilku czynników. Mowa o kwocie kredytu czy okresie spłaty oraz o kwestiach opłat dodatkowych. Aby otrzymać kredyt należy posiadać konto osobiste, które można założyć online lub w placówce banku. Jeżeli chcemy skorzystać z promocji bankowych, warto złożyć wniosek online. Wszelkie dokumenty dotyczące otworzenia konta bank prześle na adres e-mail podany we wniosku. Za pośrednictwem kuriera może przyjść do nas karta płatnicza. W niektórych bankach jest tak, że karta jest wyłącznie wirtualna.

Kredyty i pożyczki w bankach mają najczęściej niższe oprocentowanie niż oferty w firmach pozabankowych. Biorąc kredyt, bank może nas zachęcać do wzięcia innych produktów banku. Warto wiedzieć, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu czy pożyczki należy się nam zwrot prowizji.

Kredyt na 20 tysięcy zł - pytania i odpowiedzi

Jeżeli bierzemy kredyt z pewnego źródła to jest to produkt jak najbardziej bezpieczny.

Kredyt 20 tysięcy zł jest skierowany przede wszystkim do osób, które mają pozytywną historię kredytową i zdolność kredytową.

W zależności od banku oraz okresu spłaty kwota raty będzie się różniła. Średnio rata kredytu 20 tysięcy zł/60 miesięcy wynosi około 500 zł.

Tak. Każdy kredyt wzięty w banku widać w BIK.

Kredyt 20 tysięcy zł opłaca się wziąć w takim banku, który oferuje najlepsze parametry produktu. Warto też sprawdzić, czy jakaś instytucja nie ma akurat promocji na kredyt gotówkowy.

Najtańsze kredyt gotówkowy to taki, którego całkowita kwota do zapłaty będzie jak najniższa.

Jeżeli przygotujemy swój budżet na dodatkowy, comiesięczny wydatek, a sam kredyt weźmiemy w zaufanym banku, to tak – taki kredyt gotówkowy jest bezpieczny. Wszystko warto zacząć od zorientowania się, jakie oferty kredytów gotówkowych są obecnie dostępne na rynku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wpływa na całkowity koszt kredytu gotówkowego. Mówi się, że im większe RRSO, tym droższy kredyt w całym rozrachunku.

W szybkim czasie decyzję kredytową wydaje Alior Bank, Santander Bank Polska, Bank Pekao i PKO BP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Mława
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Mława

Połowa Polaków nie chce wolnego 12 listopada
Wpisy
autor wpisu
Natalia Narloch
30 października 2018

Połowa Polaków nie chce wolnego 12 listopada

Co oznacza dobrobyt dla Polaków ?
Blog
author
Aneta Jankowska
10 lipca 2017

Co oznacza dobrobyt dla Polaków ?

PKO BP w Lubinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 sierpnia 2019

PKO BP w Lubinie

Promocja: “Korzyści dla Ciebie 2020” w Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 kwietnia 2020

Promocja: “Korzyści dla Ciebie 2020” w Credit Agricole

Polskie szpitale zadłużone na blisko 14 mld zł
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 kwietnia 2019

Polskie szpitale zadłużone na blisko 14 mld zł

Porównaj