10 najpopularniejszych filmów i seriali w Netflix

10 najpopularniejszych filmów i seriali w Netflix

author
Alicja Uzarowicz
01 marca 2020

Netflix, czyli bijąca w Polsce rekordy popularności platforma streamingowa to ogromna baza najróżniejszych filmów i seriali. W ostatnim czasie serwis postanowił wdrożyć nową możliwość dla użytkowników, którą dotychczas posiadali obywatele państw, w których testowano rozwiązanie. Już od wtorku możemy sprawdzić Top 10 najpopularniejszych filmów i seriali wśród Polaków.

Platforma Netflix uruchomiła we wtorek 25 lutego nową funkcję – użytkownicy mogą sprawdzić każdego dnia top 10 najpopularniejszych filmów i seriali użytkowników z danego kraju. Tego rodzaju rozwiązanie uprzedziły testy przeprowadzone na wybranych rynkach, na których działa serwis.

Dzięki takiej opcji możemy sprawdzić, jakie produkcje dostępne w serwisie cieszą się największych zainteresowaniem rodaków. Pozwoli to także na śledzenie, czy dana nowość rzeczywiście warta jest obejrzenia, czy też sprawdzenie, co lubią oglądać rodacy w wolnym czasie.

Krajami, w których nieco wcześniej można było sprawdzić ten ranking, są Wielka Brytania i Meksyk. Jak sprawdzić top 10 najpopularniejszych filmów i seriali na polskim Netflixie? Serwis postarał się o osobne zestawienia dla filmów i seriali, by ułatwić widzom odnalezienie odpowiedniej dla nich produkcji.

Jak sprawdzić 10 najpopularniejszych filmów i seriali na Netlixie?

Nowa funkcja pojawiła się zarówno w przypadku aplikacji na komputery i większe ekrany, jak również na urządzenia mobilne. Aby sprawdzić, jakie produkcje królują danego dnia w Polsce, pierwszym krokiem jest oczywiście zalogowanie się do aplikacji. Następnie wystarczy wybrać spośród zakładek „Filmy” albo „Seriale i programy”.

Następnie, w jednym z rzędów propozycji od samej platformy, pojawi się właśnie top 10 filmów albo top 10 seriali dla danego dnia. Jakie produkcje królowały w serwisie w dniu pojawienia się nowej usługi? 25 lutego Polacy oglądali najczęściej film z gatunku Dramat/Kryminał z Anne Hathaway i Benem Affleckiem w rolach głównych.

Mowa tutaj oczywiście o filmie „Jego ostatnie życzenie” opowiadającym o reporterce, która wyjeżdża do Ameryki Południowej by zająć się handlem bronią. Jaki serial był tego dnia najpopularniejszy wśród polskich widzów? Pozostając w temacie przestępczości widzowie wybrali meksykańską wersję „Narcos”.

Nowy plan abonamentu na Netflixie

Pozycje w top 10 najpopularniejszych filmów i seriali zmieniają się każdego dnia. Jest to o tyle przydatne, iż łatwiej będzie odpowiedzieć w końcu na pytanie „co by tu obejrzeć”. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie wśród produkcji najchętniej oglądanych danego dnia. Netflix przygotował dla użytkowników jeszcze jedną niespodziankę.

Albowiem w ostatnim czasie platforma streamingowa wprowadziła niedawno dwa nowe plany abonamentowe. Pierwszy z nich to Netflix mobile, dedykowany użytkownikom oglądającym na tabletach. Za jedyne 24 złotych miesięcznie można oglądać wszystkie produkcje z jednego mobilnego urządzenia.

Druga nowość to plan Mobile+ który kosztuje użytkownika już 38 zł/miesiąc. W tym jednak przypadku dostępne są dwa ekrany na dwóch różnych urządzeniach. Zmienia się również jakość oglądania. Pierwszy z planów mobilnych bowiem posiada jakość SD, a Mobile+ prezentuje treści w jakości Full HD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Uber z usługą wynajmu elektrycznych rowerów
Aktualności
author
Patryk Byczek
30 sierpnia 2018

Uber z usługą wynajmu elektrycznych rowerów

Alior Bank w Zielonej Górze
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 czerwca 2019

Alior Bank w Zielonej Górze

KredytOK w Płocku
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
10 lutego 2017

KredytOK w Płocku

Promocja: „Konto plus premia” w BGŻ BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 marca 2019

Promocja: „Konto plus premia” w BGŻ BNP Paribas

Morgan Stanley – co warto wiedzieć?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
13 listopada 2019

Morgan Stanley – co warto wiedzieć?

Iluzja pieniądza – na czym polega?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
08 maja 2019

Iluzja pieniądza – na czym polega?

Porównaj