14. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

14. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

author
Alicja Uzarowicz
01 sierpnia 2019

Jak poinformował w swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski, spółka partnerować będzie w tegorocznej, 14. już, edycji programu Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Jest to inicjatywa, z której najbardziej czerpią studenci. Otrzymują oni bowiem możliwość zdobycia zarówno praktycznej wiedzy z zakresu rynku kapitałowego, ale także dostania się na staże w firmach partnerskich, co da im doświadczenie tak potrzebne podczas rozwoju kariery zawodowej.

ING Bank Śląski będzie jedną z firm partnerujących tegorocznym warsztatom, które odbędą się w ramach 14. edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Jest to cykl spotkań, które organizuje Fundacja imienia Lesława A. Pagi, w której udział biorą najróżniejsze organizacje i instytucje finansowe.

To wydarzenie stanowi wspaniałą okazję dla studentów na poznanie realiów rynku kapitałowego oraz zdobycie niezwykle przydatnej i praktycznej wiedzy. To nie jest jednak koniec korzyści dla studentów. Ci bowiem, którzy ukończą dwutygodniowe warsztaty mają szansę na aplikowanie na staże w firmach partnerujących Akademii.

Jednym z tych partnerów jest właśnie ING Bank Śląski, o czym poinformował w swoim najnowszym komunikacie. W ramach swojego udziału w Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, Eksperci z ING przeprowadzą dla studentów zajęcia pod nazwą „Bank jako agregator funduszy od inwestorów indywidualnych”.

akademii

Fot. ING Bank Śląski

 

ING Bank Śląski tegorocznym partnerem Akademii

Jako, że tegoroczna edycja wydarzenia jest już czternastą imprezą tego rodzaju, o doświadczenia wyniesione z warsztatów zapytano ich uczestników. Wszyscy z nich zgodnie przyznają, że była to wspaniała okazja, aby poznać nie tylko tajniki rynku kapitałowego, ale również uczyć się od przedstawicieli czołowych firm rynku finansowego.

Lekcja, jaką wynieśli alumni warsztatów z Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, dotyczy także przewagi działania w zespole ponad indywidualnie realizowanymi projektami. Same warsztaty opierają się o idee reprezentowane przez Fundację im. Lesława A. Pagi, która to organizuje kolejne edycje każdego roku.

Mowa tutaj o takich ideach, jak: etyka biznesu, współpraca w zespole, otwartość na ludzi oraz poszanowanie ciężkiej pracy. Wszystkie te cechy razem wzięte stanowią doskonały spis cech, jakich poszukują u swoich pracowników największe instytucje i przedsiębiorstwa rynku finansowego i kapitałowego.

akademii

Staż z Lwem w ING Banku Śląskim

Prestiż Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

Dzięki Akademii studenci otrzymują wymierne korzyści w postaci wiedzy i doświadczenia. Jednak na tych, którzy ukończą dwutygodniowe warsztaty przygotowane przez organizatora i partnerów tejże inicjatywy, czeka coś jeszcze. Mówiąc precyzyjniej, na uczestników Akademii Liderów Rynku Kapitałowego czeka wstęp do prestiżowej społeczności.

Oznacza to, iż każdy alumn tegoż wydarzenia otrzymuję status Alumna ALRK, jak również Alumna Fundacji. Przedstawiciele tej społeczności są zapraszani w dalszych latach do współpracy przy realizacji projektu. Daje im to możliwość wspierania edukacji kolejnych grup studentów i czynnego działania w ramach fundacji.

ING Bank Śląski najlepszy w Polsce

Źródła:
http://paga.org.pl/projekty/akademia-liderow-rynku-kapitalowego/akademia-liderow-rynku-kapitalowego-edycja-xiv/o-projekcie?lang=pl
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/454027/ing-partnerem-14-edycji-programu-akademia-liderow-rynku-kapitalowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Egzamin ósmoklasisty – sprawdź terminy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 stycznia 2021

Egzamin ósmoklasisty – sprawdź terminy

ING Księgowość z funkcją sprawdzenia „białej listy VAT”
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 stycznia 2020

ING Księgowość z funkcją sprawdzenia „białej listy VAT”

Bank Pekao w Tomaszowie Lubelskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 lipca 2019

Bank Pekao w Tomaszowie Lubelskim

Kantor Walutowy Alior Bank – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
20 września 2020

Kantor Walutowy Alior Bank – opinie

Kredyt gotówkowy Jaworzno
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Jaworzno

Lombardy w Legionowie
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
07 grudnia 2022

Lombardy w Legionowie

Porównaj