Akademia Product Owner od BNP Paribas

Akademia Product Owner od BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
20 sierpnia 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem BNP Paribas już 5 września ruszy kolejna inicjatywa banku mająca na celu dokonanie zmiany na lepsze. Tym razem będzie to Akademia Product Ownera, która pozwoli pracownikom banku na poszerzenie swoich kompetencji. Spółka zaprasza każdego swojego pracownika na szkolenia z obszaru agile, czyli zwinnej metodyki.

Jak poinformował bank BNP Paribas, w obliczu rynkowego deficytu specjalistów od zwinnej metodyki tworzenia produktów, spółka postanowiła samodzielnie odnaleźć ich wśród swoich pracowników. Umożliwi to Akademia Product Ownera, w ramach której odbędą się szkolenia z obszaru agile.

Jednocześnie jest to szansa dla pracowników na zmianę działu, w którym obecnie pracują oraz gamy obowiązków, jaką wykonują każdego dnia. Powodem, dla którego bankowi BNP Paribas tak bardzo zależy na wyszkoleniu nowych ekspertów od agile, jest fakt, iż właśnie tę metodykę coraz częściej wykorzystuje się przy wdrażaniu nowych produktów.

"

Coraz więcej spośród naszych produktów i usług jest rozwijanych w agile’u. Potrzebujemy najlepszych specjalistów i mamy głębokie przekonanie, że wśród nas są osoby z potencjałem, by się takimi stać

– powiedział Piotr Widacki z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Ruszyła Akademia UX od BNP Paribas

Akademia Product Ownera ruszy 5 września

"

Akademia Product Ownera to krok w kierunku poszerzenia własnych kompetencji, być może nawet przebranżowienia, pozbawiony ryzyka, które się z tym zazwyczaj wiąże. Kandydaci pozostają na dotychczasowych stanowiskach i nie ponoszą kosztów szkolenia. Sukces zależy wyłącznie od ich pracy

dodał Piotr Widacki, cytowany w komunikacie.

Kim jest w ogóle Product Owner w firmie? Według definicji zawartej w komunikacie BNP Paribas jest to pracownik odpowiedzialny za wdrożenie i rozwój produktu. Właśnie u tej osoby powstają najważniejsze pomysły oraz realizowane są działania związane z danym produktem.

Zdaniem ekspertów z banku, Akademia Product Ownera będzie najłatwiejsza dla analityków biznesowych, product managerów, jak również opiekunom procesów. Mimo tego faktu, w każdym może tkwić zespół cech niezbędnych na tym stanowisku, dlatego BNP Paribas zaprasza do udziału w Akademii wszystkich chętnych.

Dzień Pszczół w BNP Paribas

BNP Paribas zaprasza pracowników do poszerzania wiedzy

Co ważne, w komunikacie Bank podkreślił, że nie jest konieczne posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia ani wiedzy w sferze zwinnej metodyki wdrażania produktów. W ramach Akademii odbędą się cztery jednodniowe zjazdy z częstotliwością jednego razu w miesiącu.

 

Organizatorzy starają się zapewnić jak najlepszy poziom kształcenia w ramach tegoż projektu. Dlatego każdy uczestnik będzie zdobywał wiedzę z zakresu agile pod okiem dedykowanego i indywidualnego mentora. Będą to osoby posiadające doświadczenie obszarze zwinnej metodyki. Uczestnicy będą mieli możliwość pozostania w stałym kontakcie ze swoim mentorem z Agile Center.

Poza samymi zjazdami, dla pracowników biorących udział w Akademii przewidziano również udział w Gildii Product Ownerów. Co więcej, po ukończeniu kursu każdy z pracowników wróci do działu, w którym dotychczas pracował, ale w innym charakterze. Uczestnicy Akademii będą wspierać transformację na agile w swoich działach.

 

"

Akademia jest szansą nie tylko dla ambitnych pracowników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowej, przyszłościowej roli. Każdy przełożony, posiadając w swoim zespole absolwenta Akademii zwiększa swoje szanse na […] łatwiejsze przystosowanie do pracy w modelu agile

– czytamy w komunikacie.

17. edycja Klasy od BNP Paribas

Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/457183/bnp-paribas-przyspiesza-z-transformacja-i-zacheca-swoich-pracownikow-d?fbclid=IwAR0uOlqvB-nE-N8eYp3pL4HfRpQ_Uc8_LZ950aJeJJ030xnh0oycZLTK4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Szczytno
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Szczytno

Leasing – czym jest?
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
17 października 2022

Leasing – czym jest?

Zwrot odsetek w Zaplo.pl
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
07 września 2016

Zwrot odsetek w Zaplo.pl

Linie lotnicze odprawiły 45 mln pasażerów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 lutego 2019

Linie lotnicze odprawiły 45 mln pasażerów

Jak działają karty biometryczne ?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
17 maja 2018

Jak działają karty biometryczne ?

Bank Pekao w Ostrowcu Świętokrzyskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 lipca 2019

Bank Pekao w Ostrowcu Świętokrzyskim

Porównaj