Apple Pay dla klientów firmowych ING Banku Śląskiego

Apple Pay dla klientów firmowych ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
19 lipca 2019

Już od wtorku 16 lipca klienci firmowi ING Banku Śląskiego, którzy posiadają kartę Visa lub Mastercard mogą korzystać z usługi Apple Pay. Ta metoda płatności została w komunikacie Banku określona mianem szybkiej i wygodnej. Co więcej, usługa gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę prywatności podmiotów, które z niej korzystają.

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o wdrożeniu dla klientów firmowych usługi Apple Pay. Korzystać z niej mogą ci klienci, którzy używają kart płatniczych firmy Visa lub Mastercard. Nowa usługa stanowi doskonałe narzędzie do sprawnego przeprowadzania transakcji płatniczych.

Zgodnie z danymi przekazanymi w komunikacie ING: „Płatności Apple Pay są szybkie, łatwe i wygodne, a jednocześnie bezpieczne, zapewniające ochronę prywatności użytkownika”. W jaki sposób usługa chroni prywatność podmiotów, które z niej korzystają?

Podczas dokonywania transakcji kartą przy użyciu Apple Pay, dane tejże karty nie są zapisywane w serwerach firmy Apple ani nawet na urządzeniu, za pośrednictwem którego dokonano płatności. Jak to możliwe, że wiadomo z czyjej karty pobrać środki, jeżeli nigdzie nie widnieje jej numer?

Pojazdy elektryczne ING i blinkee.city.

Jak działa Apple Pay?

Twórcy usługi wpadli na świetny pomysł, w jaki sposób realizować transakcje bez jednoczesnego zapisywania danych karty. Każda karta płatnicza wykorzystywana do takiej płatności posiada swój własny, cyfrowy odpowiednik numeru karty. Jest on następnie przypisany przez system do konkretnego urządzenia.

Apple Pay gwarantuje także bezpieczeństwo poszczególnych transakcji, poza utajnieniem danych karty płatniczej Visa lub Mastercard. W przypadku realizacji każdej płatności niezbędny jest jednorazowy i dynamiczny kod bezpieczeństwa. Dopiero po jego wprowadzeniu transakcja kończy się pomyślnie.

Co ciekawe, chociaż sama usługa wykorzystuje dosyć skomplikowaną i zaawansowaną technologię, to jej obsługa nie powinna sprawiać większych problemów. Jej aktywację określono w komunikacie jako nieskomplikowaną i intuicyjną. Po uruchomieniu usługi użytkownik posiada wszystkie korzyści z płatności kartami.

apple pay

Ekonomiści z ING w czołówce zespołów prognostycznych.

Kto może korzystać z Apple Pay?

Zbiór użytkowników usługi należy podzielić na dwie części pod względem miejsca dokonania transakcji. Klienci chcący korzystać z Apple Pay w sklepach stacjonarnych, muszą posiadać jeden z następujących modeli smartfonów od Apple: iPhone SE, iPhone 6 oraz modele nowsze. Usługę obsługują również urządzenia Apple Watch.

Ta grupa klientów firmowych może korzystać także z płatności online. W celu weryfikacji należy skorzystać z odcisku palca, albo technologii rozpoznawania twarzy. Ta druga metoda dostępna jest tylko dla użytkowników iPhone X. Usługa ta w sklepach online jest inteligentnym narzędziem, które uzupełni dane adresowe i karty płatniczej automatycznie.

W przypadku zakupów przez Internet korzystając z aplikacji mobilnych albo przeglądarki Safari, rozszerza się jeszcze ilość urządzeń obsługujących Apple Pay. Są to zatem iPhone 6 i nowsze, iPhone SE, iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 3, a także 5. generacja tabletu iPad i nowsze.

Jeżeli natomiast użytkownik decyduje się na zakupy tylko poprzez przeglądarkę Safari, to również może skorzystać z usługi poprzez dowolne urządzenie Mac z roku 2012 i późniejszych. Konieczne jest jednak posiadanie systemu macOS Sierra oraz dodatkowa weryfikacja na jednym z iPhone 6 lub nowszym i Apple Watch lub MacBook Pro poprzez odcisk palca.

apple pay


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/451407/apple-pay-dla-firm-w-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czym jest biuro informacji gospodarczej (BIG)?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
18 maja 2023

Czym jest biuro informacji gospodarczej (BIG)?

Jak wygląda egzekucja z rachunku bankowego?
Dla zadłużonych
author
Aleksandra Gościnna
29 kwietnia 2016

Jak wygląda egzekucja z rachunku bankowego?

Pożyczki bez zaświadczeń Zgorzelec
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 września 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Zgorzelec

Getin Bank liderem trzeciej fali projektu Instytucja Roku
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
18 grudnia 2019

Getin Bank liderem trzeciej fali projektu Instytucja Roku

Pożyczki bez BIK Mysłowice
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 maja 2022

Pożyczki bez BIK Mysłowice

Porównaj