Strona główna Blog Firma budowlana płaci 2000 zł za polecenie pracownika

Firma budowlana płaci 2000 zł za polecenie pracownika

author
Natalia Narloch
24 października 2018
Budimex – największa budowlana firma w Polsce przeżywa kryzys. Coraz ciężej jest znaleźć im pracowników. Obecnie na nowe stanowiska poszukują ponad 1100 specjalistów. Aby do końca 2019 roku wypełnić lukę kadrową, Budimex postanowił płacić 2000 złotych za każdą skutecznie wskazaną osobę.

Kogo szuka Budimex?

Budimex jest największą firmą budowlaną w Polsce, generalnym wykonawcą robót budowlanych w infrastrukturze, przemyśle i energetyce.  Warto zaznaczyć, że jako jedna z nielicznych w latach 2014-2016 podczas kryzysu zamówień w branży budowlanej nie zredukowała zatrudnienia. Ponad to, firma płaci swoje podatki w Polsce i jest „największym płatnikiem podatków w branży budowlanej”.

Firma poszukuje pracowników z całej Polski w ponad 50 różnych specjalizacjach. Wśród nich: kierowców budowy, majstrów oraz inżynierów robót torowych. Jak mówi członek zarządu Budimeksu, Cezary Mączka, firma walczy o najlepszych specjalistów w swoich branżach. Stąd też narodził się pomysł wprowadzenia systemu rekomendacji  wewnętrznej, jako innowacyjnego i skutecznego rozwiązania.

„Wprowadzenie tego innowacyjnego rozwiązania to rozwinięcie systemu rekomendacji wewnętrznych, który działa w Budimeksie od ponad dwóch lat. W pierwszej połowie 2018 roku na 240 poleceń zatrudniliśmy prawie 100 osób”, dodał Mączka. Warto zaznaczyć, że Budimex jest pierwszą firmą budowlaną w Polsce, w której osoby z zewnątrz będą nagradzane za polecenie odpowiedniego pracownika. Do tej pory rozwiązania takie miały miejsce jedynie wewnątrz jednej firmy. 

Jak będzie wyglądał proces rekrutacji nowych pracowników?

"Największa polska firma budowlana wprowadzi jako pierwsza firma w branży budowlanej w Polsce zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Każdy, niezależnie od swojego miejsca pracy, kto skutecznie wskaże pracownika na poszukiwane przez Budimex stanowisko, otrzyma nagrodę finansową  w wysokości do 2 000 zł"  podają w komunikacie spółki.

Zgłaszanie kandydatów możliwe będzie poprzez system rekomendacji na stronie internetowej polecambudimex.pl.  Bez względu na adres zamieszkania, proponując osobę, która następnie zostanie przyjęta do pracy otrzymujemy 2000 złotych od firmy.

Do końca 2019 roku, firma planuję wypełnić niszę pracowników. Program rekomendacji ma skuteczenie pomóc w sprawnym znalezieniu 1100 specjalistówi oraz pozwolić firmie utrzymać wysoką pozycję w branży i wzrastającą liczbę zamówień.

Budimex

W grupie Budimex w ciągu czterech ubiegłych lat, zatrudnienie zwiększyło się z 4,5 do 7 tysięcy osób. Firma prowadzi obecnie ponad 300 kontraktów w Polsce i za granicą. Od roku 2014, całkowita wartość zamówień zwiększyła się z 4 mld zł do 10 mld zł w 2018r.

Według ostatniego rankingu Deloitte, Budimex to największa grupa budowlana w Polsce. Jej przychody w roku 2017 wyniosły 6,37 mld zł (wzrost o 14,3% w porównaniu z rokiem poprzednim). Zaraz po niej w rankingu uplasowała się Skanska – 3,88 mld zł (wzrost o 2,1%) a następnie Strabag – 3,63 mld zł przychodu (wzrost o 6,2%).

Budimex notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1995 roku. W ubiegłym roku osiągnął skonsolidowany przychód w wysokości 6,37 mld zł.
 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Konto 500+ w BOŚ Banku
Pod Lupą
author
Lukasz_Zubrzycki
31 lipca 2017

Konto 500+ w BOŚ Banku

Co kupić na walentynki? 100 najlepszych propozycji
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 stycznia 2020

Co kupić na walentynki? 100 najlepszych propozycji

PKO BP w Lidzbarku Warmińskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 lipca 2019

PKO BP w Lidzbarku Warmińskim

Santander przejmuje Deutsche Bank Polska
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
10 października 2018

Santander przejmuje Deutsche Bank Polska

Szybkie pożyczki Pleszew
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
23 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Pleszew

PKO BP w Ostrowie Wielkopolskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 sierpnia 2019

PKO BP w Ostrowie Wielkopolskim