Autor: Natalia Narloch
Dodano: 05.11.2018
Udostępnij:

Bank Pekao S.A. wzbogaca swoją ofertę o dodatkową opcję umożliwiającą lokowanie kapitału w ramach „impact investing”. Poszerzając swoje portfolio umożliwia inwestycje zaangażowane społecznie.

Czym jest impact investing?

Impact investing to nowy trend alokowania kapitału. Polega na inwestowaniu zaangażowanym społecznie i finansowaniu spółek odgrywających pozytywną i istotną rolę w społeczeństwie. Jest to odmiana inwestowania odpowiedzialnego społecznie (socially responisble investing).

Podejścia te nieznacznie się różnią. W inwestowaniu odpowiedzialnym społecznie wyklucza się kontrowersyjną działalność biznesową. W koncepcji „impact investing” liczy się świadomie dobrany projekt inwestycyjny, który przyniesie widoczną  poprawę warunków i jakości życia.

Filozofia ta staje się coraz bardziej popularna. Firmy nierzadko sięgają do jednej z koncepcji. Co więcej są z tego dumne i ogłaszają się jako liderzy CSR (corporate social responsibility). Nic dziwnego, że działają w ten sposób. Jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany klimatyczne i podziały ekonomiczne.

Co ważne, koncepcja „impact investing” zakłada nie tylko wprowadzenie potrzebnych funduszy ale także monitorowanie zmian i postępów realizacji danych strategii.

Bank Pekao podąża światowymi trendami

„Bank Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i chcemy, by nasi klienci inwestowali zgodnie ze światowymi trendami, mając na uwadze wpływ na środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. Takie podejście do inwestycji jest wśród najzamożniejszych tego świata coraz bardziej naturalne" – powiedziała wiceprezes Roksana Ciurysek-Gedir.

Vestas, to firma, z którą postanowił współpracować Bank Pekao S.A. Vestas to największy na świecie producent turbin wiatrowych. Wysoko ceniąc standardy odpowiedzialności społecznej idealnie wpasował się do koncepcji „impact investing”. Dodatkowo wspiera 11 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Jako producent turbin wiatrowych może przynieść dużą wartość dodaną. Przede wszystkim w kontekście dostępu do czystej energii, klimatu, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji, ale także wspierając jakość edukacji i wzrost gospodarczy.

Certyfikaty strukturyzowane zostały oparte o akcje spółki Vestas za pośrednictwem Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A. Co najważniejsze, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów Private Bankingu.

„To dopiero początek, bo w najbliższych miesiącach będą wdrażane kolejne produkty powiązane ze spółkami spełniającymi założenia impact investing, a także z indeksami i funduszami inwestycyjnymi z tego sektora” – podsumowała wiceprezes Roksana Ciurysek Gedir.

Bank Pekao S.A. – lider private banking

Bank Pekao S.A. jest obecnie drugim co do wielkości bankiem w Polsce i największy bank korporacyjny. Jako jedna z ważniejszych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej obsługuje 5 mln klientów i 50% wszystkich polskich firm. Należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Lider w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Co więcej, jest jednym z większych pracodawców w Polsce -zatrudnia ponad 15 000 osób.

Źródło: www.media.pekao.com.pl

Komentarze