PKO Bohaterom – pomoc Powstańcom Warszawskim

PKO Bohaterom – pomoc Powstańcom Warszawskim

autor wpisu
Natalia Narloch
19 października 2018

Pracownicy warszawskich oddziałów PKO Banku Polskiego zostali docenieni za swoje działania na rzecz Powstańców Warszawskich. Wolontariusze przeprowadzili szereg akcji, takich jak zakupy żywności, sprzętów AGD, wyposażenie i remont mieszkań oraz zbiórki pieniędzy w ramach inicjatywy „PKO Bohaterom”.

Nagrodzeni podczas uroczystej gali

Projekt „Wawa Bohaterom” realizowany przez TVP 3 wyróżnił wolontariuszy ze stołecznych oddziałów PKO Banku Polskiego, którzy przeprowadzili szereg działań pod hasłem „PKO Bohaterom”.

Uroczystość odbyła się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich. W wydarzeniu wzięli udział Powstańcy Warszawscy, w tym 97-letni Janusz Walędzik zanany jako „Czarny”, który pojawił się wraz z uczniami szkoły, do której niegdyś uczęszczał, a następnie bronił w czasie wojny.

„To wyróżnienie jest dla nas dużym zaskoczeniem. My po prostu staramy się pomagać osobom potrzebującym. Najbardziej cieszy nas fakt, że to się udaje. Gdy widzimy cel pomocy, określamy potrzeby, oceniamy możliwości i mobilizujemy się do pracy. Mamy poczucie, że można zrobić jeszcze więcej dla naszych bohaterów, dlatego nie spoczniemy i – w miarę naszych możliwości – będziemy kontynuować pomoc” powiedziała inicjatorka akcji Iwona Kowalewska-Wojtala, dyrektor jednego z oddziałów PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Idea akcji „PKO Bohaterom”

Pracownicy warszawskich oddziałów banku wyrazili inicjatywę upamiętnienia heroizmu Powstańców Warszawskich. 100-lecie odzyskania niepodległości i kolejna rocznica wybuchu powstania to dobry moment na przypomnienie o naszych bohaterach.

Są to osoby wiekowe,  z ogromnym doświadczeniem lecz niestety często zmagające się z problemami zdrowotnymi i trudną sytuacją mieszkaniową. Stąd też pomysł stołecznych wolontariuszy na dostarczenie doraźnej i bezpośredniej pomocy, która bez wątpienia należy się naszym bohaterom.

Jesteś Klientem PKO BP? Sprawdź najważniejsze informacje:

PKO BP – sesje przelewów

PKO BP – kod SWIFT

PKO BP – infolinia

PKO BP – opinie

Wolontariusze akcji i ich zaangażowanie

Pracownicy PKO BP zbierali fundusze a następnie remontowali mieszkania, wymieniali wyposażenie i dostarczali niezbędny sprzęt AGD. Ich działania opierały się w znacznej części na zbiórce i regularnej dostawie żywności dla ponad 100 Powstańców Warszawskich, których objęła akcja.

„Pomoc Powstańcom Warszawskim jest dla nas wielką przyjemnością. To wyjątkowe osoby, które swoich działań w czasie Powstania Warszawskiego nie uważają za bohaterstwo, ale powinność i coś oczywistego. Podczas spotkań z nimi usłyszeliśmy wiele fascynujących wspomnień i opowieści. Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy pomagać tym wielkim i skromnym  bohaterom” powiedziała Grażyna Mac, dyrektor ds. sprzedaży Regionalnego Oddziału Detalicznego w Warszawie.

Akcja  „PKO Bohaterom” zakończona sukcesem

Inicjatywa trwająca rok objęła 108 Powstańców Warszawskich. Dzięki zaangażowaniu  pracowników banku zebrano potrzebne fundusze i żywność. Zakupiono i regularnie organizowano dostawę niezbędnych produktów.
Warto zaznaczyć, że wolontariusze sami zorganizowali remont mieszkań (m.in. pani Zofii Brączek, sanitariuszki znanej jako „Renia” oraz Janusza Walędzika, pseudonim „Czarny”). Zaangażowali się także w odpowiednie przystosowanie pomieszczeń do osób niepełnosprawnych.

Każdy może pomóc – wystarczą chęci

Pracownicy PKO Banku Polskiego chętnie angażują się w różne akcje charytatywne. Wspierają także kombatantów, domy dziecka i seniorów. Osoby, do których kierują swoją pomoc mogą liczyć na skuteczne wsparcie. Akcje promowane są przez bank aby uwrażliwić i zaangażować społeczeństwo do niesienia pomocy na większą skalę.

„Powstańcy to prawdziwi bohaterowie. Dlatego do akcji pomocy dla nich angażujemy nasze portfele, ręce i serca. Udział w tej akcji to dla nas wielka radość i unikalna okazja, aby i posłuchać niesamowitych,  autentycznych historii” powiedziałą Edyta Szymańska, dyrektor Oddziału 11 PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile ostrzega przed oszustami
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 czerwca 2019

T-Mobile ostrzega przed oszustami

Kredyt samochodowy Otwock
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 listopada 2017

Kredyt samochodowy Otwock

PKO BP w Kaliszu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 sierpnia 2019

PKO BP w Kaliszu

Alior Bank w Nakle nad Notecią
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Nakle nad Notecią

Santander Consumer Bank Kraśnik
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
04 lipca 2021

Santander Consumer Bank Kraśnik

Smartney nawiązał współpracę z Dynatrace
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
29 kwietnia 2023

Smartney nawiązał współpracę z Dynatrace

Porównaj