Czas na podsumowanie akcji Biedronki. Wnioski z drugiej edycji “Gangu Świeżaków” są bardzo ciekawe. W ostatnią niedzielę minął termin, w którym rozdawane były naklejki za zakupy. Świeżaki można jednak odbierać jeszcze do 3 grudnia. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 24.11.2017
Udostępnij:

Źródło: https://www.gangswiezakow2.biedronka.pl/

Ile kosztował jeden Świeżak bez dodatkowych naklejek ?

Każdy, kto chciał dostać maskotkę za darmo musiał uzbierać 60 naklejek. Można też było ją zdobyć za 30 sztuk, ale z dopłatą w wysokości 19,99 zł. Jedna wlepka to wydane co najmniej 40 zł na zakupy. Klienci dostawali dodatkowe naklejki, o ile kupili warzywa lub owoce, a także w przypadkach, kiedy posiadali kartę lojalnościową “Moja Biedronka”.

Ciekawe jest założenie, że jeśli ktoś nie spełniał dwóch ostatnich kryteriów, to na jedną maskotkę mógł wydać nawet 2400 zł. To dużo jak za małego pluszaka. Przypomnijmy, że regularna cena jednego Świeżaka w sklepach to 49,99 zł.

Rafał Mundry, absolwent Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Wrocławskim przygotował zestawienie akcji i opublikował je na swoim Twitterze. Mudry tłumaczy, że w najlepszym scenariuszu Polacy, aby zdobyć Świeżaki wydali "tylko" 4,8 mld zł. To więcej niż w tym czasie wypłacono 500+. W "najdroższym" zaś – wydali 14,4 mld zł.

Źródło: https://twitter.com/RafalMundry

Program "Rodzina 500+" trwa od kwietnia 2016 roku i jak podaje Rafał Mundry:

Do tej pory, czyli przez 18 miesięcy – wypłacono z niego 35,8 mld zł. To jedynie 2,5 (przy 14 mld zł) lub 7,5 (przy 4,8 mld) raza więcej od tego, ile pieniędzy Polacy wydali na Świeżaki w ciągu zaledwie dwóch miesięcy!

Sieć “Biedronka” z pewnością zna się na promocji – pluszowe szaleństwo ogarnęło całą Polskę, jednak co zaskakujące, czasem dochodziło nawet do przypadków łamania prawa. 

Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/swiezaki-odbierzesz-tylko-do-3-grudnia/

Maskotki można jeszcze odbierać w sklepach do niedzieli 3 grudnia. 

Komentarze (1)

Biedronka za dużo pieniędzy chce jak na 1 świeżaka. Ja znalazłem loterię, w której można wygrać świeżaki o wiele taniej. http://gangswiezaka.pl/ Gorąco polecam