Automaty Poczty Polskiej już niedługo zagoszczą w Biedronkach

Automaty Poczty Polskiej już niedługo zagoszczą w Biedronkach

author
Alicja Uzarowicz
09 maja 2019

Nauczona przykładem niekwestionowanego sukcesu paczkomatów firmy InPost Poczta Polska także zdecydowała się na ułatwienie klientom odbioru przesyłek w takiej formie. Już niedługo w Biedronkach i oddziałach Poczty Polskiej pojawią się bowiem samoobsługowe automaty do odbioru paczek dostarczone przez firmę SwipBox.

SPROSTOWANIE

artykułu pt. “Automaty Poczty Polskiej już niedługo zagoszczą w Biedronkach” z dnia 9 maja 2019 roku

Zarząd Inpost S.A. wyjaśnia, że wyraz “Paczkomat” stanowi znak towarowy, na który Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego nr R.225679. Prawo do oznaczania urządzeń do automatycznego odbioru przesyłek nazwą “Paczkomat” przysługuje wyłącznie spółkom Inpost S.A. oraz Inpost Paczkomaty sp. z o.o. Dlatego też nie jest prawdą, że Poczta Polska uruchamia paczkomaty. 


Polacy bardzo szybko pokochali wygodny sposób odbierania przesyłek jakim niewątpliwie są dostępne zawsze w okolicy automaty Poczty Polskiej firmy InPost. Takie rozwiązanie przynosi korzyści klientom, którzy nie muszą oczekiwać w godzinach roboczych na kuriera bądź zamawiać przesyłki do miejsca pracy.

Automaty Poczty Polskiej stanowią także znaczne odciążenie dla firmy kurierskiej, która nie musi angażować tak wielu kurierów, wystarczy jeden, który dowiezie paczki do automatów na danym rejonie. Wszystkie te dobre strony dostrzegła Poczta Polska, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu rozwiązania dla swoich klientów.

Wkrótce zatem przesyłkę odebrać będzie można w automatach Poczty Polskiej dostępnych w oddziałach Poczty Polskiej. PPSA poszła jednak o krok dalej, proponując swoim klientom odbiór przesyłek także w sklepach sieci Biedronka. Samoobsługowe automaty do odbioru przesyłek ma dostarczyć firma SwipBox.

Kiedy odbierzemy paczkę w oddziale Poczty Polskiej?

Z komunikatu Poczty Polskiej wynika, iż pierwsze z 200 planowanych automatów do odbioru paczek pojawi się w placówkach pocztowych jeszcze przed wakacjami. Pozostałe mają ujrzeć światło dzienne natomiast jeszcze przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku.

Gdzie zostaną postawione takie automaty Poczty Polskiej? Na początku zakłada się, iż mają one stanąć w największych polskich miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice i Wrocław. W perspektywie roku 2023 to rozwiązanie ma podwoić roczny przychód z ilości przesłanych paczek. Aktualnie automaty Poczty Polskiej przyniosą 1 mld zł rocznie.

"

Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego, dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty

– powiedział Przemysław Sypniewski, prezes zarządu spółki Poczta Polska SA.

Dlaczego akurat Biedronka?

Wybór tej sieci sklepów nie był przypadkowy. Jest on wynikiem analizy preferencji klientów sklepów internetowych i platform sprzedażowych. Pomysł zakładał jak najlepsze dopasowanie do stylu życia klientów i stąd właśnie w Biedronce odebrać będzie można paczkę.

Niestety nie wszystkie automaty samoobsługowe będą czynne całą dobę. Paczkomaty w sklepach bowiem dostępne będą wyłącznie w godzinach otwarcia sklepów. Te stojące w oddziałach Poczty Polskiej dostępne będą jednak 24 godziny na dobę. Jak PPSA motywuje takie rozszerzenie swojej działalności?

"

Kanał dostaw przesyłek kurierskich do sieci urządzeń samoobsługowych stanowi istotną szansę na poprawę pozycji konkurencyjnej Poczty Polskiej na rynku usług paczkowych. Zapewni multikanałowość dostaw, umożliwi pozyskanie nowych klientów […] a w konsekwencji wzrost udziału Poczty Polskiej w rynku paczkowo-kurierskim

– jak czytamy w komunikacie.


Źródła:

https://media.poczta-polska.pl/pr/437051/poczta-polska-buduje-siec-automatow-do-odbioru-paczek

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Świdnica
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
28 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Świdnica

Będzie łatwiej o kredyt
Wpisy
author
Patryk Byczek
14 maja 2018

Będzie łatwiej o kredyt

Kredyt hipoteczny Nowa Sól
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
28 sierpnia 2017

Kredyt hipoteczny Nowa Sól

Ultimo – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2020

Ultimo – opinie

Ile na alkohol wydają mieszkańcy Unii Europejskiej?
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
10 stycznia 2019

Ile na alkohol wydają mieszkańcy Unii Europejskiej?

mFundacja rozstrzygnęła 8. edycję mPotęgi
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021

mFundacja rozstrzygnęła 8. edycję mPotęgi

Porównaj