Bank Millennium po raz ósmy wesprze Sacrum Profanum

Bank Millennium po raz ósmy wesprze Sacrum Profanum

author
Alicja Uzarowicz
20 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millennium poinformował o tym, że już ósmy raz z rzędu sponsorować będzie krakowski festiwal Sacrum Profanum. Siedemnastą edycję wydarzenia uświetni siedemnaście koncertów oraz liczne dodatkowe atrakcje. Festiwal rozpocznie się 27 września i potrwa osiem dni.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bank Millennium w swoim najnowszym komunikacie po raz ósmy już spółka będzie sponsorem festiwalu Sacrum Profanum. Wydarzenie to rozpocznie się 27 września i potrwa osiem dni wypełnionych muzyką. W planach jest bowiem siedemnaście koncertów i różne dodatkowe wydarzenia.

Siedemnasta edycja krakowskiego festiwalu potrwa do 4 października, a jej hasłem przewodnim jest #SĄSIEDZTWO. Organizatorzy wybierając to hasło kierowali się zarówno sąsiedztwem geograficznym, jak i tym muzycznym. Twórcy wstępujący podczas festiwalu oddadzą sąsiedztwo w najróżniejszych postaciach.

"

Bank Millennium od początku swojej działalności biznesowej angażował się w udostępnianie i upowszechnianie kultury w Polsce. […] Tak w 2012 roku było z festiwalem Sacrum Profanum, które od kilku lat jest jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu kulturalnym w kręgach osób interesujących się muzyką współczesną, a Bank jest dumny, że może to wydarzenie wspierać

– powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu PR w Millennium, cytowana w komunikacie.

Fot. Millennium

 

Sąsiedztwo podczas Sacrum Profanum

Artyści wykonujący swoje utwory podczas licznych koncertów pochylą się nad sąsiedztwem lokalnym i krajowym, jak również społecznym i symbolicznym. Na siedemnastą edycję festiwalu zaplanowano wstępy przedstawicieli dziesięciu krajów. Będą to zatem muzycy z Polski, Litwy, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady Korei Południowej, jak również Austrii i Australii.

"

Bank Millennium wspiera festiwal Sacrum Profanum, który jest festiwalem muzyki współczesnej, ale również eksperymentalnej. Bank Millennium jest partnerem długofalowym wspiera, ale nie ingeruje w program festiwalu

– dodała Izabela Helbin, Dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego, cytowana w komunikacie.

Dokładniejsze informacje, takie jak jego harmonogram oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących wszyscy chętni odnajdą na www.sacrumprofanum.com. Festiwal jest niewątpliwie ciekawą formą zderzenia z kulturą w towarzystwie sąsiadów – tych geograficznych jak i muzycznych.

Kulturalna działalność Millennium Banku

Zaangażowanie spółki we wspieranie kultury trwa już od trzydziestu lat. Wsparcie, na jakie mogą liczyć organizatorzy wydarzeń kulturalnych i artyści określono mianem 360 stopni. Albowiem Bank ten nie wyklucza spod swoich skrzydeł mecenatu żadnego rodzaju ekspresji.

Wśród działalności promocyjnej banku dla sztuki wyróżnić można takie formy jak malarstwo, muzyka, rzeźba, fotografia, ale taż literatura, performance, film i teatr. Co więcej spółka sponsoruje różne festiwale muzyczne nie rzadko po kilka albo kilkanaście lat.

Krótkie podsumowanie działalności prokulturalnej, jaką prowadzi Bank Millennium, stanowi poniższy film przygotowany przez spółkę właśnie z tej okazji.


Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/bank-millennium-mecenas-kultury-od-30-lat-juz-poraz-8-wspiera-festiwal-sacrum-profanum-11-09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Radom
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
20 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Radom

Inspektorat ZUS w Lublińcu
Oddziały
author
Patryk Byczek
09 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Lublińcu

Platforma ZenCard w PKO BP
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
04 stycznia 2018

Platforma ZenCard w PKO BP

Pożyczki bez zaświadczeń Bogatynia
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
08 czerwca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Bogatynia

DNB Bank zwraca pieniądze. Sprawdź, jak otrzymać rekompensatę
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
27 stycznia 2019

DNB Bank zwraca pieniądze. Sprawdź, jak otrzymać rekompensatę

Porównaj