Bieg „Tropem Wilczym” z PKO BP

Bieg „Tropem Wilczym” z PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
22 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o zbliżającym się wydarzeniu sportowym. Bieg „Tropem Wilczym” ze współpracą spółki już po raz ósmy upamiętni Żołnierzy Wyklętych i rozpocznie się 1 marca w 365 miastach w Polsce i na świecie. W niektórych z tych miejsc po raz kolejny odbędą się akcje z cyklu „biegnę dla…”.

Swój najnowszy komunikat PKO Bank Polski poświęcił sportowej inicjatywie, której celem jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Już po raz ósmy bowiem bieg „Tropem Wilczym” odbędzie się w 365 miastach Polski i świata. Zawody rozpoczną się 1 marca i przy okazji ponownie ruszy akcja „biegnę dla…” Fundacji PKO BP.

Warto przypomnieć, kim są tak zwani Żołnierze Wyklęci. Byli to bohaterowie polskiego pochodzenia, którzy w latach 1944-1963 sprzeciwiali się komunistycznej władzy. Aby bieg miał większą symbolikę, jego uczestnicy przebiegną dystans właśnie 1 963 metrów. W tym roku zginął w walce Józef Franczak o pseudonimie „Lalek”, czyli ostatni podziemny żołnierz.

Co więcej, osoby, które podjęły wyzwanie przebiegnięcia tego dystansu dla uczczenia pamięci tych bohaterów, pobiegną w koszulkach przedstawiających wizerunki tych żołnierzy. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło bardzo wielu chętnych i z tego powodu bieg odbędzie się w 365 miastach w Polsce i na świecie.

Bieg „Tropem Wilczym” – PKO BP partnerem wydarzenia

Do uczestnictwa w tegorocznym biegu zgłosiło się aż 77 tysięcy chętnych osób. Poza polskimi granicami w inicjatywie weźmie udział wielu Polaków i pasjonatów historii zza granicy. Łącznie poza Polską odbędzie się aż 17 biegów tego rodzaju między innymi w Wiedniu, niemieckim Herdorf czy Londynie.

Biegacze wystartują ku chwale Żołnierzy Wyklętych także w Christchurch w Nowej Zelandii, czy Keysborough w Australii oraz w Nowym Jorku i Chicago. Ze względu na mocno militarny wydźwięk tej inicjatywy, do udziału w biegu zgłosili się również żołnierze przebywających na zagranicznych misjach wojskowych.

Oznacza to, że żołnierze pobiegną „Tropem Wilczym” między innymi w Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz Afganistanie. Jednak lokalizacja tych biegów zależy od tego, gdzie uda się bezpiecznie przeprowadzić tego rodzaju imprezę. Światowy zasięg biegu niewątpliwie szokuje i to pozytywnie – podczas pierwszego biegu w 2013 wystartowało zaledwie 50 zawodników.

Bieg „Tropem Wilczym” coraz popularniejszy na świecie

"

Biegowi głównemu będą towarzyszyć zawody na różnych dystansach, a także pokazy grup rekonstrukcyjnych czy gry terenowe. Organizatorem Biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja

– czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Co ważne, chętni w dalszym ciągu mogą rejestrować się na bieg. W tym celu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej www.tropemwilczym.org. Przy okazji biegu, w niektórych miastach uczestnicy wezmą równię udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…”, której organizacją zajmuje się Fundacja PKO Banku Polskiego.

W zeszłym roku ta inicjatywa towarzyszyła wszystkim najważniejszym imprezom sportowym, których organizatorem lub partnerem był właśnie PKO Bank Polski. Dzięki pomocy biegaczy udało się wesprzeć bardzo wiele chorych i potrzebujących dzieci.

"

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla…” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz beneficjantów. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać przed biegiem w biurach zawodów poszczególnych miast

– napisano w komunikacie PKO Banku Polskiego.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/86698-pko-bank-polski-zaprasza-na-8-bieg-tropem-wilczym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

„Wsparcie dla Ciebie” od Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 kwietnia 2020

„Wsparcie dla Ciebie” od Credit Agricole

Alior Bank w Rzgowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 maja 2019

Alior Bank w Rzgowie

Fundusz Trójmorza – czym się zajmuje?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 czerwca 2019

Fundusz Trójmorza – czym się zajmuje?

Kredyt hipoteczny Szczecinek
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
15 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Szczecinek

Bezpłatna książka da dzieci od Fundacji mBank
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 lutego 2020

Bezpłatna książka da dzieci od Fundacji mBank

Porównaj