BOŚ Bank z nowym systemem e-bankowości

BOŚ Bank z nowym systemem e-bankowości

author
Alicja Uzarowicz
18 lipca 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem Banku Ochrony Środowiska, klienci indywidualni podmiotu mogą w najbliższym czasie spodziewać się udostępnienia interfejsu e-bankowości. W dalszym etapie natomiast pojawi się nowa aplikacja mobilna i rozszerzenia funkcjonalne, jakie zasilą bankowość elektroniczną.

Bankowość elektroniczna jest rozwiązaniem rozwijanym bez przerwy przez poszczególne banki. Nie dziwi zatem, że BOŚ Bank postanowił rozszerzyć swój system e-bankowości o nowocześniejsze narzędzia przeznaczone dla klientów indywidualnych. Podmiot zakłada utworzenie różnych kanałów kontaktów z bankiem.

W ramach całego systemu e-bankowości mają powstać platformy bankowości internetowej oraz mobilnej. Taka konstrukcja udogodnienia, jakim jest bankowość elektroniczna pozwala na sukcesywne dodawanie nowych funkcji i poszerzanie zakresu działania poszczególnych narzędzi.

Zgodnie z komunikatem Banku BOŚ w tejże kwestii naczelnym celem unowocześnienia interfejsu bankowości internetowej i mobilnej jest dostosowanie ich funkcjonalności do potrzeb klientów. Na ten moment nowe rozwiązania są w fazie testowej, choć w komunikacie napisano, że udostępnienie ich odbiorcom mają nastąpić wkrótce.

Co wprowadzi nowy system e-bankowości BOŚ Banku

Powodem, dla którego nastąpi modernizacja i aktualizacja systemów e-bankowości jest także rychłe wejście w życie dyrektywy unijnej PSD II. Założeniem tego aktu prawnego jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych oraz systemów obsługujących bankowość elektroniczną.

Aby jak najlepiej wypełnić obowiązki, jakie PSD II nakłada na banki komercyjne, nowa bankowość elektroniczna przewiduje istnienie tak zwanego silnego uwierzytelniania. Pojawią się zatem dwa nowe sposoby autoryzacji klienta podczas logowania. BOŚ Bank postanowił zrezygnować z tokenów sprzętowych, które generowały kod potrzebny na przykład do realizacji przelewu.

Zastąpić je mają tokeny mobilne, chociaż autoryzacja odbywać się będzie mogła także poprzez jednorazowe hasła SMS. To w gestii klienta będzie podjęcie decyzji o preferowanej metodzie weryfikacji.

BOŚ

Kiedy premiera nowej e-bankowości?

Chociaż w komunikacie nie wskazano konkretnej daty wdrożenia nowego systemu bankowości elektronicznej od BOŚ Banku, to wiadomym jest, że klienci będą mieli czas, aby przestawić się na nowe rozwiązania. W najbliższej przyszłości bowiem dostępne będą dwa interfejsy bankowości internetowej i mobilnej.

Starsza wersja systemu zniknie na zawsze 14 września bieżącego roku, czyli w dniu wejścia w życie stosownych przepisów PSD II. W tym czasie odbędzie się migracja danych o użytkownikach ze starej e-bankowości do nowej, a także bank wyda klientom nowe tokeny służące do autoryzacji.

Poza informacjami dotyczącymi zmian w e-bankowości, w komunikacie zawarto również wzmiankę o kolejnym dostosowaniu działalności operacyjnej banku do najnowszych wymogów unijnych. Mowa tutaj o utworzeniu środowiska produkcyjnego API.

Tenże interfejs dostępowy umożliwi uprawnionym podmiotom, czyli certyfikowanym TPP (Third Party Providers) realizację uprawnień nadanych przez zgody wyrażone przez klientów. Są one związane z dostępem do różnych danych przypisanych do kont poszczególnych klientów indywidualnych banku.

BOŚ


Źródła:
https://www.bosbank.pl/files/file_358/Bankowosc-elektronicza-_informacja-prasowa_-072019_ost.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Łapach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 czerwca 2019

Alior Bank w Łapach

Ile komornik może zająć z pensji w 2020?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 listopada 2019

Ile komornik może zająć z pensji w 2020?

SKOK Chmielewskiego Terespol
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Terespol

Odbiór w Punkcie – jak to działa?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 stycznia 2020

Odbiór w Punkcie – jak to działa?

Czy można zwiększyć kredyt hipoteczny?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
25 marca 2019

Czy można zwiększyć kredyt hipoteczny?

Porównaj