Castorama wesprze walkę z koronawirusem

Castorama wesprze walkę z koronawirusem

author
Halszka Gronek
29 marca 2020

Milion złotych gotówki, pakiet produktów i narzędzi ochronnych oraz sfinansowanie zakupu testów na obecność koronawirusa – to obietnice złożone przez spółkę Castorama Polska. Wsparcie ma trafić do organów walczących z pandemią na pierwszej linii frontu, czyli do szpitali, resortu zdrowia oraz straży granicznej. 

1 milion na walczących z wirusem

Polska służba zdrowia robi co może, by uchronić obywateli przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Medyków wspiera resort zdrowia, a także straż graniczna, która od chwili ogłoszenia decyzję o zamknięciu granic Polski pracuje dzień i noc, by zapobiec przedostawaniu się do kraju kolejnych osób zarażonych wirusem z Wuhan.

 

Sprawdź nasz ranking najlepszych kredytów na remont domu: https://www.zadluzenia.com/kredyt-na-remont-mieszkania-ranking/ 

 

Wobec rosnącego problemu i coraz większych żniw zbieranych przez wirusa COVID-19, władze spółki Castorama Polska podjęły decyzję o przekazaniu środków w imponującej kwocie 1 miliona złotych na rzecz tych, którzy walczą z pandemią na pierwszej linii frontu: polskich szpitali, Ministerstwa Zdrowia i Straży Granicznej. Oprócz darowizny pieniężnej Castorama przekazała środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt wykorzystywany przy zabezpieczeniu jednostek walczących z epidemią.


Pomoc trafi do służb walczących z pandemią

"

Wiemy, jak trudna i wyczerpująca jest teraz praca osób, które każdego dnia troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Tysiące lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, ale również służb porządkowych staje każdego dnia do walki z epidemią. Jako firma odpowiedzialna wiemy, że naszą rolą jest wspierać służbę tych osób

– tłumaczy Sebastian Krysiak, dyrektor generalny Castorama Polska. 

Informując o planie wsparcia, Castorama wyjaśniła, że przekazuje datek w wysokości 1 miliona złotych na rzecz szpitali, resortu zdrowia oraz polskiej straży granicznej. Oprócz tego spółka wesprze służby walczące na pierwszej linii frontu z poprzez przekazanie środków ochrony osobistej i innych narzędzi niezbędnych do efektywnego zabezpieczania jednostek walczących z epidemią. 

Castorama zachęca do wspierania wszystkich jednostek, od których zależy zdrowie i życie milionów polskich obywateli. 

"

Przekazane materiały to przede wszystkim środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt wykorzystywany przy zabezpieczeniu jednostek walczących z epidemią. Pomoc ludziom ratującym innych ludzi to nasza powinność w tym trudnym czasie

– czytamy w komunikacie prasowym. 

Paczka wsparcia dla medyków

Wsparcie przekazane przez spółkę Castorama Polska ma wymiar doraźnej pomocy – zarówno materialnej, jak i rzeczonej. Podmiot przekieruje do najbardziej potrzebujących spółek „paczkę wsparcia” zawierającą takie produkty jak między innymi opryskiwacze do dezynfekcji czy środki służące ochronie osobistej w czasie walki z koronowirusem. Co więcej, spółka obiecała sfinansowanie zakupu testów wykrywających obecność wirusa.

Warto dodać, że cześć materiałów (takich jak wyżej wspomniane opryskiwacze wykorzystywane do dezynfekcji) została już przekazana do jednostek Straży Granicznej, której funkcjonariusze każdego dnia mają kontakt się z dużą liczbą osób wjeżdżających do kraju z dalekich podróży. Z kolei polskie szpitale dopiero zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej. Podobnie – w najbliższych dniach do resortu zdrowia trafią zakupione przez Castoramę testy na obecność szkodliwego wirusa z Wuhan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Żywiec
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
28 listopada 2017

Kredyt samochodowy Żywiec

Matka Boska na nowym banknocie NBP
Wpisy
author
Aneta Jankowska
18 sierpnia 2017

Matka Boska na nowym banknocie NBP

Bank Pekao w Czaplinku
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2019

Bank Pekao w Czaplinku

Promocja: „Konto z zyskiem” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 listopada 2019

Promocja: „Konto z zyskiem” w BNP Paribas

Systemy scoringowe BIK
Porady BIK
autor wpisu
Maciej_Stanko
02 maja 2013

Systemy scoringowe BIK

Porównaj