Charytatywnie z Revolut

Charytatywnie z Revolut

author
Alicja Uzarowicz
01 lipca 2019

Revolut jest aplikacją, która umożliwia zarządzanie swoimi środkami pieniężnymi. Ze względu na swoją nowoczesność i wygodę, aplikacja ta cieszy się już niemałą liczbą użytkowników – 5 mln. Revolut wkrótce wprowadzi nową funkcję Donations, która pomoże w regularnym wspieraniu organizacji typu non-profit.

Revolut postanowił ułatwić użytkownikom swojej aplikacji wsparcie celów dobroczynnych. Będzie to możliwe po wprowadzeniu nowej funkcji aplikacji, o nazwie Donations. Usługa przekaże zaokrąglone kwoty z codziennych transakcji na wybrane cele non-profit. Wkrótce ruszy pilotaż nowej funkcji aplikacji.

W ramach testowania usługi Donations, użytkownik będzie mógł wybrać jedną z trzech organizacji, którą zamierza wesprzeć. Następnie będzie można wybrać sposób wpłaty – jednorazowy albo automatycznie raz w tygodniu lub miesiącu. Jest to wspaniała wiadomość dla chcących wesprzeć szczytne cele 5 mln użytkowników Revolut.

Co jest tutaj kwestią kluczową to fakt, iż pierwszy raz w przypadku takiej funkcji, nie zostanie pobrana żadna prowizja za przelew na szczytny cel. Jest to znaczna różnica od tradycyjnych instytucji finansowych, które uszczuplają datek o pozornie nieznaczącą kwotę. Nie będzie istniała także minimalna kwota wsparcia.

Które szczytne cele wesprze Revolut?

Do projektu Donations zapraszane będą wkrótce najróżniejsze fundacje i organizacje charytatywne. Na ten moment, podczas pilotażu funkcji, będzie można dokonać wyboru pomiędzy trzema organizacjami non-profit. Są to organizacja Save the Children, Worldwide Fund for Nature (WWF) oraz ILGA-Europe (LGBTI).

Dlaczego Revolut wybrał właśnie te podmioty? Twórcom nowej funkcji chodziło przede wszystkim o międzynarodowy zasięg działania tychże organizacji. Co więcej chodziło także o zróżnicowanie celów działania. Spore znaczenie miała również współpraca wybranych organizacji z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ).

W przyszłości firma zamierza poszerzać gamę dostępnych organizacji non-profit. Będzie to związane z procesem różnicowania szczytnych celów oraz zwiększania funkcjonalności usługi Donations. Ważne jest również to, że użytkownik w każdej chwili będzie mógł wyłączyć funkcję przekazywania datków, jeżeli uzna to za stosowne.

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

"

Wspieranie celów społecznych jest ważne zarówno dla nas jak i wielu naszych użytkowników. […] Dlatego, postanowiliśmy w Revolut zaprojektować bezpieczne i proste narzędzie, które ułatwi nam aktywność dobroczynną i wspieranie celów charytatywnych choćby drobnymi kwotami, ale regularnie

– podkreślił Nik Storoński, współzałożyciel i prezes Revolut.

Niemniejszy entuzjazm względem współpracy wykazała Gemma Sherrington z Save the Children, którą niesamowicie ucieszyła możliwość rozszerzenia kanału kontaktu z beneficjentami organizacji. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że taka usługa pozwoli większej ilości ludzi usłyszeć historie dzieci, które korzystają z pomocy organizacji.

"

W Europie oraz Azji Centralnej obserwujemy stagnację lub regres w zakresie równości i ochrony praw LGBTI. Teraz jest właściwy moment by inwestować w trwałą, realną zmianę w życiu osób LGBTI. Dlatego, cieszymy się mogąc nawiązać współpracę z Revolut i korzystać z funkcji, która pozwoli użytkownikom wspierać ruch LGBTI poprzez mikro-donacje przy okazji codziennych zakupów

– wskazała Anna Shepherd z ILGA-Europe.

Podobne pozytywne aspekty zaangażowania w nową funkcję Revolut wskazała Naomi Hicks z WWF. „Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które uświadomiło sobie, że niszczymy naszą planetę i być może jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może ją ocalić. Cieszymy się mogąc dołączyć, jako jedna z trzech organizacji, do pilotażu nowej funkcji Donations i zachęcić użytkowników Revolut do włączenie się w działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody, ginących gatunków i naturalnego środowiska, w którym żyją” – powiedziała Hicks.


Źródła:
https://blog.revolut.com/revolut-charity-donations/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Leasing a kredyt na samochód
Kredyty
autor wpisu
Julia Wierciło
31 maja 2023

Leasing a kredyt na samochód

Darmowe treningi z Santander Consumer Bankiem
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 sierpnia 2019

Darmowe treningi z Santander Consumer Bankiem

Ikano Bank kontakt
Banki
author
Dominika Sobieraj
20 marca 2023

Ikano Bank kontakt

PKO BP w Krzepicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 września 2019

PKO BP w Krzepicach

„Promocja dla przedsiębiorców II” w Santander Bank Polska
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2019

„Promocja dla przedsiębiorców II” w Santander Bank Polska

N26 – infolinia
Banki
author
Patryk Byczek
29 maja 2023

N26 – infolinia

Porównaj