Customer Experience – Millennium najlepszym bankiem w badaniu KPMG

Customer Experience – Millennium najlepszym bankiem w badaniu KPMG

author
Alicja Uzarowicz
16 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millennium przytoczył wyniki badania Customer Experience, które co roku przeprowadzane jest na zlecenie firmy doradczej KPMG. Tytuł najlepszego banku w Polsce pod względem zapewniania pozytywnych doświadczeń klientów powędrował do tego właśnie banku kolejny rok z rzędu.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Banku Millennium, spółka kolejny rok z rzędu otrzymała tytuł lidera w badaniu Customer Experience przeprowadzanego rokrocznie na zlecenie firmy doradczej KPMG. Oznacza to, że po raz kolejny właśnie ten bank był najlepszy w budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów.

Co więcej, poza sukcesem w dziedzinie długofalowych relacji z konsumentami, Bank Millennium otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie. Jest nim pozycja w pierwszej dziesiątce marek najlepiej ocenianych obecnie przez klientów polskiego rynku. Awans o dwie pozycje w tegorocznym rankingu pozwolił spółce na zajęcie siódmego miejsca.

"

Zestawienie TOP 100 Marek w Polsce powstało na podstawie badania opinii 5000 polskich konsumentów, oceniających marki pod kątem oferowanych przez nie doświadczeń w obszarze Sześciu Filarów Customer Experience – Wiarygodności, Rozwiązywania problemów, Oczekiwań, Czasu i wysiłku, Personalizacji i Empatii

– czytamy w komunikacie Banku Millennium.

Bank Millennium kolejny raz liderem Customer Experience

Podczas badania konsumenci zajmujący pozycję komisji konkursowej ocenili ponad 200 różnych polskich marek należących do dziesięciu sektorów gospodarki. Najwyższa wśród wszystkich banków branych pod uwagę w badaniu ocena za „Czas i wysiłek” pozwoliła Millennium na osiągnięcie pozycji lidera w tej kategorii.

"

W dobie powszechnej cyfryzacji i gwałtownego rozwoju usług mobilnych, kiedy oczekiwania klientów przenoszone są pomiędzy markami i branżami, kluczowy wpływ na budowanie przewagi konkurencyjnej ma relacja z klientem, stawianie jego potrzeb i zadowolenia w centrum uwagi. Dlatego już od wielu lat ukierunkowanie na jakość i dbałość o najlepsze doświadczenia klientów to element naszej strategii

– powiedział Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium, cytowany w komunikacie.

W dalszej części wypowiedzi szef spółki podkreślił, że wyniki badań oznaczają, że bank radzi sobie doskonale z realizacją swojej strategii. Co więcej, bankier wyraził dumę, jaką napawa jego firmę fakt, iż klienci tak wysoko oceniają zaangażowanie pracowników w ułatwianie im codziennego bankowania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że koszulkę lidera Bank Millennium w tym zestawieniu otrzymał już drugi rok z rzędu. Świadczy to o tym, że tworzący go ludzie nie spoczywają na laurach i starają się nieustannie polepszać jakość swoich usług. Motywacji do działania dodaje jeszcze umiejscowienie w pierwszej dziesiątce wśród wszystkich marek ocenianych przy okazji badania Customer Experience.

Powód do dumy bankierów Millennium

"

Niezwykle cieszy nas ponownie najwyższa pozycja w kategorii banki, ale jeszcze bardziej fakt, że po raz kolejny jesteśmy w top 10 marek dostarczających najlepsze doświadczenia klientów. Znaleźliśmy się obok takich ikon personalizacji jak Spotify czy Nike, udowadniając tym samym, że banki mogą również konkurować z love brandami z branży rozrywkowej, jubilerskiej czy beauty

– dodała Aleksandra Gorbacz z Banku Millennium, cytowana w komunikacie.

Jedną z najważniejszych sfer działalności każdej marki branej pod uwagę w zestawieniu jest personalizacja. Właśnie na niej klientom zależy najbardziej. Poza potrzebą posiadania produktów i korzystania z usług „szytych na miarę” ich potrzeb, ogromne znaczenie ma również wiarygodność danej marki. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i nieufni, co czyni z nich podmioty bardziej rozsądne.

Jednak domeną Banku Millennium ponownie stał się obszar „Czas i wysiłek”. Właśnie pod tym względem spółka ponownie nie miała sobie równych pośród innych banków. W tej sferze klienci oczekują przede wszystkim upraszczania procesów. Co więcej, firmy starają się skracać czas, jaki potrzebny jest na załatwienie poszczególnych spraw czy nabycie produktów.


Źródła:
https://home.kpmg/pl/pl/home.html
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/bank-millennium-najwyzej-ocenianym-bankiem-w-polsce-pod-wzgledem-budowania-pozytywnych-doswiadczen-klientow-11-02-2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Spadek liczby niewypłacalnych firm w kwietniu
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 maja 2019

Spadek liczby niewypłacalnych firm w kwietniu

mBank zarobił w II kwartale 287 mln zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
31 lipca 2018

mBank zarobił w II kwartale 287 mln zł

ING Bank Śląski w Zakopanem
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Zakopanem

Osoba fizyczna a osoba prawna
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 lutego 2019

Osoba fizyczna a osoba prawna

„Głos Podatnika” – Ministerstwo Finansów szuka pomysłów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 lutego 2020

„Głos Podatnika” – Ministerstwo Finansów szuka pomysłów

PKO BP w Nowych Pieścirogach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 lipca 2019

PKO BP w Nowych Pieścirogach

Porównaj