Dar Młodzieży na znaczku pocztowym

Dar Młodzieży na znaczku pocztowym

author
Aneta Jankowska
29 marca 2019

Poczta Polska przygotowała specjalny znaczek z polskim żaglowcem. Od 28 marca „Dar Młodzieży” został bohaterem okolicznościowego znaczka, który upamiętnia rejs żaglowca z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Znaczek – „Dar Młodzieży”

“Dar Młodzieży” wrócił do Gdyni i zakończył swój rejs dookoła świata z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczta Polska przygotowała specjalny znaczek, który upamiętnia to wydarzenie.

Znaczek o wartości 3,30 zł trafił do obiegu 28 marca, czyli w dzień, w którym polski żaglowiec po 313 dniach rejsu wrócił do Polski. Jego autorem jest Jarosław Ochendzan.

Jak wygląda znaczek? Na publikacji zobaczymy płynący na tle nowoczesnych wieżowców „Dar Młodzieży”, namalowany akwarelą przez Andrzeja Filipowicza. Dodatkowo, Poczta Polska przygotowała również okolicznościową kopertę, na której umieszczono listę wszystkich miejsc, do których żaglowiec dopłynął w trakcie rejsu.

Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, wyjaśnia, że 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe święto w narodowym kalendarzu.

"

– Zasługuje na szczególne upamiętnienie. Wydarzenia z listopada 1918 roku spowodowały, że Polska po 123 latach zaborów ponownie pojawiła się na mapie Europy. Mamy powody do dumy. Rejs Niepodległości, jaki odbył się pod patronatem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w sposób wyjątkowy miał okazję przekazywać światu wiedzę na temat naszej ojczyzny i naszej historii. Dla Poczty Polskiej obchody niepodległości są niezwykle istotne. Jesteśmy jedną z najstarszych polskich instytucji. Poczta Polska swoją działalnością filatelistyczną tworzy pomosty pomiędzy pokoleniami. Na naszych znaczkach swoje miejsce mają zarówno wielcy Polacy, jak też najważniejsze wydarzenia, do których niewątpliwie należy zakończony właśnie Rejs Niepodległości – podkreśla Wiesław Włodek w oficjalym komunikacie Poczty Polskiej.

Rejs Niepodległości w liczbach

  • w rejsie dookoła świata wzięło udział prawie 1000 młodych Polaków
  • rejs trwał 313 dni
  • żaglowiec odwiedził 22 porty zlokalizowane w dziewiętnastu państwach

O znaczku:

Autor projektu znaczka: Jarosław Ochendzan
Autor akwareli: Andrzej Filipowicz
Liczba znaczków: 1
Wartość: 3,30 zł
Nakład: 180 000 szt.
Technika druku: offsetowa
Format znaczka: 40,5 x 40,5 mm
Papier: fluorescencyjny
Arkusz sprzedażny: 9 znaczków
Data wprowadzenia do obiegu: 28 marca 2019 r.

GDZIE KUPIĆ ZNACZEK?

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl.

POCZTA POLSKA – INFORMACJE O SPÓŁCE

Poczta Polska S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, która zajmuje się świadczeniem usług pocztowych (listy i paczki), bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej (Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) oraz usług logistycznych.

Poczta Polska rozwija także obszar usług cyfrowych (neoznaczek, neolist, neokartka) realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo.


Źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alipay i WeChat Pay w Polsce
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
22 stycznia 2019

Alipay i WeChat Pay w Polsce

Polacy nie chcą żyć w wynajmowanych mieszkaniach
Blog
author
Aneta Jankowska
03 listopada 2017

Polacy nie chcą żyć w wynajmowanych mieszkaniach

Kredyt konsolidacyjny Wołomin
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
28 kwietnia 2017

Kredyt konsolidacyjny Wołomin

Pożyczki pozabankowe Lubliniec
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 lutego 2019

Pożyczki pozabankowe Lubliniec

PKO BP w Kamieńcu Wrocławskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 sierpnia 2019

PKO BP w Kamieńcu Wrocławskim

Banku Millennium doceniony w raporcie FOB
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 maja 2021

Banku Millennium doceniony w raporcie FOB

Porównaj