Dyrektor polskiego oddziału Mastercard będzie zarządzać także w Czechach i na Słowacji

Dyrektor polskiego oddziału Mastercard będzie zarządzać także w Czechach i na Słowacji

author
Alicja Uzarowicz
07 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie firma Mastercard poinformowała o rozszerzeniu władzy Bartosza Ciołkowskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału Mastercard Europe. Już wkrótce będzie on bowiem zarządzać także oddziałami w Czechach i na Słowacji.

Jak poinformowała firma Mastercard w swoim najnowszym komunikacie, dyrektor generalny polskiego oddziału spółki przejął kierownictwo również nad oddziałami zlokalizowanymi w Czechach i na Słowacji. Oznacza to niemałe wyzwanie dla Bartosza Ciołkowskiego, który decydować będzie o losie kolejnych dwóch rynków.

Nikt nie jest jednak w stanie znajdować się w kilku miejscach na raz. Poza tym nieprzemyślane rozszerzenie kompetencji jednego z ważniejszych pracowników spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej mogłoby skończyć się niepowodzeniem. Z tego też powodu spółka powołała Michała Carnego, który będzie składał stosowne raporty.

Carny otrzymał bowiem posadę dyrektora zarządzającego oddziałami czeskim i słowackim. Kierownictwo Bartosza Ciołkowskiego będzie w głównej mierze polegać zatem na wspieraniu Michała Cernego podczas realizacji strategii rozwoju firmy na tychże dwóch rynkach.

Podróżujące narody – badanie Mastercard

Bartosz Ciołkowski zajmie się Czechami i Słowacją

Niebagatelnym ułatwieniem przy wypełnianiu założeń planu rozwoju firmy Mastercard będzie kilkuletnie doświadczenie Bartosza Ciołkowskiego. Pełni on bowiem rolę dyrektora generalnego w polskim oddziale Mastercard już od ponad pięciu lat. Wyraźnie odnotowano w tym okresie korzystne zmiany.

Spółka Mastercard podczas zarządzania Bartosza Ciołkowskiego wzmocniła swoją pozycję na rynku chociażby poprzez zwiększenie liczby kart płatniczych. Z analiz Narodowego Banku Polskiego wynika, że udział Mastercard w rynku kart płatniczych wzrósł z 38,4 proc. pięć lat temu, do 45,6 proc. w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Spółce ponadto udało się wprowadzić na polski rynek szereg innowacyjnych rozwiązań internetowych ( jak na przykład Masterpass), jak również mobilnych. Wśród tych drugich należy wyróżnić między innymi Apple Pay, Google Pay oraz płatności w standardzie HCE. Korzystają z nich już miliony Polaków.

Koniec cyfrowych portfeli od Visa i Mastercard?

Ekspansja rynkowa polskiego oddziału Mastercard

"

Silna pozycja polskiego oddziału Mastercard, a jednocześnie wysoki poziom innowacyjności polskiego rynku usług finansowych, pozwoliły na uruchomienie właśnie w Polsce testów nowoczesnych rozwiązań, takich jak pilotaż pakietu usług Mastercard Open Banking Solutions czy też aplikacji umożliwiających akceptację płatności bezgotówkowych w telefonie komórkowym

– czytamy w komunikacie Mastercard.

Głównym polem zainteresowania polskiego biura Mastercard w ostatnich latach poza upowszechnianiem płatności niewymagających użycia gotówki jest współpraca ze startupami. Światowy gigant rynku płatniczego w Polsce odpowiada między innymi za platformę The Heart, która pomaga wielkim firmom odnajdywać i wykorzystywać potencjał startupów.

W listopadzie zeszłego roku ponadto powstała jednostka The Heart Ventures. To rozwiązanie umożliwia korporacjom współtworzyć spółki technologiczne. Podmioty powstałe w ten sposób następnie zajmują się rozwojem usług dodanych dla banków.

"

Bartosz Ciołkowski jest współtwórcą koncepcji Fundacji „Polska Bezgotówkowa” – projektu, który okazał się przełomowy do rozwoju sieci akceptacji w Polsce. Za wkład w budowę tej wyjątkowej na skalę globalną inicjatywy otrzymał nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

– podsumowano w komunikacie Mastercard.

Mastercard upiększa polskie miasta – :DobryZnak II

Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/bartosz-ciolkowski-obejmuje-zarzadzanie-dwoma-dodatkowymi-rynkami-oprocz-polski-bedzie-odpowiedzialny-za-biznes-mastercard-w-czechach-i-na-slowacji/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak działają karty biometryczne ?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
17 maja 2018

Jak działają karty biometryczne ?

Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2019?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 stycznia 2019

Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2019?

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej

Nest Konto – darmowe konto bez warunków
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
31 października 2016

Nest Konto – darmowe konto bez warunków

Santander Consumer Bank Siemianowice Śląskie
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
17 lipca 2021

Santander Consumer Bank Siemianowice Śląskie

Życie ponad stan – jak sobie z tym poradzić?
Poradnik
author
Halszka Gronek
17 listopada 2018

Życie ponad stan – jak sobie z tym poradzić?

Porównaj