Eurobank podsumował akcję „Krew jest dobra”

Eurobank podsumował akcję „Krew jest dobra”

author
Alicja Uzarowicz
24 lipca 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem Eurobanku doszło do podsumowania wyniku akcji „Krew jest dobra”. Bank współpracował przy tej inicjatywie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Projekt trwał przez 7 miesięcy, a w jego czasie krew oddało prawie 7 tysięcy osób. O niebagatelnym sukcesie informuje fakt, iż dzięki zebranej krwi można uratować życie prawie 21 tys. osób.

Eurobank poinformował w swoim komunikacie o przebiegu i wyniku akcji „Krew jest dobra” współorganizowanej przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Celem akcji było nie tylko wsparcie wrocławskiego Centrum, ale także podnoszenie świadomości społecznej względem krwiodawstwa.

Podczas trwania akcji, czyli przez 7 miesięcy, do oddania krwi udało się nakłonić prawie 7 tys. osób i pobrać od nich łącznie 3 091 050 ml krwi. Warto podkreślić, iż jednorazowe krwiodawstwo, kiedy pobierane jest 450 ml krwi, może uratować życie trzem osobom. Jest to część wspomnianego uświadamiania społeczeństwa.

Najczęstszą barierę dla potencjalnych krwiodawców stanowi fakt, iż boją się oni widoku krwi oraz strzykawek. Zgodnie z komunikatem eurobank strach ten najczęściej przegrywa z satysfakcją, iż nasza krew może uratować życie – i to niejednej osobie. Ważne jest nagłaśnianie takich akcji i popularyzacja tego rodzaju szczytnych celów.

eurobank

Eurobank nagłaśnia kwestię krwiodawstwa

"

W ramach akcji „Krew jest dobra” zwracaliśmy uwagę na bardzo istotny temat – krwi nie można niczym zastąpić, nie można jej wyprodukować. Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy mające na celu zachęcenie jak największej liczby osób do oddawania krwi

– powiedziała Magdalena Suchanek z eurobank, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi Dyrektorka Zarządzająca podkreśliła jak bardzo bank wdzięczny jest i zadowolony z udziału w akcji tak wielu pracowników. Krew nigdy nie była tak potrzebna jak obecnie. Zgodnie z danymi RCKiK, już co dwie minuty ktoś na Dolnym Śląsku potrzebuje krwi, aby przeżyć.

"

Obserwujemy duże zapotrzebowanie na krew z dolnośląskich szpitali i klinik. Informacje o obecnie najbardziej potrzebnych grupach krwi oraz stany krwi są codziennie aktualizowane na naszej stronie internetowej www.rckik.wroclaw.pl

– powiedziała Adrianna Franc z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

eurobank

Komu możemy uratować życie oddając krew?

Krew ma niestety swoją datę przydatności do użycia. Oznacza to, iż kolejne akcje tego rodzaju jak i wsparcie krwiodawców jest potrzebne bez przerwy. Okres, przez który można krew magazynować to 5 albo 42 dni od pobrania, w zależności, czy jest to koncentrat płytek krwi, czy też jej czerwonych krwinek odpowiednio.

Krew każdego dnia ratuje życie nie tylko ofiarom wypadków, ale potrzebują jej między innymi dzieci i dorośli chorzy na raka czy osoby z różnymi przewlekłymi chorobami. Bardzo często ponadto krew jest potrzebna pacjentom, którzy oczekują na zabiegi chirurgiczne. Zapotrzebowanie na krew z czasem będzie rosło.

Coraz więcej osób bowiem choruje na raka. Społeczeństwo Polski ponadto starzeje się, co oznacza, że będzie coraz więcej zabiegów chirurgicznych czy też osób chorujących na choroby przewlekłe. Poza zachęceniem osób, które już oddają krew, do nieprzestawania, należy nakłaniać do pomocy także nowych krwiodawców.

eurobank

Eurobank z wyróżnieniem od Top Employers Institute.

Kto może zostać krwiodawcą

W komunikacie eurobank pojawiła się także informacja o tym, jakie cechy musi spełniać osoba, która zamierza podzielić się swoją krwią. Krwiodawcą może zatem zostać każdy, kto waży ponad 50 kg w wieku 18-65 lat. Nie są to jednak jedyne wymagania. Ważny jest także stan zdrowia.

Istnieją bowiem pewne wykluczenia względem schorzeń albo przewlekłych chorób, które wyłączają możliwość oddania krwi. Przed pierwszym pobraniem krwi przeprowadzany jest odpowiedni wywiad w punkcie krwiodawczym, jego prostsza wersja dostępna jest także w Internecie.

W dzień pobrania należy pojawić się w punkcie krwiodawczym po lekkim posiłku o niskiej zawartości tłuszczu. Krwiodawca musi także być wypoczęty. W przeddzień oddania krwi chętny powinien dodatkowo wypić około 2 litry płynów. Krwiodawca nie powinien zapomnieć o dokumencie tożsamości z numerem PESEL i zdjęciem.

Koniec eurobanku, Bank Millenium przejmuje markę.

Eurobank i akcja „Krew jest dobra”

W ciągu siedmiu miesięcy krwiobus odwiedził 40 miejscowości w 102 akcjach wyjazdowych w ramach inicjatywy wspólnej eurobank i RCKiK. Dzięki tym wyjazdom pracownicy banku z województwa dolnośląskiego mieli możliwość oddać krew. Najprężniej organizacje współpracowały we Wrocławiu.

Właśnie w stolicy Dolnego Śląska odbyło się aż 11 śród z krwiodawstwem. Krew w ten sposób oddało 6 869 osób, a zebrano jej 3 091 050 ml. Jest to ilość, która może ocalić życie 20 607 osób. W charakter akcji świetnie wpisali się także trzej bohaterowie reklam eurobanku, czyli wampiry Felix, Vlad i Maciek, którzy zwiększali świadomość społeczną dzięki platformie komunikacyjnej.


Źródła:
https://eurobank.pl/o-banku/biuro-prasowe/ponad-3-mln-ml-zebranej-krwi-eurobank-podsumowuje-akcj%C4%99-krew-jest-dobra/
https://krewjestdobra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Wodzisław Śląski
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
12 maja 2022

Pożyczki bez BIK Wodzisław Śląski

Rekordowa liczba turystów w Tatrach
Wpisy
author
Aneta Jankowska
19 września 2017

Rekordowa liczba turystów w Tatrach

PKO BP z ofertą dla przedsiębiorców w Black Friday
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 listopada 2019

PKO BP z ofertą dla przedsiębiorców w Black Friday

Kredyt hipoteczny Jastrowie
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
01 września 2017

Kredyt hipoteczny Jastrowie

Kasa Stefczyka Będzin
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 października 2020

Kasa Stefczyka Będzin

PKO BP w Ozorkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 września 2019

PKO BP w Ozorkowie

Porównaj