Expander przypomina: każdy może otrzymać kartę zbliżeniową za darmo

Expander przypomina: każdy może otrzymać kartę zbliżeniową za darmo

author
28 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie firma pośrednictwa finansowego Expander postanowiła przypomnieć, że oferuje seniorom darmowe karty zbliżeniowe, które stanowią bezpieczniejszą metodę płatności niż gotówka. Niestety osoby starsze najczęściej w naszym kraju doświadczają pewnego wykluczenia z rynku usług finansowych.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie prasowym firmy zajmującej się pośrednictwem finansowym Expander, podmiot postanowił przypomnieć o jednej ze swoich ofert. A mianowicie spółka oferuje darmowe karty zbliżeniowe, które dedykuje w obecnym czasie przede wszystkim osobom starszym.

Niestety seniorzy najczęściej doświadczają wykluczenia z rynku finansowego. Światowa Organizacja Zdrowia, jak i polskie Ministerstwo Zdrowia przekonują, iż najbezpieczniejszą obecnie metodę rozliczeń stanowią właśnie transakcje bezgotówkowe. A seniorzy są w grupie największego ryzyka zarażenia koronawirusem.

Dlatego też, poza wychodzeniem z domu wyłącznie w rzadkich i ostatecznych sytuacjach, warto zadbać o ich większe zabezpieczenie podczas zakupów. Warto zachęcać swoich rodziców i dziadków do rozpoczęcia korzystania z bankowości mobilnej bądź elektronicznej i na spokojnie wyjaśnić im, jak działają.

Fot. Expander

 

Expander oferuje darmowe karty zbliżeniowe seniorom

Żyjemy w czasach, gdzie nowinki świata technologii bardzo szybko trafiają do życia codziennego. Nie należy ukrywać, że przyswajanie na bieżąco tych nowości może sprawić problem osobom starszym. Niektóre osoby w podeszłym wieku często nie posiadają nawet kont bankowych, do których możnaby podłączyć zbliżeniową kartę.

Sprawdź także: Kredyty i pożyczki dla emerytów

Także i na taką sytuację Expander znalazł rozwiązanie. Firma oferuje otwarcie tak zwanego podstawowego rachunku płatniczego. Konto posiada wszystkie kluczowe elementy bez niepotrzebnych komplikacji. Ideą jest jak najprzyjemniejsze i jak najbardziej dogodne dla osób starszych nauczanie finansów.

Ten rachunek posiada bowiem bezpłatną kartę do płatności zbliżeniowych, opcję wypłaty z bankomatów, jak i przelewów. Warto dodać, że za prowadzenie rachunku nie trzeba dodatkowo dopłacać. Choć faktycznie istnieją pewne sytuacje, w których zostanie pobrana prowizja.

Bezpieczeństwo płatności zbliżeniowych

Warto przekonywać osoby starsze do płatności w formie zbliżeniowej kosztem gotówki. Ta pierwsza metoda realizacji transakcji jest bowiem bezpieczniejsza nie tylko ze względów epidemiologicznych. Większość banków, ale także Expander, podniosły obecnie wartość transakcji bez konieczności wpisania kodu PIN.

Obecnie zatem, będąc posiadaczem podstawowego rachunku od Expandera kod będzie trzeba wpisać dopiero, gdy zrobione zakupy będą miały wartość co najmniej 100 złotych. Mimo tego faktu zaleca się mycie rąk po każdej wizycie w sklepie. Płatności kartą zmniejszają również ryzyko kradzieży.

Warto pamiętać, że osoby starsze często same wykazują inicjatywę nauczenia się czegoś na temat współczesnych realiów finansowych. Obecna sytuacja zaś powoduje, że często mamy więcej czasu. Może warto poświęcić go na choćby rozmowę telefoniczną z rodzicem, babcią czy dziadkiem, by ułatwić im dołączenie do grona społeczeństwa ubankowionego.


Źródła:
https://www.expander.pl/seniorzy-moga-otrzymac-darmowa-karte-zblizeniowa/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Powstanie rejestr płatników VAT?
Bez kategorii
author
03 kwietnia 2019

Powstanie rejestr płatników VAT?

PKO BP w Brzegu
Oddziały
author
02 września 2019

PKO BP w Brzegu

Provident z tytułem Finansowej Marki Roku
Aktualności
author
01 marca 2018

Provident z tytułem Finansowej Marki Roku

Pożyczka 3,2,1 w Banku Millennium
Pod Lupą
author
09 marca 2017

Pożyczka 3,2,1 w Banku Millennium

Komornicy nie będą podatnikami VAT
Bez kategorii
author
07 stycznia 2019

Komornicy nie będą podatnikami VAT

BNP Paribas organizuje finansowe warsztaty dla dzieci
Bez kategorii
author
28 kwietnia 2021

BNP Paribas organizuje finansowe warsztaty dla dzieci