Expander przypomina: każdy może otrzymać kartę zbliżeniową za darmo

Expander przypomina: każdy może otrzymać kartę zbliżeniową za darmo

author
Alicja Uzarowicz
28 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie firma pośrednictwa finansowego Expander postanowiła przypomnieć, że oferuje seniorom darmowe karty zbliżeniowe, które stanowią bezpieczniejszą metodę płatności niż gotówka. Niestety osoby starsze najczęściej w naszym kraju doświadczają pewnego wykluczenia z rynku usług finansowych.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie prasowym firmy zajmującej się pośrednictwem finansowym Expander, podmiot postanowił przypomnieć o jednej ze swoich ofert. A mianowicie spółka oferuje darmowe karty zbliżeniowe, które dedykuje w obecnym czasie przede wszystkim osobom starszym.

Niestety seniorzy najczęściej doświadczają wykluczenia z rynku finansowego. Światowa Organizacja Zdrowia, jak i polskie Ministerstwo Zdrowia przekonują, iż najbezpieczniejszą obecnie metodę rozliczeń stanowią właśnie transakcje bezgotówkowe. A seniorzy są w grupie największego ryzyka zarażenia koronawirusem.

Dlatego też, poza wychodzeniem z domu wyłącznie w rzadkich i ostatecznych sytuacjach, warto zadbać o ich większe zabezpieczenie podczas zakupów. Warto zachęcać swoich rodziców i dziadków do rozpoczęcia korzystania z bankowości mobilnej bądź elektronicznej i na spokojnie wyjaśnić im, jak działają.

Fot. Expander

 

Expander oferuje darmowe karty zbliżeniowe seniorom

Żyjemy w czasach, gdzie nowinki świata technologii bardzo szybko trafiają do życia codziennego. Nie należy ukrywać, że przyswajanie na bieżąco tych nowości może sprawić problem osobom starszym. Niektóre osoby w podeszłym wieku często nie posiadają nawet kont bankowych, do których możnaby podłączyć zbliżeniową kartę.

Sprawdź także: Kredyty i pożyczki dla emerytów

Także i na taką sytuację Expander znalazł rozwiązanie. Firma oferuje otwarcie tak zwanego podstawowego rachunku płatniczego. Konto posiada wszystkie kluczowe elementy bez niepotrzebnych komplikacji. Ideą jest jak najprzyjemniejsze i jak najbardziej dogodne dla osób starszych nauczanie finansów.

Ten rachunek posiada bowiem bezpłatną kartę do płatności zbliżeniowych, opcję wypłaty z bankomatów, jak i przelewów. Warto dodać, że za prowadzenie rachunku nie trzeba dodatkowo dopłacać. Choć faktycznie istnieją pewne sytuacje, w których zostanie pobrana prowizja.

Bezpieczeństwo płatności zbliżeniowych

Warto przekonywać osoby starsze do płatności w formie zbliżeniowej kosztem gotówki. Ta pierwsza metoda realizacji transakcji jest bowiem bezpieczniejsza nie tylko ze względów epidemiologicznych. Większość banków, ale także Expander, podniosły obecnie wartość transakcji bez konieczności wpisania kodu PIN.

Obecnie zatem, będąc posiadaczem podstawowego rachunku od Expandera kod będzie trzeba wpisać dopiero, gdy zrobione zakupy będą miały wartość co najmniej 100 złotych. Mimo tego faktu zaleca się mycie rąk po każdej wizycie w sklepie. Płatności kartą zmniejszają również ryzyko kradzieży.

Warto pamiętać, że osoby starsze często same wykazują inicjatywę nauczenia się czegoś na temat współczesnych realiów finansowych. Obecna sytuacja zaś powoduje, że często mamy więcej czasu. Może warto poświęcić go na choćby rozmowę telefoniczną z rodzicem, babcią czy dziadkiem, by ułatwić im dołączenie do grona społeczeństwa ubankowionego.


Źródła:
https://www.expander.pl/seniorzy-moga-otrzymac-darmowa-karte-zblizeniowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PSP z nowym udziałowcem – Mastercard wesprze operatora BLIKa
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 kwietnia 2020

PSP z nowym udziałowcem – Mastercard wesprze operatora BLIKa

Expander w Tychach
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
29 stycznia 2015

Expander w Tychach

Citi Handlowy utrzymał tytuł „SuperEtycznej Firmy”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 marca 2021

Citi Handlowy utrzymał tytuł „SuperEtycznej Firmy”

Credit Agricole z nową ofertą kredytów hipotecznych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 sierpnia 2019

Credit Agricole z nową ofertą kredytów hipotecznych

PKO BP w Brusach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 października 2019

PKO BP w Brusach

Blisko 4 mld złotych z podatku bankowego
Wpisy
author
Patryk Byczek
06 marca 2018

Blisko 4 mld złotych z podatku bankowego

Porównaj