„Głos Podatnika” – Ministerstwo Finansów szuka pomysłów

„Głos Podatnika” – Ministerstwo Finansów szuka pomysłów

author
03 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Ministerstwo Finansów postanowiło zachęcić Polaków do podzielenia się swoją opinią na temat sposobów usprawnienia systemu podatkowego w naszym kraju. „Głos Podatnika” to inicjatywa, za pośrednictwem której podatnicy mają możliwość realnego wpływania na kształtowanie polskich podatków.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Ministerstwa Finansów, resort postanowił zaproponować Polakom możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i opinii na zmiany w systemie podatkowym naszego kraju. „Głos Podatnika” w pierwszej kolejności będzie dotyczył rozwiązań z zakresu PIT, CIT oraz VAT.

"

Będziemy zbierać pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli

– powiedział Tadeusz Kościński, Minister Finansów.

Warto jednak podkreślić, że „Głos Podatnika” jest nie tylko ideą, a realnym narzędziem ułatwiającym stały i bezpośredni kontakt z administracją rządową. Narzędzie to przyjmie formę aplikacji, którą resort udostępnił już na stronach twojglos.gov.pl oraz podatki.gov.pl.

„Głos Podatnika” – Ministerstwo zachęca do wyrażania opinii

"

Zależy nam, aby polski system podatkowy był prosty i przyjazny dla obywateli, a jednocześnie skutecznie przeciwdziałał próbom unikania opodatkowania czy wyłudzania pieniędzy ze wspólnego budżetu. Wierzymy, że wiele osób może nam w tym pomóc, jeśli ułatwimy im możliwość przekazania swoich spostrzeżeń i pomysłów na skuteczne rozwiązania podatkowe

– powiedział Tadeusz Kościński, Minister Finansów, cytowany w komunikacie.

Oficjalna prezentacja aplikacji odbyła się w siedzibie resortu finansów w środę 29 stycznia 2020 roku. Jak podkreślił szef resortu w dalszej części swojej wypowiedzi, realizacją tych wskazanych wyżej założeń ma być właśnie wdrożenie wygodnego narzędzia komunikacji na linii podatnik – administracja skarbowa.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki  na dowód

Następnie Minister Finansów dodał, że jego ambicją jest, by „Głos Podatnika” urósł do rangi symbolu zmniejszania dystansu dzielącego obywateli i administrację skarbowym. Co więcej, zyska także sam resort, gdyż taka aplikacja to świetne źródło wiedzy i pomysłów.

Ministerstwo czeka na pomysły dla podatków VAT, CIT i PIT

"

Czekamy na propozycje nowych rozwiązań, na początku w zakresie podatków PIT, CIT i VAT, w tym ich upraszczania i uszczelniania czy dostosowania prawa podatkowego do zmieniających się wyzwań i technologii. W kolejnym etapie pojawią się również inne tematy.  Chodzi nam o twórcze pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli

– czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Co więcej, poza tylko zgłaszaniem pomysłów, użytkownicy aplikacji „Głos Przedsiębiorcy” będą mogli także oceniać te propozycje. Sugestie zmian najbardziej docenione przez obywateli będą trafiać do odpowiednich oddziałów Ministerstwa Finansów, gdzie zyska on realną szansę na urzeczywistnienie.

Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów, przyszłość „Głodu Podatnika” zakłada ponadto jeszcze jedną ważną możliwość. A mianowicie w przyszłości podatnicy będą mieli szansę oceny rozwiązań przygotowanych przez resort jako propozycje zmian w systemie podatkowym.


Źródła:
https://www.gov.pl/web/finanse/zglos-pomysl-jak-ulepszyc-prawo-podatkowe-w-polsce-twoj-glos-jest-wazny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

1,2 mln transakcji BLIKiem w Black Friday
Bez kategorii
author
10 grudnia 2019

1,2 mln transakcji BLIKiem w Black Friday

Kredyt konsolidacyjny Kwidzyn
Kredyty miasta
author
03 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Kwidzyn

Kredyty hipoteczne ING – wiosenna wyprzedaż
Bez kategorii
author
01 kwietnia 2019

Kredyty hipoteczne ING – wiosenna wyprzedaż

Komornik Sądowy Jolanta Tilsa
Komornicy Sądowi
author
04 lipca 2022

Komornik Sądowy Jolanta Tilsa

Kredyt konsolidacyjny Łaziska Górne
Kredyty miasta
author
17 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Łaziska Górne

Alior Bank w Łodzi
Oddziały
author
30 czerwca 2019

Alior Bank w Łodzi