GOmobile z nowym designem i funkcjami

GOmobile z nowym designem i funkcjami

author
Alicja Uzarowicz
27 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas poinformował o odświeżeniu swojej aplikacji mobilnej. GOmobile otrzymała zatem nie tylko nowe funkcje, ale zmieniła także swój design. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej ułatwić codzienne bankowanie 306 tys. klientów, którzy regularnie korzystają z tego kanału kontaktu z bankiem.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie BNP Paribas, GOmobile, czyli mobilna aplikacja przeznaczona dla klientów spółki, przeszła pewną transformację. Nowy design i usługi zdecydowanie ułatwią codzienne korzystanie z aplikacji jej użytkownikom. Tym samym kanał mobilny posiada jeszcze więcej wspólnych możliwości ze standardową bankowością internetową spółki.

Z najnowszych danych banku wynika, że GOmobile posiada już 306 tys. aktywnych użytkowników, z czego aż 195 tys. używa jej jako wyłącznej metody kontaktu z bankiem. Można zatem stwierdzić, że aplikacja aż prosi się o kolejne funkcje i ulepszenia, aby korzystało z niej jeszcze więcej klientów banku.

"

Bank konsekwentnie pracuje nad udogodnieniami technicznymi, user experience i designem, tworząc przyjazny dla klienta ekosystem, dopasowując się do potrzeb klientów tak, by bankowość mobilna nie ustępowała funkcjonalnością internetowej

– czytamy w komunikacie BNP Paribas.

„Podrasowana” GOmobile od BNP Paribas

Dla porównania z zeszłym rokiem, na koniec września z aplikacji mobilnej BNP Paribas korzystało zaledwie 142 tys. osób. Kluczem do tak sprawnego rozwoju i wzrostu zainteresowania narzędziem jest oparcie wszelkich ulepszeń na trzech podstawach. Są to płaszczyzny wizualna, funkcjonalna, jak również UX (user experience), czyli doświadczenia użytkowników.

"

Potrzeby klientów są naszym priorytetem. Wsłuchujemy się w nie uważnie, by stale zwiększać satysfakcję osób korzystających z naszych usług. Stawiamy na to, by bankowość mobilna nie ustępowała możliwościami bankowości internetowej, a przy tym była przyjazna użytkownikowi, który ma mało czasu, i jest rozpraszany przez mnóstwo bodźców

– powiedział Marcin Bodnar z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Jakie nowości zatem pojawiły się wraz z premierą nowej wersji GOmobile? Coś, co z pewnością najbardziej spodoba się użytkownikom, to przyspieszenie działania aplikacji aż o 38 procent. Eksperci zadbali także o zbliżenie jej wyglądu do bankowości internetowej GOonline, co jeszcze bardziej usprawni korzystanie z narzędzia.

Nowe funkcje GOmobile

Aby ułatwić poruszanie się po aplikacji oraz zminimalizować ilość czynności, która niezbędna jest do realizacji różnych operacji, do ekranu głównego aplikacji dodano specjalny widżet. Wyświetla on informację o saldzie rachunku i listę ulubionych odbiorców przelewów klienta.

Co więcej, stan konta będzie odtąd możliwy bez konieczności zalogowania się. Wśród nowych funkcji znalazły się także powiadomienia o operacjach, jakie zaszły na rachunku, czy dostęp do produktów bankowych. Ponadto klienci będą mogli zalogować się do aplikacji za pomocą biometrii (na przykład poprzez odcisk palca).

To jednak nie koniec nowości. Albowiem poza udogodnieniami systemowymi, użytkownicy aplikacji będą mogli korzystać z nowych usług, także pozabankowych. Mowa tutaj o płatności za parking albo zakupie biletu komunikacji miejskiej przez GOmobile we wszystkich miastach Polski, które obsługuje aplikacja moBilet.

"

Ponad połowa osób, które korzystają z naszej bankowości mobilnej, kontaktuje się z Bankiem wyłącznie tym kanałem. Ten odsetek wciąż dynamicznie rośnie. Rynek staje się coraz bardziej dojrzały funkcjonalnie, dlatego dziś budowanie, jak najlepszego doświadczenia staje się kluczowe. Dzięki połączeniu designu, technologii, usług dodanych stwarzamy ekosystem przyjazny klientom

– powiedział Krzysztof Suchan z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/468464/bank-bnp-paribas-podkreca-design-i-dodaje-nowe-funkcje-w-aplikacji-mob?fbclid=IwAR0a-oP7g9tDmzuyfdFKa7YaaTN1v8uLgs7bjIbyUbShk6uiq1FT7vPnMVw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Konin
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Konin

Wcześniejsza spłata kredytu
Ekonomia
author
Halszka Gronek
21 sierpnia 2018

Wcześniejsza spłata kredytu

Pożyczki Tarnów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
24 stycznia 2022

Pożyczki Tarnów

Zysk PKO Banku Hipotecznego
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018

Zysk PKO Banku Hipotecznego

Wykaz podatników VAT – biała lista
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
04 września 2019

Wykaz podatników VAT – biała lista

BIK – nowa oferta dla klientów indywidualnych !
Porady BIK
autor wpisu
Maciej_Stanko
30 kwietnia 2013

BIK – nowa oferta dla klientów indywidualnych !

Porównaj